לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'בלט דיסק'
בלט דיסק
24/06/2012 | 17:32
2
34
שלום דר'

האם אכן לא ניתן לעשות דבר עם הממצאים הנ"ל: (תשובה שניתנה ע"י פרופסור מומחה)

בלט מזערי אחורי מרכזי הגורם ללחץ קל על השק התקלי ב c2 - c3 וב c3 - c4
ובלט מרכזי אחורי הגורם ללחץ על השק התקלי ב c4 - c5?

סיכום אבחנת ה mri : בלטי דיסק צוואריים ללא לחץ שורשי וללא לחץ על עמוד השידרה.

ביתי בת 26 קיבלה את הממצאים הנ"ל, סובלת מכאבים חזקים המפריעים בישיבה, עמידה ושכיבה.
תרופות שהוצאו לה כמו lyrica ו - Cymbalta לא באים כרגע בחשבון, הן בשל תופעות הלוואי והן
בשל כוונתה להיכנס להריון.

אשמח מאד לשמוע את המלצתך להמשך טיפול שיקל על הכאבים.

תודה רבה
לצפיה ב-'בלט דיסק'
בלט דיסק
24/06/2012 | 18:36
18
שלום !
ממליץ על דיקור ומתיחות עדינות לצוואר וכמובן הדרכה ביציבה נכונה .
לצפיה ב-'בלטי דיסק'
בלטי דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 01:16
21
על פי התיאור אין לחץ שורשי או על חוט השדרה ולפיכך אין הגיון להתערבות אורטופדית
אם לא מעונינים בטיפול תרופתי אזי טיפול אלטרנטיבי בהחלט יכול לסייע לסימפטומים.
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון ואשכים'
כאבי גב תחתון ואשכים
24/06/2012 | 13:11
1
552
שלום רב,
בשנה וחצי האחרונות אני משרת בצה"ל בתפקיד משרדי (אך מבצעי), אשר דורש ממני לשבת רבות במהלך היום (15 שעות ישיבה מול מחשב ביום בממוצע).
לפני ארבעה חודשים החלו להופיע אצלי כאבים באזור המפשעה, אשר קשה לי לתארם באופן ממוקד. בהתחלה חשבתי שמדובר בכאבים באשכים, הלכתי לשני אורולוגים עם בדיקה אולטראסאונד מפשעות ואשכים, יחד עם בדיקות BHCG וכן אלפא-פטאפרוטאין, אשר כולן היו תקינות לחלוטין (פרט לציסטה זעירה אשר הודגמה בראש האשך הימיני).
לאחר שכאבים אלו המשיכו, הופניתי לכירורג, שגם כן טען שהכל תקין. עם הזמן החלו להתחזק גם כאבים בגב התחתון (קרוב לעצם הזנב) - אינני יודע אם הם קשורים לכאבים במפשעה או שמא הופיעו בשל הפסקת הפעילות הספורטיבית עקב הכאב. יש לציין כי כאב קל במפשעה מופיע גם בישיבה ממושכת ומתמעט בשכיבה, אך הכאב מורגש היטב בנעילת נעליים, הרמת משקל, התכופפות, מעבר משכיבה לישיבה, קימה מישיבה לעמידה וכד' - אינני יודע להצביע על מקום מדוייק בו מופיע הכאב, ואני גם לא מצליח לאתר כזה - זה משהו בסביבות האשכים, או הורידים השונים בשק, או המפשעה הפנימית.
מכיוון שאני בצבא, בדיקה אצל רופא איננה בדיקה, והרופאים מפנים אותי מאחד לשני תוך טענה שהנושא לא קשור אליהם (האורולוג טוען שזה כירורגי, הכירורג טוען שזה אורתופדי והאורתופד טוען שזה אורולוגי). בינתיים נשלחתי במקביל לרנטגן ע"ש מותני ואגן, אך רופא היחידה אמר לי כבר שאני אצטרך לבצע CT, תלוי כמה כואב לי. הכאבים הם לא ברמה היסטרית, אך הם פוגעים בשגרת חיי (אינני מצליח להרים את אחי, אני לא מסוגל להתכופף להרים שום דבר מהרצפה, אני קם מהמיטה עם כאבים וכד'). בנוסף, אינני יודע היכן יבצעו את בדיקת ה-CT כי אינני יודע להצביע על מיקום מדוייק, מה גם שאני צעיר ובדיקת CT עשויה לפגוע בפוריות באזורים אלו.
בקיצור - אני מבולבל מאד כי אינני מצליח להצביע על מקום מדוייק, ומצד שני אני ממש סולד מבדיקת CT (שעלולה להזיק יותר מאשר להועיל..). אינני יודע מה לעשות, וגם האורולוג וגם האורתופד אמרו לי ש-"שום דבר לא משפיע על האשכים" ושאין סיכוי שהגב מקרין לכיוונים אלו, ונדמה ששכנעתי את האורתופד לבצע את הרנטגן יותר מאשר הוא האמין בזה.
אשמח לחוות דעתכם,
אסלי נפוץ
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון ואשכים'
כאבי גב תחתון ואשכים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 01:06
544
אכן בדרך כלל אין הקרנה מגב תחתון לאשכים ואין קשר בין הנ"ל.
לגבי כאבי גב תחתון- האם ניסית קודם התעמלות/ טיפול פיזיוטראפי? האם יש הקרנות לרגליים? אם התשובה שלילית נסה טיפולים אילו.
לצפיה ב-'האם לדעתך חגורת DDS500יכולה לעזור והאם היית מ'
האם לדעתך חגורת DDS500יכולה לעזור והאם היית מ
24/06/2012 | 12:56
1
11
אני בן 60,פעיל(התעמלות,חדר כשר) סובל כעשור מבלטי דיסק בגובה L1,L2,L3,L4,L5 דפוזי עם לחץ על השק הדורלי,ובלט דיסק בגובה L5-S1 ללא לחץ על השורשים.סימפטומים:כאבי שרירים בגפיים התחתונות וקשי בהליכה כפועל יוצא.טיפולים עד היום :כירופרקטיקה,ארומהתרפיה,דיקור סיני,רפלקסולוגיה,CERAGEM ,עיסויים למיניהם,פיזיותרפיה, ללא שינוי במצב.מכשירים שרכשתי : מכשיר לייזר נמוך עוצמה-HANDY CURE INVERTING TABLE,מכשיר לפיזיוטרפיה ביתית-BACKLIFEכל הטיפולים במכשירים הנ"ל - לא שינוי במצב,נכון להיום.כל ה-INPUT הנ"ל לצורך שאלה אחת : האם לדעתך חגורת DDS500יכולה לעזור והאם היית ממליץ לרוכשה?,
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חגורת גב'
חגורת גב
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 01:02
11
חגורת גב יכולה להקל על כאבים. מומלץ להמנע משימוש רצוף ולהשתמש בזמן מאמצים מניעתית או בזמן החרפת כאבים.
איני מכיר את החגורה הספציפית הנ"ל
לצפיה ב-'פס מתכת במדרס'
פס מתכת במדרס
24/06/2012 | 11:57
1
24
שלום,
אני סובלת משחיקה בבוהן הגדולה ומהקלוס וולגוס. במשך כשנה אני סובלת מכאבים בעת הליכה - בכל צעד שאני עושה. האורתופד המליץ על פס מתכת ונעלי MBT. כשעשיתי מדרסים הם עשו לי פס מתכת קשיח (לטענתם - על מנת שהמפרק לא יזוז באופן דינמי אלא הכל יזוז כמקשה אחת), אך האורטופד אמר שהפס צריך להיות גמיש. נעלי MBT  הן עגולות ולמעשה הן הפוכות מפס המתכת הקשיח והישר.
בנוסף, כשהולכים - מפרק ה-MP בכל מקרה משתתף ומבצע flexion, הן בנעלים רגילות והן בנעלי MBT.

השאלות שלי:
1. האם פס מתכת ישר וקשיח באמת מונע דינמיות במפרק וגורם לרגל לנוע כמקשה אחת בעת ההליכה?
2. האם פס המתכת צריך להיות ישר וקשיח או גמיש ועגול יותר (כמו נעלי MBT)?
3. ברור לי איך נעלי MBT מורידות עומס ממפרק ה-MP בעת העמידה (כי עומדים על העקב). אבל בעת הליכה - איך נעלי MBT מורידות את העומס ממפרק ה-MP? הרי עדיין תהיה תזוזה במפרק.

המון תודה על העזרה!
כנרת
לצפיה ב-'נעלי MBT'
נעלי MBT
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:58
20
העקרון של נעליים מסוג זה הוא שהתנועה היא ע"י גלגול כמו תחתית של כסא נדנדה. כך נחסך שלב בו הבוהן הגדולה מתכופפת למטה לדחוף את הרגל קדימה. פס מתכת קשיח מונע תנועות באזור מפרק האגודל שבמקרה זה תנועות בו גורמות כאב
לצפיה ב-'זריקה בגלי רדיו בעקבות בלט דיסק ולחץ עצבי'
זריקה בגלי רדיו בעקבות בלט דיסק ולחץ עצבי
24/06/2012 | 09:30
2
85
אני בת 37 לפני כשנה עברתי ניתוח החלפת מפרק ירך רגל שמאל הוארכה קצת בעקבות זאת התעקם לי עמוד השדרה נוטלת ליריקה כ8 חד וכיום סובלת מכמה בלט דיסק עם לחץ על העצב אשר גורם לזרמים איומים בשורש העצב בישבן לא מסוגלת לשבת על הישבן בצד שמאל ולאורך כל הרגל גם זרמים וגם כאבים וכמעין נוקשות ומתיחה לאורך כל הרגל המפרק בעמדה תקינה נאמר לי לפני כשבוע עברתי זריקה בגלי רדיו לא מרגישה שיפור עדיין אפילו קצת החמרה האם זה טבעי ? ופוחדת לעשות ניתוח בגב שהומלץ כפתרון האם כדאי לי ? פוחדת. זה מסוכן ? נמצאת במצוקה איומה אודה אם תגיב  
לצפיה ב-'בלט דיסק ולחץ עצבי'
בלט דיסק ולחץ עצבי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:50
1
245
כשיש דיסק בולט הלוחץ על עצב וגורם הקרנה לרגל מתחילים בטיפול שמרני כגון פיזיוטראפיה, ותרופות נוגדות דלקת. ניתן גם לתת סטירואידים להורדת התגובה הדלקתית סביב העצב המגורה. באם אין שיפור ניתן לבצע זריקות שונות במרפאת כאב כולל מה שעברת. לעיתים התגובה לא מיידית. במידה ולמרות כל הטיפולים אין הטבה, הכאב מעל 3-4 חודשים ויש ממצא ברור של דיסק לוחץ על העצב המתאים לתלונות אז לעיתים אין מנוס מניתוח.
לצפיה ב-'כאב עצבי'
כאב עצבי
28/06/2012 | 00:04
46
תודה רבה רבה על תשובתך ניסיתי פיזוטרפיה והידותרפיה אך זה רק הגביר את הכאבים כל הירך כמו תחושת גידים שנמתחים כאילו עומדים להקרע פשוט נורא . בצילום cT נצפה בבירור מספר בלט דיסק אך אחד מהם לוחץ על העצב . האם כדאי לי ללכת לכירופרט ? האם זה יכול לעזור לי ? מאז הזריקה כמעט שבועיים לא היתה התקפת זרמים אך עדיין כאבי גב תחושת ישבן לרוב כאילו נוקשה כאבים בברך וכל הירך נוקשה תמידית צולעת מאוד לצערי כירופרט יעזור קצת ? תודה אלונה  
לצפיה ב-'נפיכות במקומות שונים ברגלים עד לברך'
נפיכות במקומות שונים ברגלים עד לברך
23/06/2012 | 22:11
1
20
הנפיכות שבהמשך לעקב ברגל שמאול בצורה תפוח וזה כואב נורא אפילו בלילה ולא נותנת לי לעלות ולרדת מדריגות. יתר הנפיכויות לא כואבות. עשיתי בדירות דופלר ורידים ועורקים והכל בסדר. אין לזה קשר לנפיכות. מה עלי לעשות, מה הסיבה לזה?
תודה על העזרה מראש
לצפיה ב-'נפיחות ברגליים'
נפיחות ברגליים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:44
21
נפיחות ב2 הרגליים תחת הברכיים מחייבות בירור רופא משפחה. יכול לנבוע מאי ספיקת לב, בעיה כלייתית, בעיה עם תרופות ללחץ דם ועוד מספר גורמים.
לצפיה ב-'בבקשה עזרה בקריאת תוצאות CT'
בבקשה עזרה בקריאת תוצאות CT
23/06/2012 | 10:00
1
234
בעקבות כאבי גב , כאבי רגליים וכתף נשלחתי לצילום CT אודה אם תוכל להסביר לי את הממצאים עד התור לרופא :

L2-L3 בלט מינימלי דיסק, לחץ קל על מוצא שורשים
L3-L4 הצרות קלה של המרווחה בלט קל של דיסק לחץ קל על מוצא השורשים
L4-L5 הצרות המרווח היפרטרופיה קלה של הפאצטות בלט דיסק לאחור עם לחץ על השק ומוצא השורשים
L5-S1 הצרות המרווח בלט דיסק עם לחץ על מוצא השורשים
C3-C4 בלט גרמי מינימלי לשמאל לחץ קל על מוצא השורשים
C4-C5 בלט גרמי קל לצדדים לחץ קל על מוצא השורשים

בתודה מראש
לצפיה ב-'תוצאות CT'
תוצאות CT
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:42
60
ישנם מספר בלטי דיסק עם לחץ על מוצא השורשים. דבר שיכול לגרום לכאבי גב עם הקרנה לרגליים.
לצפיה ב-'רוצה לגבוה'
רוצה לגבוה
22/06/2012 | 21:53
3
45
אני בן 17 אני 1.63..חולה קרוהן
הלכתי לרופאים אומרים לי שהגובה הסופי שלי יהיה 1.65..
אני לא מוכן לזה אני לא מתכוון לחיות ככה יש לי מחשבות אובדניות אני כל היום בדיכאון אני לא יודע מה לעשות
רוצה להיות לפחות 1.70!משהו נורמלי!אני הכי נמוך בכיתה כל הזמן שאני הולך ברחוב אני מסתכל על אנשים מלמטה,כולם מתנהגים אליי כמו ילד קטן כי ככה אני נראה
אני חייב איזה משהו שיעזור לי לגבוה..אפילו עוד 5 ס"מ..אני לא מוכן להישאר בגובה הזה לא אכפת לי באיזה מחיר ..
לצפיה ב-'רוצה לגבוה'
רוצה לגבוה
24/06/2012 | 12:49
1
23
אפשר להוסיף לגובה בעזרת מדרסים .

אם בנעליים שאתה משתמש יש מספיק עומק אפשר לעשות מדרס עם תוספת לגובה עד 5 ס,מ

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
לצפיה ב-'הכוונה לגבוה בגוף'
הכוונה לגבוה בגוף
24/06/2012 | 14:22
21
לא לעשות הדמיות כאילו אני יותר גבוה..
אני יעשה הכול בשביל זה
לצפיה ב-'רוצה לגבוהה'
רוצה לגבוהה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 01:13
24
איני עוסק בטבלאות גדילה. לצורך זה יש ללכת לאנדוקרינולוג ולבצע צילומים להארכת מצב לוחיות הצמיחה (האם סיימו לגדול)
לשאלתך, ישנם ניתוחי הארכה בחו"ל. אבל קודם כל יש למצות את הפוטנציאל הטבעי . (להמתין לסיום הגדילה).  
לצפיה ב-'בלט דיסק ודלדול שריר השוק '
בלט דיסק ודלדול שריר השוק
22/06/2012 | 11:09
2
50
שלום רב
אני בן 28, סובל מבלט דיסק משנות העשרים המוקדמות- לפי ממצאים אחרונים של CT מלפני חצי שנה:
L4-L3 - מודגם בלט דיסק מינימלי הנושק לשק תעלה ונאורופורמינות ללא היצרות.
L4-L5- מודגם בלט דיסק קל היקפי הנושק לשק  תעלה ונאורופורמינות ללא היצרות.
L5-S1-מודגם בלט דיסק קל היקפי הנושק לשק ושורשי העצבים בעיקר משמאל.
S1- מודגמת ביפידיה ,פרט לכך ללא הרס גרמי.
מזה כשנתיים-שלוש אני סובל מדלדול שריר השוק השמאלי הבא לידי ביטוי בהצרה של היקפו,נפחו וצורתו בצורה גלויה ויזואלית.בנוסף כאבים בישיבה ממושכת בברך וכאבים קלים ביותר באזורי השוק -דגדוגים-הירדמויות וכו'
עברתי ביקת EMG שהעידה על היחלשות קלה אך לא משהו דרסטי.

שאלתי היא האם לדעתך הדבר קשור לממצאים, והאם ואיך ניתן לטפל ולהחזיר את השריר לקדמותו.
ו/או האם מישהו חווה תהליך דומה או זהה ורוצה לשתף- אני אשמח.
לצפיה ב-'בלט דיסק '
בלט דיסק
24/06/2012 | 11:42
20
הי כפיר אני סובלת מבעיה דומה יותר מסובכת גם לי יש בלט דיסק עם הרדמות הרגל זרמים עקצוצים וכדו בשביל בעית הזרמים וההרדמות יש כדור שקוראים לו ליריקה מאוד עוזר
לצפיה ב-'בלט דיסק ודלדול שרירי שוק'
בלט דיסק ודלדול שרירי שוק
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:54
35
בעקרון יש התאמה בין גובה הדיסק לאזור הדלדול. יחד עם זאת "בלט דיסק קל היקפי הנושק לשק ושורשי העצבים" לא בטוח שהינו משמעותי מספיק לגרום לנ"ל והייתי ממליץ הערכת נוירולוג בנוסף לשלול בעיה אחרת.
לצפיה ב-'האם כפיפות רגליים עשויים לפגוע בברכיים ?'
האם כפיפות רגליים עשויים לפגוע בברכיים ?
21/06/2012 | 14:28
1
75
שלום.

מדי יום כ-5 דקות אני מבצע כפיפות של הרגליים, מעבר מכריעה לעמידה והפוך
לחיזוק של שרירי הירכיים. לאחרונה משהו העיר לי שפעולה זו עשויה לפגוע בברכיים.
האם החשש מוצדק ?  האם ממומלץ להפסיק פעולה זו ?

תודה.
לצפיה ב-'כפיפות ברכיים'
כפיפות ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:39
23
כמו כל דבר זה לא שחור ולבן.
מומלץ לשלב עוד תרגילים אחרים אך אין מניעה לבצע גם את אילו כחלק מהאימון כל עוד הם לא גורמים כאבים.
לצפיה ב-'נקע בקרסול'
נקע בקרסול
21/06/2012 | 08:55
1
28
אני רקדנית ולפני מספר ימים בנחיתה לא טובה מקפיצה נקעתי את הקרסול.
לפני שבוע בערך גם גילו שיש לי tarsal coalition.
נחתי כמה ימים וכעט הכאבים כמעט חלפו, אך אני מפחדת לדרוך על הרגל.
השאלה שלי, האם זהו שלב שאני חייבת לעבור בכח ובעקשנות ולשים משקל על הרגל למרות הכאב? או לחכות עד שתחזור לי תחושה מלאה וחוסר כאבים מלא ברגל?
והאם יש קשר בין הנקע לtarsal coalition?

תודה,
ליה
לצפיה ב-'נקע בקרסול'
נקע בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:36
12
רצוי לעבוד עם פיזיוטראפיסט שידריך אותך. לא צריך לבצע "בכוח" בזמן כאבים. אלא בהדרגה.
כן, בקואליציה טרסאלית התנועות מתחת למפרק הקרסול מוגבלות ולפיכך יותר נטיה לנקוע.
לצפיה ב-'סחוס בקרסול'
סחוס בקרסול
21/06/2012 | 08:17
2
33
בוקר טוב,
שואלת בשביל חמותי
ראו שאין לה בכלל סחוס בקרסול ולפי מה שהבנתי ממנה האפשרויות טיפול הן או הזרקת סכוס (החומר מקרבולת של תרנגולת), או החלפת קרסול.
האם יש עוד אופציות? מה כל אופציה אומרת?
הבנתי שהחלפת קרסול עדיין בחיתולים כאן בארץ
אשמח לכל פיסת מידע שתעזור לחמותי
לצפיה ב-'סחוס פגוע בקרסול'
סחוס פגוע בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:33
1
12
טיפולים אפשריים: מקבע קרסול, זריקות קורטיזון, זריקות חומצה היאלורונית, ניתוח ארטרודזה (חיבור בין עצמות המפרק), ניתוח החלפת קרסול.
לצפיה ב-'האם תוכל'
האם תוכל
25/06/2012 | 12:54
6
לפרט לי בבקשה יותר על כל אופציה?
המון תודה לך
לצפיה ב-'גמישות יתר בכתפיים'
גמישות יתר בכתפיים
20/06/2012 | 18:14
5
274
שלום רב,
אני סובל מבעיה של גמישות יתר בכתפיים.
האם בעיה זו ניתנת לטיפול? האם ניתן לשפר איכשהו את המצב?

בעבר פיזיוטרפיסט אמר לי שניתן לשפר את המצב עם פיזיותרפיה, אולם אורתופד כלשהו טען שלא ניתן לטפל בבעיה, ושגם פיזיותרפיה לא תעזור.

אשמח לייעוץ
לצפיה ב-'גמישות יתר בכתפיים '
גמישות יתר בכתפיים
20/06/2012 | 23:03
77
הייתי ממליץ לחזק את השרירים באיזור בעזרת משקולות .
לצפיה ב-'גמישות יתר'
גמישות יתר
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2012 | 23:16
3
86
השאלה מה הבעיה?
גמישות יתר כשלעצמה זו תכונה מולדת ולא ניתנת לשינוי. אם לעומת זאת אתה סובל מאי יציבות בכתפיים ניתן להקטינה ע"י חיזוק שרירים.
לצפיה ב-'...'
...
22/06/2012 | 12:25
2
42
הבעיה היא כאמור גמישות יתר.
גמישות יתר לא גוררת אי יציבות? אני יכול למשל להוציא ולהחזיר את הכתף למקום בקלי קלות.

אני מתאמן בחדר כושר, ויש תרגילים שאני לא מסוגל לעשות. אני כמובן זהיר מאוד, ולא עושה תרגילים שמפעילים עומס על הכתפיים (לכל הפחות, עושה אותם עם משקלים נמוכים מאוד).

השאלה שלי למעשה, האם תרגילים לחיזוק שרירי הכתפיים ייועילו וישפרו את המצב, או שלא יהיה שום שינוי? ברור לי שגמישות היתר תישאר, השאלה היא האם חיזוק שרירי הכתפיים יחפו במעט על גמישות היתר?
לצפיה ב-'תיאורטית'
תיאורטית
24/06/2012 | 10:14
1
61
שרירים חזקים בכתף עם יכולת עבודה איזומטרית וסיבולת גבוהה, משולבים בתחושה עמוקה טובה (פרופריאוספציה) אמורים לתת מעטפת עבודה בטוחה לכתף ולהקטין את הסיכוי של הכתף להיכנס ל"פינות" בעייתיות.

בגדול הרעיון הוא לשפר את היציבות הדינמית של הכתף (שרירים) ופחות להסתמך על היציבות הסטטית של הכתף (מבנה עצמות ורצועות).
לצפיה ב-'נכון'
נכון
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2012 | 00:40
30
לצפיה ב-'כאבים בחלק האחורי של הברך'
כאבים בחלק האחורי של הברך
19/06/2012 | 22:49
1
165
שלום
אני בת 51 עם כאבים בחלק האחורי של השוק (מתחת לברך), ככל הנראה עקב הפעלה מאומצת מידי של הברך (אימון מדרגה בחדר כושר).
לפני כשנתיים ביצעתי US עם חשד ל- CYST BAKER'S Left (01/2010) KNEE. אחרי פיזיוטרפיה המצב השתפר מעט אך נשארה מגבלה בתנועה במאמץ. מאחר שעדיין יש כאבים נשלחתי לצילום רנטגן.
הממצאים שהתקבלו:
"הודגמו שינוים אוסטאוארטרוטיים מתקדמים בכל חלקי הברך השמאלי .
היצרות המישטח הפמורור- טיביאלי המדיאלי, בעיקר .
אין עדות לשבר, תזוזה או ממצא גרמי אחר   .
סיכום:
שינויים ניווניים".
אני במצב ברך ירוד מזה שנתיים.
אודה לך על קבלת הסבר של הממצאים והצעה לטיפול.
תודה, ענת
לצפיה ב-'שינויים אוסטיאוארטריטים'
שינויים אוסטיאוארטריטים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2012 | 23:09
60
משמעותם של שינויים אילו היא שחיקה מתקדמת של הסחוס במפרק.
טיפולים מהקל לכבד- פיזיוטראפיה, ברכיה עם טבעת סיליקון, כדורים, זריקות קורטיזון, זריקות חומצה היאלורונית, ניתוח. הכל לפי רמת הכאב השחיקה וההפרעה לתפקוד יומיומי.
לצפיה ב-'כאב גב לאחר שינה'
כאב גב לאחר שינה
19/06/2012 | 21:54
4
505
אני סובלת באופן כרוני כבר שנים רבות מכאבי גב תחתון שבאים והולכים (יש תקופות של חודשים שבהן יש יותר כאבים ויש תקופות כמעט ללא כאבים). אני גרה בדירה שכורה שבה המיטה שייכת לדירה, מדובר במיטה מתקפלת שהיא די בעייתית לגב הרגיש שלי כי היא לא נפתחת לגמרי אלא נשאר עדיין מעין "שיפוע" שיוצר אי נוחות בזמן השינה. זאת גם הסיבה שפעמים רבות אני קמה בבוקר עם כאבי גב חזקים יותר.

יש לציין שלרוב כאבי הגב הם בצד ימין התחתון, אולם לפני יומיים ניסיתי לעשות ניסיון ו"לאלתר" מזרן מאוסף של שמיכות פוך וכו' ולישון עליו אבל זה התברר כרעיון גרוע, זה היה כמעט כמו לישון על הרצפה בעצם. בכל אופן באותו זמן ישנתי על צד שמאל (על הצד הזה אני ישנה בדר"כ כאמור בגלל כאבי הגב בצד ימין). התוצאה הייתה שמאז (כאמור לפני יומיים או יותר נכון שני לילות) יש לי כאבי גב עזים, הפעם בצד שמאל דווקא. אמנם המצב השתפר קצת מאז אתמול אבל עדיין מרגישה כאבים.
בינתיים כבר מצאתי אלטרנטיבה לשינה (מיטה אחרת קטנה ויותר נוחה) אבל השאלה שלי היא האם כדאי לפנות לאורתופד לבדוק האם לא גרמתי לעצמי נזק באותו לילה שבעצם ישנתי על הרצפה? כדאי לעשות צילום של האיזור?

לצפיה ב-' כאב גב לאחר שינה'
כאב גב לאחר שינה
20/06/2012 | 12:49
2
129
שלום !
אם הכאב ממשיך לרדת אז אין מה למהר להגיע לאורתופד .
בכול מקרה  אחד הגורמים לכאבי גב בקימה בבוקר נובעים ממזרן ישן ולא מתאים .
סיבה שנייה חולשת שרירים באזור החגורה .
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת'
תודה ושאלה נוספת
20/06/2012 | 16:24
1
63
האם במקרה שתיארתי, תרגילים כמו יוגה או תרגילים לחיזוק הגב יכולים לסייע?
אני מתרגלת יוגה באופן קבוע אבל לא יצא לי לתרגל ברצינות ביומיים-שלושה האחרונים מאז המקרה המתואר כאן.
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת '
תודה ושאלה נוספת
20/06/2012 | 23:01
51
כמובן פעילות מסוג זה בהחלט מועילה אך אם כבר זה נעשה והגב ממשיך לכאוב אז יש להחליף את המיטה או המיזרן
ואם זה ממשיך אז לבדוק אם אין בעיה אורטופדית .
לצפיה ב-'כאבי גב לאחר שינה'
כאבי גב לאחר שינה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2012 | 23:14
117
על פניו נראה שברגע שתדאגי לסביבת שינה טובה הענין ישתפר מעצמו. בהחלט מומלץ לבצע התעמלות כגון פילאטיס/פלדנקרייז/יוגה אם כי אני לרוב ממליץ לחכות שהכאב יפחת. המטרה בהתעמלות היא יותר מניעתית מאשר טיפולית בכאב החריף. כמובן אם המצב לא משתפר או אף מחמיר יש לפנות לבדיקה.
לצפיה ב-'בקשה לעזרה בבחירת מדרסים:'
בקשה לעזרה בבחירת מדרסים:
19/06/2012 | 18:39
427
שלום,
בזמן האחרון התחילו לי כאבים ברגל. בעקבות הכאבים הפסקתי לרוץ בחודשיים האחרונים וכן הלכתי לרופא - שהמליץ לי על מדרסים.
לפני כשבועיים קניתי מדרסים של "FOOT BALANCE" ב-500 שקל, אבל אני לא מרוצה מהם - הם מאוד רכים (מתכופפים בלחיצה קלה של היד), לא מחזיקים את הרגל והכאבים נמשכים.
החלטתי להיות יותר חכם הפעם, ולעשות מחקר לפני שאני מוציא שוב כמה מאות שקלים על מדרסים.
בדקתי קצת באינטרנט, ושמעתי על "בית האורטופדיה" שמדברים עליו הרבה בכתבה הבאה בווי-נט:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3163783,00...
כשהתקשרתי אליהם הם הציעו לי מדרס "תלת-שכבתי משופר" ב430ש"ח, כשהם אומרים שבמכונים שמציעים לי החזר מקופת חולים המדרס לא "משופר".
הלכתי גם ל"ספורט הבירה" בירושלים - שם הציעו לי מדרס תלת שכבתי רגיל ב60 שקל אחרי החזר, או מדרס משופר יותר שיוצא לי 310 ש"ח.
מישהו יכול להסביר לי את ההבדלים בין סוגי המדרסים ולהמליץ לי על אחד המכונים הנ"ל,  או לחילופין להציע מכון אחר שמכין מדרסים אמינים במחירים סבירים?
בנוסף, יש עניין למדרסים עם/בלי בולמי זעזועים?

תודה רבה לעוזרים, בתקוה שהכאבים ייפסקו (כרגע יש לי כאבים גם בזמן ישיבה - בלי פעילות כלל!)
לצפיה ב-'דלקת בכף הרגל'
דלקת בכף הרגל
19/06/2012 | 00:57
6
95
שלום, אני בת 21 ויש לי שתי שאלות:
1. לפני חודש בערך התגלה שיש לי דלקת בכף הרגל. לקחתי שני סוגים של כדורים נגד דלקת שלא עזרו, וכעת אני לוקחת אטופן ומורחת טראומיל על האיזור, אך בינתיים עדיין אין שיפור (למרות שאני לוקחת אטופן רק 4 ימים מתוך ה-20 שהרופא נתן לי, אז יש עוד תקווה..). יש לי פלטפוס די חמור, כנראה הדלקת נגרמה מהפלטפוס ומהעובדה שהלכתי זמן רב עם נעלי קרוקס. אחד הרופאים אמר שעליי ללכת רק עם נעליים שיש להם אנטישוק (לא יודעת מה זה אומר, זה היה בחו"ל...) . האם זה נכון? יש עדיפות לנעל עם סוליה קשה או עם סוליה רכה? יש נעל פתוחה שנחשבת אורטופדית (סנדלי שורש או משהו כזה? בכל זאת עכשיו קיץ... וכל הנעליים של טבע נאות לא מתאימות לי כי הן לא לבעלי פלטפוס...)
2. כבר 5 שנים בערך יש לי כאבים לא מוסברים באולנה ביד שמאל. תחילה לקחתי כדורים נגד דלקת שלא עזרו, בהמשך עשיתי פיזיוטרפיה, שלא עזרה. עשיתי צילומי רנטגן, מיפוי עצמות וCT, והכל היה תקין. לאחר מכן פניתי לרפואה המשלימה, ניסיתי דיקור סיני שגם הוא לא עזר כלל. לפני כשנה ניסיתי פיזיותרפיה פעם נוספת, והמטפל חשב שהכאבים נובעים מהכתף, אז עשיתי את כל הצילומים שהזכרתי הנ"ל גם בכתף, וגם הם היו תקינים. לאחר שאורטפדים מומחים לכף יד ואורוטפד מומחה לכתף לא עזרו, פניתי לראומטולוג שהפנה אותי לבדיקות דם כדי לשלול שמדובר בדלקת, ואכן בדיקות הדם יצאו תקינות. הראומטולוג טוען שלכאורה הכל תקין, הרפואה הקונבניונאלית לא מצאה שום בעיה ביד ולכן אף אחד לא יכול להציע לי טיפול לבעיה, ועליי פשוט ללמוד לחיות עם הכאב. לאחרונה שמעתי על טיפולי הלם. האם הם יכולים לעזור במצב כזה? האם ישנם עוד טיפולים שיכולים לעזור לי להיפטר מהכאב? או אולי רופא אחר (לא אורטופד/ ראומטולוג) שיכול לתת מענה?
תודה ושבוע טוב!   
לצפיה ב-'דלקת בכף הרגל'
דלקת בכף הרגל
19/06/2012 | 11:11
2
30
שלום ענבר

לפי התאור שלך לגבי דלקת בכף הרגל אני חושב שאת זקוקה למדרסים.

מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.

למען הרחב ידיעותיך בנושא מדרסים אני מצרף קישור למאמר על סוגי מדרסים שונים:

http://pedia.walla.co.il/?w=/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7...

יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il
לצפיה ב-'מדרסים..'
מדרסים..
19/06/2012 | 12:40
1
25
עשיתי מדרסים, השבוע הם צריכים להיות מוכנים. ניסיתי פעמיים בעברי להשתמש במדרסים והם פשוט לא היו לי נוחים או שהם גרמו לשפשופים בכפות הרגליים..
לצפיה ב-'מדרסים'
מדרסים
19/06/2012 | 12:46
23
מדרס שעשוי טוב ומותאם לך אישית לא אמור לעשות שפשופים וצריך לפתור לך את הבעיה.

יעקב וינברג
לצפיה ב-'דלקת בכף הרגל'
דלקת בכף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2012 | 23:05
2
28
דלקת זו מילה כללית. אם את מתכוונת לפצאיטיס פלנטארית , כלומר דלקת ברקמת הפציה שלאורך תחתית כף הרגל , הטיפול צריך לכלול גם גלי קול, חימום, תרגילים למתיחת כף הרגל שצריך לבצע לבד ויש גם טיפול בגלי הלם וגם מדרסים מותאמים.
לגבי הכאב ביד מבחינה אורטופדית ישנה אפשרות גם להקרנת כאב מהצוואר, אם כי זו לא בעיה שניתן לפתור ברשת
לצפיה ב-'כלומר..'
כלומר..
21/06/2012 | 00:33
1
19
1. לגבי הרגל, האורטופד לא אמר שום דבר על גלי קול, חימום תרגילים  או טיפולי הלם, והוא לא הזכיר את המילים פצאיטיס פלנטארית. אני לא יודעת מה זה אומר, אבל יש לי מין בלוטה בדיוק איפה שהפלטפוס, כלומר בדיוק איפה שאמורה להיות קשת. זה מתאים לתיאור שלך? הטיפולים שאתה כתבת ניתנים לאחר שטיפול תרופתי לא עובד? (אני יודעת שאתה לא יכול לעזור יותר מדי ברשת, אבל הרופא שהלכתי אליו בחופשה והוא חוזר רק באמצע יולי...).
2. לגבי היד, איך אפשר לבדוק אם הכאבים מוקרנים מהצוואר?
לצפיה ב-'ושאלה אחת אחרונה..'
ושאלה אחת אחרונה..
22/06/2012 | 01:52
13
במידה והכאבים ברגל ייפסקו והדלקת תעבור, אוכל לחזור לעשות ספורט? או שכדאי לחכות קצת ולתת לרגל להמשיך לנוח?
לצפיה ב-'התאוששות לאחר ניתוח ארתוסקופיה בברך'
התאוששות לאחר ניתוח ארתוסקופיה בברך
17/06/2012 | 23:09
1
59
שלום
בעבר נעשה לי ניתוח ארתוסקופיה לטיפול בקרע מיניסקוס בברך. לאחר הניתוח הרופא שם את רגלי  במכשיר המכופף ומישר את הרגל במשך מספר שעות.
היום אני ניצב בפני ניתוח זהה והרופא הנוכחי מציע לי מיד אחרי הניתוח להתחיל ללכת.
איזה טיפול מועדף: להעמיס משקל הגוף על הרגל (הליכה) או לשים את הרגל במכשיר כיפוף מספר שעות ?
בתודה
לצפיה ב-'לאחר ניתוח ארטרוסקופיה'
לאחר ניתוח ארטרוסקופיה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2012 | 17:02
40
גורם משמעותי בהחלטה הוא מה שעשו בניתוח. לדוגמא אם תפרו קרע מניסקוס יהיו הגבלות מרובות. כל רופא והעדפותיו. מה שחשוב זה להתחיל לעבוד על הורדת נפיחות, טווחי תנועה בברך ובהמשך חיזוק ופרופריוצפציה (בעיקר לאחר ניתוח שחזור רצועה צולבת קדמית). כעקרון לאחר ארטרוסקופיה עם כריתה חלקית של מניסקוס בלבד אין מניעה מדריכה מלאה שמבוצעת בהדרגה , בתחילה בסיוע קביים ובהמשך ללא. אני אישית מעדיף ללא מכשור אלא עם כן יש בעיה ספציפית הדורשת אותו.
לצפיה ב-'נעלי MBT'
נעלי MBT
17/06/2012 | 16:29
1
54

שלום רב,
אני בחורה בת 26 עם שחיקה במפרק ה-MP של הבוהן הגדולה ברגל ימין וכאבים בכל צעד שאני הולכת. ברקע לכך יש לי הלוס ולגוס בשתי הרגלים  (ימין קיצוני יותר).

האורתופד שלי המליץ  לי על נעלים
נעלי  skechers  או  נעליMBT.

1. מי מהן עדיפה?
2. האם באמת זה הפתרון שימנע/יעקב  את השחיקה שהתחילה לי?

תודה ויום טוב,
שני
לצפיה ב-'נעליים'
נעליים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2012 | 16:54
23
הכוונה בטיפול זה היא להמנע מכיפוף מאומץ של הבוהן הגדולה שהינו חלק מההליכה הנורמלית בשל הפגיעה שקיימת אצלך ובכך למנוע כאב והחמרה. זה נעשה על ידי שימוש בנעל שאינה גמישה בחלקה הקדמי ופועלת בגלגול כמו תחתית של כסא נדנדה. כך ההליכה לא נפגמת אבל נמנעים מכיפוף הבוהן. עדיף מי שנוח לך. זה לא ימנע את השחיקה שקיימת אך יקל על הכאב ויפחית התדרדרות.
לצפיה ב-'ניתוח הלוס ולגוס'
ניתוח הלוס ולגוס
17/06/2012 | 16:32
1
70
שלום,
הבנתי שאם ניתוח של הלוס ולגוס מצליח הוא נשאר לכל החיים. מה אחוזי ההצלחה של ניתוח הלוס ולגוס?
לצפיה ב-'ניתוח הלוקס ולגוס'
ניתוח הלוקס ולגוס
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2012 | 16:57
41
חזרה של הבעיה כ10-15%

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה