לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

כאבים בגב תחתון והשלכה לרגל שמאל
19/01/2012 | 10:23
2
12
יש לי כאבים בגב תחתון ומידי פעם הם קורנים לי לרגל שמאל לכאבים בעצמות הרגל למס' ימים וזה עובר
רופא המשפחה הפנה אותי לעשות מיפוי עצמות סריקה כל גופית
אציין, כי אני עושה טיפולי לייזר ברגליים
שאלתי היא האם הקרינה במיפוי עצמות בשילוב עם הקרינה של טיפולי הלייזר עלולה להזיק, והאם השילוב של שניהם יחד מסוכן?
תודה
כאב גב תחתון עם השלכה לרגל שמאל זה
30/01/2012 | 08:35
36
מה שהיה לי וזה היה פריצת דיסק והטיפול היחיד שעוזר זה ניתוח. אני ניסית הכל וכלום לא עזר.

יש חברה בשם סרגם ויש להם
03/02/2012 | 02:19
21
מיטה מיוחדת עם גלגלת שעולה ויורדת מהישבן לראש ובחזרה.זאת מיטה שתציל אותך ואת כל אלה שסובלים מבעיות גב ורגליים

אני מדגישה זאת לא פרסומת לסרגם.
הייתה לי בעיה כמו שלך והמיטה הזאת הצילה אותי.
יש להם סניפים בראשלצ ליד קניון הזהב
כמו כן באשדוד ברמת גן ורעננה.

והכי חשוב זה בחינם אתה יכול ללכת לשם כל יום וישמחו שתבוא
המטרה שלהם שאנשים יקנו את המיטה ממולץ אבל אינך חייב
למרות שהרבה אנשים קונים את המיטה

מקווה שעזרתי לך ולעוד אנשים.

תהיה בריא.
חוליה שזזה מהמקום?
18/01/2012 | 17:57
11
בעברי הרחוק הייתי מתעמלת בהתעמלות קרקע. לפני שבועיים החלטתי לבדוק את הגמישות שלי ולצערי מגלגלון אחד שעשיתי אחרי הרבה שנים שלא עשיתי נתפס לי הגב, היה קנק חזק כאילו חוליה זזה מהמקום.
האם זה הגיוני?
למי עלי לפנות? אורטופד או כירופרקט? הבנתי שכירופרקט הוא זה שיכול לסדר לי את הגב כמו שצריך.
שבר מפרק כף היד
18/01/2012 | 16:38
1
3
שלום,

בעת חופשת סקי בחו"ל שברתי את מפרק כף היד, בעצם הרדיוס הדיסטלית.
השבר טופל שם ע"י אורתופד וקובע באמצעות סד.
חזרתי לארץ יום למחרת והגעתי למיון, שם האורתופד החליף את הסד בגבס וקבע לי תור לביקורת לאחר שבוע (ליתר דיוק 9 ימים לאחר שארע השבר).
אולם, מכיוון שאני איש קבע, נודע לי עכשיו שתור זה בוטל ובמקומו נקבע תור בחר"פ (במקום בביה"ח) שבוע לאחר מכן, כלומר 16 ימים לאחר השבר.

שאלתי היא - האם זה לא מאוחר מדי לביצוע ביקורת?
החשש שלי הוא שאם העצם לא הוחזרה למקום כראוי (למרות שנעשו צילומי רנטגן בחו"ל ולאחר מכן גם בארץ, ונראו תקינים),
יותר משבועיים לאחר השבר כבר יהיה קשה לתקן וייאלצו לשבור את העצם מחדש...
אם כן, האם עליי לנסות להיאבק להקדמת התור (כמובן שכבר ניסיתי ללא הצלחה, אך בעזרת סיבות מנומקות ייתכן שיהיה לי יותר קל...)

תודה מראש
שכחתי לציין שמדובר בשבר ריסוק
18/01/2012 | 16:49
2
פענוח MRI גב תחתון
18/01/2012 | 10:07
2
שלום אני בן 42 וסובל כבר שנה מכאבים בגב התחתון ללא הקרנות .באופן יומי .בצעתי צילום ואשמח עזרה במילים פשוטות מה מצבי.

להלן התוצאות:

בגובה
:L1-L2  רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.אין עדות לבלט דיסק.

בגובה
:L2-L3 רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. אין עדות לבלט דיסק.

בגובה
:L3-L4 רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. אין עדות לבלט דיסק.

בגובה
:L4-L5רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. מודגם בלט דיסק היקפי מינימלי המשיק לשק הדוראלי.
רוחב תקין של תעלת השדרה

.  בגובה
:L5-S1מודגם בלט דיסק היקפי המשיק לשק הדוראלי, בלט הדיסק גולש אל מוצא הפורמינות דו"צ ונוגע בשורש L5 היוצא.

תודה מראש.

אופים לחמים ביתיים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2012 | 12:52
במיוחד בחורף, אין כמו ריח של לחם טרי וחם שנאפה בבית...
רוצים לאפות, אבל לא יודעים איך להתחיל? השמרים לא תופחים בקור? הלחם יצא יבש? פורום מתכונים בא לעזרתכם במסע אל הלחם המושלם ויארח הערב בשעה 20:00 את infinityforcook, מומחה לאפייה וכותב הבלוג "מתקמחים. אפיה ובישול." שישיב על שאלותיכם בנושא אפייה!
רוצים לפתוח את מחר עם לחמניות מושלמות או בגט מעורר תיאבון? הקליקו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

תמיד רצית לשיר בקול ערב, אבל קולך דומה יותר לזה של עורב? חלמת להביס את המומחים הגדולים ביותר בשחמט, אבל לא הצלחת לנצח אפילו את אחיך הקטן? ייחלת להיוולד עם יכולות מעוררות תדהמה במטבח, אבל הצלחת לשרוף אפילו קורנפלקס?
פורום פסנתר ופסנתרנים מזמין אתכם לספר לנו באיזה תחום הייתם רוצים להיות מוכשרים במיוחד ולמה? ואולי לזכות בספר המרתק "גֶדל, אֶשר, בּאך" מאת דאגלס ר' הופשטטר בהוצאת כנרת זמורה ביתן!

לכל אחד מאיתנו ניתנו בדיוק 24 שעות ביממה... מה אתם מספיקים בזמן הזה? בקושי מספיקים לסיים את העבודה, או שמתקתקים גם את מטלות העסק וגם את עבודות הבית השונות?
פורום עבודה ועסקים מהבית מזמין אתכם לספר לנו איך אתם מנהלים את סדר היום מהבית ואולי לזכות בלוח שנה מרהיב!
היכנסו ושתפו:
כאבים ובעיית תנועה בצוואר
17/01/2012 | 11:42
1
2
בוקר טוב!

אני בת 30 וכבר כמה חודשים סובלת מכאבים בצוואר (בגלל יציבה לא טובה, בעיקר מול מחשב).
לפני יומיים הייתי ביעוץ אצל פיזיותרפיסטית ונרשמתי לקבוצה לטיפול בצוואר במכון הפיזיותרפיה והייתי כבר אתמול. כשיצאתי משם הרגשתי שהתרגילים שעשינו עזרו מאוד - גם לכאבים וגם קצת עזרו לתנועה של הצוואר שמאלה - אווח התנועה קצת השתפר.

העניין שהיום אני ממשיכה לעשות תרגילים לצוואר בעבודה ושמתי לב שעכשיו לא רק שהתנועה של המתוואר לשמאל מוגבלת, אלא גם התנועה לימין פתאום מוגבלת.
זה נראה לי מוזר, לא? או שזה בסדר שזה קרה וזה יסתדר עוד כמה ימים?

תודה מראש.
פיזיותרפיה
17/01/2012 | 21:29
1
בד"כ זהו טיפול יעיל מאוד לכאבי צוואר, בייחוד טיפול פעיל כמו קב' צוואר. את הקבוצות מנחה איש מקצוע- אין טוב ממנו כדי לבחון את מצבך הספציפי ולתת לך תשובות מתאימות.
ההנחה שלי היא שמכיוון ששרירי הצוואר לא רגילים לפעילות, יש רגישות מוגברת, שתחלוף ככל שתתמידי לחזק ולשפר את תנועת הצוואר והיציבה שלך ביומיום. דברים כאלה לוקחים זמן, אבל הם הטיפול הכי יעיל לטווח ארוך! אין תרופות פלא!
ניר.
בן כמעט 5 - כאבי גדילה ?
17/01/2012 | 11:19
8
שלום,
הבן שלי בן כמעט 5 אובחן ע"י רופא המשפחה וארתופד כסובל מכאבי גדילה.
אני לא ממש רגועה, הכאבים האלה מעירים אותו גם בלילה וממשיכים הרבה פעמים גם בבוקר ובמהלך היום ומתמקדים בעיקר ב**גב של כף הרגל.**
הכאבים באזור הזה גם הם יכולים להיות כאבי גדילה ?

הם לא מופיעים דווקא אחרי מאמץ, הוא לא ילד פעיל במיוחד האמת ואתמול דווקא אחרי יום מאוד רגוע, בעיקר היה בבית, התעורר בלילה עם כאבים בגב הרגל וגם בהמהלך הבוקר המשיך להתלונן. שמאוד כואב לו.

אשמח לשמוע ממך תגובה על הנ"ל.

מדרסים.
16/01/2012 | 15:35
5
11
שלום,
בעקבות כאבים ברגליים (בעקבים ובשוקיים) פניתי לאורטופד, שאיבחן פלטפוס והנחה אותי לבחור בין: נעל אורטופדית, או מדרסים.

יש לי מספר שאלות:

1. אני נוטה לבחור במדרסים משיקול שניתן להעבירם מנעל לנעל וכך לא להיות מקובעת רק לנעל אחת. האם שיקול זה הגיוני?

2. במידה ואבחר בנעל אורטופדית - האם נעל אורטופדית חייבת להיות נעל ספורט? או שיכולה להיות נעל של פלייפוט/ מורן, וכו'?

3. אשמח לקבל הסברים על סוגי המדרסים השונים.

תודה.
מדרסים
16/01/2012 | 16:19
3
10
שלום
ישנם סוגים שונים של כף רגל שטוחה, במידה ובבדיקת אורטופד האבחנה בוצעה והומלץ על שימוש בעזרים חיצוניים, מומלץ אכן שימוש באחד בהאמצעים שהיזכרת.
הדבר שחשוב בבחירת הטיפול הינו הקליניקה, כלומר מה מפריע לך ומתי. הייתרון שבמדרס (הכוונה למדרס שמותאם אישית) הינו בהיותו באמת מותאם לכף רגלך, מומלצת התאמה ויצירת מדרס אישי בכל אחד ממכוני האורטופדיה הקיימים.
לגבי נעל אורטופדית - ישנם סוגים שונים ומגוונים, זהו פתרון בדרך כלל לבעיות המינוריות כשהבסיס להצלחה הינו התאמת הנעל לכף הרגל.
בהצלחה
תודה על התשובה המהירה
16/01/2012 | 18:19
2
2
מדרסים מותאמים אישית ונעליים "אורתופדיות"
04/02/2012 | 17:38
1
12
שלום,
היום אין נעליים אורתופדיות! יש נעלי נוחות. נעל אורתופדית היא נעל שיש לבנות לרגל מסויימת (נעשה דרך משרד הבריאות) וזאת מהטעם הפשוט: באם את צריכה הגבהה לקשת האורכית לא תקבלי אותה מהנעל מפני שאם המפעל היה מייצר נעל שיש בה את הקשת הנכונה לך משהי אחרת בעלת קשת נמוכה משלך לא היתה יכולה להשתמש באותה הנעל.. המפעל רוצה למכור והרבה.
השילוב בין מדרס שנעשה לפי הרגל שלך ולפי הצרכים שלך בתוך נעל טובה הוא השילוב שיעזור לך.
מקווה שעזרתי,
שמוליק-מנכ"ל מכון אורתופדי ברזילי-להב
תודה רבה, עזרת מאוד!
07/02/2012 | 13:49
2
מדרסים
17/01/2012 | 10:00
7
בתשובה לשאלתך לגבי המדרסים  את צודקת באמת אפשר להעביר מדרסים מנעל לנעל אבל רק נעליים שיש בהם רפידה נשלפת כי מדרס נכנס במקום הרפידה.

נעל לא חייבת להיות נעל ספורט - כל נעל שיש בה רפידה נשלפת .

מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.

למען הרחב ידיעותיך בנושא מדרסים אני מצרף קישור למאמר על סוגי מדרסים שונים:

http://pedia.walla.co.il/?w=/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7...

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
כאב בשוק חלק קידמי
16/01/2012 | 13:19
32
שלום, בני בן שלוש וחצי התעורר כמה פעמים הלילה ( אני כותבת באמצע הלילה..) בבכי והתלונן שכואבת לו הרגל בחלק הקידמי התחתון(לא כולל כף הרגל), אין שום סימן חיצוני וכשהלך לישון לא היתה שום בעיה. מה לעשות וממה זה יכול לנבוע? תודה
דיסלוקציה של מפרק ירך
16/01/2012 | 11:21
87
בתי הקטנה בת שישה שבועות ואחרי בדיקת US של מפרק הירכיים, האורטופד מצא שבצד שמאל יש דיסלוקציה דרגה 4 (רשום גם A1 לא יודעת אם זה קשור) ללא טורטיקוליס
הוא הפנה להתאמת רצועות פבליק.
כמה זמן ארך הטיפול בעזרת הרצועות? ואיך נקבע אורך הטיפול?
עד כמה הרצועות מגבילות את הטיפול בתינוק?
האם זה מכאיב?
יש טיפים והמלצות להקלה במהלך הטיפול ברצועות?

תודה רבה

ספונדילוליזיס + ליסטזיס
16/01/2012 | 10:27
333
שלום
בגיל 18 לפני גיוס גילו אצלי ספונדילוליזיס + ליסטזיס ב L5 דרגה 1
בצילום שעשיתי לפני כמה ימים כתוב בפענוח ש מצב החוליות תקין והמרווח שמור
עברו 20 שנה. האם יתכן שהבעיה נפתרה או תוקנה במהלך השנים?

תודה מראש

חיים
התייעצות בנושא פגיעה של דריסה
16/01/2012 | 02:33
4
אני עובדת באירופיה בשדה התעופה. במהלך עבודתי באתי לצאת מכלי רכב (טרקטורון שהנועד לסחוב משקלים כבדים) שעצר בשדה והרכב לה לי על הרגל עד הקרסול ממש לאט. שני צדדי הקרסול התנפחו.
לאחר מספר צילומים בחדר מיון לא נמצאו שברים ושוחררתי הביתה עם הוראות של קרח הרמת הרגל לא לחבוש ובמידה של חוסר תחושה באצבעות לחזור למיון.
לאחר שבוע התחלתי לדרוך על הרגל
הרופא מקומי טען שרק אחרי 6 שבועות במידה והרגל לא החלימה יש לראות מומחה.
היום 3 שבועות מהאירוע אני מסוגלת דרוך על הרגל אבל אחרי הליכה קצרה של כמה דקות אני מרגישה כאב קל בקשתות. בנוסף אחרי הליכה של רבע שעה מתחיל לכאוב לי באיזור הקרסול בעיקר בצדדי הרגל, כאב שמתמשך עד אמצע השוק. לאחר המאמץ נשאר כאב בעקב לכמה שעות.
ניתן להוסיף שבשני צדדי הקרסול יש לי עוד חלקים שחסרי הרגשה כמו תחת הרדמה והנפיחות לא ירדה לגמרי.
השאלה האם להתעקש לראות מומחה עכשיו או להמתין 6 שבועות?
האם מומלץ לדרוך על הרגל או לתת לה לנוח?
תודה
ירדן
אבי בן 75 שבר לפני 3 שבועות את עצם צואר הירך.
15/01/2012 | 23:38
1

כעת בשיקום פזיוטרפיה. המטפל מבקש ממנו ללכת (עם הליכון) למרות הכאבים. האם זה נכון?
הרי בשבר רגיל עם גבס- השבר במנוחה.

שבר Trimalleolar
15/01/2012 | 15:09
25
שלום,
אבי שבר את הקרסול במהלך טיול בחו"ל ביום שישי בבוקר.
כרגע שוהה בשייט ואמור להגיע לבית חולים בסידני ביום ג' בבוקר.
מאז הפגיעה תחת השגחה רפואית ומקובע (האבחנה על ידי רופא האוניה ע"פ צילום המקום).
מאז הפגיעה סובל מכאבים רק במגע.
הטיסה המקורית שלו ביום ד' לארץ (כ- 24 שעות טיסה).
האם עדיף להיות מנותח בסידני או להמתין להגעה לארץ ?

במידה ומנותח בחו"ל מה משך ההמתנה הנדרש עד לקבל אישור לטוס חזרה לארץ?

בתודה,

עדי
כאבי ברכיים לאחר ריצה ארוכה
15/01/2012 | 12:03
2
141
שלום,

אני בחור בן 22 ששוקל 75 ק״ג והגובה 176 ס״מ. אתמול עשיתי ריצה ארוכה (שעה ועשר דקות) בקצב קל על משטח ריצפה וקצת אדמה. אני רץ עם נעלי ספורט שהן בסדר, לא מקצועיות אבל גם לא גרועות. כמה שעות לאחר הריצה התחלתי להרגיש כאבים בברכיים, כמו שעצם אחת של הברך לוחצת על העצם השנייה של הברך. את הכאבים אני מרגיש במיוחד כשאני יורד במדרגות וגם קצת כשאני עולה במדרגות. אני רץ מדי פעם ריצות של בין 20 ל-30 דקות. ריצה ארוכה כמו אתמול לא עשיתי כבר מעל שנתיים. רציתי לדעת אם חלילה פגעתי בעצמי או שזה משהו זמני שיעבור ביום יומיים הבאים.

תודה רבה.

נ.ב:
מצטער אם ההודעה שלי מופיעה כמה פעמים, פשוט אני לא מצליח לראות את ההודעה שלי בפורום...
מישהו? משהו?
17/01/2012 | 16:39
24
מישהו? משהו?
שלום יקיר
17/01/2012 | 21:23
64
כדי לקבל תמונה רחבה אני צריך לשאול מס' שאלות.
1.  כיצד התחיל הכאב? האם במהלך הריצה או אחריה? בבת אחת או בהדרגה?האם היה לך כאב דומה בעבר?
2. מהו המיקום המדויק של הכאב? מעל הפיקה\מתחת\באמצע? בצד החיצוני של הברך\ הפנימי?
3. כמה זמן עבר מאז תחילת הכאב? האם הוא מחמיר או משתפר עם הזמן?
4. כמה פעמים אתה רץ בשבוע? מתי התחלת לרוץ? האם אתה מבצע פעילות גופנית נוספת?
זהו לבינתיים, אני מציע שלא תילחץ כי (כמעט) לכל דבר יש פיתרון. בינתיים לנוח מריצות ומפעילות מאומצת.
ניר.
כאבי ברכיים לאחר ריצה
15/01/2012 | 08:36
1
3
שלום, אני בחור בן 22 ששוקל 75 ק״ג והגובה 176 ס״מ. אתמול עשיתי ריצה ארוכה (שעה ועשר דקות) בקצב קל על משטח ריצפה וקצת אדמה. אני רץ עם נעלי ספורט שהן בסדר, לא מקצועיות אבל גם לא גרועות. כמה שעות לאחר הריצה התחלתי להרגיש כאבים בברכיים, כמו שעצם אחת של הברך לוחצת על העצם השנייה של הברך. את הכאבים אני מרגיש במיוחד כשאני יורד במדרגות וגם קצת כשאני עולה במדרגות. אני רץ מדי פעם ריצות של בין 20 ל-30 דקות. ריצה ארוכה כמו אתמול לא עשיתי כבר מעל שנתיים. רציתי לדעת אם חלילה פגעתי בעצמי או שזה משהו זמני שיעבור ביום יומיים הבאים. תודה רבה.
כף רגל
18/01/2012 | 12:07
3
יתכן בעיית כף רגל
כתובות אינטרנט מצורפות:
כאבי ברכיים לאחר ריצה
15/01/2012 | 08:34
4
שלום, אני בחור בן 22 ששוקל 75 ק״ג והגובה 176 ס״מ. אתמול עשיתי ריצה ארוכה (שעה ועשר דקות) בקצב קל על משטח ריצפה וקצת אדמה. אני רץ עם נעלי ספורט שהן בסדר, לא מקצועיות אבל גם לא גרועות. כמה שעות לאחר הריצה התחלתי להרגיש כאבים בברכיים, כמו שעצם אחת של הברך לוחצת על העצם השנייה של הברך. את הכאבים אני מרגיש במיוחד כשאני יורד במדרגות וגם קצת כשאני עולה במדרגות. אני רץ מדי פעם ריצות של בין 20 ל-30 דקות. ריצה ארוכה כמו אתמול לא עשיתי כבר מעל שנתיים. רציתי לדעת אם חלילה פגעתי בעצמי או שזה משהו זמני שיעבור ביום יומיים הבאים. תודה רבה.
שלום רב, תזוזת פיקה בברך אצל בן 17
15/01/2012 | 06:44
41
בני בן ה- 17, לפני כשנה וחצי התנפחה לבני ברך ימין. בבדיקה אצל אורטופד נשאבו נוזלים צהובים מהברך בכמות די גדולה (150 מ"ל) ונשלחו לבדיקות. כל הבדיקות חזרו תקינות וגם בדיקות הדם המגוונות שנשלחו אז לכל מיני מחלות חזרו תקינים.
לאחר כמה שבועות הנפיחות ירדה ובני חזר לפעילות רגילה כולל פעילות גופנית בחדר כושר ושיעורי ספורט. האורטופד ראה בצילומים שהפיקות בשתי הרגליים משוחררות וטען שזהו מבנה מלידה ושאין מה לעשות, התקפים כאלו יחזרו במשך החיים.

לפני כשבועיים בשיעור ספורט בבית הספר המורה הורה על קפיצות על רגל אחת, ומאז שוב יש נפיחות משמעותית בברך ימין וכאבים.
האם יש משהו כירורגי לעשות? האם תוכל להמליץ לי על כיוון להתייעצות חוזרת?
נפיחות מעל הפיקה בברך שמאל
14/01/2012 | 13:51
31
כתוצאה מתרגילי פיסיותרפיה של ברך ימין, בעת ביצוע בי לטרלי, החלה תחושה אי נוחות בברך שמאל מזה שבוע. אתמול הבחנתי כי ישנה נפיחות בצד הפנימי המדיאלי של הברך מעט מעל הפיקה. קראתי כי יש לקרר עם קרח 15 דקות מספר פעמים ביום. אני עושה זאת 4 פעמים ביום. מה עוד יש לעשות?
במקרה של שבר בעצם צואר הירך אצל אדם בן 75,
14/01/2012 | 23:28
8
חולה לב, האם תרופה לדילול דם ותרופה משתנת- פוסיד יכולות למנוע איחוי השבר?

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
ד
מנהל פורום אורתופדיה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום