לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

עקמת וקיצור רגל
27/12/2011 | 18:38
1
6
היי, בעקבות תלונות שלי על כאבי גב גילו אצלי עקמת קלה ובהמשך גם קיצור של כסנטימטר וחצי ברגל שמאל.

השאלה שלי היא האם ניתן "לישר" את העקמת?

בשבועות הקרובים אני אמור ללכת לעשות מדרסים עם הגבהה- האם הם, לבד, יכולים להיות פתרון לכאבי גב?

ושאלה אחרונה: האם מעתה אני אהיה "תלוי" במדרסים או שישנו טיפול אחר שיכול לבוא במקומם?

תודה רבה!
עקמת
29/12/2011 | 09:18
3
שלום,
עקמת לסוגה השונים היא בעיה רווחת.
הרוב המוחלט של העקמות מטופלות שמרנית - הווה אומר- חיזוק שרירי היציבה- פזיו-הידרו-תרפיה.
עקמות המצדיקות טיפול ניתוחי - הן עקמות משמעותיות יותר - ובעלות פוטנציאל החמרה.
ממליץ - הערכה אצל אורטופד מומחה עמ"ש , שגם יוכל לתת לך תשובה לגבי ההבדל באורך הגפיים - לאחר שיבדוק אותך בדיקה גופנית ויתרשם מצילומי עמ"ש וגפיים תחתונות.
בהצלחה
כנראה יש לי אבדקטור בפרק יד ימין
26/12/2011 | 23:48
3
9
אני בת 29, יד ימין היא הדומיננטית אצלי, ומתעמלת שנה וחודשיים בסטודיו להתעמלות שכולל 3-2 פעמים בשבוע וכל שיעור או פילאטיס, או עיצוב וחיזוק, ולתקופה קצרה היה גם צפיפות עצם.
הכאב בפרק יד ימין קיים כבר 4-3 חודשים אבל מתרחש רק בזמן "עמידת שש" כשאני נשענת על פרקי כף היד, וגם אז רק פעם בחודש ולא יותר.
היום היתה מדריכת התעמלות חדשה שפעם ראשונה ראתה אותי ושמה לב שאני לא נשענת על היד כאשר קשה לי בתנוחה הזאת, ושאלה אותי אחרי השיעור שאלות איפה כואב לי וכמה זמן זה כבר ככה וביקשה שאני אנסה תנוחות שונות עם היד, ובסוף אמרה לי להתייעץ עם הרופאת משפחה שלי לגבי:
"דקורבן, פלקסור הלוסיס לונגוס, אבדקטור הלוסיס ברביס".
היא אמרה לי שזו דלקת שצריכה אולטרסאונד של חימום עמוק על פרק כף היד בפיזיותרפיה,
ולברר קודם באינטרנט לפני שאני ניגשת לרופאת משפחה כדי שזו לא תצחק עליי,
ובינתיים לשים כרית חימום על פרק היד 5-3 דקות ולעסות את האיזור עוד קצת זמן אבל בלי להגיע לכאב.

מצאתי בגוגל על דקורבן שזה קשור לפרק היד, ועל פלקסור הלוסיס, אבל על אבדקטור הלוסיס ברביס לא מצאתי כלום.
אני ארגיש הקלה אם מישהו יוכל לתת לי יותר מידע אם זה הגיוני מה שהמדריכה אמרה, או על דרכי טיפול ואם זה יעבור לי לתמיד.
*כנראה יש לי **דקורבן** ביד ימין
27/12/2011 | 00:09
2
כנראה יש לך כאב
27/12/2011 | 08:46
1
4
לא הייתי ממהר לאבחן ולקבוע טיפול על סמך מיקום כאב בלבד. יש גורמים נוספים לכאב בשורש כף יד.
לשאלתך:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A1%D7%9E%D7...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7...

הקישורים הם לא בדיוק לשרירים שהיא ציינה כי הם לא בדיוק השרירים שמעורבים בדה-קרוון. אם בכל זאת את רוצה לחפש אותם, הם נקראים השריר כופף האגודל הארוך והשריר מצדיד האגודל הקצר.

אם אצטרף למשחק הניחושים של מדריכת ההתעמלות, כאב שמופיע פעם בהרבה זמן ובמנח סטטי קיצוני של המפרק הוא בעיה מפרקית ולא בעיית גידים. או במילים אחרות, תדלגי על השלב של האבחון העצמי והניחושים וקבעי פגישת התייעצות עם אורטופד.
ביום חמישי יש לי תור לרופאת משפחה
27/12/2011 | 18:38
2
נקווה לטוב
פורומים חדשים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2011 | 20:02
2
כל הפנויים והפנויות מגיל 50 ומעלה -
בפורום החדש הזה תחכה לכם חברותא של אנשים חכמים, רגישים, דעתניים, מעניינים ומצחיקים ובו תוכלו למצוא פינה נעימה ונהדרת לשוחח ולשתף בכל העולה על רוחכם.
פורום פנויים ופנויות מגיל 50 - אתם מוזמנים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

נתקלתם בהודעה מעניינת כתבתם פוסט מושקע במיוחד רוצים להשפיע על איך יראה העמוד הראשי
עורכי התוכן שלנו יעברו יום יום על ההודעת בפורום מומלצים בתפוז וישמחו לקדם את התכנים המיוחדים שתעלו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
האם יש עוד אנשים עם ציסטה אוכלת עצם?
26/12/2011 | 18:41
14
כתובות אינטרנט מצורפות:
הסתיידות בכתף
26/12/2011 | 12:17
3
3
אני סובלת כבר כ-3 שנים מכאבים בכתף לפני כשנה אובחנה אצלי הסתיידות בכתף
2 זריקות קורטיזון ופיזיותרפיה וטיפולים אלטרנטיבים (דיקור וכירופרקטיקה) לא עזרו והמצב אף החמיר
מה עוד ניתן לעשות?
תודה
הדס
הסתיידויות
26/12/2011 | 22:25
5
שלום הדס,
למרות שיכולים להיות סוגים שונים של הסתיידויות בכתף, אני מניח שהכוונה להסתיידות בגידי השרוול המסובב - CALCIFYING TENDINITIS, בעיה, שהטיפול בה הוא בד"כ שמרני - כמו סוגי הטיפולים שמנית.
במידה והעיה היא ברמת חומרה משמעותית וגורמת לסבל ופגיעה באיכות החיים, ייתכנו שיטות טיפול אחרות.
ממליץ - על בדיקת אורטופד מומחה כתף בהקדם להערכה.
בהצלחה.
הסתיידות בכתף
27/12/2011 | 00:03
1
97הפנו אותי לגלי הלם, בהתחלה ממש לא האמנתי לזה, חשבתי שזו עוד דרך להוציא כסף מאנשים (אחרי כל טיפולי הפיזיותרפיה והדיקור)
אבל להפתעתי הרבה זה ממש עזר לי.

http://www.drtobi.co.il/

רק בריאות.97
בעיה בכתף
29/12/2011 | 00:35
1
שלום לך, אני לא יודעת עד כמה את מוגבלת בתנועה. תרגילי צ'יקונג יכולים לעזור לך, טיפול שיאצו.
כמה שברים יש ברגל הזאת?
26/12/2011 | 08:25
1
15
מצב תמונה של שוק שמאל
כמה שברים ניתן לזהות על פי הצילום הזה?
(שואל מתוך סקרנות בלבד, מדובר בבעיה רפואית מלפני כמה שנים טובות שהחלימה מאז בערך(
מקווה שהאיכות ברורה מספיק.
שברים בשוק
26/12/2011 | 22:16
12
לצערי לא ניתן להגיד בוודאות מתמונה שכזו, רק ברור שמדובר בשברים סגמנטריים מרוסקים של הטיביה והפיבולה.
פריקת אצבע
26/12/2011 | 04:16
2
19
ביום חמישי פרקתי את הזרת במשחק כדורסל היא זזה לי כמעט 90 מעלות ימינה והלכתי לבית חולים ושמו לי קיבוע והכל ואני רוכב אופניים שקופץ וזה ואני רוצה לדעת מתי האצבע תחזור לתפקוד רגיל?? ומתי אני יוכל לחזור ליסוע באופניים??
כי עכשיו אפילו שהחזירו לי אותה למקום היא ממש ממש נפוחה ואני לא יכול להזיז אותה וגם יום חמישי אני הולך לעשות בדיקות ליראות שלא ניקרע הרצועה
פריקת אצבע
26/12/2011 | 22:09
1
6
שלום,
במקרים מסוג זה, חשוב להבדק ע"י אורטופד ולבצע צילומים לפני ואחרי שהפריקה הוחזרה למקומה - אני מניח שעשית זאת,
ובמקרה זה, במידה ואין פגיעה גידית /עצבית או שבר - הפגיעה היא אכן ברצועות סביב המפרק שנפרק.
פגיעות מסוג זה נוטות להחלים היטב בטווח של שבועות.
אל תשכח ללכת לאורטופד בקופ"ח לביקורת בעוד מס' ימים.
בהצלחה,
עוד שאלה
26/12/2011 | 22:17
3
דבר ראשון תודה
ודבר שני יכול להיות שזה יהיה קרע ברצועה?
וכן אני ביום רביעי או חמישי הולך לבדיקה
נפילה ופגיעה במרפק וקרע בגיד +כתף שבורה
26/12/2011 | 02:28
1
115
לפני כ4 חודשים נפלתי בעבודה והחלקתי במדרגות  שברתי את הכתף וקרעתי את הגיד וכמו כן שברתי גם את המרפק והכל היד ימין .
בקופת חולים לא נמצא שבר רק סדק במרפק וגיד נפוח שלא במקומו ויעברו הכאבים .

אבל לדעתי הלכתי לסכן אפיניין לרופא אחר שממנו קיבלתי לערוך צילום רנטגן על היד וכן c.t  ןגם צילום mri  '

הצילומים הראו את הגרוע מכל וזה ממה שרופאי קופת חולים לא התעמקה

שאלתי האם אפשר לקבל תשובה מה עושים במרקה כזה אני צריכה לעבור ניתוח לאחות אתהגיד ואת הכתף .
אודה לכם האם אקבל תשובה בהקדם נינה

26.12.2011
ניתוח
26/12/2011 | 22:01
23
שלום נינה,
לצערי, לא ניתן לתת תשובת INSTANT לבעייתך.
לא ניתן להעריך את מצבך  ללא ההדמיות עצמן ומידע חיוני על גילך ומצבך וכמובן - בדיקה פיזיקלית מדוקדקת.
ממליץ לראות מנתח כתף בהקדם לשם הערכת מצב והחלטה על המשך הטיפול,
בהצלחה
כאבים בעמוד שידרה
23/12/2011 | 15:22
1
2
שלום. מזה כחודש וחצי אני סובל מכאבים חזקים בגב תחתון ועמוד שדרה למעלה.עקב כך אני אני מרגיש בראש תחושת הרדמות מעל האוזניים.השאלה שלי היא האם יש קשר בין הדברים?.ומה הם דרכי הטיפול ??? בבקשה דחוף מאוד
גבי
25/12/2011 | 12:04
1
שלום גבי,
תחושת ההרדמות בראשך אינה קשורה לכאבי הגב
ממליץ כי תיפנה לבדיקת ניורולוג בהקדם

בהצלחה
איך מחליפים הפניה לCT בהפניה לMRI?
21/12/2011 | 15:48
1
113
שלום,
הופניתי לCT ע"י אורתופד של 'מאוחדת'. לאחר מכן נאמר לי שכדאי יותר לבצע MRI משום שהבדיקה ברורה יותר לפענוח ועולה לי בפחות קרינה.
איך ממירים הפניה לCT בכזו לMRI?
תודה.
CT/MRI
26/12/2011 | 21:53
42
שלום,

בדיקות MRI וCT הן שיטות הדמאה מתקדמות , שלכל אחת מהן יתרונות אחרים.
בדיקת הCT זולה וזמינה יותר מבדיקת הMRI, ועשויה במקרים רבים - להיות יותר ממספיקה.
כל מקרה לגופו.
יש לבקש הסבר מהרופא השולח - כל מקרה לגופו.
בהצלחה.
כאב בקרסול + מיפוי עצמות
21/12/2011 | 15:08
1
131
שלום,
יש לי בעיה של דורבן בכף הרגל, נמצא לפני ניתוח בעקב לטיפול בבעיה.
במקביל בזמן האחרון (מעל חודש) יש לי כאב, בנקודה מעל הקרסול, בעיקר כשאני מותח את הרגל בפוינט או בפלקס. מעין דקירה.
ערכתי בדיקת מיפוי עצמות בשביל הדורבן וקיבלתי את התוצאות הנ"ל:

- קליטה קלושה בקלקנאוס הימני באספקט תחתון קדמי וקליטה מעט בולטת יותר ב-METATARSOPHALANGEAL JOINT הראשון מימין
- קליטה מוגברת בקרסול ימני באספקט הטיביאלי, קליטה קלה דיפוזית ברכיים.
- קליטה נקודתית קלושה בקצה הדיסטלי של הפמור הימני - יתכן ארקפקט?
- קליטה מוגברת דיפוזית סימטרית בכתפיים בעיקר באספקט ההומרלי דו צדדית.
- קליטה סימטרית וכנראה תקינה לגיל הנבדק ב-SACROILIAC JOINT. RT+LT
- קליטה מוגברת דיפוזית בפרקי ירכיים בולטת יותר משמאל באיזור ה-ILIAC SPINE, LT ANT. INF
- קליטות קלות ב-SPINOUS PROCESS של חוליות מותניות, יתכן תנוחתי.

הרופא לא התייחס לכך בתוצאות הבדיקה אלא רק המליץ על ניתוח לדורבן.
כששאלתי אמר שקודם נטפל בדורבן ולאחר מכן נראה מה הלאה.
האם הבדיקות מראות על משהו באיזור הקרסול ואם כן - האם רצוי ללחוץ על הרופא לטפל גם בבעיה זו? מה אפשר לעשות?
מיפוי עצם
25/12/2011 | 11:58
35
שלום רב
לא ניתן להתייחס לתוצאות המיפוי ללא בדיקתך הקלינית
אנא פנה לאורטופד המטפל להמשך בירור וטיפול בממצאים הנל
סיבוב ברך
20/12/2011 | 21:18
1
211
היי,
לא מזמן סובבתי את הברך בפעם השנייה בתוך חודש..
הלכתי לרופא ששלח אותי לצילום ולבסוף מסר שין כרגע מה לעשות..
שאלתי אותו מה לעשות כדי שלא יחזור, והוא ארמר לעשות תרגילים לחיזור הברך..
1)עכשיו חפשתי תרגילים, אבל אני לא מוצא משהו שנראה לי הגיוני..
יש לכם הצעות?

2)אני פוחד לחזור ולעשות ספורט וזה יקרה שוב-אני עדיין מרגיש שהרגל חלשה ומרגיש כאב כל פעם שאני עושה תנועות חדות-מה לעשות?
אי יציבות ברך
25/12/2011 | 11:52
46
שלום רב
עלייך לבקש מרופא המשפחה הפניה לפזיוטרפיסט לצורך חיזוק מייצבים דינמיים של ברך
בנוסף מומלץ להיבדק ע״י אורטופד על מנת לאבחן את הגורם לחוסר היציבות

בהצלחה
כאב חזה
20/12/2011 | 14:08
1
16
בן 49. בריא בד"כ.
מספר שבועות כאב חזה בצד שמאל .
חששתי שמדובר בבעייה לבבית אבל נראה שהכאב מופיע
בתנוחה מסויימת והצלחתי למקם אותו כשני ס"מ מתחת לפטמה השמאלית בקצה
התחתון של צלע שמאל.
לחיצה באיזור זה גורמת לכאב.
לפעמים כאב גם ביד שמאל מתחת לבית השחי או בגב מתחת לכתף שמאל.
האם זה עניין לאורתופד ?
מה יכולה להיות הסיבה?
כאב בחזה
25/12/2011 | 11:54
7
שלום
כאבים בחזה אינם מטופלים ע״י אורטופד
אנא פנה לרופא המשפחה לצורך בירור
מפוי עצמות - שינויים אוסטוארטריטים
19/12/2011 | 23:04
2
95
בשל כאבים בברך ימין בצעתי בדיקת מפוי עצמות. הממצאים שתוארו בסיכום המיפוי "יכולים להתאים לשינויים אוסטוארטריטים עם חשד לפגיעה במניסקוס מדיאלי של ברך ימין".
נקבע לי תור חוזר אצל האורטופד בעוד חודש.
שאלתי: אני נוהג ללכת כמעט כל יום במשך 50 דקות. האם אני יכול להמשיך בפעילות זו, או שעלי להפסיק עם ההליכות כדי למנוע נזק מצטבר לברך.
תודה רבה
מאיר
שינויים שחיקתיים
20/12/2011 | 10:22
1
25
שלום מאיר,
ע"פ תשובת המיפוי - רושם לנזק שחיקתי לברך.
המלצתי:
1. ביקורת אורטופד כמתוכנן - על מנת לקבל החלטות להמשך (ע"פ גילך ,תפקודך ורמת השחיקה)
2. עד הביקורת - פעילות ע"פ כאב - הקשב לגוף , במידה והכאב מגביל -רד בפעילות.

תודה רבה
21/12/2011 | 07:00
2
ידיים נרדמות כתוצאה מלחץ על הכתפיים
19/12/2011 | 16:25
2
14
שלום רב,

אני סובל מזה שנים (לראשונה הורגש בצבא) מהירדמות של הידיים תוך כדי סחיבת משא על הכתפיים. בצבא - אלונקה, כיום - ילדים על הכתפיים.
שאלתי למי אני פונה לטיפול. אורטופד מומחה ל...? נוירולוג (אולי לחץ על עצב) או כירופרקט.

תודה רבה
הרדמות ידיים
20/12/2011 | 10:19
1
3
שלום ,
ע"פ תיאורך - זקוק לבדיקת אורטופד (לא צריך תת מומחיות ), ובירור הכולל EMG והדמיה של עמ"ש צווארי
בהצלחה

תודה רבה
21/12/2011 | 16:08
1
אמי בת 73. בתקופה האחרונה נשירת שיער קשה,
19/12/2011 | 09:26
1
קשה,כאב חד במעלה ירך ימין, עד קושי בהליכה.
כמו כן- צניחת רחם(בטיפול).
מה זה אומר?
כאב בירך
20/12/2011 | 10:12
1
הדבר היחיד הרלוונטי לתחומי מ3 הבעיות - הינם הכאבים בירך - שיכולים לנבוע מהגב, מפרק הירך, הירך עצמה או הברך
לפיכך - ממליץ בדיקת אורטופד ! בהקדם ובנוסף לגשת עם אימך בהקדם לרופא/ת המשפחה לבירור שאר הבעיות

בעיות גב
18/12/2011 | 20:43
1
אוסטאופניה כללית.
שינויים ניווניים קלחם במבנה גרמי.
בגובה L2-3: בלט דיסק גורם ללחץ על השק התקאלי והיצרות הפורמינות הוורטברליות דו צדדית.
בגובה L3-4: היצרות הרצסים הלטרלים דו צדדית. בלט דיסק אחורי גורם ללחץ על השק התקאלי.
בגובה L4-5: היצרות הרצסים לטרלים דו צדדית. בקע דיסק אחורי גורם ללחץ על השק התקאלי.
בגובה L5-S1: בקע דיסק אחורי גורם ללחץ קל על העצב ההיקפי דו צדדי.
לא הודגמו בקעים דיסקיים ביתר הסריקה.
שינויים טרשתיים באאורטה ובעורקים האילאקלים.
עלי לציין שאני בן 57, סובל מכאבים חזקים בגב התחתון וגם בירכיים ובשוקיים.
אילו טיפולים ממולץ לקבל למקרה שלי? רפואי ואלטרנטיבי
פענוח CT
18/12/2011 | 21:15
שלום אורי,
פענוח הCT אכן נשמע מרשים, אך למעשה הדברים היחידים שמשנים הם -
1. הופעת חסרים נוירולוגיים
2. כאב שאינו מגיב לטיפול
לפיכך - אנא גש להבדק בהקדם ע"י אורטופד!
כאבים במפרק רגל ימין
18/12/2011 | 17:33
2
שלום רב. כאבים במפרק ירך ימין מזה מספר חודשים.
היה חשש ל-AVN אך MRI שלל את האבחנה.
ביקור נוסף אצל אורטופד העלה החשד שהכאב הינו אולי עקב פריצת דיסק.
והכאב מוקרן למפרק הירך.צילום סי טי עמוד שדרה שלל פריצת דיסק.  הופניתי לפיזיוטרפיה אך לדעת הפיזיוטרפיסטהבעיה היא לא מעמוד השדרה.
הכאב הולך ומחריף בעיקר אחרי עבודה מאומצת. אני עובד עבודה פיזית.
הנני בן 59, במשקל של 88 ק"ג. (סכרת,י.ל.ד.)
מה לעשות - הכאבים לא מרפים
בתודה
יוסי
תחושת נימול בידיים בהריון
17/12/2011 | 23:33
2
1
שלום

אני בשבוע 18 להריון לאחרונה התחלתי להרגיש תחושת נימול ביד שמאל במיוחד בלילה או במצב שכיבה דבר שגורם לי להתעורר
האם יש משהו שניתן לשים או צורה מיוחדת שניתן לעשות עם היד בלילה על מנת שלא תיהיה לי את התחושה הזו?
דבר נוסף שאני רוצה לדעת לא קשור להריון
בחודש ספטמבר הייתי אצל האורטופד שלי על כאבים בכף הרגל, לאחר בדיקה אמר שיש לי פלטפוס נתן לי הפניה למדרסים בגבס מאז אני הולכת עם המדרסים כל הזמן,
הבעיה שהכאב לא עובר לי כלל וכאשר אני קמה בבוקר במיוחד יש לי כאבים חזקים בכף הרגל שאני צולעת מזה קצת, האם ככל שההריון יתקדם לי יותר אני ארגיש יותר כאבים כתוצאה מלחץ על הרגל?
האם יש משהו נוסף שאני יכולה לעשות למעט להיות עם מדרסים וטבילת הרגל במים חמים?
אשמח לתשובה
תודה
נימול וכאב כף רגל
18/12/2011 | 21:09
1
1
שלום קטקט,
ע"פ הסיפור נשמע שאת ככל הנראה סובלת משתי בעיות נפוצות:
1. תסמונת התעלה הקרפלית-  בהריון - לא להלחץ- זה רק נשמע מפחיד- אבל זה לא.
2. PLANTAR FASCIITIS של כף הרגל.
מציע לך לגשת בהקדם לאורטופד קו"פח להבדק ולקבל טיפול
בהצלחה
תחושת נימול ביד המשך
31/12/2011 | 17:22
1
תודה, אכן הייתי אצל האורטופד שלי הפנה אותי לעשות EMG בכף היד ולחזור אליו עם התשובה כמה שיותר מהר
האם יש מצב שיש חסימה של דם בידיים עקב הגברת נפח דם בהריון?
או שאולי חסר לי משהו בגוף שזה קורה
ראיתי באחד הספרים של ההריון כי לנשים שהרגל נרדמת חסר מגנזיום לאחר מספר ימים של לקיחה זה עוזר, האם גם אצלי יכול להיות מצב כזה? או שאולי בכף היד זה שונה מהרגל?
בכל אופן הוא לא שולל את האופציה לבצע ניתוח עוד במהלך ההריון כי באמת קשה לי להירדם מהכאבים של יד נרדמת אחרי שזה קורה
אשמח לתשובה
תודה
רופא מומחה לחוליות C1 C2
18/12/2011 | 11:58
1
שלום רב,
לפני כ-3 חודשים שברתי, בתאונה, 2 חוליות צוואריות C1+C2.
אינני נכה.
טופלתי נפלא ובמסירות, אך ברצוני להתייעץ עם רופא מומחה לחוליות אלו,
לשברים אלו.
אשמח לעזרתכם להפנייה לרופא מומחה מס' 1 בארץ לתחום הזה.
רוב תודות,
מ.ב.
MIKIBELO@GMAIL.COM

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה