לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'אודה לעזרתכם - AVN'
אודה לעזרתכם - AVN
06/06/2012 | 16:33
3
25
בן 41, לא שותה או מעשן, לא צולל ולא מטופל בסטרואידים, עוסק בספורט.
בעקבות כאב חד וממושך בראש הירך אובחן אצלי Avascular Necrosis בשלב מוקדם, לפני שנוצר נזק לעצם.
המלצת הרופא היא לבצע ניתוח core decompression, למרות שסיכויי ההצלחה מוטלים בספק.

האם קיים מהלך טיפול עדיף? האם אקופונקטורה עשויה להועיל?
האם ניתן להמתין עם הניתוח או לבצע אותו מייד?

לצפיה ב-'AVN'
AVN
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2012 | 20:37
21
האם אובחן במיפוי או MRI? במידה ובמיפוי צריך MRI !
לרוב הטיפול בהפסקת דריכה על הרגל ושימוש בקביים. לעיתים קרובות זה משיג הקלה ניכרת בכאב.  יש התומכים בטיפול ניתוחי כפי שהזכרת. אקופנטורה לא יכולה לעזור ככל הידוע לי
לצפיה ב-'אודה לעזרתכם - AVN '
אודה לעזרתכם - AVN
06/06/2012 | 21:20
1
16
שלום !
אני כמדקר .
לצערי לא ניתן לעזור .
לצפיה ב-'מממ'
מממ
06/06/2012 | 22:22
16
תודה,
ראיתי סרטון ביוטיוב של מישהו שכן עזר לו..
לצפיה ב-'כאבים בגב'
כאבים בגב
06/06/2012 | 12:11
2
143
שלום דוקטור.
ממצאי בדיקת CT של עמוד השדרה הצווארי:
הבדיקה בוצעה ביום 04/06/2012

התוויה: כאבים בצוואר.

בגובה C4-5: בלט אנולוס אחורי לוחץ על השק התקאלי.

בגובה C5-6: עיבוי ה PLL משיק לשק התקאלי.

בשאר הגבהים הודגם מבנה שמור.
השק התקאלי ומוצא העצבים ההיקפיים הודגמו ללא חריגן.
תוכל להסביר לי את זה בבקשה דוקטור
לצפיה ב-'כאבי צוואר'
כאבי צוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2012 | 20:33
1
36
המשמעות היא שאין פריצת דיסק אבל הוא מעט בולט ולוחץ על אזור מעבר העצבים בגובה C4-5
לצפיה ב-'כאבי צוואר '
כאבי צוואר
06/06/2012 | 21:24
22
שלום !
מנסיוני כמטפל שילוב של טווינה ודיקור יעילים ומביאים תוצאות .
חשוב גם למצוא מסגרת טיפולית כמו פנדלקרייז.
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
05/06/2012 | 13:03
1
25
לפני חודש וקצת עברתי תאונת דרכים- נכנסו בי מאחור ונהדפתי לרכב שלפני. אחרי הפגיעה עשו לי צילומים בבית החולים, והכל היה תקין.. מאז אני סובלת מכאבי גב תחתון בעיקר בעת ישיבה ממושכת- וקיבלתי הפחתת זמנית של שעות עבודה מרופא תעסוקה..  היום אני משתתפת בקבוצת נפגעי תאונות דרכים בפיזיוטרפיה ועושה מסאג'ים באופן פרטי. הכאב מסרב לעבור.. למי עוד אפשר לפנות ומה לעשות??
לצפיה ב-'כאבי גב לאחר תאונה'
כאבי גב לאחר תאונה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2012 | 20:30
12
טיפולים- כדורים, פיזיוטראפיה, אלטרנטיבי, התעמלות כגון פילאטיס או פלדנקרייז, מרפאת כאב להזרקות לגב.
בירורים- במידה ואין שיפור לאורך זמן לחזור לרופא מטפל ולשקול בהתאם לסימפטומים מיפוי עצמות/ CT
לצפיה ב-':)'
:)
05/06/2012 | 12:56
1
7
הי  זאת אורית שוב,אני אכן חבושה במגף מיוחד שהמליץ לי הרופא,אך ממש לא היה לו זמן לענות לי על שאלות לכן נכנסתי לקבל פה עזרה,אני שברתי את עצם המסרק  החמישיהשבר הוא אלכסוני ממש לא בצורה ישרה,כמו שציינתי,(בחלק הפנימי של המסרק לכוון הרביעי,לא החוצה,ובאמצע שלו אך לפני החיבור עם הבזיזים)מקווה שהייתי ברורה הפעם:)אני ממש הייתי שמחה לשמוע אם ביכולתי לדרוך על הרגל במעט כמובן עם גבס)זה לא ממש כואב עם אני דורכת ממשעם העקב
מותר לי או שאני מזיקה לעצמי יותר?איך אני אמורה לעשות שימוש עם קרח ,עם אני חבושה?אני ביום הרביעי של המקרה.
וכמה זמן לדעתך זה יקח לי,עד שלפחות אוכל ללכת(אני רקדניתולכן אני כולכך מודאגת)ממש ממש תודה על הסובלנות  
לצפיה ב-'שלום טנגו'
שלום טנגו
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2012 | 20:28
9
לא ניתן לקבוע באינטרנט לגבי דריכה. רק רופא מטפל!!!
זה יקח כחודשיים שלושה לפחות.
לצפיה ב-' שברתי את עצם המסרק החמישית'
שברתי את עצם המסרק החמישית
05/06/2012 | 08:06
1
20
שברתי את עצם המסרק החמישית
אני אכן אשמח לדעת אם זה מומלץ לנסות להוזיז טיפה את השרירים בעדינות בכף הרגל תוך כדי שכיבה רק בשביל טיפה להמריץ את הדם?(לאחר ארבע ימים).אני אכן אשמח לשמוע גם אם מישהו טס עם רגל שבורה איזה טיפים או מידע כללי,בשביל להפוך את החוויה לפחות נוראית, האם יש איזה שהיא משחה שיכולה לסייע לי בכאבים(בארגנטינה)האם מותר לי לדרוך על הרגל המגובסת במעטת ממש קשה לי לקפץ כול הזמן,תודה רבה
לצפיה ב-'שבר מטטרסוס 5'
שבר מטטרסוס 5
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2012 | 11:05
22
לגבי דריכה על הרגל- תלוי בסוג שבר מדויק ורק מי שטיפל בך יכול להגיד. הפעלת אצבעות טובה ורצויה. רצוי רגל מורמת.
במידה ואת טסה יש צורך לפתוח את הגבס לפני הטיסה. (אסור לטוס עם גבס סגור עקב ירידת הלחץ בטיסה וחשש להתגברות לחץ עקב כך ברגל בתוך הגבס).
לצפיה ב-'טיפים למי שיש שבר בכף הרגל'
טיפים למי שיש שבר בכף הרגל
05/06/2012 | 06:49
1
32
הי אני חיה בארגנטינה,אנני יודעת אם אכן ישנה משחה מועילה לכאבים פהתמישהו מכירתאנני מסוגלת לשון בכלל,מרוב כאבים.אני אכן אשמח לשמוע גם אם מישהו טס עם רגל שבורה איזה טיפים או מידע כללי,בשביל להפוך את החוויה לפחות נוראית
תודה לכם:))
לצפיה ב-'שבר בכף רגל'
שבר בכף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2012 | 11:01
22
לא פרטת את סוג השבר והאם את מטופלת בגבס או אחרת.
ככלל קומפרסים קרים, רגל מורמת, הפעלת אצבעות, קיבוע בגבס/סד/חבישה.
יש תרופות רבות נגד כאבים הנמכרות ללא מרשם מאופטלגין אקמול ועד אדויל.
לצפיה ב-'זריקה שניה לכתף עקב קרע חלקי בגיד SSP'
זריקה שניה לכתף עקב קרע חלקי בגיד SSP
05/06/2012 | 04:32
3
300

1. לפני כ-3 שבועות בעקבות קרע חלקי בגיד הכתף SSP קיבלתי זריקת קורטיזון משולבת עם לידוקאין להקלת הכאב , הזריקה עזרה לשבוע בלבד , אתמול קיבלתי זריקה נוספת שעזרה ליום אחד , שכחתי מה זה לישון בלילות הכאבים בלתי נסבלים ואין הקלה עם משככי כאב , הופניתי לפיזיותרפיה , איך יכול להיות שאין השפעה לזריקה כאשר אני שומע שלרוב האנשים הזריקה משפיעה בין שבועיים לחודש ??
2. אני בריא בד"כ ללא מחלות ורגישויות , ב-3 השבועות קיבלתי ארקוקסיה ואתופן לסירוגין לטיפול בכאב [כמו שציינתי הכאבים נמשכים ללא הקלה במיוחד בלילות] בעקבות התרופה לחץ הדם שלי עלה 138-95 [בדקתי מספר פעמים בימים שונים ] כאשר לפני מתן התרופה לחץ הדם שלי הרגיל היה 115-75 , הפסקתי להשתמש בתרופות אלו וכתחליף אני משתמש באופטלגין למרות שהוא כדור חלש בהרבה , האם ביצעתי מהלך נכון או שכדאי להמשיך עם כדורים אלו ??
תודה מראש על התשובה
לצפיה ב-'זריקה לכתף'
זריקה לכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2012 | 10:58
69
קרע בגיד הסופראספינאטוס מלווה לרוב תהליך דלקתי וכאבים. הטיפול כולל תרופות נוגדות דלקת (כגון אילו שקיבלת) שידוע שיכולות להעלות את לחץ הדם, זריקות סטירואידים, פיזיוטראפיה, טיפול בגלי הלם ואף ניתוח.
יתכן והטבה אחרי זריקה אחת מועטה ויום אחד זה מוקדם לשפוט לגבי תוצאת הזריקה השניה. מקובל לתת עד סט של 3 זריקות. לגבי עלית לחץ הדם- זו בעיה זמנית בזמן מתן הכדורים, וכן יתכן כתופעת לוואי לזריקת הסטירואידים. רצוי להתיעץ לגבי בעיה זו עם רופא המשפחה.
לצפיה ב-'זריקה שניה לכתף עקב קרע חלקי בגיד SSP '
זריקה שניה לכתף עקב קרע חלקי בגיד SSP
05/06/2012 | 12:46
1
68
שלום !
,תנסה דיקור .
דיקור יפני עשוי להועיל ביותר במקרים של כאבים .
תנסה גם לחמם את האיזור חימום ממריץ את זרימת הדם לאיזור בהפגוע וכך נוצרת החלמה מהירה יותר וירידה בכאב .
תנסה וספר לי על כך .
לצפיה ב-'מנורת UV כחולה'
מנורת UV כחולה
06/06/2012 | 04:49
42
ברוב שעות היום בבית אני מסתובב עם כרית חימום בכדי להקל לצערי לא בהכרח זה עוזר הרבה בהורדת הכאב .
האם מישהו שמע על מנורת UV כחולה אשר אמורה לעזור במקרה זה ?
אשמח לשמוע פרטים ותודה מראש לכל המשיבים
לצפיה ב-'שבר במרפק לבן 5'
שבר במרפק לבן 5
04/06/2012 | 14:10
1
20
שלום,
בני שבר את היד באיזור המרפק פעם שלישית תוך שנה וחצי (ברצוני להדגיש שלא היו לו שברים נוספים). הפעם, למרות שהוא מגובס כבר כחודש, אין איחוי של העצם (רווח של כ-2 מ"מ) והרופא אמר לנו שאם תוך שבועיים נוספים לא יהיה איחוי יאלצו לנתח אותו בניתוח שבו לוקחים חתיכת עצם מהאגן ומשתילים באיזור הרווח במרפק לשם איחוי. אנחנו מודאגים מאוד, האם ניתוח (בהרדמה מלאה) הוא הפיתרון היחיד במקרה כזה?
תודה מראש,
יוסי
לצפיה ב-'שבר במרפק'
שבר במרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2012 | 14:46
12
לרוב בגילאים אילו יש חיבור טוב. יתכן כי עקב חזרת השבר מספר פעמים החיבור הפעם אינו מתקדם. ישנן מספר אפשרויות: כעקרון ניתן לחכות ולעקוב, ניתן לקבע ניתוחית ורצוי עם שתל עצם (כפי שהוצע) ויש גם אפשרות למכשיר אולטראסאונד (אקסוגן) המסייע לחיבור שברים במקרים כאלה אם כי צריך לוודא אם מותר לשימוש בגיל זה.
לצפיה ב-'תוצאות סי טי לאחר תאונת דרכים'
תוצאות סי טי לאחר תאונת דרכים
04/06/2012 | 12:43
1
40
ד"ר יקר שלום,

אני בת 30, בריאה בדר"כ, עברתי לפני כחודש תאונת דרכים (מישהו נכנס בי מאחור בחוזקה), סובלת מכאבים חזקים בעמוד שדרה מתני וצווארי.
ללא שיפור מאז ואף החמרה.
קיבלתי את תוצאות בדיקת הסי טי שנעשתה לעמוד שדרה מותני ולצערי אינני מבינה את משמעות הפענוח, אודה לך אם תוכל לסייע לי בהבנתו:

המבנה הגרמי הכללי שמור.
קוטר קדמי -אחורי של התעלה הספינלית הגרמית תקין.
הודגם בלג'ינג דיסק קטן מרכזי בגובה L4-L5 עם לחץ על קדמת השק הדורלי.
הודגם בלג'ינג דיסק  מרכזי בגובה L5-S1.
ספונדילוליסטזיס דרגה 1 מינימלית בגובה L5-S1 עם ספונדילוליזיס דו צידית ושינויים ארטרוטרים משניים.

לתשובתך אודה,
ביוטי
לצפיה ב-'שלום ביוטי2'
שלום ביוטי2
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2012 | 14:32
21
תוצאות הCT שציינת מספרות על בלט דיסק הלוחץ על עצבי חוט השדרה (כנראה בדרגה קלה) וכן ספונדילוליסטזיס שמשמעותה שחוליה L5 החליקה מעט קדימה על חוליה S1. במידה וזה ממצא ישן אינו דורש התערבות.
לצפיה ב-' פורומים חדשים ב- '
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2012 | 19:57
3
|*| הפורום המצליח של אחת הסדרות הכי מעניינות על מסכינו חוזר - יחד עם התוכנית, שמתחילה בעונה חדשה ;-)
היפה החנון - תוכנית המציאות המצחיקה, המרגשת, ההזויה-לעתים  והכי חמודה שיש כבר החלה וכל חובבי הסדרה מוזמנים לפתיחה המחודשת של הפורום -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| אנא כורדי - הפורום הביתי ליהודי כורדיסטאן|!|
בואו להתעדכן ולהתכתב בכל החדש והמעניין בתחום הפולקלור והמטבח הכורדי -
המוזיקה, הריקודים, התלבושות והאוכל מחכים לכם ;-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'כאבים בברך שמאל'
כאבים בברך שמאל
03/06/2012 | 18:08
2
33
נפלתי על צד שמאל עיקמתי את הרגל יש נפיחות קלה בברך ומאחורי הברך כאבים יש קושי לכופף את הברך
עד מחר לפני הגעה לקופ"ח מה עלי לעשות
לצפיה ב-' כאבים בברך שמאל'
כאבים בברך שמאל
03/06/2012 | 18:46
17
שלום !
קומפרס  עם קרח
להכניס לשקית קרח לעטוף במגבת ולעסותבעזרת זה את הברך
לצפיה ב-'חבלה בברך'
חבלה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2012 | 14:28
17
בכל חבלה עם נפיחות מומלץ קירור המקום בעזרת קרח עטוף בבד. בנוסף קיבוע בעזרת חבישה אלסטית. אם הפגיעה משמעותית ניתן לפנות מיד למוקד רפואי או למיון.
לצפיה ב-'דלקת בברך'
דלקת בברך
02/06/2012 | 12:26
2
30
שלום, כבר מספר שנים יש לי דלקת בברך שמגיעה לסירוגין. (בישיבה ובקימה יש מעין קליק שקט וכאב)
השבוע היא חזרה ורציתי לדעת אם זה בסדר להמשיך לעשות הליכות?
יש לי אתופן שקיבלתי בעבר..האם לחזור לקחת?
לצפיה ב-'דלקת בברך '
דלקת בברך
02/06/2012 | 18:11
21
שלום !
מה התדירות שזה קורה
אחרי אזו פעילות זה קורה ואם מופיעה נפיחות ,חום ושינוי של צבע באיזור ?
לצפיה ב-'בעיה בברך'
בעיה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2012 | 18:25
32
חסרים הרבה פרטים. תדירות?, כמה זמן זה נמשך כל פעם?, איזה בירור עברת? וכו
ככלל בזמן כאב רצוי להפחית פעילות.
אני לא נוהג להמליץ על כדורים באינטרנט.
לצפיה ב-'חולייתי בקע'
חולייתי בקע
01/06/2012 | 17:39
3
20
האם יש לזה טיפול? או רק ניתוח?
לצפיה ב-'חולייתי בקע'
חולייתי בקע
02/06/2012 | 07:38
18
שלום !
בוודאי שיש טיפול לזה .
למשל בתחום הרפואה המשלימה טווינה בשילוב דיקור סיני יעיל מאוד ומביא לתוצאות כבר מהטיפולים הראשונים.
חשוב ביותר אף על פי הכאב וההקרנה לרגל להיות פעיל ולעשות מתיחות רצוי במסגרת טיפולית כמו פנדלקרייז .
לאחר שיכול שיפור חשוב להמשיך להשאר במסגרת הטיפולית כטיפול משמר .
החלמה מהירה .
לצפיה ב-'חולייתי בקע '
חולייתי בקע
02/06/2012 | 07:47
7
בעניין הפנדלקרייז חשוב להגיע למי שיש לו את היידע בבעיות מסוג זה .
חשוב .
לצפיה ב-'בקע חולייתי'
בקע חולייתי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2012 | 18:22
9
ברוב הגדול של המיקרים הטיפול איננו ניתוחי. הטיפול יכול להיות כדורים, התאמת פעילות, טיפול פיזיוטראפי, אלטרנטיבי ואף מרפאת כאב.
במקרים בהם מופיעה פגיעה עצבית או כשלון טיפול שמרני ישקל ניתוח
לצפיה ב-'מחפש מטפלים '
מחפש מטפלים
31/05/2012 | 16:01
25
לאור התפתחות המרכז אני מחפש מטפלים מתחומי הרפואה המשלימה מאיזור הצפון..
לצפיה ב-'כפות רגליים רותחות'
כפות רגליים רותחות
30/05/2012 | 18:54
4
32
שלום,
בת 28, בריאה.בדיקות דם כלליות (כולל B12 וברזל-תקינות, המוגלובין בסף הנמוך של הנורמה)

מהקיץ הקודם, וגם בקיץ זה- כשאני עולה על ייצועי בערב-ובמשך כל הלילה-אני חשה שכפת רגליי חמות מאוד (ללא עקצוץ/גרד/כיווץ שרירים)
נראה שהרמתן מסייעת במקצת. הדבר מאוד מציק וקורה שאני מתעוררת בלילה והדבר מקשה עליי לחזור ולישון.
מריחת קרם קר (כדוגמת אלו-ורה) הינה חיצונית מידי ונותנת הקלה רגעית בלבד.

אציין שבחורף כפות רגליי סובלות מקור רב (ביום/בלילה.ביום אני נוהגת לגרוב 2 זוגות גרביים).

אשמח לדעת מה הסיבה האפשרית לכך?/לקבל פתרון למצב

תודה!
לצפיה ב-'כפות רותחות '
כפות רותחות
31/05/2012 | 15:46
2
25
שלום !
האם את סובלת מסכרת או בעיות גב ?
יכול להיות שאילו הסיבות .
לצפיה ב-'לא, אין לי אף אחד מבעיות אלו...'
לא, אין לי אף אחד מבעיות אלו...
31/05/2012 | 16:35
1
12
האם יתכן ומדרס "יתקן" זאת?יש לציין שרוב היום יושבת בעבודה, ולא הולכת.
לצפיה ב-'רגליים שורפת '
רגליים שורפת
31/05/2012 | 19:05
21
לדעתי זה נשמע כמו דלקת .
יכול להיות דלקת בכלי דם או בעצב באזור .
לצפיה ב-'כפות רגליים רותחות'
כפות רגליים רותחות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2012 | 18:19
27
יכול לנבוע מבעיה בכלי הדם או פגיעה עצבית
ישנן בדיקות לאבחון 2 הבעיות
לצפיה ב-'שלום רב, הנושא: כאבים וחוסר גמישות ברגליים'
שלום רב, הנושא: כאבים וחוסר גמישות ברגליים
30/05/2012 | 18:24
1
25
1. לפני חצי שנה בערך התהלכתי למשך שבועיים עם נעליים שעקב המבנה הבעייתי שלהם, הוצרכתי לכווץ את רגליי מעט במשך כל הזמן שנעלתי אותם. לאחר שקניתי נעליים אחרות חשתי שאיני מצליח למתוח את כףרגלי ואצבעותי כבראשונה. הייתי אצל אורטופד והוא אינו יודע מה זה. הוא טוען שאין לי שום בעיות בשרירים (כמו שסברתי מתחילה) וגם לא דלקת.  יש לציין שאני לא מצליח למתוח את רגליי בצורה ישרה, וכל פעם שנאי מנסה לעשות זאת אני חש כאב עז בעיקר באיזור שמתחת לברך אך גם מעט יותר למטה בשוק. גם בעמידה רגילה אני מתקשה, אלא אם כן אני מכופף מעט את ירך ימין לכייוון שמאל, ואת הירך בחזרה לכיוון ימי בו זמנית. כלומר אם אני מעקם את רגלי הימנית בצורה של סימן שאלה. (אגב, במצב כזה הדופק שלי יורד באופן מאוד משמעותי ע"פ בדיקה שהראתה מהו מד הדופק שלי בעת עמידה) האם ייתכן שיש לי בעייה בגידים בצד השני של הברך? (אגב, כשאני לוחץ על האיזור חזק, למשך כמה זמן יותר קל לי למתוח את הרגל) 2121
2. כבר כמה שנים שאני לא מצליח לייצב את כף רגלי השמאלית הן בעמידה והן בהליכה). כשאני מנסה למתוח אותה (כשהאצבעות כלפיי מעלה) אני חש ורואה (מה שנראה כגיד) גיד ליד הקשת הבולט החוצה בחלק התחתון של כף הרגל (על מה שדורכים). ואני חש שאם אמתח עוד את הרגל הוא ייקרע. האם סביר להניח שיש לי דלקת שם או התכווצות מסיבה אחרת. והאם ייתכן שתופעה כזו נמשכת כמעט 5 שנים וזה מה שעד היום הפריע לי כ"כ?
3. מה ניתן לעשות ע"מ לאבחן ו/או לטפל בזה.
בתודה רבה מראש
לצפיה ב-'תיקון והבהרה:'
תיקון והבהרה:
30/05/2012 | 22:17
11
"באיזור שמתחת לברך " הכוונה לאיזור בצד השני של הרגיל המקביל לברך. (כשאתה שוכב על גבך, הוא מתחת לברך...)

"אלא אם כן אני מכופף מעט את ירך ימין לכייוון שמאל, ואת הירך בחזרה לכיוון ימי בו זמנית".
צריך לומר : אלא אם כן אני מכופף מעט את ירך ימין לכיוון שמאל, ואת השוק בחזרה לכיוון ימין בו זמנית
לצפיה ב-'שחיקה MPJ בבוהן ימין'
שחיקה MPJ בבוהן ימין
29/05/2012 | 20:29
1
19
שלום רב,
אני בחורה צעירה (בת 26), בריאה באופן כללי.
לפני כשלוש שנים התחלתי ללכת עם מדרסים. האורתופד שלי תיאר בדו"חותיו: צניחה של כפות הרגליים יותר מימין בקשת האורכית והרוחבית, הלקוס וולגוס קל משמאל ובולט יותר מימין עם גמישות יתר ברקמות והתחלת מטטרזלגיה.
המלצותיו היו מדרסים עם כרית מטטרזלית ומרווח לבהונות.
עם הזמן החלה לי חוסר נוחות בברך ימין ובגב התחתון ובכף הרגל - לאחר מעט תרגילי חיזוק וזמן זה עבר. אבל נשארה חוסר נוחות בכף רגל ימין - כשאני יושבת באוטובוס (כבר שנה) רגל שמאל אינה מפריעה לי אבל את רגל ימין אני חייבת להזיז ולהפעיל עליה לחץ על מנת שלא "תעצבן" אותי ועל מנת שארגיש נוח.
אז, האורתופד הוסיף בדו"ח: רגישות P-F דו צדדית בולטת יותר מימין ורגישות קלה במישוש הגב התחתון. אורך הרגליים זהה.
במקביל, החלו כאבים ב-MP של בוהן ימין. אז האורתופד ביקש להוסיף למדרס הקשחה לבוהן (פס מתכת לאורך)הכאבים הלכו והחמירו עד שלפני כחודש עשיתי צילום (צירפתי אותו). לפי האורתופד, קיימת התחלה של שחיקה, בתנועות יש חריקות. הופנתי לפיזיוטרפיה לאמבט פארפין (היום הלכתי פעם ראשונה).

כל הכאבים האלו מאד מגבילים אותי ומשפיעים על חיי היום יום שלי (כמובן שנעלי עקב זו לא אופציה לצערי, ריקודים בסופ"ש, הליכה למכולת ואפילו עמידה ממושכת פשוט מעמיסים לי על הבוהן וכואבים)

השאלות שלי:
1. נניח שהפארפין יקל על הכאב הוא עדיין הרי לא יפתור את הבעיה. מה הפרוגנוזה לכזו בעיה? האם צפויה לי שחיקה קרובה? האם עוד שנה, שנתיים, שלוש התפקוד שלי יוגבל עוד יותר?

2. מה הפתרונות לטיפול בשחיקה? האם כדאי לנתח?

3. הבנתי שגם לאחר ניתוח ההלקוס וולגוס חוזר תוך מספר שנים. האם זה בעייתי לעבור כל 10 שנים ניתוח כזה?

תודה רבה על העזרה,
שני
לצפיה ב-'שחיקת MPJ'
שחיקת MPJ
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2012 | 12:30
9
בשחיקה בדרגה קלה ניתן לטפל שמרנית כפי שתיארת ובעקרון ההחרפה היא לאחר שנים רבות.
החלטה לגבי ניתוח היא מורכבת ולא ניתן להעריך באינטרנט.
ניתוח לתיקון הלוקס ולגוס במידה ומצליח יכול לתת פתרון קבוע. השאלה אם זה מה שאת צריכה.
תתיעצי עם מומחה כף רגל/מרפאת כף רגל.
לצפיה ב-'מתח ומקבילים'
מתח ומקבילים
29/05/2012 | 16:25
2
18
שלום,
לפני כ-9 חודשים היה לי שבר מאמץ בצד שמאל בגב תחתון ספונדיאלידיס ואחרי בערך 4 חודשים היה לי גם בצד ימין.
השאלה אם אני יכול לעשות מתח ומקבילים? אם אתם צריכים עוד פרטים אז תשאלו.
תודה מראש :)
לצפיה ב-'מתח ומקבילים'
מתח ומקבילים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2012 | 12:24
1
16
כעקרון אם חלפו 9 חודשים ו5 חודשים מהפגיעה האזור אמור להחלים.האם הרופא שעקב אחריך אמר שאכן האזור החלים? בכל מקרה צריך להתחיל פעילות בהדרגה ו"להקשיב לגוף" כלומר במידה ומופיע כאב להפסיק.
לצפיה ב-'מתח ומקבילים'
מתח ומקבילים
30/05/2012 | 20:09
12
הרופא אמר שלא טיפלנו בבעיה מוקדם מדי והשברים לא יתאחו לעולם, אני בפעילות הדרגתית עכשיו והכל בסדר ואני לא יודע אם להתחיל
מתח ומקבילים כי זה עומס אדיר על הגב.
תודה.
לצפיה ב-'כאבים חזקים בכתף וביד ימין'
כאבים חזקים בכתף וביד ימין
29/05/2012 | 13:32
3
3254
שלום רב,

לפני חמישה ימים קמתי עם צוואר תפוס אבל לא התרגשתי מזה והלכתי ככה יומיים לעבודה כרגיל. במהלך הסופ"ש המצב החמיר עד כדי כך שהצוואר שלי כפוף קדימה ויש לי כאבים בצוואר בכתף ימין וגם ביד ימין גם אם אני לא מפעילה אותה. קשה לי ללכת , לשבת ואפילו לשכב כי כל תזוזה מלווה בכאב חד  שקיים (אבל פחות) גם במנוחה, במיוחד כואב כשאני קמה בבוקר.
אתמול הייתי אצל אורטופד שבדק את יכולת התנועה שלי ועשיתי צילום שלא נראה בו משהו חריג. האורטופד נתן לי משחה בשם טראומיל וכדורים לשיכוך כאבים רוקסט אבל זה לא עזר בכלל. היום בבוקר קמתי שוב עם כאבים חזקים ולקחתי אתופן 600 מ"ג שהיה לי בבית והכאב פחת במידה מועטה עד לא מורגשת. אני לא יודעת מה לעשות וממה זה נובע אף פעם לא חוויתי כזאת מוגבלות וכאלה כאבים.

מה עוד אפשר לעשות?
לצפיה ב-'יערית שלום,'
יערית שלום,
30/05/2012 | 10:46
586
מאחר והאורתופד לא מצא ממצא חריג, אני מניח שיש סיכוי רב שבעצם מדובר
בתפיסות שריר חזקה במיוחד הלוחצת גם על העצבים לכיוון יד ימין.
לדעתי כדאי לך לפנות למטפל במגע שיבחן את האזור ויעזור לשחרר את התפיסות.
טיפול שיכולים לדעתי לעזור לך:
עיסוי רפואי, דיקור, שיאצו, כוסות רוח, טווינה. תבחרי מה שהכי מדבר אליך.
חשוב מאוד לא להתעכב ולפנות למטפלים מוסמכים באזור מגוריך מוקדם ככל האפשר.
אם גם זה לא עוזר, אולי כדאי לשקול לחזור לרופא ולקבל זריקה.
שיהיה בהצלחה,
ברק.
לצפיה ב-'כאבי צוואר וכתף'
כאבי צוואר וכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2012 | 12:36
541
ראשית במידה ומצב מחמיר/אינו משתפר יש להבדק שוב אצל הרופא (גם רופא משפחה).
ניתן לקבל , במידה ואין בעיה רפואית סותרת , כדורים נוגדי דלקת, שלפי תיאורך עוזרים לך, אך ברצף. הרופא יכול לשקול גם זריקה.
סימני אזהרה דחופים הם במידה ומופיע פרט לכאב חולשה ביד או חוסר תחושה ביד.
החלמה מהירה
לצפיה ב-'כאבים חזקים בכתף וביד ימין '
כאבים חזקים בכתף וביד ימין
31/05/2012 | 16:15
541
שלום !
לאור הצילום התקין הבעיה כנראה נובעת משרירים תפוסים. .
מומלץ עיסוי עדין ודיקור
אם אחרי שלושה טיפולים לא תהייה מגמה של הטבה אז יש לחפש כיוון אחר .
לצפיה ב-'ספונדילוליזיס+ספונדילוליסטזיס '
ספונדילוליזיס+ספונדילוליסטזיס
29/05/2012 | 14:33
2
217
שלום רב,
עקב כאבים בגב תחתון הופניתי לביצוע סיטי+מיפוי עצמות.
ממצאים של מיפוי עצמות: קליטה מוגברת חוליה L5.
ממצאים של CT ע"מ מותני מיום 5/2012 הממצאים:ספונדילוליזיס+ספונדילוליסטזיס דרגה 2 ב- L4 L5  +בלט אחורי ימין L5.
בשנת 2002 בוצע CT ע"מ מותני אם אותם הממצאים- אך בדרגה 1
שאלתי היא: מה ההשלכות של ממצאים אלו ואיזה טיפול ניתן לעשות, האם המצב מצריך ניתוח?
נ.ב: סובלת גם מאוסטופורוזיס. (הגיל שלי 42).
תודה מראש - תהילה
מייל:tehila@nir-ezion.com
לצפיה ב-'ספונדילוליזיס וליסטזיס'
ספונדילוליזיס וליסטזיס
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2012 | 12:21
105
במצב זה אחת החוליות גולשת קדימה על החוליה שתחתיה. במידה והמצב יציב ולא סימפטומטי הטיפול שמרני לרוב. במקרה שלך את מתארת כאב והתקדמות הגלישה. במידה ואכן יש דינמיקה !!!! בין ההדמיה הישנה לחדשה יש לשקול ניתוח בו יופחת הלחץ על חוט השדרה ותקובע החוליה למניעת המשך החמרה.
לצפיה ב-'ספונדלוזיס'
ספונדלוזיס
31/05/2012 | 16:47
66
שלום !
האם יש הקרנה לרגל ימין .
בריאות שלמה .

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
ד
ד"ר גיא גוטמן
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה