לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'מיטת היפוך '
מיטת היפוך
08/06/2015 | 08:25
15
יש לי כאבי גב תחתון, בצילום רואים שיש שינוים בחוליות תחתונות בעמוד השדרה. 
האם מיטת היפוך יכולה לעזור במיקרה כזה 
לצפיה ב-'פריצת דיסק L4-L5'
פריצת דיסק L4-L5
07/06/2015 | 11:50
1
39
שלום רב, 
הנני סובל מפריצת דיסק מזה יותר משנה, מטופל בכדורים נגד כאבים ללא הטבה,
MRI אחרון אומר:
L5-S1: ללא פריצה או בלט. ללא היצרות.
L4-L5: ניוון של הפסטים והפלבום. בלט אנולוס היקפי לוחץ קלות על השק. בנוסף היצרות קלה של הנקבים.
L3-L4: בלט אנולרי היקפי קל לוחץ קלות על השק ועל הנקבים.
L2-L3: בלט אנולרי היקפי קל לוחץ קלות על השק ועל הנקב הימני.
L1-L2: בקע דיסק לטרלי משמאל. ללא לחץ על השורש. ללא היצרות השק.
D12-L1: תקין.
** הרופא המטפל ממליץ ללכת לפרוצדורת Disc-Fx לשאיבת דיסק. אני מתלבט האם זה מהלך נכון ומה הסיכויים שזה אכן יעזור ? אשמח לקבל חוות דעת על הפרוצדורה וסיכוייה.
** האם ישנן דרכי טיפול נוספות שהוכיחו עצמן שכדאי שאנסה לפני הליכה לפעולה כירורגית ?
בתודה מראש לכל מי שמסייע !
רק בריאות...
לצפיה ב-'פריצת דיסק'
פריצת דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2015 | 12:04
24
אופציות נוספות לטיפול יכולות לכלול הזרקה במרפאת כאב (אפידוראל, בלוק, RF) וכן טיפול משלים כגון דיקור.

לצפיה ב-'כאבים בכף היד ובעיקר באצבע ובאגודל'
כאבים בכף היד ובעיקר באצבע ובאגודל
03/06/2015 | 19:40
1
26
שלום רב,
אני סובלת מכאבים שלא פוסקים באצבע ובאגודל ימין במשך חודש וחצי. הכאב התחיל בכרית האצבע, לאחר מכן האצבע הכחילה והייתה קרה מאד ולאחר מכן איבדתי בה תחושה. הכחלון נעלם, האגודל התחיל אף הוא לכאוב והכאב אינו פוסק.מדי פעם חשה בכאב בגב כף היד ובשורש כף היד בחלקו העליון ומדי פעם הכאב מתפשט לכל אורך היד עד לכתף.הכאב באצבעות גם מתגבר במגע. אני מוגבלת ומתקשה להשתמש ביד.בבדיקת EMG נמצא כי יש לחץ על העצב בתעלה הקרפלית אך גבולי. אני לא מקבלת טיפול וסובלת מכאבים בלתי פוסקים וממגבלה. כיצד ניתן לאבחן ממה בדיוק אני סובלת ומה הטיפול המתאים ?
לצפיה ב-'כאבים באגודל ואצבע ביד'
כאבים באגודל ואצבע ביד
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:30
22
יכולות להיות מספר סיבות לכאב: בעיה מקומית, בעיה בעצב בתעלה הקרפאלית, בעיה בעצב בצוואר, בעיה בזרימת דם ליד כגון תסמונת רינו.
לכל אחד בדיקות תואמות לפי ההתרשמות הקלינית של הרופא. אם אין הטבה יש לחזור לרופא (או לרופא המשפחה)
לצפיה ב-'בוהן v'
בוהן v
03/06/2015 | 00:43
1
17
הי,שלום
אורטופד נתן לי הפנייה לצילום רנטגן לבוהן v בכף הרגל
האם בוהן v הכוונה לזרת הקטנה בכף רגל?
כיוון שזו הזרת שלי שנפגעה ולא הבוהן .
בנוסף הוא כותב בתחילת המכתב הפנייה, שטענתי שנחבלתי בבוהן הגדולה בכף רגל ימין.
איך זה יכול להיות שהוא כתב כך כשבעצם נחבלתי בזרת הקטנה?
תודה אשמח לתשובה
לצפיה ב-'בוהן V'
בוהן V
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:27
12
V=5 כלומר הזרת של הרגל
נהוג לכנות את אצבעות הרגליים בהונות כשהגדולה הינה מספר 1.
לצפיה ב-'מיפוי עצמות לאחר כאבים בברך ימין'
מיפוי עצמות לאחר כאבים בברך ימין
02/06/2015 | 20:19
1
18
שלום עקב כאבים בברך ימין{בצד הפנימי של הברך},ביצעתי מיפוי עצם .
וסיכום מיפוי העצמות:הממצא במיפוי מתאים לנזק מדיאלי מניסקלי בברך הימנית.
תהליך ארטריטי קל בברך השמאלית.
תהליך ארטריטי פטלו-פמורלי דו-צדדית.
מצב לאחר חבלה בכף הרגל משמאל המסבירה את הקליטה המוגברת בכף רגל זו.
מיפוי זה הוא מיפוי עצם ראשון במכון.
אשמח לקבל הסבר בשפה קלה למימצאים.
תודה
ירון
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:26
10
חשד לפגיעה במניסקוס פנימי של ברך ימין.
תהליך שחיקתי קל בברך שמאל ובאזור הפיקות.
מצב לאחר חבלה בכף רגל שמאל
לצפיה ב-'ניתוח אוסטיאוכונדרומה'
ניתוח אוסטיאוכונדרומה
02/06/2015 | 19:05
1
14
מה הסיכונים של ניתוח כזה?
לצפיה ב-'ניתוח לאוסטיאוכונדרומה'
ניתוח לאוסטיאוכונדרומה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:23
12
בדרך כלל מדובר בזיז גרמי הצומח סמוך לאחד המפרקים. בניתוח כורתים אותו.
סיכונים עיקרים יכללו פגיעה במבנים סמוכים (כלי דם, עצבים וכו), שבר, זיהום מקומי
כמובן רצוי לשאול את המנתח מה רלוונטי למקרה הספציפי שלך
לצפיה ב-'מה הסיכונים של ניתוח כזה?'
מה הסיכונים של ניתוח כזה?
02/06/2015 | 18:59
15
לצפיה ב-'התלבטות בנוגע לניתוח ארתרוסקופיה בכף היד'
התלבטות בנוגע לניתוח ארתרוסקופיה בכף היד
02/06/2015 | 13:21
1
16
דוקטור שלום רב,
לפני כשנתיים וחצי שברתי את יד שמאל ולפי האבחנה בזמנו היה לי שבר ברדיוס הדיסטלי ובעצם הקרפולה.
לאחר מכן עלה החשש שיש לי קרע ברצועה, ולאחר בדיקות נוספות הסתבר שיש לי קרע חלקי ברצועת SLIL וקרע מרכזי אולנרי של TFCC. הוצעה לי האופציה של ניתוח ארטרוסקופיה, הטריית SLIL וTFCC ושחזור SLIL.
אני משמ מתלבטת כי לא הבנתי את אחוזי ההצלחה של הניתוח והאם זה שווה את הסיכון, בעיקר לאחר שהבנתי שזאת הולכת להיות הרדמה מלאה...

אשמח לעצתך בנושא אחוזי ההצלחה והסיכון של הניתוח.

תודה מראש!
לצפיה ב-'תיקון ארטרוסקופי של TFCC'
תיקון ארטרוסקופי של TFCC
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:47
18
סיבוכים אפשריים- פגיעה תחושתית, נוקשות, זיהום, כאב מתמשך, המשך אי יציבות
אחוזי הצלחה צריך לברר מול המנתח בהתאם לטיפול המדויק שהוא עומד לבצע.
לצפיה ב-'תוצאת סי.טי גפיים'
תוצאת סי.טי גפיים
02/06/2015 | 11:53
1
20
שלום רב,
קיבלנו תוצאה באנגלית והרופא שלנו לא פנוי.
נראה לי שהכל תקין נכון?

there is no evidence of any fractures or osteolytic process. 
.there is no evidence of any mass lesions
 .there is no evidence of any significant joint effusions or any free intraarticular bodies
 the soft tissues including the tendons ligaments and visualized musculature appears grossly within normal limits

לצפיה ב-'תוצאות סי טי'
תוצאות סי טי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:19
19
התיאור הינו של בדיקה תקינה
לצפיה ב-'כאב בירך'
כאב בירך
02/06/2015 | 09:48
1
28
מסתובבת די זמן עם כאב במפרק משמאל.. צליעה לאחר ישיבה או קימה..מטריד מאוד כואב מאוד, כאב במפשעה כאב לילי נוראי  וטוענים אין מה לעשות.. אשמח ליעוצך.. מצרפת שתי שורות ממכתב. ירך שמאל - מתהלכת ללא צליעה, טווח התנועה שמור מבחן צביטה קידמי/
FADIR - חיובי,מבחן צביטה חיצוני/ FABER - חיובי, רגישות מעל ל GT ,
מבחן טרנדלנבורג שלילי. השלימה ברור - כולל MRI, מיפוי ו US שהדיגמו כולם תהליך דלקתי בבורסה
הטרוכנטרית בשריר הגולטאוס מדיוס בעגינתו וב F. תודה מראש- 
לצפיה ב-'כאב בירך'
כאב בירך
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:18
21
האבחנה המצוינת הינה תהליך דלקתי בבורסה הטרוכנטרית וכן בשריר הגלוטיאוס מדיוס בעגינתו. לעיתים ניתן לקבל הטבה ע"י זריקה או טיפול פיזיוטראפי ואם לא השתפר תחת אילו ניתן לשקול טיפול ניתוחי.
לצפיה ב-'בעיה בברך לבת 8 חודשים'
בעיה בברך לבת 8 חודשים
01/06/2015 | 22:41
1
23
knee popping in and out - הבת שלי בת 8 חודשים. לפני כחודש התחלנו לראות ולשמוע את הברך שלה יוצאת ונכנסת (צליל של קנאק) ממקומה בעיקר כאשר היא בועטת במשהו או דוחפת את הרגל אבל לא רק. זה בדרך כלל מלווה גם בבכי קצר או צעקה. עשינו לה XRAY שנראה על פניו תקין. אבל מאז נראה שזה קורה יותר ויותר פעמים ביום וכואב לה. הבנו שלא נהוג לעשות MRI בגיל כזה? מה עושים?? 
קשה להסביר את זה - סרטי הוידאו מדגימים טוב יותר:

לצפיה ב-'בעיה בברך בתינוקת'
בעיה בברך בתינוקת
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:11
14
צריך לפנות לאורטופד ילדים לבדיקה. ישנם מצבים מולדים היכולים להיות קשורים ובהתאם הוא יכוון את הבדיקות וטיפול
לצפיה ב-'RE בעיה בשריר התאומים'
RE בעיה בשריר התאומים
01/06/2015 | 22:19
1
21
תודה רבה על התשובה המהירה רציתי להגיד שהמקום באמת התנפח אבל נהיה קשה מה הסיבה יכולה להיות שזה קשה  אולי קרע בשריר?ומה עושה קירור המקום האים יכול להוריד נפיחות או כאב?תודה רבה רבה .
לצפיה ב-'הסבר קצר על קירור'
הסבר קצר על קירור
01/06/2015 | 22:48
17

מכאן כדאי להמשיך לבדיקה רפואית ולהתאמת טיפול. לשאלתך, התשובה היא "יתכן".
לצפיה ב-'בעיה בשריר התאומים'
בעיה בשריר התאומים
01/06/2015 | 21:08
1
11
שלום רב בעלי בזמן עליה לאוטובוס הרגיש פתאום כאילו קיבל כאב חזק בשריר התאומים.ברגל אחת אנחנו נלך לאורטופד אבל עד שנלך ברצוני לדעת אים צריך לקרר או לחמם את המקום הוא צולע וכואב לו והתנפח המקום .לא הרבה . אשמח לקבל תשובה בהקדם תודה.
לצפיה ב-'לקרר'
לקרר
01/06/2015 | 21:18
12
קרח בשקית או שקית יעודית לעניין שיש בבתי מרקחת. לא לשים ישר על העור כדי שלא לגרום כווית קור.

למשך לא יותר מ15-20 דקות בכל פעם. בדרך כלל רלוונטי ליום-יומיים ראשונים לאחר הפציעה.

ולדעת שמדובר בסך הכל בטיפול תומך שלפעמים מקל ולפעמים לא משפיע. לא קריטי.

רפואה שלמה
לצפיה ב-'דלקת חוזרת בקרסול.'
דלקת חוזרת בקרסול.
01/06/2015 | 16:32
2
27
יש לי דלקת בקרסול שמאל שאני לא יכול ללכת בגללה. הדלקת הינה חוזרת, אומנם רק פעם בשנה אבל חוזרת בלי סיבה הנראית לעין.
איך אני יכול לדעת מה הגורם לה כדי לנסות שהיא לא תחזור יותר?
הרי אם אלך לרופא הוא ייתן לי כדורים נגד הדלקת הנוכחית וזאת לא המטרה שלי.

תודה.
לצפיה ב-'דלקת חוזרת'
דלקת חוזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2015 | 13:08
1
12
יש צורך בסיפור יותר מפורט ובדיקה גופנית כדי לדעת היכן הבעיה. כלומר לפנות לרופא ולשאול אותו את אותה שאלה
לצפיה ב-'ובהנחה שהדלקת עברה בינתיים, יש טעם ללכת לרופא?'
ובהנחה שהדלקת עברה בינתיים, יש טעם ללכת לרופא?
05/06/2015 | 01:41
4
הוא יוכל לגלות משהו עליה ו / או על למה היא מופיעה?
לצפיה ב-'כאבי תופת בגב מותני'
כאבי תופת בגב מותני
01/06/2015 | 12:01
1
29
שלום
לפני שלוש שנים עברתי דיסקוטמיה בגב מותני בחוליות l5-s1 בנוסף היתה לי היצרות ו drop foot
בעקבות כאבי גב שהחלו לפני כחודש וחצי המוקרנים לרגל
הכאבים גרמו לי להיות מרותקת למיטה
לקחתי משככי כאבים שונים וכלום לא עזר
נשלחתי לעשות צילום mri. אבקש ממך את חוו"ד
מימצאים: בלט דיסקלי אחורי קל מאד d12-L1
אקסטרוזיה דיסקלית אחורית ימנית ב L1-L2. לוחצת על השק הדוראלי.
היצרות בינונית של השק הדוראליב- L2-L3. מישנית לבלט דיסקלי אחורי
לתעלת הצרה ולליכמנטה פלבנ מעובים
הבלט הדיסקלי נמשך גם לפורמינה הנוירלי השמאלי
סקרליזציה של L5.
הכאבים בלתי נסבלים. האם יש פתרון מלבד ניתוח?
תודה
רותי
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל'
כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2015 | 15:21
35
אם אין הפרעה עצבית (כגון חולשה או חוסר תחושה או הפרעת שליטה על סוגרים) ניתן לשקול הזרקה במרפאת כאב. רוב הארועים הנ"ל חולפים תוך כ3 חודשים. בכל מקרה צריך ללכת להבדק קודם כל.
לצפיה ב-'אוסטאופורוזיס וריצה'
אוסטאופורוזיס וריצה
30/05/2015 | 13:58
1
15
שלום, אני בן 75 רץ 1-3 פעמים בשבוע כ-4-5 ק"מ כל פעם.
לא מרגיש בעיות מיוחדות חוץ מכאבים בברכיים לעיתים, מה שמאלצני להפסיק את הריצה.
בבדיקת צפיפות עצם שביצעתי לאחרונה התברר שיש לי אוסטאופורוזיס.
הבדיקה בוצעה,כמקובל,בגב ובאגן.  אינני יודע אם טוב לי להמשיך בריצה או שזה מחמיר את הבעיה. מה דעת המומחים ?   תודה amlavi  am9763@gmail.com

לצפיה ב-'אוסטיאופורוזיס וריצה'
אוסטיאופורוזיס וריצה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2015 | 15:16
10
כעקרון פעילות גופנית מגרה את הגוף לחזק את העצם.
יחד עם זאת במקרה של חבלה או נפילה הסיכוי לשבר גדול יותר מאדם שאינו סובל מאוסטיאופורוזיס. ככל שהדרגה של האוסטיאופורוזיס משמעותית יותר אז הסיכון גדל.
לצפיה ב-'הסבר לצילום'
הסבר לצילום
29/05/2015 | 18:56
1
27

שלום וברכה    אי ספיקה של גיד הטיביאליס האחורי עם HEEL VALGUS  וחוסר כיסוי של הטלוס אם אפשר לקבל הסבר לצילום MIR ברגל תודה רבה
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2015 | 15:12
10
האם התכוונת לצרף צילום?
מה שתואר הינו בעיה בגיד בצד הפנימי של הקרסול המלווה שקיעת הקשת בצד הפנימי וסטית העקב לצד החיצוני. טיפול ינוע ממדרסים ופיזוטראפיה ועד טיפול ניתוחי.
לצפיה ב-'מה זה אומר?'
מה זה אומר?
29/05/2015 | 14:05
2
21
ברקע מצב לאחר חבלה.
לא נצפה אות חריג משמעותי בלשד העצם בשלד המודגם.
תפליט מתון בבורסות ובחלל המפרק.
מנגנון המיישרים, רצועות צולבות וקולטרליות ללא הדגמת מאפייני קרע.
סחוס פטלו-פמורלי, רטינקולום וסחוס מפרקי שמורים.
מניסקוסים: הפנימי עם שינוי מוצינוזי מתון באזור החיבור של קרן אחורית-גוף. הצדדי שמור.
בסריקת הגומה הפופליטאלית לא מודגמת ציסטה מסוג בייקר.
ITB שמור
לצפיה ב-'כאבים בברך אחרי נפילה מסוס.'
כאבים בברך אחרי נפילה מסוס.
29/05/2015 | 14:23
1
17
רציתי לדעת מזה אומר שינוי מוצינוזי באזור החיבור? זה מה שגורם לי לכאבים בברך אחרי הנפילה?
לצפיה ב-'כאבים בברך'
כאבים בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2015 | 15:09
13
באופן עקרוני הבדיקה תקינה. שינוי מוצינוזי לרוב איננו מארוע עכשוי אלא תהליך ישן. לרוב איננו סיבה לכאב
לצפיה ב-'האם מישהו מכיר'
האם מישהו מכיר
29/05/2015 | 11:26
4
31

אתמול כאשר קמתי משינה קרה דבר מוזר, יותר נכון כמה דברים.
כאשר נכנסתי לאמבטיה לא הצלחתי לסובב את המפתח בחור המנעול וחשבתי שקרה משהו והמנעול נהרס.
לאחר מכן כאשר הכנתי לי לשתות בקושי רב הצלחתי לפתוח את כד החלב.
לא ייחסתי חשיבות רבה והיום עבר לו.
עכשיו אני יושבת כאן מול המחשב אני ממש  בוכה.
נכנסתי למקלחת ושוב לא הצלחתי לנעול את הדלת, הלכתי לכיוון המטבח והמחשבות עולות צפות ומאוד מפחידות.
הכנתי לי לשתות ובמקרר היה כד חלב שלם וסגור, לא הצלחתי לפתוח אותו ועשיתי מאמצים שטפתי ידיים וניגבתי אולי הם משומנות וניסיתי גם עם מגבת.
ולא הצלחתי אלא רק אחרי שעם סכין חתכתי מסביב לפקק את הפלומבה שלו.
מישהו כאן מכיר את התופעה ההזויה הזו?
ממש ממש מפחיד..
תודה

לצפיה ב-'חולשה ביד'
חולשה ביד
31/05/2015 | 11:37
1
36
גורמים מאד מגוונים. החל מאירוע חולף תוך מספר  ימים בגלל לחץ על עצב ועד לבעיה במערכת עצבים מרכזית.
לבדיקת רופא משפחה\ נוירולוג

לצפיה ב-'תודה זה מה שאעשה'
תודה זה מה שאעשה
31/05/2015 | 18:25
9
לצפיה ב-'קושי בפעולות'
קושי בפעולות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2015 | 15:23
1
21
חולשה חדשה ביד (או כל מקום בגוף) מצריכה בירור דחוף. יש לפנות לרופא מייד
לצפיה ב-'תודה רבה דר'
תודה רבה דר
02/06/2015 | 02:01
4
לצפיה ב-'טיפול אפידורלי'
טיפול אפידורלי
29/05/2015 | 11:30
1
21
בבדיקת סיטי אובחנו בלטים דיסקליים בD8 D9 D10 ,כמו כןכמו כן נכתב שקימת בליטה גרמית משמאל מלווה בבלט דיסק דיפוזי עם הצרות פורמינלית משמאל ,לחץ על השק התקאלי ועל שורש השמאלי של L3.הוצע לי לעשות הליך אפידורלי.האם זה הפתרון שיכול לעזור?
לצפיה ב-'טיפול אפידוראלי'
טיפול אפידוראלי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2015 | 15:07
10
אני מניח שהבעיה היא כאבי גב עם הקרנה לרגל. הזרקה אפידוראלית יכולה להקל/להפסיק כאב.
לעיתים זה יספיק ולעיתים יהיה צורך בטיפול נוסף/אחר

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה