לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1382913,829 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'תהודה מגנטית של הברך'
תהודה מגנטית של הברך
13/11/2012 | 12:44
2
28
אשמח לדעת מה הטיפול המקובל/המומלץ בעקבות תוצאות בדיקה מסוג אלה הרצ"ב.
יותר מידי זמן לחכות עד לתור שנקבע לי אצל האורתופד ואני ממש בדילמות...

תודה
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2012 | 13:38
1
17
כפי שאני חוזר ומדגיש , טיפול נקבע על פי תלונות, בדיקה פיזיקאלית והסתיעות בבדיקות עזר ולאר רק על פי MRI. לדוגמא כאן טיפול יכול לנוע משמרני ועד ניתוחי
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/11/2012 | 14:22
4
לצפיה ב-'ערב בריאות בנושא ראומטולוגיה- באיכילוב'
ערב בריאות בנושא ראומטולוגיה- באיכילוב
13/11/2012 | 09:52
18
במסגרת ערבי "בריאות בתל-אביב" המתקיימים במרכז הרפואי תל-אביב, ייערך ערב בריאות
ביום שלישי ה-27/11/2012, י"ג בכסלו תשע"ג, בשעה 20:00, באולם ההרצאות (אודיטוריום),
בניין סוראסקי, קומה 2-, אגף ד' והפעם:

"פרק חדש בהתמודדות עם מחלת הפרקים"

ערב בריאות המוקדש לראומטולוגיה ומחלות מפרקים

דברי פתיחה - פרופ' דן כספי, מנהל המכון הראומטולוגי, המרכז הרפואי ת"א .

"דלקת חוליות מקשחת, דלקת מפרקים פסוריאטית – ומה שביניהן" – על הקשר בין שתי המחלות - פרופ' אורי אלקיים, מנהלת היחידה לאשפוז יום ראומטולוגי, המרכז הרפואי ת"א.

"מזריקות זהב – לתור הזהב" – על הטיפול בדלקת מפרקים שגרונית – ד"ר דפנה פארן, סגנית מנהל המכון הראומטולוגי, המרכז הרפואי ת"א.

"מלכת המחלות ומחלת המלכים" – על שיגדון (GOUT) - פרופ' דן כספי, מנהל המכון הראומטולוגי; ד"ר דודו לברטובסקי, רופא בכיר במכון הראומטולוגי, המרכז הרפואי ת"א.

"לא למבוגרים בלבד" – על מחלות מפרקים בילדים - ד"ר גיל אמריליו, מנהל המרפאה לראומטולוגיית ילדים, בית-החולים "דנה-דואק" לילדים, המרכז הרפואי ת"א.

עלות ההשתתפות 20 ₪ לאדם, לחברי beWell 15 ₪ בלבד.  
את הכרטיסים ניתן להזמין בימים א' – ה'  בין השעות 18:00 – 15:00 בטלפון: 03-6974239/3876
לרישום באמצעות אתר האינטרנט, bewell.org.il

יש להזמין כרטיסים מראש! קבלת כרטיסים מוזמנים תתבצע ביום האירוע בין השעות 19:50 - 19:00, בכניסה לאולם ההרצאות, בניין סוראסקי, קומה 2-, אגף ד'. חניה חינם תתאפשר החל משעה 19:00 בחניון ההנהלה (בסמוך לחדר המיון) עם הצגת כרטיס beWell, על בסיס מקום פנוי.
לצפיה ב-'האם?'
האם?
13/11/2012 | 09:31
4
34
כאבים ממכה יבשה הם כרונים|
לצפיה ב-'"כרוני" מתייחס למשך זמן הכאב ולא לגורם הכאב'
"כרוני" מתייחס למשך זמן הכאב ולא לגורם הכאב
14/11/2012 | 12:12
3
20
לצפיה ב-'זה לא עונה על השאלה'
זה לא עונה על השאלה
16/11/2012 | 01:09
2
17
נפלתי במקלחת על המרפק חטפתי מכה יבשה הלכתי לצילום אין שבר
האם זה הגיוני שכואב לי עדיין חודשיים
וכמה זמן זה ייקח
לצפיה ב-'חודשיים כאב ולא ממשיך להשתפר?לקבוע תור לבדיקה'
חודשיים כאב ולא ממשיך להשתפר?לקבוע תור לבדיקה
17/11/2012 | 09:19
12
לצפיה ב-'לו היית מכבד את עצמך אז היית כותב את הנושא'
לו היית מכבד את עצמך אז היית כותב את הנושא
18/11/2012 | 07:38
14
כבר בשאלה ולא סתם "האם".
לך להיבדק אצל רופא, בהנחה שאתה לא מאמין בעיני הרנטגן שלנו
לצפיה ב-'הסתיידות בכתף שמאל'
הסתיידות בכתף שמאל
12/11/2012 | 16:44
1
866
שלום רב,
היום עברתי בדיקת אולטרסאונד בכתף שמאל, לאחר כאבים בני מספר ימים בזרוע שמאל המגבילים בתנועה וללא יכולת בהרמת היד. אציין כי הנני בת 28,לא ספורטאית באופיי. במשך 3 ימים אחרונים, לקחתי כל יום כדור ארקוקסיה.
לפי ממצאי הבדיקה: SUPRASPINATUS TENDON - עובי ומרקם תקינים, באזור האחיזה הודגמה הסתיידות גסה בגודל 0.9 ס"מ , כביטוי של טנדיניטיס מסויידת, ללא עדות לקרע. כל שאר הפרמטרים שנבדקו בהשוואה לכתף ימין הם : ב.מ.פ. ללא נוזל וללא עדות לקרע.
מהי המשמעות של הסתיידות זו? תוך כמה זמן משוער צפויה החלמה, ומהו הטיפול הראוי?

תודה מראש על המענה
לצפיה ב-'הסתידות בכתף'
הסתידות בכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 18:22
235
הטיפול יכלול פיזיוטראפיה, כדורים נוגדי דלקת ולעיתים כשסבל החולה גדול יהיה צורך בזריקת קורטיזון לכתף.
התהליך לוקח ממספר ימים ועד שבועות. במידה וחוזר בתכיפות ניתן להסיר ע"י טיפול בגלי הלם או ארטרוסקופיה
לצפיה ב-'שאלה לגבי קרע ברצועה בברך'
שאלה לגבי קרע ברצועה בברך
12/11/2012 | 10:51
1
62
בוקר טוב, במהלך עבודתי תוך כדי ריצה נפלתי לאחר בדיקה במיון וצילומים במבט ראשון אובחן אצלי מתיחה ברצועות הברך וברצועות הקרסול.
כאשר למחרת הלכתי לאורטופד מומחה אשר אמר שיש לי קרע קטן שבני המקומות הנל. השאלה היא האם זה מסוכן ויהיה לזה השלכות על העתיד .? האם זה ימנה ממני לעסוק בפעילות ספורטיבית כלשי.? והאם זה ניחשב לאחוזי נכות .?
לצפיה ב-'כבר נענית מספר שורות למטה.'
כבר נענית מספר שורות למטה.
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 18:16
19
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
11/11/2012 | 18:24
|גלובוס| אם גם אתם הייתם מכורים לעונה הראשונה, בטח לא תרצו להחמיץ את הרפתקאות מאיה בוסקילה, שיר לוי, ליאת בנאי, סאז, שרית אביטן ואלי זולטא בעונה החדשה של חי בלה לה לנד. אתם מוזמנים לדבר על כל המתרחש בסידרה בפורום שלה|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|כסף| לא משנה אם אתם סוחרים מקצועיים, משקיעי Buy and Hold נחושים או כאלה שבטוחים ששורט סקוויז זה סחיטה של מכנסיים קצרים אחרי הכביסה, אתם מוזמנים לפורום החדש מסחר והשקעות בוול-סטריט. המקום לדבר וללמוד על כל מה שרציתם לדעת על הבורסה האמריקאית|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'האם בעיה בצוואר יכולה להקרין לכאבי ראש?'
האם בעיה בצוואר יכולה להקרין לכאבי ראש?
11/11/2012 | 12:53
6
25
שלום רב,
במשך שנים רבות סבלתי מבעיות בצוואר שהתבטאו בצוואר תפוס בתדירות מאד גבוהה. בין היתר גם חוויתי תופעות של "קריסה" "איבוד כח", כלומר הרגשה של חולשה מטורפת שלא מאפשרת לי לעמוד למשך מספר שניות.
אחרי טיפול אצל כירופרקט פשוט הבראתי. די שכחתי מצוואר תפוס ובודאי לא תופעות שיותר מכך.
כך חלפו 10 שנים.
לפני שנתיים היתי מעורבת בתאונת דרכים בה הרכב בו נסעתי התהפך ונשארתי תלויה על חגורת הבטיחות.
בצילומים לא נראה דבר חריג.
סבלתי מהצוואר והשכמות אבל היתי בטיפול בדיקור וגם אצל אוסטיאופט והדברים פחות או יותר נפתרו.
מזה כחצי שנה אני סובלת מכאבי ראש שמתבטאים בתחושה כאילו יש לי מלחציים שלוחצות את הפלח העליון של הראש - ממש מסביב ועד העיניים. זה לא כואב ברמה של לקחת כדור נגד כאבים אבל זה ממש מטריד, כמעט במשך כל היום.
במקביל אני "מרגישה את הצוואר ואת השכמה בצד ימין" -בהצקות קלות.
השאלה שלי היא האם כאב הראש המסויים הזה, יכול לנבוע מבעיה בצוואר. לא כי זזה חוליה, חלילה אלא משהו כמו שהיה לפני שנים רבות כאשר גם אז לא נראה דבר בצילום (חוץ מ-"איבוד לוירוזיז פיזיולוגי" - זה היה הממצא של אז).
אורתופד שביקרתי אצלו אמר שכאבי ראש שנובעים מהצוואר נדירים ביותר.
לצפיה ב-'לא כל כך נדיר'
לא כל כך נדיר
11/11/2012 | 13:46
36
חפשי מידע עם המונח "Cervicogenic headache".
זה שזה לא נדיר לא אומר שהכאב שלך צווארי. מצד שני, הסיפור שלך לא כולל אינפורמציה שיכולה לשלול בוודאות את הצוואר כמקור לכאב, [בזהירות אכתוב] להיפך.
לצפיה ב-'כאבי צוואר וראש'
כאבי צוואר וראש
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 09:03
3
32
בהחלט יתכנו כאבי ראש הנובעים על רקע בעית צוואר בעיקר בחלק עורפי של הראש. כאב סביב הראש ועד העיניים לא סביר שנובע מבעיה צווארית. יש לפנות להערכת נוירולוג.
לצפיה ב-'סביב הראש,עד ארובות העינים ועד בכלל כן תופס'
סביב הראש,עד ארובות העינים ועד בכלל כן תופס
12/11/2012 | 16:31
1
24
ראה למשל
   Nikolai Bogduk, MD, Jayantilal Govind, MBChB
   Cervicogenic headache: an assessment of the evidence on clinical diagnosis, invasive tests, and treatment
   The Lancet Neurology, Volume 8, Issue 10, October 2009, Pages 959–968

וללא תשלום אפשר לראות את האיור שמציג כאב מושלך מגירויים בבגבהים שונים בצוואר:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S...
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 18:08
19
כפי שציינתי יתכנו כאבי ראש על רקע בעיה צווארית אך היקף כזה נרחב במיקום שפורט מצריך הערכת נוירולוג. הגורם עלול להיות על רקע בעיות אחרות(ומסוכנות) תוך קרניאליות.
לצפיה ב-'תודה רבה למגיבים. הסיבה שאני חושדת בצוואר'
תודה רבה למגיבים. הסיבה שאני חושדת בצוואר
14/11/2012 | 16:35
9
מעבר להיסטוריה שלי עם הצוואר ולתאונה שעברתי, היא שכל סיפור כאבי הראש החל בבוקר שאחרי תרגיל שביצעתי (התעמלות).
התרגיל - בשכיבה על הגב, להרים את הראש 4 פעמים.
אני בקושי מרימה את הראש, מרגישה כאילו כל הראש הוא משקולת כבדה ומתאמצת עד כדי שכל שרירי הפנים משתתפים במאמץ.
רק אח"כ הבנתי שהמשתתפים האחרים הרימו את הראש די בקלות ורק אצלי זה היה כרוך בכזה מאמץ.
כבר חלפו 3 חודשים מאז. בתוך התקופה הזו נסיתי עוד פעם פעמיים להרים את הראש, ותמיד אותה תחושה.
לצפיה ב-'כאבי ראש'
כאבי ראש
14/11/2012 | 15:55
11
כאבי ראש טמפורליים (באיזור הרכות) שמגיעים עד לעיניים הרבה פעמים קשורים לשרירי העורף
והשכמות.. כדי לבדוק את זה פשוט תבקשי ממישהו שיעשה מסז' עדין לשרירים, אם יחול שינוי
כלשהו אז זה קשור..
לצפיה ב-'שאלה בבקשה על ברך 'מקולקלת''
שאלה בבקשה על ברך 'מקולקלת'
11/11/2012 | 11:25
1
11
שלום,
לפני כארבעים וחמש שנה נפלתי על הברך. באותה תקופה ניתחו בצורה אחרת ,כרתו את המיניסקוס ולא כפי שנהוג היום.
בשנים האחרונות, אני סובלת מאוד מזה שאין לי סחוס שמגן מפני השחיקה של העצמות וכפי הנראה ינתחו אותי יום אחד . יחליפו ברך.
בינתיים בבדיקה אחרת של u.s ורידים, מצאו שיש לי ציסטה בברך. מה זה בדיוק ? וכיצד מסירים אותה ? תודה רבה על התשובה
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 08:59
4
אכן כיום משמרים ככל הניתן מן המניסקוס וכורתים חלק קטן ככל האפשר וזאת כדי להגן על הברך לטווח הארוך. יש מספר סוגי ציסטות. הנפוצה הינה ציסטת בייקר באזור האחורי. למעשה זה נוזל מהמפרק שיצר מעין "בלון" החוצה. הטיפול בה לרוב שמרני. נדיר שמבוצע טיפול ניתוחי לבעיה זו.
לצפיה ב-'בדיקת EMG'
בדיקת EMG
10/11/2012 | 13:12
2
420
שלום,
ברצוני לשאול האם לבדיקת EMG ישנן תופעות לוואי כלשהן (היות ומדובר על פולסים חשמליים ממה שידוע לי)?
לצפיה ב-'בדיקת EMG'
בדיקת EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 08:55
1
168
רוב החולים מתלוננים רק על אי נעימות. בעייתי למי שנוטל מדללי קרישה כגון קומדין. כמוכן יש מקומות עם סכנת סיבוכים- לדוגמא בבדיקה לסרטוס אנטריור עלולים לגרום חזה-אויר בגלל סמיכות מיקום הבדיקה לריאות.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
12/11/2012 | 22:31
50
לצפיה ב-'שאלה בנושא קרע ברצועות הברך'
שאלה בנושא קרע ברצועות הברך
10/11/2012 | 10:02
1
94
בוקר טוב, במהלך עבודתי תוך כדי ריצה נפלתי לאחר בדיקה במיון וצילומים במבט ראשון אובחן אצלי מתיחה ברצועות הברך וברצועות הקרסול.
כאשר למחרת הלכתי לאורטופד מומחה אשר אמר שיש לי קרע קטן שבני המקומות הנל. השאלה היא האם זה מסוכן ויהיה לזה השלכות על העתיד .? האם זה ימנה ממני לעסוק בפעילות ספורטיבית כלשי.? והאם זה ניחשב לאחוזי נכות .?
לצפיה ב-'קרע רצועות'
קרע רצועות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 08:53
13
צריך להיות יותר ספציפי לגבי מיקום ודרגת הנזק לרצועות. קרע חלקי בMCL בברך או ATFL בקרסול ללא הפרעה ביציבות לרוב ירפא יפה בלי השלכות לטווח ארוך, קרע רצועה צולבת בברך או מלווה אי יציבות עלול להפריע לפעילות ספורט גם בעתיד.
לצפיה ב-'פגיעה במיניסקוס'
פגיעה במיניסקוס
10/11/2012 | 00:54
3
45
אני בן 52 בכושר גופני טוב לגילי. אתמול (יום ה' בערב) בזמן אימון בחדר כושר תוך כדי התרוממות מישיבה לעמידה הרגשתי כאב חד ברגל.
הרגשתי כי יש לי כאב דווקא בנעילה של הברך ולא בכיפוף. המשכתי באימון בעצימות פחותה. לאחר האימון כבר התקשיתי לדרוך על הרגל. שמתי קצת קרח. למחרת בבוקר המצב אפילו החמיר. בבדיקת אורטופד הוא איבחן בפגיעה במיניסקוס ולא יכול היה להגיד אם זו מתיחה חזקה, קרע חלקי או קרע משמעותי. שלח אותי לצילום ופיזיוטרפיה ומעקב אחרי שבועיים. הברך כרגע נפוחה.
יש לי כמה שאלות:
1. מה אני יכול לעשות בינתיים בבית כדי לשפר את המצב?
2. מאחר וצילום לא מאבחן רקמות האם אין צורך ב- MRI או CT? מה צריך לעשות כדי לאבחן במדויק?
3. מתוכננת לי חופשת סקי החל מ- 16.12 . מה הסיכוי שאוכל עדיין לממש את החופשה הזו?
4. מה דרך הטיפול האופטימלית כדי לקצר זמן השיקום?

תודה
לצפיה ב-'כאב בברך'
כאב בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 08:50
2
17
בינתיים פיזיוטראפיה- החזרת טווחים, הורדת נפיחות, חיזוק ופרופריוצפציה וכוץ.
במידה והסימפטומים ימשכו קרוב לוודאי שיהיה צורך לבדיקת MRI כדי להעריך מניסקוסים סחוסים ורצועות
החופשה קרובה מדי ויש סיכון רב שתגיע אליה פצוע/לא מוכן לפעילות פיזית אם סיכון פציעה חוזרת גבוהה
לצפיה ב-'כאב בברך'
כאב בברך
12/11/2012 | 10:21
1
12
תודה ד"ר דורון

הייתי ביום שישי אצל אורטופד. הוא לא שלח אותי ל- MRI ואמר לחכות שבועיים עד שהברך תרגע.
זה מטריד אותי. למה לא לשלוח ל- MRI מיידית?

קבעתי תור השבוע לד"ר דוד מורגנשטרן ואני מקווה להיות חכם יותר לאחר הפגישה..

הברך נפוחה וכשאני בבית אני שם קרח.
הבעייה שלי היא  בנעילת הברך ולא בכיפוף.
כשאני מנסה לנעול, בסוף הנעילה אני מרגיש כאב.
אם אני לא נועל אותה או שהיא מקופלת אני לא סובל מכאבים.
בגלל הנפיחות טווח הקיפול התקצר אבל אין לי כאבים.

האם התסמינים האלה מעידים על משהו?

מה אני יכול לעשות בבית או במשרד כדי לשפר את המצב.
1. קרח: באיזו תדירות? לכמה זמן בכל פעם?
2. האם לנוע עם תחבושת אלסטית או עם רגל חופשית?
3. להרים רגל למעלה?
4. כל דבר אחר שאני יכול לעשות כדי להביא לשיקום מהיר.

תודה על התייחסותך המהירה.

בברכה

אריק
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 18:13
10
בשלב החריף מומלץ רגל מורמת, חבישה אלסטית (גם בתנועה), מנוחה, קירור (לא להגיע לאובדן תחושה  בעור), תרגילי כיווץ הארבע ראשי ללא הנעת הרגל.
לצפיה ב-'בדיקת MRI'
בדיקת MRI
08/11/2012 | 19:06
1
29
שלום,
אני שחקן כדורגל ובמהלך משחק נפצעתי בברך.
עשיתי בדיקת MRI
ובסיכום מופיע- קרע מלא של ה- ACL,                   
ITC bone bruise יותר מ MTC
נזק מניסקלי צדדי
יש לציין שקיימת גם בצקת לשדית ממוקמת ב- MTC

רציתי לדעת קודם כל היכן הקרע?
ברצועה או במיניסקוס?
האם אוכל לחזור לשחק כדורגל בזמן הקרוב?
האם הפיתרון היחידי זה ניתוח?
אודה מאוד על תשובתך המהירה
לצפיה ב-'פגיעת ברך'
פגיעת ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2012 | 08:46
10
על פי מה שציינת יש קרע של הרצועה הצולבת הקדמית וכן נזק (שלא פורט) במניסקוס.
לרוב בחור צעיר וספורטיבי עם קרע ACL מלא יזדקק לשחזור ניתוחי כדי לחזור לשחק. במידה ואין לך כוונה לחזור לכדורגל או ספורט דומה קרוב לוודאי שתוכל להסתדר בלי ניתוח.
לצפיה ב-'חריקות בברך'
חריקות בברך
08/11/2012 | 08:19
1
38
מזה כחודשיים יש לי חריקות בברך לאחר שעפתי מהליכון בחדר כושר וקיבלתי מכה חזקה. החריקות מתרחשות בכל פעם שאני מכופפת את הברך בעיקר בעליה במדרגות.כמו כן יש גם קצת כאבים בזמן שאני עומדת על הברכיים. הייתי אצל אורטופד והוא בדק אותי וטען שהכל בסדר. אבל אני ממש לא רגוע, למה חורקת לי הברך?
לצפיה ב-'חריקות'
חריקות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:42
24
קשה להגיד מכאן בלי לבדוק. יתכן והמשטח המפרקי אינו חלק. במידה וישאר כאב ולא ישתפר להבדק מחדש.
לצפיה ב-'כאבים ברגלים לאחר חזרה לריצה'
כאבים ברגלים לאחר חזרה לריצה
08/11/2012 | 01:54
1
11
שלום,
לפני שלושה חודשים התגלו אצלי שין ספלינט בשני השוקיים ושבר מאמץ דרגה 2 בירך. חזרתי עכשיו להתאמן, והתחלתי מאוד מתון, אך לאחר שובעיים שוב חזרו לי כאבים בשוקיים (תחושה של כבדות בריצה וכל השרירים שלי נתפסים). כשאני נוגע באזור (בעצם השוק) אני מרגיש רגישות קלה. אני מתגייס עוד שבועיים לקרבי, יכול להיות שהשברים חזרו? והאם זה יעבור לי עד הגיוס?
תודה רבה!
לצפיה ב-'כאבי רגליים בריצה'
כאבי רגליים בריצה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:40
25
תיתכן חזרת השברים. צריך לעלות באימון באופן איטי ומדורג, להמיר חלק מהפעילות לאופניים או שחיה. לא לרוץ אם יש כאב.
לצפיה ב-'שאלה לביי כף רגל וספורט'
שאלה לביי כף רגל וספורט
07/11/2012 | 20:18
1
21
אובחנתי לא מזמן ב -
mueller weis syndrom
הוצע לי ניתוח Talo naviculo

בצילום נראה fragment navicular lt foot
עם שינויים ניווניים קלים מסביב כנראה על רקע מחלת קולר

הומלץ לי גבס ואחריו ניתוח
נעליים עם סולייה קשה
ולהוריד כל עומס מהרגל

אני יודעת שכנראה הספורט היחיד שבטוח לי הוא שחייה , רציתי לדעת מה לגביי ספינינג\ האם זה יפעיל לחץ לא רצוי באיזורים ועדיף להימנע בכלל?
או ששווה לנסות ובגלל אופי הספינינג (שיושבים בשיעור ואין לכאורה לחץ ברגל) אני אוכל לעסוק בספורט זה
אודה לתשובתך

לצפיה ב-'מולר וויס סינדרום'
מולר וויס סינדרום
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:37
97
כעיקרון יש לתת מנוחה לאזור הנביקולה ולהמנע מלהפעיל עליה לחץ בתנועות. זה כולל כל צורת מאמץ ולחץ על כף הרגל , גם בישיבה.
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת ct וemg'
תוצאות בדיקת ct וemg
07/11/2012 | 14:02
1
25
שלום,אני אני חייל המשרת בתור נהג ומסובל מכאבי גב תחתון כבר מספר חודשים המקרינים לכל אורך רגל שמאל עם כאבים איומים הבאים לידי ביטוי לפרקים בירידה תחושתית ברגל והירדומויות. הופנתי ע"י אורטופד לצילום ct ולבדיקת emg. בבדיקת הct הודגמו בלטי דיסק בL4-L5 ובL5-S1,בנוסף spina bifida בs1. בבדיקת emg שינויי ראינרווציה קלים בפיזור s1 משמאל חשד לפגיעה שורשית כרונית בפיזור s1 משמאל. האם הבדיקות מוכיחות את התלונות שלי? אני משרת בתור נהג שלושה חודשים ובנוסף לנהיגה עושה עבודות כלליות הבאות לידי ביטוי בכיפופים בתדירות גבוהה ומאמצים של הגב והרגל שאני סובל מהם ומרגיש שמחריפים את מצבי. האם אני יכול להמשיך לשרת בתור נהג ולעשות פעולות פיזיות מאומצות?
לצפיה ב-'כאבי גב עם הקרנה לרגל שמאל'
כאבי גב עם הקרנה לרגל שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:25
38
הממצאים אכן תואמים לתלונותיך. לרוב טיפול יכלול נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה והקטנת מאמצים פיזיים. ניתן להעזר גם בחגורת גב.
לצפיה ב-'הזמנה לשיעורים בשיטת פלדנקרייז'
הזמנה לשיעורים בשיטת פלדנקרייז
07/11/2012 | 12:53
12
אהלן חברות וחברים,
ברצוני להזמין אתכם לשיעורי פלדנקרייז שאני מלמד במרכז ביכורי העתים בת"א (ימי חמישי, 19:45-21:15).

למי שלא מכיר/ה,  שיטת פלדנקרייז מורכבת מתהליכים שמאפשרים לאדם לשפר את יכולותיו הגופניות והנפשיות על-ידי הרחבת המודעות לגופו ולתנועתו. בעזרת השיטה אפשר לשכלל את יכולת התנועה בחיי היום-יום, לשפר את האורינטצייה, הקורדינציה ושיווי המשקל וגם להתמודד עם פציעות וכאבים כרוניים.

"תנועה היא חיים, החיים הם תהליך. שפרו את איכות התהליך ובכך תשפרו את איכות החיים עצמם"

אשמח לראותכן/ם!

רועי באר (054-6626269)
לצפיה ב-'צוואר תפוס'
צוואר תפוס
06/11/2012 | 17:38
1
13
כבר כמה מים שהצוואר שלי תפוס, ולדעתי זה מסיבה שאני יושב ומסובב את הראש לצדדים כל הזמן..

לפני שאני אלך לרופא, יש המלצות מה לעשות?
לצפיה ב-'צוואר תפוס'
צוואר תפוס
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:20
25
חימום מקומי, נוגדי כאב, הפעלה בעדינות.
לצפיה ב-'כאב'
כאב
05/11/2012 | 21:18
2
29
שלום , עם יש כאב ליד האיבר מין של האישה איפה שהעצמות , וכשמרגישים יש שם משהו קשה מה זה אומר ? ?
זה האימייל שלי : vikivik98@walla.co.il בבקשה תחזירו לי תשובה דחוף !! :\
לצפיה ב-'.......'
.......
05/11/2012 | 21:26
12
אוי טעיתי באימייל , האימייל הוא : vikiviki89@Walla.com תודה .
לצפיה ב-'כאב'
כאב
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:15
10
לפנות לבדיקת רופא נשים
לצפיה ב-'חבלה סיבובית בברך'
חבלה סיבובית בברך
06/11/2012 | 10:42
3
444

שלום רב

אני בן 33.

לפני כחודשיים לערך הלכתי על משטח שיש רטוב והחלקתי תוך כדי סיבוב הברך

היו לי כאבים במשך שבועיים שלושה, לא פניתי לטיפול. ולאחר מכן כאשר הרגשתי שהכאבים חלפו חזרתי לשחק כדורגל (אני משחק כתחביב אחת לשבוע)

כעבור חודש בעת משחק כדורגל בעטתי בכדור תוך כדי תנועה סיבובית ושמעתי קנאק. הבעיטה היתה רגילה לגמרי, לא הרגשתי שעשיתי משהו חריג או שעמדתי לא נכון.

פניתי לטיפול רפואי, ערכתי בתחילה צילום רנטגן ולאחר מכן צילום MRI , והאבחון הגיע היום.

השאלות שלי:

1. האם הפגיעות קשורות אחת בשניה?

2. מהי משמעות האבחון והאם יש אפשרות לטפל ללא ניתוח ?

3. במידה וחייבים לנתח (בכדי לחזור לפעילות כלשהי) - אילו אופציות עומדות בפני?

תודה רבה

להלן הפענוח:

הבדיקה בוצעה בטכניקת TSE בשקלול PD T2 T1 במישור סגיטלי אקסיאלי וקורונלי.

ברקע חבלה לברך.

מודגמת בצקת לשדית באספקט האחורי של ה-LTC בהקשר חבלה מתאים ל-BONE BRUISE.

תפליט מתון בבורסות ובחלל המפרק.

מנגנון המיישרים שמור.

PCL שמור.

ACL:  המקטע הטיביאלי מודגם מעובה, בצקתי עם איבוד הסיגנל התקין -קיימת השטחה של הרצועה על גבי המשטח הטיביאלי. העדר הדגמה של הקצה הפמורלי. הממצאים מחשידים לקרע משמעותי של ה-ACL, ככל הנראה בעובי מלא. רצועות קולטרליות שמורות.

סחוס פטלו-פמורלי, רטינקולום וסחוס מפרקי שמורים.

מיניסקוסים: הפנימי עם שינוי מוצינוזי ניכר בקרן האחורית. מודגמת אי סדירות במקטע של המעבר לגוף המיניסקוס, מחשיד לקרע.

המיניסקוס הצדדי מדגים שינוי מוציניוזי בקרן הקדמית.

לא נצפתה ציסטה ע"ש בייקר

בסיכום: קרע נרחב של ה-ACL

תפליטים במדורים שהוזגרו

נזק מניסקאלי בעיקרו מדיאלי אחורי

שאר הממצאים כמפורט.

לצפיה ב-'חבלת ברך'
חבלת ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:20
2
63
הממצאים כוללים קרע רצועה צולבת קדמית ונזק חלקי למניסקוס פנימי.
לגבי טיפול ניתוחי- באדם ספורטיבי, צעיר השואף לחזור לספורט עם אי יציבות ברך בבדיקה, לרוב מומלץ ניתוח שחזור הרצועה כדי לתת יציבות לברך ותפקוד טוב בפעילות. באדם שאינו עוסק בספורט, איננו מרגיש אי יציבות בפעולותיו ניתן לשקול טיפול שמרני.
לצפיה ב-'האם ניתן לשפר יציבות?'
האם ניתן לשפר יציבות?
08/11/2012 | 13:26
1
30
תודה רבה על ההתיחסות דוקטור

אכן הרופא שבחן אותי כ3 שבועות לאחר הפגיעה קבע כי אין יציבות מספקת וכדאי לנתח

אותי מעניינות 2 שאלות עיקריות:

א. האם ניתן לשפר את היציבות ע"י פיזיותרפיה \ אימוני כושר שונים - ואז במקרה זה יתכן וחוות הדעת בעד הניתוח תשתנה?
ב. האם אי ביצוע הניתוח גורם לאישזהו נזק? כלומר, אם אחליט במשך שנה לנסות ולחזק את הברך ולבדוק האם ניתן לחיות עם הקרע - האם אני גורם לעצמי איזשהו נזק?

תודה רבה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2012 | 13:48
41
ניתן לשפר יציבות בפיזיוטראפיה. במקרה זה בעיקר חיזוק המסטרינגז. אבל... אילו מייצבים דינאמים (כלומר מופעלים אקטיבית) ומה שפגוע הוא המייצב הסטטי (כלומר שעובד כל הזמן) כך שבעת מעידה/שינוי כיוון מפתיע הברך "תברח". אם זה ארוע חוזר עולה הסיכון לקרעי מניסקוסים ופגיעת סחוס.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה