לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

עשרות כרטיסים זוגיים לסרט ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2012 | 13:11
המלכות של ארמון הספרים
מקימות האתר המדהים ארמון הספרים מגיעות להתארח בפורום הורים לפעוטות!
באירוח יענו קרן דובקובסקי ונטע הרשקוביץ על שאלות בנושא בחירת ספרים מתאימים לידיכם, הפיכת ילד לאורייני ועוד.
האירוח יתקיים מחר - התחילו לשרשר שאלות כבר עכשיו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

רוצים כרטיס זוגי לסרט על חשבוננו
דנזל וושינגטון משחק את הסוכן טובין פרוסט, סוכן CIA בעברו שסרח, אשר מחזיק בידו במודיעין הכי נפיץ שאי פעם נפל לידיו...
בואו לנחש מהו דבר המודיעין הנפיץ והסודי הזה -
ואולי תזכו באחד מ-30 הכרטיסים הזוגיים לסרט האקשן החדש "טעון הגנה"
כאבים בגב התחתון
12/02/2012 | 19:53
1
2
שלום!
אני בת 22, אני עובדת זה כמה חודשים במרפאת שיניים בתור סייעת, העבודה אינה כרוכה בפעילות פיזית מרובה אך לפני כשבוע החלו כאבים חדים מאוד באיזור הגב התחתון.
הכאבים משתנים בהתאם לתנוחה בה אני נמצאת, כשאני במנוחה - כמו למשל אחרי שינה אינני חשה כאבים בתחילת היום, אולם לאחר זמן מה הכאבים חוזרים ונשנים: במצבי ישיבה הכאבים "מקרינים" מאיזור האגן לאיזור עמוד השידרה, ובמצב עמידה הכאבים חדים יותר ו"מקרינים" לאיזור היריכיים.
כעת חזרתי מרופא המשפחה שאמר לי שזוהי "מחלת מקצוע" וכי עליי להחליף מקצוע מבלי לבדוק אותי בשום צורה. ביקשתי מהרופא הפנייה לאורתופד אך רציתי לשאול ולוודא גם כאן האם יש סיבה לכאבים כל כך חדים לבחורה צעירה בגילי שלא עובדת בעבודה פיסית? האם עליי ללכת ולהיבדק אצל אורתופד?

כאסי גב
13/02/2012 | 08:46
3
שלום,

כאבי גב תחתון יכולים לניבוע ממספר סיבות: כאבים בשל התכווצות שרירים, כאבים בשל דלקת באזור מפרק האגן עם עמוד השידרה, כאבים בשל בלט דיסק ועוד סיבות רבות. על מנת לבצע הערכה נכונה של מקור הכאבים והתאמת טיפול מתאים עלייך להיבדק על ידי אורטופד.
לא הייתי ממהר להחליף מקצוע או לקפוץ למסקנות חפוזות.

בהצלחה
העברתי את ההודעה, בעיה לבן 15.5
12/02/2012 | 19:33
1
3
שלום לך

הבן שלי סובב את הברך לפני כשנתיים וחצי במהלך טיול שנתי. כתוצאה מהבעיה הוא איבד את הסחוס בברך.
הוא עבר טיפולי הידרותרפיה ופיזיותרפיה ושום דבר לא היטיב את מצבו. הוחלט לעשות לו לפני כשנתיים ניתוח לזיה סחוסית, מעט אחרי הניתוח המצב הוטב, אך כעת המצב הורע מחדש.

מביקורת שהיינו אצל האורטופד, יש מימצאים מצילום MRI של הברך, אלה המימצאים שהאורטופד המנתח כתב: "צלקת סובכונדרית עם שינוי בסחוס מעליה, בחלק הקדמי של MFC מתאימה ל OCD"
המליץ לו ללכת כמה שיותר על קצות האצבעות, להימנע משעורי ספורט, לא לשחק כדורגל וכדורסל וכו''..

מה לדעתך ניתן לעשות על מנת לעזור לבן שלי, אנחנו אובדי עצות כיצד לעזור לו? האם יש אפשרות לסייע לו בגילו הצעיר? האם בגילו יש אפשרות להשתיל סחוס, למרות שאני יודעת שזה לא כלול בסל התרופות... מה עוד אפשר לעשות על מנת להקל עליו, אנחנו גרים בקומה 2, ומן הסתם זה לא מקל עליו.
אשמח לחוו"ד
רותי
OCD
13/02/2012 | 08:59
3
שלום רב,

לנזק OCD (Osteochondritis Dissecans בילדים או בנערים יש סיכוי גבוה יותר מאשר נזק דומה במבוגרים להחלמה ספונטנית כאשר מטפלים עלי ידי שינוי אופי הפעילות (כמו שהמליץ האורטופד).
גילו של בנך גבולי, אך עדיין הייתי ממליץ על נסיון טיפול שמרני. בתקופה זו עליכם להמשיך במעקב אצל אורטופד מטפל ובמידה שלא יכול שיפור ישנן אופציות ניתוחיות שונות על מנת לטפל בבעיה, תוכלו להיוועץ באורטופד מומחה לרפואת ספורט.

בהצלחה

קרע במניסקוס - מספר שאלות
12/02/2012 | 17:26
1
8
שלום.

לפני כשלושה שבועות נפצעתי תוך כדי גלישה (סקי) - מישהו מאחורי איבד שליטה, נכנס בי, ובניסיון ליפול בצורה מבוקרת ולמנוע יותר מדי נזק הפלתי את עצמי, אבל נפלתי אחורה במקום על הצד. הרגשתי את כל הצד השמאלי לכיוון הברך נמתח בצורה איומה ונשארתי בתנוחה זו כמעט דקה עד שמישהו רץ לנתק אותי מהמגלשיים כך שאוכל לישר את רגליי.
מאז הכאב ידע ימים טובים ורעים, לפעמים עד כדי הגבלה חמורה בכיפוף ויישור, ולעתים ימים בהם אני יכול לקפוץ וכמעט לא להרגיש כלום. האורטופד שראה אותי מיד אחרי הפציעה המליץ לי לעבור MRI, אבל העדפתי לעבור את זה בארץ (בטיפשותי שכחתי שבארץ מחכים כ-3 חודשים לבדיקה מכיוון שיש מחסור במכשירי MRI, כאשר שם לכל קליניקה אזורית יש אחד).

היום ראיתי לראשונה אורטופד ברמב"ם שבדק את הברך ואכן אישר שמדובר בקרע במניסקוס (למרות שאמר שאני חייב לעשות MRI בשביל לוודאות את זה כי יש אחוז בודד קלוש שזו פציעה קלה יותר או קרע חלקי שבו לא אהיה חייב לעבור ניתוח ויהיה אפשר "ללכת בין הטיפות" ולעבור את זה איכשהוא).

יש לי מספר שאלות על התהליך:

1. ארתרוסקופיה - האם מבוצע בהרדמה מלאה או חלקית?
2. מהו תהליך השיקום וההחלמה? (האם תמיד כולל פיזיותרפיה, האם יש קושי ללכת אחרי הניתוח ואם כן תוך כמה זמן אפשר ללכת בצורה רגילה)
3. מה אורך השיקום? (כמה זמן צריך לשכב בבית, מתי אפשר לחזור לפעילות, ומתי אפשר להתחיל בפעילות מאומצת וספורט)
4. האם באמת הברך תחזור למצב הקודם? או שאצטרך להיות במעקבים בכל תקופה מסוימת ולהזהר על עצמי בכל פעם שאני צריך לרוץ יותר ממאה מטרים?
5. הכי חשוב לי - האם אוכל לחזור לגלוש בצורה מלאה, או שישנם דברים דוגמת האחרון שבהם אני מוגבל אחרי פרוצדורה של ארתרוסקופיה?

תודה מראש! :)
קרע במניסקוס
13/02/2012 | 10:58
6
שלום רענן

ארתרוסקופיה לברך מבוצעת בדרך כלל בהרדמה מלאה אך ניתן לבצעה גם בהרדמה אזורית. לאחר הטיפול הניתוחי על פי סוג הניתוח (תיקון המניסקוס הקרוע או כריתת החלק הפגום) תקבל הדרכה מלאה לגבי תוכנית הפיזיוטרפיה והשיקום.
לאחר מניסקטומיה החזרה לפעילות מהירה, כאשר נשיאת משקל מלאה או חלקית על הרגל מותרת מיד לאחר הניתוח, חזרה לפעילות יומיומית מלאה בד"כ כ4-6 שבועות לאחר הניתוח, כאמור עפ"י סוג הניתוח ופטולוגיות נילוות.
בסופו של דבר מטרת הניתוח להחזירך לפעילות מלאה כולל גלישה.

בהצלחה
בית הרופאים החדש פתח תקווה
12/02/2012 | 16:40
217
נפתח בית רופאים חדש בפתח תקווה !!
מקום חדיש , מעוצב ונגיש .
בוא עוד היום לפתוח קליניקה פרטית .
אשמח לתאם לך פגישה , מירי - 052-4490490
miri@2700.org.il
נפילה באמבטיה
12/02/2012 | 16:32
36
הייתי במיון לפני כמה ימים באיכילוב עקב מכה שקיבלתי בברך.
ראוי לציין שאני חייל, וקיבלתי 10 ימי מחלה עקב חשד לקרע במיניסקוס.
הייתי רוצה לדעת איך אני מסתפח לר"מ 2, וכל היוצא מכך.
בנוסף, ד"ר מעוז רשם לי לחזור לביקורת אחרי 10 ימים במרפאה אורטופדית איכילוב, וגם שאני זקוק לקביים.
הייתי רוצה לדעת האם אני צריך בהזמנת התור שלי להגיד שהייתי במיון ואצל מי או שפשוט לקבוע תור למועד הקרוב ביותר.
בתודה מראש.
איזו כרית לחולה סיעודי?
12/02/2012 | 00:18
3
2
היי..
אבא שלי סיעודי ונמצא במיטה כמעט 24 שע' ביום במיטתו (המותאמת)
יש כרית שתהיה לו בריאה מהכרית הסטנדרטית?
אני מאמין שיש כרית לאנשים במצבו, רק לא מכיר את התחום.
יש לציין שהוא חולה פרקינסון (מצב מתקדם ביותר) אז הוא רועד במקביל (לא יותר מידי חזק, אבל הוא במצב שמגביל אותו למיטה)
אז איזו כרית תתאים לחולה במצבו? מקווה שזה הפורום הנכון לשאול.. כי שערתי שזה בטח כרית אורטופדית, אז אורטופד בטח ידע להכווין אותי יותר
תודה
מיכאל
פנו למכון הפיזיותרפיה של קופת החולים שלכם
12/02/2012 | 12:06
1
הם ישלחו אליכם פיזיותרפיסט שיבדוק ויעריך את הצורך שלכם בציוד עזר (למשל מזרון למניעת פצעי לחץ) וידריך אתכם לגבי תנוחות ושינויים בתנוחות. בהתאם למצבו.

אין כרית אורטופדית בעולם הרפואה. יש כריות דקות ויש כריות עבות. יש כריות אלסטיות יותר ויש כריות פלסטיות יותר. יש כריות מחומרים "נושמים" או מחומרים "אטומים". יש כריות בעלות צורה השונה מצורה נפוצה של כרית. להתאמת כריות יש להתייעץ עם הפיזיותרפיסט. אין פתרון "one size".
אוקיי. הבנתי. תודה על התשובה (:
13/02/2012 | 08:32
כרית
20/02/2012 | 09:00
1
לאנשיםכריתת אנשים הרתוקים למיטה, מומלץ מזרון עם פחות שטח פנים למגע , למשל מזרון הנקרא מזרון ביצים, דמוי תבנית ביצים ושניתן להשיגו ביד שרה . מעבר לכך כרית אורטופדית היא מושג מסחרי, ולכן אנשים מסתדרים מצוין גם כרית ב50 שח מהסופרמרקט ולאו דווקא עם כרית יקרה המכילה כוסמת. מקווה שעזרתי
עצב רדום
11/02/2012 | 15:38
1
52
שלום לכולם,
ראשית תרשו לי להודות לכל אחד ואחת מכם על התגובה.
לפני כחודשיים עברתי תאונת דרכים (נכנסו בי מאחורה) כל הסיפור למעשה לא משנה מלבד העובדה שיש לי נימולים וזרמים באזור הכתף (לדבריי) ופיגמנטציה כהה.
האורטופד אומר למעשה שזה מגיע מהצוואר וכד...

עשיתי CT ולא הודגם דבר,לאחר מכן הרופא הלך עימי לרופא עור ואבחנו עצב רדום.

חיפשתי באינטרנט מה זה עצב רדום ולא ממש מצאתי תשובה, אשמח אם תוכלו לפרט מה זה ?
כמו כן מה דרכי הטיפול (הרופאים אמרו פיזיוטרפיה ובמידה ולא זריקה שמתבצעת ע"י כירוג נדמה לי,אבל זו הייתה זריקה).?
האם זה דבר שאני צריך לחיות עימו כי אין טיפול "עובד" שבו אחזור לשבת כמו בנאדם מבלי לקבל מידיי פעם איזה זרם או נימול ?

תודה רבה לכולם !
עצב
11/02/2012 | 22:13
10
כאבים מקרינים לזרוע עשויים לנבוע ממספר סיבות- ממליץ להשלים הבירור בעזרת  בדיקת EMG ובדיקת אורטופד חוזרת!
גיוס חולים למחקר בושא שברים אוסטיאופורוטים
10/02/2012 | 11:41
4
דרושים/ות מתנדבים/ות עם שבר אוסטיאופורוטי טרי בחוליה והסובלים מכאב-גב
למחקר רפואי הכולל טיפול ניסיוני
בנושא: בדיקת ההשפעה משככת הכאבים של גסטרוליט בקרב חולי אוסטיאופורוזיס הסובלים לאחרונה מכאבי גב
הנובעים משברים בחוליות
המעוניינים/ות להשתתף מתבקשים/ות להתקשר ל- 054-3001015
או לפנות בימים: א'-ה', בין השעות שעות: 07:00-15:00 :
.1 מרכז רפואי סוראסקי ת"א, מרפאת כאב: 03-6974581
.2 מרכז רפואי הדסה עין-כרם, היחידה לשיכוך כאב: 02-6776770
.3 מרכז רפואי רמב"ם, היחידה למטבוליזם העצם והסידן: 04-8541533
.4 מרכז רפואי סורוקה, מעבדת כאב: 08-6477433
שבר תת ראשי בירך וקיבועו ע"י 3 ברגים
10/02/2012 | 11:07
1
120
שלום,
אני כבן 62,לפני 10 חודשים נפלתי ושברתי את הירך.בוצע ניתוח-שחזור וקיבוע שבר תת ראשי משמאל בעזרת 3 ברגים,בצילומים שעשיתי+MRI מפרק ירך נראה ש"נראה קו שבר עדין סבקפיטלי אך העמדה טובה,ללא תזוזה.רושם שהשבר באיחוי מתקדם,ראש הפמור נראה תקין ללא עדות ל-AVN ללא נוזל מוגבר במפרק,אוסטאופיטים קטנים בהיקף ראש הפמור מימין,נוזל מוגבר במידה מינימלית גם מימין"לסיכום:איחוי טוב,ללא עדות לתזוזה או AVN בשבר בפמור המקורב משמאל
כיום אני סובל מכאבים אך מתהלך בדר"כ בכוחות עצמי עם צליעה קלה (הרגל התקצרה בכ-ס"מ)
בצילום עדכני לאחרונה- AP נמצא שאחד מש7968לושת הברגים מעט חודר והומלץ לי לעבור ניתוח להוצאת 3 הברגים.
נאמר לי שיש סכנה שאם לא יצליחו להוציא את הברגים יהיה צורך בהחלפת המפרק כולו. יש לציין שאני חולה סכרת,לב,לחץ דם ומעשן
שאלותי הם:
1)כיצד מוציאים את הברגים? ע"י איזה מכשיר-מברג/פלייר/מכשיר אחר?
2)מה הסיכונים/סיבוכים בניתוח מעין זה?
3)האם הניתוח מצריך שיקום לאחריו? כמה זמן?
4)מתי אפשר לחזור לפעילות תקינה?
5)האם לאחר הוצאת הברגים הרגל נחלשת ויש סכנה גדולה יותר לשבר חדש באותו אזור?
6)האם לאחר הוצאת הברגים נותרים חורים בעצמות? איך הם מתמלאים?
7)האם יש סכנה שבהוצאת הברגים לא יהיה ניתן להוציאם בשלמות ואז יחליפו לי את המפרק?
8)האם לאחר הוצאת הברגים חולפים הכאבים?
9) האם עדיף להישאר עם הכאב הקיים מאשר לקחת סיכון?
10)מה סיכויי ההצלחה של ניתוח כזה?

אשמח לקבל תשובות בהקדם האפשרי.תודה רבה מראש ושיהיה לכולנו שפע של בריאות (-:
שבר תת ראשי
11/02/2012 | 22:09
74
ממליץ לקבוע תור לאורטופד וקבל את כלהתשובות לשאלות מוצדקות אך מרובות! בגדול - אם יש בורג מתבלט יש להוציאו!
רגל שבורה
10/02/2012 | 08:33
1
47
שברתי את הרגל לפני שבוע, 2 שברים במלאולוס לטרלי ומידאלי אחד נקי ואחד מסובב(בהתאמה)
הרופא נתן לי זריקות קלקסן יומיות של 40 מ"ג לחודש
3 שאלות:
1. האם הזריקה לא מפריעה להחלמת העצם? הרי דילול דם מוביל לאוסטיאופרוזיס בסופו של דבר
2. קראתי שמאכלים טובים לחיזוק העצם הם ירקות ירוקים העשירים בויטמין K, האם הזריקה מבטלת את הויטמין?
(זאת לאור חברה שסיפרה לי כי אמא שלה נוטלת כדורים לדילול דם וכי אסרו עליה לאכול ירקות ירוקים..)
3. היו לי כמה ימים שלא כאב לי כ"כ ופתאום התחיל לכאוב נורא.. האם זה טיבעי?

אשמח לתשובות
דורית
שבר
11/02/2012 | 22:06
12
שבר בי מלאולרי - כפי שאת מתארת מנותח לרוב - אלא אם כן הא באופן מאוד חריג - ללא תזוזה או שיש קונטרה אינדיקציות לניתוח.
קלקסאן לא מפריע לאיחוי עצם ולא גורם לאוסטאופורוזיס
ללא טיפול בקלקסאן יש סיכון מוגבר לקריש דם DEEP VEIN THROMBOSIS ובעקבותיו - תסחיף ריאתי-  ולכן קיבלת את הטיפול
זוכים בפינוקים לקטנטנים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2012 | 18:27
מה תנאי הפנסיה למורים? מה עושים כשלא רוצים לחזור משנת שבתון? תוך כמה זמן ניתן לקבל קביעות?
זה הזמן לקבל תשובות לשאלות אלו!
עירית זהבי-בעלת משרד ייעוץ, תתארח היום בין השעות 19:00 -21:00 בפורום מורים ותענה על שאלות בנושא פנסיה, שנות שבתון, רכיבי שכר וזכויות בעבודה

מה הערך התזונתי של מוצרי חלב? מה הסיפור האמיתי שעומד מאחורי שוקולד עם קרם חלב? ואיך בכלל שף ורופא יכולים להשתלב ביחד?
השף הרופא- ד"ר רני פולק יתארח היום בין 20:00 -22:00 בפורום בישול לילדים ויענה על שאלות בנושא בישול לילדים עם מוצרי חלב: טיפים טעימים, מתכונים יצירתיים ובריאים ועוד.

במה משתמשים קודם – מי פנים או קרם לחות?  איך יודעים לבחור את מוצרי הטיפוח המתאימים לנו ביותר מהמגוון העצום הקיים בשוק? מה עושים כשצצים הקמטים הראשנים? איך מחזירים את החיוניות לעור הפנים לאחר יום עבודה מפרך וטיפול בילדים?
מראה רענן ומטופח מסייע לנו לשדר החוצה תדמית חיובית. אז איך עושים את זה נכון?
פורום הורות מאוחרת מארח את גילה, יועצת יופי וטיפוח, אשר תשיב על שאלות בנושא טיפוח לאמהות ובכלל ביום שבת ה-11/2 בין השעות 10:00- 16:00

התינוק שלכם בוכה? אחרי שוידאתן שלא מדובר בחיתול מלוכלך או רעב, מה אתן עושות בשביל להרגיעו? פוצחות בריקוד? משתמשות בשלל פרצופים הזויים  שלא ידעתם שיש לכן את היכולת להוציא אותם מעצמכן?
זה הזמן להיכנס לפורום הריון ולידה - תמיכה, ולספר לנו על הדרכים הכי משעשעות בהן הרגעתן את הקטנצ'יק שלכן כשבכה..
הגולשות שיכתבו את הסיפורים המשעשעים ביותר יזכו בפחיות סימילאק ג'נטל ושלל מוצרים מפנקים לקטנטנים

קונדוליסה רייס היא בעצם סוכנת ביון אירנית? אובאמה בכלל לבן? תחזית האפוקליפסה ל-2012 אכן עומדת להתרחש?
אולי בכלל יש לכם תסריט אחר, משעשע ומקורי, לסוד הדרמטי שמחזיק באמתחתו סוכן ממשלתי סורר?
כנסו לפורום שיחת גברים, שתפו אותנו בגרסא המעשעת שלכם לסוד הנפיץ שמחזיק בידיו דמותו של סוכן ה-CIA טובין פרוסט, ותוכלו לזכות בזוג כרטיסים לסרט האקשן החדש "טעון הנגה" בכיכובו של דנזל וושינגטון
כאבים בחלק התחתון של כף הרגל בחיבור האצבעות
09/02/2012 | 13:44
2
67
שלום , ברצוני לשאול , אני רצה מזה שנה בדרך כלל 3 פעמים בשבוע 8-10 ק"מ ואף הגעתי לחצי מרתון לפני חודשים. בשבועיים האחרונים החל כאב חדש לצוץ באמצע הריצה ואף בזמן מנוחה בכף רגל השמאלית בחלקה התחתון. ממש בחיבור של כריות כף הרגל עם הבוהן השלישית/רביעית .
הכאב בהתחלה היה רק בזמן ריצה, בא והולך וכעת הוא גם מופיע בזמן מנוחה בכפיפה של האצבעות. בדרך כלל כואב כשאני דורכת על הרגל, או אם לוחצת חזק מתחת לאצבע הרביעית. אשמח לקבל המלצה לבדיקה או טיפול. תודה מראש
כאבים
11/02/2012 | 22:01
26
חייבת להבדק על ידי אורטופד - יכולות להיות מס' אבחנות מתאימות לתיאורך
כאבים בחלק התחתון בחיבור האצבעות
12/02/2012 | 15:21
20
כנראה מדובר במורטון נוירומה

במורטון  נוירומה נושא התפקוד הוא  כאב בכרית הקדמית של כף הרגל ועקב כך, קושי לדרוך על חלק זה.

מבחינה תפקודית יש לכך פתרון טוב מאוד והוא מדרסים טובים.
המדרסים - אם הם עשויים נכון מורידים את העומס והלחץ מהמקום הכואב ומעבירים אותו למקום אחר בכף הרגל וכן מרפדים את המקום.
המדרסים יכולים לעזור לך הן בעמידה והן בהליכה.

יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il
ניתוח להחלפת מפרק ירך - עם החלמה קצרה
08/02/2012 | 23:35
1
5
לאמא שלי בעיה קשה של חוסר סחוס במפרק הירך והיא סובלת מאד.
שמענו שקיים ניתוח להחלפת מפרק באופן מיוחד בלוס אנג'לס שבו ההחלמה מהירה במיוחד - מחליפים זווית באמצע הניתוח או משהו דומה.
האם למישהו יש מידע על כך?
נשמח לכל אינפורמציה בנושא.
תודה.
החלפת מפרק ירך
11/02/2012 | 21:59
4
יש לגשת לאורטופד מנתח, מומחה להחלפת מפרקים להבדק ולקבל את כל האינפורמציה, זה לא רציני לברר ככה על האינדיקציות והאפשרויות השונות
קליקים בחזה
08/02/2012 | 14:27
1
1796
שמי עמית...
בחודשים האחרונים אני חווה 'קליקים' באזור החזה (בין חיברוי הצלעות למעלה)..
זה מתרחש כאשר אני מתמתח באזור החזה..
מדוע זה נוצר והאם הדבר מסוכן ??

תודה על ההתייחסות.
קליקים
11/02/2012 | 21:56
543
ממליץ - בדיקת רופא משפחה, והחלטתו על צורך בבירור
ילד בן שנתיים שפיתאום לא דורך על החלק הפנימי
08/02/2012 | 12:26
1
2
שלום רב ,
בני בן השנתיים התחיל פיתאום ללא כל אזהרה מוקדמת (לפני 6 ימים) לא לדרוך על הצד הפנימי של כף רגל שמאל.
הוא הולך רק על הצד החיצוני של הרגל ומיותר לציין שקשה לו מאוד ללכת כך.
בלחיצות ובמישוש - לא כואב לו כלום ,רק בעת הדריכה.
היינו אצל רופאת ילדים שאמרה שהיא לא רואה שום בעיה מלבד הדריכה המוזרה הזאת פיתאום ,היא נגעה לו ברגל ,סובבה לו את הרגל ולא כאב לו כלום.
היינו אצל אורטופד ילדים ששלח אותנו לצילום כף רגל וגם זה ללא מימצאים.
יש לך אולי רעיון ??
מה אפשר לעשות ??

המון תודות ,
אמא מודאגת....
לא דורך
11/02/2012 | 21:53
1
שיר יקרה,
יש לקחת את הילד בהקדם האפשרי למוקד /מיון - יש לבודקו, לצלם  ולקחת בדיקות דם - ולהגיע לאבחנה!
כיצד לדעת אם המדרסים שרכתי טובים
06/02/2012 | 08:05
2
3
רכשתי מדרסים בסמארט פתרונות אורתופדיים ברמת השרון, הם עלו לדעתי המון כסף (2000 ש"ח לפני הנחה) והם נראים לעין הלא מקצועית שלי כלא רציניים.
חתיכת ספוג שמודבקות אליה שתי הגבהות (מגומי או משהו כזה).
כשבאתי להתלונן, הדביקו לי עוד שתי הגבהות.
איך אפשר לדעת אם המדרס תקין, לחילופין איך לבחור מדרסים תקינים.
כיצד לדעת אם המדרסים טובים
07/02/2012 | 10:44
1
1
שלום ארז

אם מדרסים עשויים טוב לפי התאמה אישית הם צריכים לפתור לך את הבעיה.

מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.

למען הרחב ידיעותיך בנושא מדרסים אני מצרף קישור למאמר על סוגי מדרסים שונים:

http://pedia.walla.co.il/?w=/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7...

יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il
מדרסים
11/02/2012 | 21:46
1
שלום ארז -
לא ציינת מי הפנה אותך לרכישת מדרסים.
עליך לחזור עם המדרסים לאורטופד ולהוועץ בו
כמה דקות מזמנכם, בבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2012 | 16:36
גולשים יקרים,

בימים אלה אנו מבצעים חשיבה אודות שיפור פני האתר וחוויית השימוש בו.
לצורך הנעת התהליך, נשמח לשמוע אודות הרגלי הגלישה שלכם באתר והשימוש באפליקציות השונות בפורומים וכאן אתם נכנסים לתמונה:
בקישור http://bit.ly/tapuzsurvey2 תמצאו סקר קצר, שמטרתו איסוף נתונים על דפוסי השימוש שלכם, הגולשים.  

מילוי הסקר אורך כמה דקות והוא אנונימי לחלוטין. בשום שלב לא תתבקשו להזין פרטים מזהים, והמידע שייאסף יישאר בתפוז ולא יועבר לגורמים חיצוניים.
נשמח אם תקדישו מזמנכם לכניסה לקישור ולמענה על הסקר. חשוב לנו לשמוע את דעתכם!

תודה מראש על שיתוף הפעולה!
מיטל, יוני, גל ולולו - צוות הנהלת הפורומים
שאלה לגבי כאבים באגן
05/02/2012 | 09:16
8
3
שלום רב,
לאחרונה החלו לי כאבים עזים באזור המותן השמאלי ממש בעצם מין כאב של מתח ולחץ
על הדבר יכול להצביע
בנוסף בקדמת האגן
05/02/2012 | 09:20
3
נראה כאילו השקע באגן גדל
לא מבין פתאום ביום בהיר הופיעו כאבים?
05/02/2012 | 10:23
5
3
עשית משהו חריג? פעילות חדשה?
מה שיכל להשפיע אולי
05/02/2012 | 12:15
4
2
הוא ששמתי מכשיר קרני אינפרא אדום שאמור לרפאות כאבים  
מה שכן התחלתי  למעוד הרבה מאז הכאבים הכוונה שאני מסובבת את הרגל כלפי חוץ
הצלחת לבלבל אותי
06/02/2012 | 21:57
3
1
בדרך כלל כאבים באגן זה קרינה מהגב.
אבל עכשיו את אומרת שאת מסובבת את הרגל.
מה את בדיוק מרגישה?
זה יכול להיות התכווצות, וזה יכול להיות דלקת בשריר, ואלף ואחת סיבות...
דיוק בפרטים
07/02/2012 | 13:30
2
הכאב שאני מרגישה הינו בעצם הקסל
יש כאב של לחץ על העצם
בלי קשר יוצא שאני הולכת אז מסובבת את הרגל
שמעי
07/02/2012 | 14:09
1
קבעת תור לאורטופד? צריך לאבחן מאיפה מגיעים הכאבים האלה, אולי סובבת את הקרסול. מאמין שאורטופד ישלח אותך לצילום שיבהיר את העניינים בנתיים חבל שתסבלי את הכאבים.
המקרה שלי הוא אחר לגמרי לי היו כאבי צוואר במשך חודשיים, הייתי בטוח שזה מהתקררות של החורף וככה הזמן עבר וואלה אני רואה שהזמן עובר והכאב לא משתנה, מזלי שכשהגעתי לטיפולים במרכז בריאות רפאל זה עוד לא היה מאוחד מידי.
בקיצור ולעניין אל תזניחי ותקבעי תור.
ראשית
07/02/2012 | 14:55
ברצוני לומר לך תודה על התייחסתוך :)
כן קבעתי תור הבעיה דזה רק לעוד שבועיים  וככה רציתי להיות שקטה בנתיים
לסילוש!!!
09/02/2012 | 13:04
זה נראה שאת חייבת קודם להבין מה בדיוק יש לך שם ורק לאחר מכן לטפל נקודתי בבעיה... אל תזניחי, אני ממליצה לך בחום ללכת לאיבחון יסודי ואולי אפילו לעשות קצת תרגילים פשוטים לאגן ולגב בנתיים, יש פה מספר תרגילים שאולי יכולו לעזור לך... בהצלחה!
חיילת - כאבים מתמשכים באגן, מפשעה ומפרק הירך
05/02/2012 | 15:23
3
16
ביתי התגייסה לצה"ל לפני 4 חודשים והשתתפה בקורס שהיה כרוך במאמץ פיזי רב ביותר.
במשך הקורס קיבלה התקפי כאבים באגן, מפשעה ומפרק הירך עד כדי כך שלא יכלה ללכת.
בדיקות רופא וצילום לא הראו דבר.
כעת היא בקורס עם פחות מאמצים אך הכאבים נמשכים.
אורתופד צבאי וכירורג צבאי ׁK(לשלילת בקע) לא מצאו כלום.
כירופרקט פרטי איבחן שחוליה L5 זזה ממקומה ולאחר שהחזיר אותה ואת בלט הדיסק למקומם
חלפו הכאבים ליום אחד אך חזרו והם ממשיכים להופיע.
הכירופרקט נתן לה תרגילים לבצע וטוען שזה הפתרון.
האם מנוחה ותרגילים מתאימים עשויים לפתור את הבעיה, האם כדאי לפנות לרופא באופן פרטי (לאיזה?)
או להמשיך לנדנד לצבא על המשך בדיקות וברורים תהליכים מסורבלים ומתמשכים מאד בצבא.
כאבי צבא
10/02/2012 | 11:20
5
שלום,
הסימפטומים שתיארת מכוונים את האבחנה לפגיעת שריר-שלד כלשהי מאזור הגב התחתון, מפרקי ושרירי האגן, וכן הירך. ניתן לטפל בכך ע"י פיזיותרפיסט מטעם הצבא, אך לעתים, באופן אבסורדי, אפילו אורטופדים לא מודעים ליכולתם של פיזיו' לטפל במקרים כאלה. לכן יש לבקש (או לדרוש...) מרופא היחידה או מאורטופד הפניה לפיזיותרפיה. בטיפול כזה, לאחר מבדקי תנועה שונים ניתן להבין מה מקור הבעיה וכיצד ניתן לטפל בה. בד"כ, טיפול בודד לא ייתן מענה ויש לבצע סדרה של כ-5 טיפולים, לפחות אחת לשבוע.
אם לא תצליחו להשיג טיפולי פיזיו\ לא תרצו להמתין, אשמח לסייע באופן אישי.
בהצלחה, ניר.
כאבים
11/02/2012 | 21:43
1
5
יש להתעקש לראות אורטופד מומחה לבדיקה חוזרת ! חייבת הדמיה במידה והכאב מתמשך ,
תשובות של מי שאינו רופא כמו התשובה שקיבלת כאן מ    physirun  - היא בעייתית מאחר ואינו מודע לחלק מהאבחנות האפשריות
חוזר ומדגיש
12/02/2012 | 22:33
5
תהליך קבלת הטיפול במקרים כאלה עוברים אך ורק דרך רופא או אורטופד. אמרתי זאת גם קודם.
הטיפול המומלץ לטעמי לאחר אבחנת הרופא או האורטופד, ובמידה ומקור הבעיה אכן בשריר- שלד, היא פיזיותרפיה.
תמיד כדאי לקבל חוות דעת שניה ושלישית, עד להטבה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום