לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-' פורומים חדשים ב- '
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2012 | 19:07
3
|*| כי אפשר להוציא את הבן אדם מלוד, אבל אי אפשר להוציא לוד מהבן אדם 8-)
לודאים בעבר, בהווה, אנשים שפשוט אוהבים את העיר - אתם מוזמנים לפורום פעם לודאי תמיד לודאי -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| כל חובבי הרקמה - אתם מוזמנים לבית החדש שלכם|!|
כאן תוכלו לשתף ביצירותיכם, להתייעץ, לשאול ולהכיר יוצרים אחרים שהתחום זורם בעורקיהם.
הצטרפו לפורום רקמה -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| מה זה, איך אין פורום על ממתקי גומי|?|
חסר לכם איזשהו פורום בעיניים? רוצים לפתוח ולנהל פורום בנושא החביב עליכם?
פשוט מלאו את הטופס ונתקדם משם ;-) -
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'לגביי דורבן'
לגביי דורבן
02/04/2012 | 01:12
1
29
אני מעוניין לברר לאישה בת כ60 בערך שאני מכיר טיפול נגד דורבן ברגל.
האישה כבת 60 מכרה שלי וקצת מלאה יש לה צליעה קלה כתוצאה מהדורבן.
איזה טיפול הכי טוב נגד זה? -- האם היא צריכה לקנות נעליים חדשות ובאותו זמן לעשות להם מדרסים מיוחדים לדורבן?
האם יש איזשהו משהו ברפואה סינית שמעלים את הדורבן? איזו שהיא משחה או משהו?
אשמח לקישור או הפנייה לגורם המתאים שמטפל בזה והנחיות.
תודה מראש.
לצפיה ב-'לגבי דורבן'
לגבי דורבן
04/04/2012 | 10:46
19
דורבן העקב הינו תהליך דלקתי- ניווני מצטבר באזור רקמות החיבור של הרצועות והגידים באזור העקב.

הטיפול הפיזיוטרפי בדורבן כולל:
1. אולטרא סאונד לאזור העקב והרצועה האורכית שמדגימה רגישות למגע.
2. הדרכה לתרגול עצמי במהל היום שכולל מתיחת שרירי השוק וכף הרגל
3. חבישות מיוחדת וממוקדות לפי שיטת Paris שבעזרתן נפחית את העומס המופעל על הרצועה.
4. עיסוי עמוק.

כטיפול נלווה כדאי להתאים מדרסים בהתאמה אישית להיעזר בנעליים מותאמות להליכה, לריצה.

טיפול פיזיוטרפי מותאם בשילוב עם מדרס ימנע את הצורך בטיפול אנטי דלקתי ואו זריקות קורטיזון מקומיות, שתחלשנה את הרצועות נושאות המשקל בליווי תופעות לוואי.

יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il
לצפיה ב-'כאבי שרירים כתוצאה מהליכה מאומצת'
כאבי שרירים כתוצאה מהליכה מאומצת
01/04/2012 | 20:39
1
27
אתמול הייתי במסע אתגרי במדבר וכיום כואבות לי הרגליים כאבי שרירים שמן הסתם יחלפו תוך יום יומיים.
מה שלא ברור לי מדוע הכאבים מבחינה פיזיולגית החלו רק לאחר 24 שעות לערך מתום המסע ולא מיד בסיום המסע. או במהלך המסע?
תודה
לצפיה ב-'פענוח צילום רנטגן'
פענוח צילום רנטגן
01/04/2012 | 09:51
103
אימי בת 82 סובלת מכאבים במפרק ירך ימין ועקמת בגב, עברה לפני 3 חודשים גלי רדיו בגב ובהמלצת הרופא לאחר
חודשיים לעשות טיפולי פיזיוטרפיה. ביום שני לפני שבוע הייתה בטיפול של גלי חום משני צדדי הירכיים. כשבאה לקום
מהכסא לא יכלה להתיישר וללכת וקיבלה כאבים באזור עצם הזנב, חוליות הטוסיק.
ביום חמישי האחרון היינו אצל רופא אורטופד ולאחר בדיקה ביקש צילום , תוצאת הצילום היא:

צילום אגן ירכיים +פרק ירך ימין - רווח פרק הירך שווה ושמור בשני הצדדים. אוסטופניה.
על פני רקמות הרכות בגובה חוליה L5 מימין הודגם צל מסוייד בגודל 17X4 מילימטר מטיבו לא ברור.

צילום עמוד שדרה מותני - עקמת ימינה. שינויים דיסקוגנים וספונדילוטים לכל אורכו.

שאלתי - מה הפרוש של הצילום במיוחד השורה המודגשת "על פני רקמות..." ממה נובע הכאבים הפתאומיים באזור
שפירטתי שקשה לה ללכת עכשיו , כך אחרי הפיזיוטרפיה.

לצפיה ב-'בדיקה'
בדיקה
31/03/2012 | 18:30
48
עקב בעיה בעמידה במקום בלי לזוז כתבתי לך לפני יומיים אי נחות בעמידה זרימה כזאות .תוצאות בדיקת EMG
THE TEST OF bilateral peroneal and tibial nerves revealed normal distal latency)DL(normal conduction velocity )CV(the potentials (CMAP)found low of rt peroneal nerve.
the sensory DL of median plantar found normal.
the F RESPONESES showed normal latencies of all nerves teset.
IN CONCLUSION:Mild sensory motor neuropathy of Rt peroneal nerve.
זה מכתב התוצאות אני כל כך מודאגת עקב יש תוצאה לא תקינה אני הולכת כרגיל אבל יש לי חולשה קצת בעמידה לזמן ארוך באתו נקודה התחלתי לחשוב על מחלות חמורות אשמח אם תבהיר לי ?
בת 23 נושאה +2
לצפיה ב-'לורדוזיס מיושר '
לורדוזיס מיושר
30/03/2012 | 13:58
77
היי,
אני בת 27, סובלת כשנה וחצי מכאבים בצד ימין - באזור השכמה, הכתף והצוואר.
תוצאות צילום ע"ש צווארי- מבנה, צורה, גובה ומנח של חוליות תקין. מרווחים תקינים בין החוליות הנ"ל. לורדוזיס מיושר של הנ"ל.
רציתי להבין מהו לורדוזיס מיושר, מה זה אומר?

תודה
לצפיה ב-'קרע של המניסקוס'
קרע של המניסקוס
28/03/2012 | 23:23
1
14
אני צריך לעבור ניתוח כמה זמן החלמה עד שאפשר לחזור לעבודה?
לצפיה ב-'תלוי, כן?'
תלוי, כן?
30/03/2012 | 14:01
9
אם אתה עובד בישיבה משרד אז פחות זמן. אם אתה עובד בימ"מ או ככדורגלן אז יותר זמן.

גם תלוי בניתוח. ימים ספורים לאחר ניתוח שגרתי למניסקוס כבר אפשר לדדות בנוחות יחסית למרחקים קצרים.
לצפיה ב-'ארקוקסיה'
ארקוקסיה
28/03/2012 | 05:55
135
האורטופד המליץ על ארקוקסיה.
האם עלי לבלוע את כל 10 הכדורים עד תם
או אפשר לחדול, מבלי שייגרם נזק?
לצפיה ב-'שלום, חייבת את עזרכתם/עצתכם'
שלום, חייבת את עזרכתם/עצתכם
27/03/2012 | 13:42
12
הקטנה שלי בת 3 וסובלת מזה כשנתיים מכאבי רגליים, לקחנו אותה לאורטופדיים ולפני שבוע לקחנו אותה למומחה שטען שזה כאבי גדילה. אבל הילדה ממש סובלת ורק לאחר עיסוי ממושך היא נרגעת. זה מאוד מתסכל אותי ומפחיד שזה אולי יותר מזה. מה ניתן לעשות ? האם זה יכול להיות כאבי גדילה בגיל הזה ובאופן כל כך ממושך ? תודה
לצפיה ב-'התכווצות שרירים מעל הקרסול'
התכווצות שרירים מעל הקרסול
27/03/2012 | 10:22
39
לאחרונה היו לי התכווצויות שרירים ברגל ימין מעל הקרסול (ראה 1), לפעמים פעמים שלוש במשך הלילה,
בהמשך התחילו לי גם התכווצויות בשני צידי הרגל, זה נמשך כשלושה שבועות והפסיק עכשיו יש לי כאבים
חזקים בצד החיצוני של הרגל מעל הקרסול (ראה 2) בהליכה וגם במנוחה,
במיוחד כשאני יורדת או עולה במדרגות הכאבים נעשים עזים יותר.
חוויתי התכווצויות מאחורי הרגל בזמן הריון או אחרי שהמאצתי את הרגל, אך אף פעם לא חוויתי
התכווצויות בצידי הרגל. מה הסיבה לכך, מה הסיבה להתכווצויות שהיו לי.
עשיתי בדיקות דם ונאמר לי שהתכווצויות אלה הם כנראה בעייה אורופדית.
אשמח לתשובה
לצפיה ב-'שאלה בנושא מטטרסוס חמישי.'
שאלה בנושא מטטרסוס חמישי.
27/03/2012 | 08:44
10
40
לאחר בדיקה C.T נימצא כי המבנה הגרמי והמפרקי נראה שמור לרבות המטטרסוס החמישי ברגל הימנית אין פתולוגיה ברקמות הרכות.
רציתי לדעת מה זה אומר התשובה הזאת
לצפיה ב-'זה אומר שעל פי הצילום אתה בסדר'
זה אומר שעל פי הצילום אתה בסדר
27/03/2012 | 11:43
9
12
השאלה למה צולמת, מה אתה מרגיש, האם אתה סובל ממשהו?
אלה השאלות החשובות יותר בד"כ. בצילום CT לא תמיד רואים את התמונה המלאה.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
27/03/2012 | 17:51
8
12
יש לי כאבים בצד החיצוני של הרגל הימנית גם בישיבה וגם בעמידה למרות זריקת קורטיזון לא עזר עדין ישנם כאבים עזים
לצפיה ב-'המשך'
המשך
28/03/2012 | 07:41
7
8
יש לי דלקת חריפה ונוזלים בכף הרגל החיצונית ורציתי לדעת איזה פתרונות ישנם למצב זה אשר אני סובל ממנו תקופה העולה על 4 חודשים
לצפיה ב-'אני ממליץ שתראה פיזיותרפיסט'
אני ממליץ שתראה פיזיותרפיסט
28/03/2012 | 08:09
6
7
ניתן לקבל היום הפניה לפיזיותרפיה דרך רופא המשפחה.
כדי לטפל בדלקת, יש להבין מהו הגורם לדלקת. כיצד זה החל?
האם בעקבות פעילות שביצעת, או סתם כך? האם יש כאבים נוספים?
האם היה לך מקרה דומה בעבר? האם הכאבים החלו ישר כדלקת או ככאב ממקור אחר?
על מנת לשלוט בדלקת, מומלץ להניח כל יום קרח למשך 10 דקות, להרים את הרגל על כרית גבוהה, ולחבוש את הרגל בתחבושת אלסטית..
זריקות קורטיזון לעיתים מפחיתות את התהליך הדלקתי, אך גם מחלישות את המבנים ברגל ועלולות לגרום לנזק נוסף.
בהצלחה לך.
לצפיה ב-'תגובה לפיזירן'
תגובה לפיזירן
28/03/2012 | 10:42
5
8
בדרך כלל משתמשים ב RICE בימים הראשונים לבעיה. כאב של 4 חודשים הוא לא כאב של שבוע ראשון.

החלק של התגובה שלך שהציע להגיע לבדיקה הוא מדוייק יותר.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
28/03/2012 | 19:21
2
6
למרות ההסבר המפורט עדין לא הבנתי מהיכן מגיעים הכאבים וכתוצאה ממה זה...?הכאב הוא כמו כאב של אפסצט בתוך הרגל.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
28/03/2012 | 19:23
1
6
כמו כן האורתופד שלי רוצה לנתח אותי ואני מאוד חושש מכך האם ניתוח כדאי במצב כזה.?
לצפיה ב-'"מצב כזה"'
"מצב כזה"
28/03/2012 | 20:12
6
המצב לא ברור כלל מהתיאור שלך והסיכוי להגיע להבנת המצב ללא בדיקה הוא נמוך.

כל שאפשר להציע לך מרחוק, לבקש הסבר מהאורטופד (שהידע שלו אודותך, הודות להיכרות עימך, הוא מן הסתם עשרות מונים טוב יותר מהידע שלי לגביך) לגבי סיכוי ההצלחה של הניתוח ולגבי הגדרת "הצלחה" של ניתוח.

אם ברצונך לקבל חוות דעת נוספת, אני ממליץ לקבל אותה לא דרך האינטרנט. המצב שלך לא נפוץ ולכן סביר שתשובות נפוצות לא יתאימו לך.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
28/03/2012 | 19:29
1
7
"בדרך כלל" זה גם עצה טובה.
אם הכאב הוא של 4 חודשים, והדלקת חריפה וכוללת נפיחות אדמומיות וכד'- אני לא רואה בעיה לטפל בה באמצעות קרח חבישה והרמה של הגפה (שים לב שלא הזכרתי מנוחה, בכוונה). ייתכן גם שהבעיה קיימת זמן מה והדלקת בשלב התחלתי.
אין ספק שזהו לא טיפול בגורם, אלא טיפול בסימפטום. חשוב להיבדק ע"י פיזיו'.
לצפיה ב-'אבל אתה לא יודע אם זו דלקת'
אבל אתה לא יודע אם זו דלקת
28/03/2012 | 20:20
6
קיומה של דלקת לא נקבע על ידי פציינט. ו RICE מקובל כטיפול לפציעה בשלב החריף ולא כטיפול בדלקת.
לצפיה ב-'דחוף צליעה עקב כאבים בשוק'
דחוף צליעה עקב כאבים בשוק
26/03/2012 | 19:06
9
שלום בעלי קם יום אחד לפני כשבוע עם צליעה וכאבים עזים בצד של השוק עשו לו אולטראסאונד של השוק וצילום של השוק אין לו כלום הוא לא מסוגל ללכת לדרוך לעמוד כלום אין לא גם צ'יסטות או דלקות
שלחו לו צילום ע"ש מותני מה זה אומר ע"ש?

דרך אגב הוא יכול להרביץ לעצמו בעצם וזה לא מזיז לו

אני יודעת על ילדה שצלעה חצי שנה ואחרי המון המון רופאים היה צדיק אחד בסדום שביקש משטח גרון היה לה סטרפטקוקוס וזה פשוט הגיעה לה לפרקים אחרי אנטיביוטיקה של עשרה ימים היא הפסיקה לצלוע האם זה נקרא דלקת פרקים? עד כמה זה שכיח? עזרה בבקשה הוא בבית מושבת ותור לאורטופד עו כמה ימים בינתיים אני רוצה לגשת לרופא משפחה עם רעיונות אחרים

תודה
לצפיה ב-'יישור לורדוזיס מותני-מה ההשלכות? למה זה גורם?'
יישור לורדוזיס מותני-מה ההשלכות? למה זה גורם?
26/03/2012 | 07:59
1
982
שלום רב,
אני בת 48. סובלת שנים מכאבי גב תחתון וקושי בהליכה, שמאוד החמירו לאחרונה. במקביל, סובלת מחולשות רבות, כאבי ראש וסחרחורות, שלא נמצא להן שום גורם "ביולוגי" באינספור בדיקות שערכתי, מה שהוביל את רופאיי לתת לי, כבר לפני מס' שנים, דיאגנוזה של CFS...

רק לאחרונה, עקב ההחמרה הקיצונית (לא יכולה לצעוד בלי מקל, או הליכון) הופניתי לבירור בעיות ההליכה, וב-CT מותני התגלה "יישור לורדוזיס מותני". שאלותיי הן:

1. האם זה יכול להסביר את קשיי ההליכה וחולשת השרירים?
2. האם זה מסביר את כאבי הגב התחתון, במיוחד בשכיבה על הגב?
3. האם זה מסביר את חולשת הגוף הקשה לאחר מאמץ פיזי הכי קל? לפעמים - אחרי ישיבה של חצי שעה מול המחשב!!! חולשה, שמחייבת אותי להישכב לשעה-שעתיים, כדי להתאושש...
4. האם העובדה, שבמשך שנים לא התגלה הממצא הנ"ל, תרמה להחמרה הקשה, שאולי יכולתי למנוע אותה, אם הדבר היה מתגלה קודם?

מודה לך מראש על תשובותיך!
לצפיה ב-'לא ממצא חשוב'
לא ממצא חשוב
28/03/2012 | 10:51
254
בפענוח ראו שהגב התחתון מעט כפוף לפנים בזמן הצילום. וציינו את זה בכתב.

אני מצטער, אבל לי נראה שפענוח ה CT לא מקדם את אבחון הבעיה שלך ומציאת פתרונה.
לצפיה ב-'אחד קיבל מכה בברך :)'
אחד קיבל מכה בברך :)
25/03/2012 | 15:22
46
שלום רב ד"ר
אודה לך מאוד אם אפשר לקבל חוות דעתך לגבי תשובת us של הברך לאחר פציעת ספורט
הנדו

להלן ממצאי סריקה על קולית של ברך ימנית
. 20/03/2012 הבדיקה בוצעה בתאריך
הסיבה לביצוע הבדיקה - חבלה.

הצטברות נוזלית ציסטית סביב המניסקוס המדיאלית קרן
הקדמית לאורך כ- 1.5 ס"מ יתכן מערב את הסיבים העמוקים של . מניסקו -פמורליי ) MCL
אן עדות לקרעים

התהליך הציסטי משתרע לקרן אחורית של המיניסקוס,יתכן ומדובר על ציסטה מיניסקיאלית עם דחיקה של mcl .
יתר מניסקוס (lm ), רצועה הקולטרלית הלטרלית ופוסה פופליטיאלית, הודגמו ללא סטיות.
תודה רבה על ההסבר ד"ר
לצפיה ב-'שבר בכף היד'
שבר בכף היד
25/03/2012 | 14:32
100
לפני כמעט חודש נפלתי ושברתי את עצם מסרק מס' 5 בכף היד.היד גובסה בחצי גבס+תחבושת אלסטית.הגעתי כל שבוע לצילום+בדיקה ונאמר לי שהעצם נמצאת במנח טוב.
לאחר 3 שבועות,הבחין הרופא שהעצם לא התחברה נכון והזמין אותי לניתוח.בביה"ח נעשה לי שוב צילום וCT ונאמר שאי אפשר להבטיח הצלחה בניתוח משום שעבר זמן רב והעצם התאחתה לא נכון.
שאלתי:
1.כיצד יתכן שבשבועיים הראשונים הרופאים טענו שהעצם במקום הנכון וזיהו מצב שונה רק בשבוע השלישי? הרי היד מגובסת,ללא יכולת תנועה.
2.האם אמנם מאוחר מידי לניתוח?
3.מהן ההשלכות לעתיד ממצב כזה?
תודה מראש!
לצפיה ב-'רגל'
רגל
25/03/2012 | 01:09
1
8
שלום נפל לי לפני כמה ימים משקולת של 8 קילו על הרגל והכאב הוא ניסבל ולא נפוח ואין סימן כולשהו ,על פניו לא עושה רושם של משהו רציני.. האם כדאי בכל זאת ללכת לאורטופד? אני מדריך חדר כושר ועושה ספורט ולא היתי רוצה לגרום לעצמי נזק לכן אני שואל
לצפיה ב-'רווח והפסד'
רווח והפסד
28/03/2012 | 20:23
4
אם קרה משהו שדורש התערבות טיפולית אז חבל שלא הלכת וחבל על כל הזמן שתפסיד בטיפול מאוחר והסבל שתרוויח.

אם לא קרה משהו שדורש התערבות טיפולית אז הפסדת חצי שעה והרווחת ראש שקט.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
24/03/2012 | 12:00
9
שלום לכולם,
לפני כמה ימים עברתי ניתוח ברצועה הצולבת ACL רציתי לשאול איזה תפרים בדרך כלל שמים לאחר הניתוח ?

לי סגרו עם סיכות וזה לא נראה לי הגיוני.. האם זה כדי לסיים את הניתוח מהר? או משהו כזה?

תודה
לצפיה ב-'ארקוקסיה'
ארקוקסיה
22/03/2012 | 09:03
655
קיבלתי כדורי ארקוקסיה 90 לטיפול בכאבים במרפק. המרשם הוא ל-10 ימים. כבר אחרי 3 ימים אני חשה הטבה רבה ואין כאבים. האם יש צורך להמשיך בנטילת הכדורים ל-10 ימים?
לצפיה ב-'שבר Distal radius'
שבר Distal radius
20/03/2012 | 22:52
9
שלום

לפני שלושה שבועות- שברתי את היד במהלך חופשה בחו"ל שם טיפלו וגיבסו את היד
לאחר יומיים כשהגעתי לארץ וסבלתי מכאבים חזקים ניגשתי לרופא אורטופד ונאמר לי שהעמדה לא מתקבלת
בוצעה רדוקציה מחדש ובביקורת שנערכה לאחר שבוע נמצא שהשבר בעמדה טובה

אני סובלת עדיין מכאבים, לא חזקים כפי שהיו.. אבל מטרידים- חדים..
האם עליי לפנות לאורטופד? או להמתין עד לביקורת הבאה בעוד מספר ימים?

תודה
לצפיה ב-'גוף בלתי אפשרי'
גוף בלתי אפשרי
21/03/2012 | 22:59
8
אני יודע שזה ישמע די מטורף, אבל אני ינסה בכל זאת.
כשהייתי בן 18 התחלתי להתאמן בבית לקראת הגיוס, שכיבות שמיכה, מתח וג'קסונים. בזמן האימון קרה דבר מוזר מאוד , הגוף התחיל לעלות ולהתרחב, כאילו נמשך ללמעלה ולאחורה. עכשיו אני לא מדבר על שרירים או תוצאות אימון של כל בן אדם רגיל. הגוף ממש הלך אחורה, כל הצורה של הגב השתנתה, הזדקפה, הבטן נמתחה, השכמות נפתחו, הצוואר עלה למעלה ואחורה (ויש לי צוואר ארוך מאוד) ויחד איתו הראש. הכתפיים ובית החזה התרחבו, מה שגרם לזרועות לזוז אחורה ולצד, אפילו הישבן עלה למעלה... בלי להגזים לאחר שבועיים גבהתי אולי ב 15 ס"מ. מה שהיה גוף די רופס הפך לזקוף ומתוח ורחב באיזור הכתפיים והחזה. ושונה, שונה מאוד.
מה שהסובבים ראו כגדילה טבעית היה לי כמין פלא מיוחד שלא ממש הבנתי ולא טרחתי להסביר מלבד להורים ההמומים שלי.
חודשיים לאחר מכן בעודי צופה בטלוויזיה נרדמתי כאשר כרית שהייתה לראשי החליקה למטה (הייתי על מיטה מתכווננת) לאיזור הצוואר-גב עליון השמאלי. כשהתעוררתי קמתי עם כאב איום בגוף , הגוף ממש התעקם כלפי מטה. היה נוקשה מאוד. זאת הייתה טראומה פיזית ונפשית קשה מאוד. לאחר שבוע שלא יכלתי לצאת מהמיטה, חזרתי להתאמן יחד עם תרגילי פזיוטרפיה, זוקפי גו וגו'. בכאבים ויסורים קשים הגוף היה עולה (לא עד הסוף, אבל מספיק בשביל שזה יהיה די מדהים לכל עין), ושעות לאחר מכן, למרות כל המאמצים, נופל ומתפרק. הכמות קליקים ושבירות שאני יכול להוציא מהצוואר, החזה, הזרועות היא די מדהימה ומפחידה. בהרגשה שלי יש לי בחצי גב השמאלי מין "נעילה", מהגב התחתון ועד הצוואר שגורם לכל זה.
עשיתי צילום ונאמר לי שיש לי עקמת 5 אחוז, דבר שיש למרבית האוכלוסייה כך נאמר. כאשר ניסיתי להסביר לאורטופד האטום למדי את המצב היחודי שלי, ושאלתי אם אפשר לנתח הוא לא היה מוכן לשמוע ושלח אותי לשחייה. שזה כמובן קישקוש שלא עזר ולא יכול לעזור.
אני לא יכול לתאר לכם את התיסכול והכאב שאני עובר, לאחר שנתיים (לא התגייסתי) של מאמץ אינטנסיבי שהעיסוק הכמעט יחיד שלי היה קשור בגוף וכל מיני טיפולים, נשברתי וויתרתי. מאז (7 שנים עברו) החיים שלי נהרסו, אני לא עובד, וכמעט לא יוצא מהבית.
זה משפיע בצורה קיצונית על המראה החיצוני שלי, ולא רק על הגוף גם על הפנים שהם מאוד נפולות כאשר הצוואר לא במקום הראוי לו, ואני לא מדבר בכלל על הכאבים בצוואר , בגב, ולפעמים גם בראש. לפעמים הגוף תפוס, לפעמים משתחרר, כל יום משהו אחר. לפעמים אפילו נשימות עמוקות יכולות לגרום לכאבים בגב. והכי גרוע זה מה שאני עושה עכשיו, להסביר את זה, שזה בלתי אפשרי שיאמינו לך מלבד מי שראה אותי באותה תקופה כמו בני משפחתי וכמה חברים שהם ההוכחה לשפיותי :)
ניסיתי גם דיקור סיני שלאחריו המטפלת נדהמה כאשר הגוף המאוד רגיש שלי לטענתה "נפתח" אחרי הטיפול שלה כאשר לפני זה היה "נעול".
השאלה שלי, למי שקרא את המכתב המבולבל הזה עד הסוף ומאמין שזאת לא הזייה של בן אדם משוגע, האם יש דרך לשכנע רופא לעשות ניתוח ליישור הגב או משזה לא יהיה שנדפק בגוף שלי גם אם זה לא דבר שנוהגים לעשות בעקמת 5 אחוז אצל אנשים אחרים? האם יש טיפול אחר שניתן לעשות (פיזיוטרפיה, שחייה, דיקור סיני כבר עשיתי, הם עוזרים חלקית ורק עד לקריסה הבאה, הם אף פעם לא נוגעים בשורש הבעיה) שלא חשבתי עליו וגם אפשר לעשות אותו מהבית?

אודה לעזרתכם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
דר ערן הורוביץ-מומחה לבעיות פריון
ד"ר ערן הורוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה