לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

פגיעה ברצועה צולבת קדמית בברך
02/03/2015 | 16:11
3
20
שלום,
אני בן 26,
סובבתי פנימה את הברך במהלך משחק כדורגל לפני חודש בדיוק. לא שמעתי "קנאק" בעת הסיבוב, ולא הייתה נפיחות כלל. היה לי קשה ללכת יום-יומיים אך עדיין הצלחתי ללכת, וכיום, חודש אחרי, אני הולך יחסית רגיל אבל מרגיש משהו בברך קצת כואבת גם בהליכה, אני מסוגל לרוץ (לא ניסיתי למרחקים, אבל אני מצליח לרוץ לאוטובוס למשל). יש עדיין כאבים בברך כשאני עושה תנועה סיבובית. התחלתי לשים מגן ברך אלסטי. הייתי אצל אורטופד שאמר שכנראה מתחתי את הרצועה הקדמית הצולבת, ושלח אותי למיפוי עצמות + SPECT לבירור מדוייק של מה שקרה (מתיחה\קרע חלקי\קרע) והמשך טיפול. שאלתי למה לא MRI והוא טען שזה עושים רק לפני ניתוח. אציין שהפסקתי כל פעילות אירובית מאז המקרה.  אני מרגיש בערך 2-3% שיפור בשבוע בברך. הברך עדיין מרגישה חלשה ופגועה.

1. האם מיפוי עצמות מסוכן? הבנתי שמוזרק לגוף חומר רדיואקטיבי שיכול תאורטית לסרטן בעתיד
2. אם אני אתעקש - האם אורטופד חייב לתת לי הפניה ל MRI במקום? פשוט להתעקש על זה?
3. האם כדאי לוותר על אבחון מדוייק ופשוט להניח שמדובר במתיחה ולבקש ולהתחיל פיזיאוטרפיה ?
4. האם במתיחה הברך יכולה לחזור לתפקוד מלא כולל ספורט ? (אין לי בעיה להשקיע בפיזיאוטרפיה)  או שהיציבות של הברך לא תחזור להיות מה שהייתה במקור לעולם
5. זמן החלמה משוער ממתיחת הרצועה ?

תודה מראש !!
רצועה צולבת קדמית בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2015 | 13:40
2
16
כאשר יש "קנאק" ונפיחות זה יותר אופייני לפגיעה בצולבת הקדמית. חלק משמעותי נוסף באבחנת פגיעה זו הוא המצאות או העדר אי יציבות בברך- אם בבדיקת הרופא או בזמן פעילויות. לשאלתך אכן בדיקת MRI טובה יותר להערכת הרצועות הצולבות. אם הפגיעה הינה חלקית ואינך חווה תחושת אי יציבות בפעילות , יתכן ותוכל לחזור לתפקוד מלא עם פיזיוטראפיה. לגבי בדיקת מיפוי- יש בה קרינה בערך כמו בבדיקת CT. 
אם אני מתעקש - האורטופד חייב לתת הפניה ל MRI ?
11/03/2015 | 22:30
1
19
בנוסף,

כמה זמן מומלץ להפסיק פעילויות כמו ריצה\כדורגל ?
וזמן החלמה משוער ?

תודה
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2015 | 13:51
10
כל רופא מחליט לפי הערכתו את המצב איזה בדיקה דרושה.
חזרה לפעילות היא בהתאם להחלמה. כאשר נפיחות חלפה, טווחים מלאים ואין כאב בהליכה ניתן לנסות לרוץ. אם מסתדר בריצה כולל זיגזגים ללא כאב או בריחות ניתן לשקול חזרה לספורט נוסף. הכל בהתאם לממצאים אצל הרופא.
מיפוי עצמות
02/03/2015 | 14:55
1
22
שלום רב,,
לאחר ריסוק פיקה ו-2 ניתוחים כתוצאה יש פגיעה בעצב 4 אצבעות כף הרגל לא מתפקדות כמו גן גם כף הרגל כמעט ולא מתפקד וחשד ל RSD חילוקי דיעות בין רופאים עכשו במיפוי עצם כתוב קליטה מעט מוגברת ברקמות הרכות בשוק השמאלי - על רקע תהליך דלקתי ברקמות הרכות? ממה זה יכול להיות? המקום אדום רגיש לכל נגיעה שורף במגע של בגד/יד או סתם ביום חם או בלי סיבה מיוחדת. האם התוצאה של המיפוי יכול להגדיר האם יש RSD או אין? לפני כשלוש שנים קיבלתי מכה ברגל והתברר במקרה בבדיקה של דופלר ורידים שהיה גם קריש דם וכרגע נמצאו רק שרידים - אשמח לתשובה בתודה מראש

תוצאות בדיקת מיפוי עצמות:  קיימת קליטת מוגברת דיפוזית בכף רגל ימין בולטת יותר ב MEDIAL CUNEIFORM BONE וב MTPJ השני. קיימת קליטה מעט מוגברת דיפוזית בכף רגל שמאל, בברכיים (יותר מימין) בכתפיים קיימת קליטה מוגברת ב SLI'S בחוליות L5-S1. קיימת קליטה מעט מוגברת דיפוזית ברקמות הרכות של השוק השמאלי - על רקע דלקתי ברקמות הרכות?  תודה על תגובתכם . אסתי 
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2015 | 13:33
15
מיפוי עצמות נותן ממצא לא ספציפי של תהליכים מוגברים ולא מהם בדיוק. האבחנה של RSD או בשמו העכשווי CRPS מורכבת מהרבה ממצאים שכוללים גם מיפוי עצמות אך גם העדר סיבה אחרת לכאב, תגובה לא פרופריוציונית לכאב, ממצאי בדיקה חשמלית EMG ועוד. מטופלת במרפאת כאב או במרפאה משולבת לצורך הענין (נדמה לי שיש מרפאה כזאת בבית חולים רעות)
החלמה מדרבן?
02/03/2015 | 06:46
1
29
לפני מספר חודשים, זיהה אורטופד אצלי דורבן והמליץ על מדרס (שהועיל) במקום המדרס ה‚רגיל’.שנעלתי עקב פלטפוס שגרם לכאבי ברכיים.

כעת, אין יותר כאבי דורבן בבוקר.

איך ניתן לוודא אם הדורבן עבר וניתן לחזור למדרס הישן? האם רק הכאב ינחה אותי או שיש דרך יותר מבוססת?

תודה
דורבן
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2015 | 12:04
22
הכאב הוא סמן רגיש להפסקת/המשך התהליך הדלקתי. ישנן בדיקות כגון אולטראסאונד אבל הן לא יותר טובות.
כאבים בצלעות
01/03/2015 | 07:25
1
23
לפני כארבעה חודשים סדקתי כנראה צלע באימון באומנות לחימה. נחתי כחודש וחצי, הכאבים חלפו כמעט לגמרי וחזרתי לפעילות. מאז שחזרתי לפעילות חזרו כאבים עמומים באזור הצלעות, עשיתי צילום רנטגן ומיפוי עצמות ולא הופיע בהם סימן לפגיעה כלשהי, רופא המשפחה אמר שאין שום בעיה ושאני יכול לחזור לפעילות מלאה והכאב יחלוף בעוד מספר חודשים. מה יכול להיות מקור הכאב שלי והאם אני יכול לחזור לפעילות מלאה ללא חשש? 
כאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2015 | 12:02
11
אם אכן מדובר בשבר/סדק בצלעות ההחלמה לוקחת מספר חודשים. לרוב אפשר לחזור לפעילות בשלב זה.  אבל... במקרה כזה השבר/סדק יראה במיפוי עצמות!.  אם המיפוי תקין יש לשלול בעיה אחרת כגון ריאתית.
גבס קל
28/02/2015 | 08:50
15
לפני שבוע גובסתי  יד ימין. שבר רדיוס דיסטלי יציב.
מעוניינת בגיבוס חלופי קל. [הבנתי שיש צורך באישור אורטופד]
האם ידוע לכם איך משיגים גיבוס קל?
תודה!
מיפה
בפענוח mri עמוד שידרה צווארי
27/02/2015 | 10:02
1
33
בחתכים הסגיטלים מופיע  סיגנל מופחת בדיסקים הבין-חולייתיים
מה זה אומר ?
תודה רבה
MRI צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2015 | 11:59
27
מושג כללי הרומז על ירידת כמות הנוזל בדיסקים כחלק משינויי גיל/ניוון
27/02/2015 | 10:02
12
מה זה אומר ?
תודה רבה
27/02/2015 | 10:00
5
מה זה אומר ?
תודה רבה
516
מה זה אומר ?
תודה רבה
3
מה זה אומר ?
תודה רבה
27/02/2015 | 09:57
6
מה זה אומר ?
תודה רבה
27/02/2015 | 09:57
1
מה זה אומר ?
תודה רבה
27/02/2015 | 09:56
1
מה זה אומר ?
תודה רבה
27/02/2015 | 09:56
4
מה זה אומר ?
תודה רבה
27/02/2015 | 09:55
7
מה זה אומר ?
תודה רבה
בעיות ברכיים וטרייספס, אשמח לכיוון.
26/02/2015 | 16:28
1
28
שלום רב,
אני בן 25, פעיל ספורטיבית מאז ומעולם כאשר בתקופה האחרונה החלו בעיות פיזיות שהן מעבר לפציעות " לגיטימיות" השכיחות אצל העוסקים בספורט
( ריצה,רכיבת אופניים ואימוני כוח)
בשנה האחרונה אני סובל מכאבים בנקדוה שמעל למרפק שמאל בצד האחורי של היד, על פי האורטופד בטרייספס, הכאב מתגבר כתוצאה מפעילות שכרוכה בהפעלת כוח
עם היד ובפרט בפעילות שמצריכה תפיסה של עצם מסויים בעזרת הכף יד ומכשיכה\ דחיפה של עצם מסויים ( הרמת שקית,סחיבת טלויזיה וכו וכו...)
מנוחה של שבועות ואפילו חודשים לסירוגין, תקופות של ארקוקסיה ומשחות על פי המלצת הדוקטור - וזה תמיד חוזר.

נוסף על כך בחודש האחרון התחילו בבת אחת בעיות נוראיות עם הברכיים, כאבים חזקים מאוד בכל אזור הברך ובפרט מתחת לפיקות ובשריר הירך הקדמי סמוך לברך,קצת מעליה,
מעולם לא היו לא בעיות ברכיים ובבת אחת פתאום חודש שלם של כאבים חזקים מאוד, חודש של מנוחה לא עזר, עד כדי כך שזה מורגש וכואב בהליכה, שלא לדבר על עליית מדרגות או סחיבה של עצם כבד.

נשלחתי ע''י האורטופד לסדרת בדיקות - רנטגן אין ממצאים, אולטראסאונד רק למרפק - אין ממצאים,
מיפוי עצמות (אספקט) כללי ואלו הממצאים - " קיימת קליטה מוגברת במדור הפוסטרו - ליטרלי בפרק הברך מימין" , סיכום - קליטות מוגברות כנ''ל ככל הנראה על רקע שינויים
ניווניים.

עכשיו אני לא מבקש פה טיפול או הבחנה מדוייקת, יש לי תור לאורטופד ואני אמשיך את הטיפול מולו כמובן אך לצערי המתנה לתור כל פעם מחדש אחרי בדיקה היא עניין של
שבועות ואני רוצה כבר תוך כדי לנסות לשקם את הבעיה כמה שיותר.
אז אשמח לדעת כיוונים אפשריים וקבלת מושג מסויים על האבחנה של המיפוי עצמות ( שוב,לא אקח את זה כקביעה נחרצת - זה רק אצל הרופא)
וגם דרכים שאפשר לאושש את המקומות הכואים.

תודה רבה לעוזרים!
כאבים ובדיקות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2015 | 11:41
10
מיפוי עצמות איננו ספציפי. קליטה כזאת יכולה לרמז על דלקת/שינויים שחיקתיים/שינויי עומס יתר ולעיתים אף פגיעה מניסקיאלית. אם הכאב והבדיקה הגופנית מכוונים לאזור זהה יש מקום לקול הדמיה נוספת לברך כגון MRI.  בנוסף לשקול עבודה עם פיזיוטראפיסט במטרה לחזור הדרגתית לפעולה ללא פתוח הכאבים
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2015 | 13:29
2
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אני צועק הצילו...!!!
25/02/2015 | 19:35
1
85
שלום לכולם !!
אל תשאלו..לאחרונה ישנה  החמרה משמעותית במצבי הפיזי..
יש לי מכלול של בעיות אורתופיות קשות..>> ואיני מוצא מזור ותרופה למכתי ..
הסבל הינו גדול מנשוא ומצפה לעזרה אמיתית שתסייע לי להרגיש יותר טוב כי אין לי איכות חיים עם ה כאבים ..
אני נורא מאוד סובל ..>>סובל מפלטפוס בשני הרגליים גם כאבים לא ספציפיים.בגב תחתון
גם ברכיים מאוד כואבות ושורפות במיוחד בעליית מדרגות ...
אשמח מאוד לקבל עזרה .
אציין שמדרסים כלל לא עזרו לי וכן נעליים מיוחדות לפי מידה גם ללא שיפור .
תודה 
מכלול בעיות אורטופדיות קשות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2015 | 13:34
48
אתה צריך לפנות לרופא לברור וטיפול
באינטרנט ניתן לענות לשאלות עקרוניות ולא ניתן לתת טיפול ספציפי
בדיקת אולטרה סאונד
24/02/2015 | 21:00
1
29
שלום,
רציתי לדעת מה הכוונה :
"מפרק SCJ - הודגמה אי סדירות גרמית קלה בשטח של עצם הבריח ".

האם דבר כזה יכול להגרם כתוצאה מפציעת ספורט עקב פעילות גופנית קיצונית ?
הרמת משקלות ?
מה הטיפול לדבר כזה ?

תודה מראש.

בדיקת אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2015 | 13:32
21
מפרק SCJ- מפרק בין הסטרנום לקלויקולה (כלומר עם הבריח)
אי סדירות גרמית קלה יכולה לנבוע מגיל, דלקת פרקים, פעילות מאומצת, חבלה.

מזרון מנדלבוים
25/02/2015 | 01:01
19
שלום,

אני רוצה להזמין מזרון של מנדלבוים? מישהו מכיר את החברה?< את הסחורה שלה?

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה