לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

כאבים בברך ימין
20/03/2015 | 18:20
1
27
שלום רב, אני רץ  מזה מספר שנים שלוש פעמים בשבוע כ-10-15 קמ ולאחרןנה רצתי חצי מרתון תל אביב
במקביל התחלתי בחודשים האחרונים אימוני חיזוק עם trx . אני בן 35 ,1.87, עם משקל תקין  74 ק"ג, ועוסק בספורט באופן שוטף הרבה שנים.
החל מלפני שבועיים, החלו לי כאבים מאחורי ברך ימין יום לאחר הריצה, קרה פעמיים אולם רק יום לאחר הריצה ואז הפסיק. הלכתי לבדיקה אצל אורטופד שאמר שאין כלום לדעתו ונתן לי תחבושת  גנוטריין לרוץ איתה אולם מאז הכאבים חזרו ללא קשר לריצה לאורך רוב היממה(לא רצתי מאז הבדיקה). הכאב נמצא בצד ימין מאחורה, נוטה הצידה ללא נפיחות.
במקביל בשבוע האחרון החלו לי כאבים חדים גם במרפק שמאל .אציין שלפני 4-5 שנים סבלתי ממרפק טניס שטופל על ידי זריקת קורטיזון.
כמובן שהפסקתי לרוץ ולהתאמן מאז.אני מניח שהסיבה לשני הדברים הינה עבודה לא נכונה עם רצועות הtrx.
שאלתי היא האם אני צודק ומה חוות דעתך? כמובן שאלך לבדוק שוב אבל עד אז אשמח לשמוע ..
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:09
14
כאב בצד ומאחורי הברך יכול לנבוע מסיבות רבות. מדלקת גידים , דרך קרע מניסקוס ועד ציסטה מאחורי הברך.  קשה לדעת אם קשור לרצועות TRX. במידה ולא נפתר על ידי מנוחה צריך להבדק
כאבים במפרק ימין ולאורך כל רגל ימין כולל המפשעה
20/03/2015 | 09:03
2
28
שלום שמי רון בן 33 כבר מעל חודשיים אני סובל מכאבים ברגל ימין מהמפרק ולאורך כל הרגל ולפעמים מקרין גם למפשעה ימין הלכתי לרופא משפחה אשר שלח אותי לבדיקת CT בתוצאות כתוב.
תוצאות CT:
הודגם בקע דיסקליאחורי ולימין. המלווה בהסתיידות לוחץ על השק התקלי ועל השורש הימיני. מצר את הרצס הימיני.
נשלחתי לאורטופד אשר בדק אותי גופנים
וכתב  רגישות ניכרת במישוש ותנועות במפרק ימין בעיקר ברוטציה חיצונית. FABER חיובי. ותוצאות צילום אגן ומפרק ימין ללא ממצא גרמי פתולוגי ויש לציין סקלארוזיס בSIJ דו"צ יותר משמאל. ונשלחתי לבדיקת מיפוי עצמות.
תוצאות מיפוי עצמות:
אין לאות מוקדי קליטה פתלוגיים במפרקי ירכיים. מודגמת קליטה בלסת עליונה משמאל ותחתונה מימין. פתולוגיה דנטלית לקורציה עם רופא שיניים. מודגמת קליטה מוקדית בחלק השמאלי של החיבור. מנובריוסטרנלי ע"ש לואיס. קליטה פיזיולוגית.
אין עדות סינטיגרפית לפתולוגיה גרמית כולל בפרקי ירכיים.
ניגשתי שוב לרופא משפחה ומאמר לי שהכל בסדר.
אם הכל בסדר למה יש כאבים חזקים? מה אומר המיפוי עצמות? מזה אומר כל הקליטות בלסטות?
אשמח אם תוכל לעזור לי
תודה רבה
רון
כאבים לאורך רגל ימין
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2015 | 14:05
17
הכאבים יכולים לנבוע מבעיה ברגל עצמה או הקרנה ממקור אחר. במקרה זה מצוין בלט דיסקאלי אחורי ולימין הלוחץ על השורש הימני כלומר בלט דיסק בגב שלוחץ על העצב שהולך לרגל ויכול לגרום לכאבים אילו.  צריך לשקול מרפאת כאב להזרקה או מומחה עמוד שדרה ליעוץ לגבי ממצא זה.
קליטה בלסת יכולה להיות קשורה לבעיה בשיניים וצריך ללכת לרופא שיניים לבדיקה.
המשמעות היא...
06/04/2015 | 10:48
13
המשמעות היא שהרופא בקליניקה מצא דברים המצביעים על בעיה במפרק הירך, רצה לאשש זאת באמצעות בדיקת הדמיה אך בבדיקה עצמה לא היו ממצאים. הכאב שאתה מתאר יכול להגיע מהגב וגם יכול להגיע מהירך. לגבי מה שראו בלסת - אם אין לך כאבים לא נראה שזה מצדיק בירור נוסף.
לכל שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות אליי.
יואב, פיזיותרפיסט מומחה, אפוסתרפיה - 09-9615111

כאבים ביד שמאל
19/03/2015 | 06:33
1
45
שלום דוקטור יש לי בעיה שנמשכת כמה שנים ביד שמאל שמחמירה עם הזמן וכל תנועה כמו הרמת יד או מתיחה או סיבוב כרוכה בכאבים מהכתף לאורך היד ולפעמים כאב במנוחה ללא תנועת היד . האורטופד הפנה אותי ל u.s והתוצאות biceps tendon הגיד נצפה במקומו ללא קרע ולא הודגם נוזל --infranspinatus תקינה --supraspinatus משמאל הודגם קרע מלא באורך 0.7 ס"מ במרכז הגיד ובימין קרע חלקי באורך 0.5 ס"מ --subscapularis תקינה --subacromial bursa לא הודגם נוזל acromlocalvicuiar joint הודגמו שינויים ארטרוטים דו צדדי. מבנה גרמי תקין ואין לראות נוזל תוך פרקי..... לציין שבעברי בשנת 2006 אושפזתי מעל חודש ימים ועברתי ניתוח שטיפת מרפק וניקוז מוגלתי כתוצאה מזיהום חריף במרפק יד שמאל לאחר זריקת דיפרוזפאן (מרפק טניס ) לפי הערכת אורטופד . ברשותך דוקטור מה מצבי לפי הממצאים והטיפול המתאים למצב ...__ בתודה וברכה
כאבי כתף שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:41
28
תוארו כאבים בתנועות כתף קורנים לזרוע ולעיתים כאב במנוחה. באולטראסאונד קרע מלא בגיד הסופראספינאטוס כ7מ"מ. כמובן שיש חשיבות לבדיקתך וגילך.
כעקרון הטיפול לרוב יחל בפיזיוטראפיה. בהעדר שיפור משמעותי: במידה וגילך מבוגר ניתן לשקול זריקת קורטיזון, במידה וגילך צעיר להתיעץ לגבי מקום לטיפול ניתוחי.
mri או city?
16/03/2015 | 18:46
1
23
הי לכולם,
אמי עברה תאונת דרכים ונפגע איזור האגן. לא מסוגלת ללכת ועל משככי כאבים. ברנטגן בבית חולים לא מצאו דבר. חשש לסדק. מה הדרך הטובה ביותר לבדוק האם יש סדק? mri או city?
תודה
הדמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:34
12
כעקרון ההדמיה הקלאסית לבירור ממצא בעצם כגון שבר היא CT
לMRI יתרון יותר ברקמות רכות
איך חוזרים אחרי קרע מיניסקוס שני?
16/03/2015 | 17:06
1
19
שלום רב,

לפני 5 שנים, בגיל 19 קרעתי מיניסקוס ברגל ימין. לקח לרופאים המון זמן לאבחן את זה, לבסוף כשאבחנו נותחתי והוסרה החתיכה מהברך. היום אחרי 5 שנים קרעתי את המיניסקוס השני. יש לציין שלא בספורט אגרסיבי או משהו בסגנון. אני עובד בתור ברמן כרעתי לא טוב לאחד המקררים ושמעתי קליק, הפעם בברך שמאל, פשוט ככה. ד"ר דבי רונן, שניתח אותי בפעם הראשונה, אמר שזה יכול לקרות כי למיניסקוס שלי יש צורה בעייתית. ועכשיו אני לא יודע איך אוכל לחזור לפעילות ספורטיבית וחיי שגרה אחרי המצב הזה. יש לציין שאחרי הניתוח הקודם חזרתי להתאמן (לא לרוץ במיוחד), אבל עשיתי סקוואטים וטיילתי וטיפסתי בקיר טיפוס. האם יש סיכוי לחזור לפעילות מלאה אחרי קרע גם בברך השניה?

תודה ושבוע טוב
חזרה לפעילות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:33
7
כעקרון לא צריכה להיות בעיה לחזור לפעילות מלאה לאחר ניתוח לקרע מניסקוס. במידה ומתקנים/תופרים ההחלמה יותר ארוכה. במידה ומוציאים את החלק הקרוע ההחלמה יותר קלה.
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:59
1
28
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
הוודגמו אוסטאוכונדרומות מרובות משני צידי מפרקי הברכיים דו"צ.
האוסטאוכונדרומה הגדולה ביותר באורך עד 9 ס"מ באספקט אחורי של ירך שמאלית.
האם צריך לנתח
תודה
אוסטיאוכונדרומות מרובות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2015 | 13:29
17
במידה וישנן אוסטיאוכנדרומות מרובות יש לברר כיוון שהן יכולות להיות חלק ממספר סינדרומים.
המשמעות שלהן נגזרת ממיקום, גודל וכמה מפריע למבנים שכנים, כגון הפרעה לשרירים סביב המפרק. כמוכן ישנה סכנת ממאירות עתידית נמוכה התלויה במספרן. לרוב אוסטיאוכנדרומה גדולה ומפריעה יש צורך לכרות ניתוחית.
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:59
15
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:58
11
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:58
6
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
האם צריך לנתח
16/03/2015 | 15:57
7
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
האם צריך לנתח
7
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
האם צריך לנתח
5
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
האם צריך לנתח
8
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
האם צריך לנתח
6
שלום בני בן 9
*ממצאים:
צ. ירכיים דיסטליים.
האם צריך לנתח
תודה
אבחנת "עצם מעובה" בכף הרגל
16/03/2015 | 10:53
2
33
היי
קיבלתי את תוצאות האולטראסאונד. יש לי תור לאורתופד רק בשבוע הבא. 
אשמח לדעת מה האבחנה והטיפול. 
מצורף צילום מסך של האולטראסאונד.

תודה מראש.

ממצא בUS
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2015 | 14:47
1
35
הממצא המתואר יכול להתאים לנוירומה על שם מורטון. זהו למעשה עיבוי של עצב מקומי עם רגישות יתר וכאב במקום. כעקרון הטיפול ינוע ממדרסים, דרך זריקה ועד לכריתת הממצא.
תודה רבה@!
16/03/2015 | 14:51
6
מה זאת הסתיידות (לא של העורקים)
15/03/2015 | 12:15
1
33
הסתיידות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2015 | 14:44
40
הסתיידות משמעה שקיעת סידן ברקמה הנראה בהדמיה (כגון צילום). זה תהליך לא ספציפי.  יכול לייצג תהליך דלקתי, תלישת ליגמנט , לאחר פציעה ברקמה ועוד.
מה זאת הסתיידות (לא של העורקים)
15/03/2015 | 12:15
12
כאבים ביד ימין ונימול
12/03/2015 | 21:22
1
29
שלום,
מזה זמן מה חשה כאבים שמתחילים משכמה ימין דרך הכתף, האמה ועד לאצבעות.
יש לי כאבים שמטרידים גם תוך כדי שינה ונימול באצבעות כף היד ובאמה עצמה.
אני מאוד מוטרדת ולחוצה.
מה זה יכול להיות?

תודה,
עדי
כאבים ביד ימין ונימול
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2015 | 14:42
18
כאב מהשכמה וכתף ולאורך היד עם נימול באמה ואצבעות מייצג לרוב כאב עצבי שמקורו קרוב לוודאי בלחץ על העצב בין חוליות הצוואר. יש לפנות לרופא לבדיקה והערכה ובמידת הצורך השלמת בירור.
שינוייםספונדילאורך החוליות בהתאם לאוסטיפוניה
12/03/2015 | 12:19
7
שינוייםספונדילאורך החוליות בהתאם לאוסטיפוניה
12/03/2015 | 12:20
13

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום