לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1339313,393 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'הסרת גבס לאחר 10 ימים ( שבר בעצם המסרק 3 )'
הסרת גבס לאחר 10 ימים ( שבר בעצם המסרק 3 )
20/09/2012 | 21:09
1
35
שלום
ביתי בת 12 שברה את עצם המסרק 3 בכף ידה הימנית. השבר היה עם תזוזה ובמיון החזירו למקום והיא עברה סדציה. כשהשתחררה הרופא אמר שהיא תצטרך להיות עם הגבס 6 שבועות, אבל כאשר הגענו לביקורת כעבור 10 ימים הרופא הסיר את הגבס ( ללא ביצוע צילום ), האם השבר התאחה כל כך מהר? איך הרופא יכול לדעת ללא צילום? היא עדיין לא יכולה להזיז את האצבעות ומרגישה כאב, האם יתכן שרופא אחד יגיד שצריך גבס ל6 שבועות ורופא אחר יסיר אותו כעבור פחות משבועיים?
לצפיה ב-'גבס'
גבס
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2012 | 10:34
17
שבר אינו מחובר מלא לאחר 10 ימים. תהליך החיבור לוקח שבועות וחודשים. יחד עם זאת נוצר חיבור רך קודם שבהדרגה הופך לגרמי. השיקול בתזמון הורדת הגבס הינו איזון בין שני גורמים המתקדמים הפוך. ככל שנמשיך עם הגבס יציבות החיבור גדלה אבל גם הנוקשות למפרק שרירים וגידים תתקדם והגבלת התנועה תגדל. לפיכך מנסים למצוא את הזמן בו יש חיבור מינימאלי מספק כדי להתחיל להפעיל. בילדים זה יותר מוקדם לרוב. אינני יכול לשפוט מכאן מי צודק.
לצפיה ב-'תוצאות טומוגרפית ממוחשבת למרפק יד ימין '
תוצאות טומוגרפית ממוחשבת למרפק יד ימין
20/09/2012 | 19:34
2
24
שלום
עקב כאבים של שנים במרפק יד ימין  טניס אלבו
פניתי לבדיקה טומוגרפית
ממצאים-הבדיקה בוצעה בחתכים שוניםבחלונות רקמה רכה וחלונות עצם
-מדגמיםפרגמנטיםגרמיים מנותקים אחדים מרפק הימני
-היד נמצאת בישור כמעט מלא-מבנה תקין של הרקמות הרכות
לאור המימצאים האם יש אפשרות טיפול ? הורדת עוצמת הכאב?או כל פיתרון שיקל על הכאב
תודה למשיבים/ות
לצפיה ב-'מרפק'
מרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2012 | 10:29
1
19
יכול להתאים לבעיה הכרונית שתוארה. יש אפשרות טיפולית מטיפול פיזיוטראפי זריקות ועד ניתוחים.
לצפיה ב-'מרפק-2'
מרפק-2
21/09/2012 | 18:31
10
תודה על התשובה  המהירה
אגב אני ממשיך לשחק  טניס משתמש בשרוול אלסטי  מתחת למרפק
האם יש משהו נוסף?
לצפיה ב-'החלפת נעל'
החלפת נעל
20/09/2012 | 13:49
1
25
שלום
אתמול קניתי נעל ספורט חדשה (עם סוליה אורתופדית לפי דברי המוכר) , עם הנעל הקודמת הייתי כשנתיים. אני נועלת נעלי ספורט כל היום.
כשאני נועלת את הנעל החדשה אני מרגישה שיש גבעה - כנראה איפה שאמורה להיות הקשת שבכף הרגל. אצלי יש קשת גבוהה. אני מרגישה (אפילו כשאני לא הולכת עם הנעל) שהגבעה בסוליה לא במקום ולא תומכת את הקשת, היא מגיעה אולי לשליש מהקשת שלי, וממוקמת יותר לכיוון העקב שלי.
האם הדבר יכול להזיק? האם כדאי לי להחליף את הנעל? או שכמו שאמרו לי, שצריך להתרגל?

תודה רבה
לצפיה ב-'נעל'
נעל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2012 | 10:27
17
קשה לענות בלי לראות במה מדובר.
כעקרון אם יש לחץ במקום לא נוח צריך להחליף.
לצפיה ב-'תשובה לבדיקת אולטראסאונד ברך'
תשובה לבדיקת אולטראסאונד ברך
19/09/2012 | 23:45
1
28
שלום רב,

אשמח אם תוכל להגיד לי מה הפירוש של התשובה לבדיקת באולטראסאונד שעשיתי בברך ימין.
כעקרון אבחנו אצלי את הבעיה כדלקת בגיד הפיקה, ואני כבר 8 חודשים סובלת מהבעיה.אני חיילת והסיפור התחיל כשנחבלתי בברך.

״״ התעבות עם תפליט בכמות מזערית בקטע דיסטלי של הגיד הפטלרי.
אין לשלול קו היפואקוגני באספקט קונדילרי של במיניסקוס המידיאלי - קרע? התמונה אינה אבחנתית.
יתר מיניסקוס (LM), רצועות קולטרליות, גיד קוארדיספס ופוסה פופליטאלית הודגמו ללא סטיות.
לשקול השלמת בירור הדמייתי לפי הצורך.״״

אשמח לדעת מה זה אומר בכללי? ומה זה התעבות?ממה זה נגרם?

תודה מראש!!!
לצפיה ב-'US'
US
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2012 | 10:26
13
מצוין ממצא בגיד הפיקה שיכול להתאים לתהליך דלקתי מקומי , לרוב על רקע פעילות.
חשד לממצא נוסף ("אין לשלול") שמצריך המשך בירור אם סימפטומטי באזור הפנימי של הברך
לצפיה ב-'תוצאות MRI'
תוצאות MRI
19/09/2012 | 21:08
1
32
היי, נפלתי במדרגות לפני כשמונה חודשים ומאז אני סובלת מכאבים בקרסול ימין והרופאים מתקשים למצוא מה יש לי.
עשיתי בדיקת MRI לפני מספר ימים ואשמח אם תוכל להסביר לי את התוצאות
ממצאים:
הגידים הפלקסורים, אקסטנסורים, גיד אכילס והפסיה הפלנטרית מראים אות ועובי רגילים.
יש עיבוי של הרצועה התלופיבולרית הקדמית- מצב לאחר קרע.
אנטרו-לטרלי. IMPINGEMENT - יש תוספת רקמה רכה מתחת לרצועה
אין לראות נוזל סביב הגידים הפרונאלים.
הסינוס תרסי מראה אות רגיל.
לשד העצם מראה אות רגיל.
הרצועה הטיביופיבולרית הקדמית רציפה.
הרצועה הקלקנאופיבולרית כנראה רציפה.
כיפת התלוס שמורה.
סיכום:
מצב לאחר קרע של הרצועה התלופיבולרית הקדמית שהתאחה.
אנטרו-לטרלי. IMPINGEMENT יש עיבוי של הרצועה ורושם של
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2012 | 10:23
23
מצוין נזק לרצועה בקרסול ה ATFL שנפגעת לרוב בנקעים. תחת מקומה נוצרה רקמה רכה ש"נצבטת" בזמן תנועות הקרסול.
לצפיה ב-'שברים טורקאלים חוליות T4-T5'
שברים טורקאלים חוליות T4-T5
19/09/2012 | 17:33
1
20
אובחנתי כסול משבר טורקאלי בחוליות אלה ורציתי לקבל קצת מידע לגבי החלמה לאחר האירוע המלצות לחזרה לפעילות(נפצעתי בעת רכיבה על אופניים)ובאיזה סוגי ספורט מומלץ לעסוק בהתחלה, ומה אפשר לעשות כדי למנוע נזק עתידי חוזר, ובעיות אחרות.
לצפיה ב-'שברי חוליות טוראקליות'
שברי חוליות טוראקליות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2012 | 10:21
24
כמו כל דבר זה תלוי בהיקף הנזק. שברי דחיסה קלים בחוליות אילו לרוב לא יצריכו טיפול נוסף. ההחלמה כ3 חודשים. מומלץ להמנע מפעילות בכפיפה והרמת משקולות.
לצפיה ב-'דריכה מלאה על רגל עם קרסול שבורה'
דריכה מלאה על רגל עם קרסול שבורה
18/09/2012 | 01:34
2
398
שלום,

לפני כ-3 שבועות וחצי שברתי את קרסול רגל שמאל, בשבוע שעבר עברתי לגבס קל והודרכתי להתחיל לדרוך חלקית על הרגל החל מהיום. היום מעדתי במדרגות ובטעות ביצעתי דריכה מלאה עם כף הרגל, שהיתה מלווה בכאבים. לאחר הדריכה לא חשתי בכאבים נוספים (אם כי חושדת שמהלחץ שמשהו קרה מתחילה לדמיין כאבים עמומים מאד, לא משוכנעת אם הם אמתיים או לא). האם מומלץ שאקבע תור לאורתופד ואבצע צילומי רנטגן נוספים מיד לאחר החג?

תודה
לצפיה ב-'דריכה מלאה'
דריכה מלאה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2012 | 21:10
1
107
בסביבות זמן זה אמורים קצוות השבר כבר להיות מעט "דבוקים" ביחד ולכן אם הצילום הינו של שבר יציב ניתנת דריכה הדרגתית. לפי התיאור סביר להניח שלא השתנה דבר אבל אי אפשר להתחייב על סמך זה. תתיעצי עם הרופא שראה את הצילום.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
18/09/2012 | 22:56
47
הוסבר לי כי אם איני סובלת מכאבים ונפיחות כנראה לא קרה דבר (וכך הדבר). למיטב זכרוני הרופא הגדיר את השבר כפשוט בהתייחס להיותו שבר בקרסול, והוא היה כמובן ללא תזוזה. כמו כן אני יוצאת מנקודת הנחה שאיני האדם הראשון או האחרון שמועד עם שבר, דורך על הרגל ושורד את זה. :) אני חשה בטוב, ואני מניחה שאם משהו היה קורה לא הייתי חשה כך. אמתין לצילומים טרם הסרת הגבס בעוד שבוע וחצי. תודה על תשובתך ושנה טובה.
לצפיה ב-'כאבים ברגל שמאל '
כאבים ברגל שמאל
15/09/2012 | 22:51
4
337
בחודש האחרון יש לי לא מעט כאבים ברגל שמאל. הכל התחיל אחרי שהייתי במכון כושר ודחקתי קצת יותר משקל ונוצר לי ביום שלמחרת שטף דם בברך וכאב שהקרין לפעמים עד לאצבעות עם תחושה של נימול לפעמים. כשבוע לאחר מכן הייתי אצל האורטופד שאמר שיש לי מתיחה בשריר ואני צריך לנוח ולהפסיק פעילות. באותו יום קפצתי על רגל שמאל שלי מספר פעמים ולאחר יומיים הרגשתי כאבים בכף הרגל ובקרסול\שוק.
הרופא נתן לי כרגע פיזיוטרפיה שיקח עוד הרבה זמן עד שהתור שלי יגיע וכדורי ארקוקסיה ל20 ימים אותם אני אמור לסיים ביום שני הקרוב.
הכאבים קורים לי הרבה אחרי שאני הולך או בזמן שאני הולך, וההרגשה היא כמעט בכל הרגל. בשריר הארבע ראשי, שרירי התאומים, ברך ובאזור של גיד האכילס. האם זו דלקת או מתיחה או משהו יותר גרוע חלילה?

זה מה שהוא כתב, אך משום מה אני לא רואה שם את רגל שמאל אלא את ימין. מה זה אומר?

ברך ימין - טווחים מלאים 0-120 תקין
אין תפליט, אין בצקת אודם או חום מקומי
יציבות קדמית שמורה- לחמן שלילי, מגירה שלילי
אין סימנים מניקייאליים - מקמורי שלילי,
יציבות מדיולטראלי שמור,
תנועת פרק ירך וקרסול תקינות
90 SLR מעלות דו"צ
FABER שלילית תנועות ע"ש מותני טובות
הליכה בתבנית תקינה
אין חסר מוטורי או תחושתי, כוח תקין שווה דו"צ
תנועות אגן טובות, תנועות פרקי ירכיים מלאות
רגישות פרהספינאלית מותנית קלה דו"צ
לצפיה ב-'אגב מדי פעם אני מרגיש כאבים באצבעות הרגל'
אגב מדי פעם אני מרגיש כאבים באצבעות הרגל
15/09/2012 | 22:54
68
לצפיה ב-'כאבים'
כאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2012 | 08:48
2
68
ראשית תיאור הבדיקה שהוספת הינו תקין.
תיתכן מתיחת שריר או קרע קטן בשריר. קשה לאבחן על פי תיאורך בלבד.
לצפיה ב-'האם'
האם
17/09/2012 | 16:27
1
38
ממתיחה או קרע, אני אמור להרגיש מעין כאב\חוסר נוחות כזו ברגל?
כשאני קם בבוקר למשל היא מרגישה מאוד נוקשה ואני מרגיש ממש מתיחה, וכשהיום עובר זה קצת פחות..
לצפיה ב-'כן'
כן
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2012 | 21:06
18
לצפיה ב-'התמחות בניתוחי מרפק?'
התמחות בניתוחי מרפק?
15/09/2012 | 21:11
43
בעקבות תאונה ושבר פתוח ומורכב קרוב למרפק לפני כחודשיים, בעקבותיהם עברתי ניתוח חירום לאיחוי העצם המרוסקת, יש לי היום מגבלת תנועה ביד (זוית תנועה של 40 מעלות ומגבלה של תנועת סיבוב כף היד). לאחר CT הומלץ לי לאחרונה לעבור ניתוח נוסף להסרת ראש הרדיוס ולטיפול בהדבקויות באזור המרפק.
אני מתקשה למצוא מומחה בתחום - מצאתי הרבה מומחים בתחום של כתף, ברך וירך וכן כף היד אבל לא מישהו שיש לו ניסיון ספציפי במרפק.
זקוק דחוף להמלצה / הפנייה ומוכן להגיע למומחה בלי מגבלות של אזור בארץ.
תודה
עופר
לצפיה ב-'קריסה של כפות הרגליים'
קריסה של כפות הרגליים
14/09/2012 | 23:14
3
75
שלום רב,

אני בן 27, פעיל ספורטיבית בעיקר בתחום האופניים והריצה.
לפני כשנתיים וחצי התחלתי לסבול מכאבים בשוקיים ובשרירי התאומים לאחר פעילות מאומצת (בעיקר ריצה).

פניתי לארטופד ביחידה והוא הסביר לי שיש לי קריסה של כפות הרגליים כלפי פנים. הדבר גרם לי לשברי ממאץ בשוקיים (אובחן במיפוי עצמות).
ביצעתי 2 סדרות של פיזיאוטרפיה (בתקופות שונות) וקיבלתי מדרסים. המדרסים היו די עלובים(הם גם לא נעשו בהתאמה לכף הרגל שלי אלא פשוט מדרסים מהמדף). במהלך השנתיים חזרתי והפסקתי עם ריצות בעיקר בגלל הכאבים.

בנוסף, ביצעתי בדיקת לחצים (מדורים) בשוקיים והתוצאות היו שאין לחצים גבוהים במיוחד אבל הם גבוהים מהממוצע.

לאחרונה רכשתי מדרסים ביומכאניים (במקום הצבאיים) וחזרתי לרוץ. לצערי הכאבים הופיעו שוב ונראה לי שזה שוב הולך לכיוון של שברי מאמץ.

אשמח לדעת מה הצעדים שכדאי לי לבצע עכשיו ואילו בדיקות עוד אפשר לעשות. אני שוקל לחזור לאורטופד ביחידה אבל חושש שזה מבוי סתום.
אני מבין שהפסקת הפעילות תגרום ללהפסקה בכאבים ומניעת שברי המאמץ אבל זה לא פותר את הבעיה.

תודה מראש.

אריק
לצפיה ב-'שברי מאמץ'
שברי מאמץ
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2012 | 08:40
1
23
שברי מאמץ נובעים מעומס מסוים על העצם. אכן מדרסים יכולים לעזור בתיקון חלוקת העומס. מי שנוטה לפתח שברי מאמץ צריך להקפיד לא להגיע לשלב הזה. רצוי לבצע לפחות חלק מהאימון באופניים/ שחיה שאינם מעמיסים על העצם. כמוכן רצוי כל 3-4 שבועות להפסיק ריצה לשבוע (ניתן להמשיך אופניים וכו). בצורה כזו מאפשרים לתאים בוני העצם להתאושש ולתקן נזקים.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
17/09/2012 | 08:50
9
אני אפסיק את הריצה לתקופה מסויימת ואתחיל באימונים קלים יותר בעוד כחודש, הפעם רק עם המדרסים ובשילוב אופניים.
לצפיה ב-'קריסה של כפות הרגליים'
קריסה של כפות הרגליים
19/09/2012 | 09:35
14
מדרסים אם הם עשויים נכון צריכים לפתור לך את בעית הקריסה .

ללא בדיקה אין אפשרות לעזור לך ולכן כדאי לבדוק את הרגליים וגם נעליים צבאיות וגם נעלי ספורט שאתה משתמש בהם.

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
לצפיה ב-'כאבים לא מוסברים בשוק'
כאבים לא מוסברים בשוק
14/09/2012 | 16:58
1
53
לדר' דורון שלום רב,
לפני כחמישה ימים התחילו לי כאבים לא מוסברים בצד החיצני של השוק. תחילה הכאבים היו בעיקר בזמן ישיבה והם היו כה עזים עד שלא הייתי מסוגל לשבת, רק לעמוד או לשכב. כעבור כמה ימים יכולתי לשבת אך התקשתי מאוד בהליכה ותקפו אותי כאבים עזים בבוקר (למזלי הרופא רשם לי משככי כאבים שאני נעזר בהם נקודתית). כל זה מלווה באובדן תחושה חלקי בצד החיצוני של השוק והירדמות חלקית של הרגל לסירוגין. הרופא הפנה אותי לבצע EMG בעוד כשבועיים במידה וזה לא יעבור וטען שבמידה ואני אערוך את הבדיקה בימים הקרובים, היא תמצא תקינה.
1) אשמח אם תוכל להסביר לי למה צריך לחכות עבור הדיקה?
2) אני יודע שאומנם לא בדקת אותי, אך אשמח סימפטומים של אילו בעיות על זה יכול להיות....

תודה מראש.
לצפיה ב-'כאבי שוק'
כאבי שוק
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2012 | 08:34
31
הסימנים הללו מרמזים על בעיה בעצב ההולך מהגב לרגל. אופייני כאב חזק, תחושה מופחתת, הרדמות וכו שאתה מתאר
הסיבה להמתנה היא שה EMG בודק שינויים שמופיעים בחלקם רק לאחר כ3 שבועות מהתחלת הבעיה. כלומר בדיקה מוקדמת לעיתים תהיה תקינה למרות קיום הבעיה. הבדיקה תוכל לזהות איפה לאורך מסלול העצב נמצאת הבעיה (בגב, ברגל...)
לצפיה ב-'גנגליון'
גנגליון
14/09/2012 | 12:25
1
101
שלום ד"ר
יש  לי כאבים  בכף הרגל,הרופא נתן לעשות אולטרסאונד,
אמרו לי גלגליון בגודל 5מ"מ
האם כזה קטן יכול לגרום לכאבים?
האם ניתן להוציא אותו אפילו שזה קטן?
תודה רבה לך מראש,
מאחלת לך שנה טובה ומקסימה(-:
לצפיה ב-'גנגליון'
גנגליון
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2012 | 08:30
35
לרוב גנגליון כלל לא כואב אלא אם הוא לוחץ על משהו סמוך או נמצא באזור שמפריע לנעליים.
ניתן להוציא אותו גם אם הוא קטן.
לצפיה ב-'קרע acl'
קרע acl
12/09/2012 | 19:58
3
36
שלום קרעתי acl בברך שמאל+קרע במיניסקוס החיצוני. אחרי קריאה מעמיקה באינטרנט הבנתי שקים מגן בשם
Softec Genu שזהו מגן יקר מאוד שמיועד לבעיות אלה, רציתי לשמוע חוות דעת נוספת, האם אני יכול לשחק פעילות ספורטיבית מלאה ואינטנסיבית כמו כדורסל עם מגן זה? הוא יעשה את העבודה? המטרה של היא לדחות את הניתוח כי אני בן 14, אבל רוצה להשתפר ולשחק ברצינות. אפשר ליהיות רגוע עם מגן יקר כזה?
לצפיה ב-'קרע ACL'
קרע ACL
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2012 | 21:52
2
26
ישנם מגנים רבים לפגיעה זו כולל מגן זה.
למרות זאת לרוב הם תחליף חלקי לרצועה האמיתית בזמן כדורגל במידה והרצועה אינה מתפקדת.
לצפיה ב-'עוד'
עוד
13/09/2012 | 22:55
1
21
לא הבנתי, אני יכול להיות רגוע עם המגן הזה על הרגל.?softec genu
לצפיה ב-'שוב'
שוב
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2012 | 08:28
16
המגן כשלעצמו טוב
אף מגן לא עושה את העבודה כמו הרצועה המקורית
לצפיה ב-'שבר תלישה'
שבר תלישה
12/09/2012 | 12:28
1
119
שלום לכולם ,
לפני שבעה שבועות נפלתי על צד ימין של רגל ימין במשחק פריסבי ,כבר באותו היום הגעתי לבית החולים
כמובן שלחו אותי לרנטגן ולא ראו כלום ,אמרו לי שזה נקע ועוד שבועיים זה יעבור .
הרגשתי שההבחנה שגוייה והזמנתי תור לאורתופד , האורתופד שלח אותי לעשות את אותו הצילום (רנטגן) שוב אבל הפעם ראו שבר תלישה גבי בצוואר הטאלוס .
מיום הפציעה ועד עכשיו אני מרגיש שיש משהו לא תקין בכף הרגל באזור הבולט שבין החלק השטוח לאצבעות משהו בולט וכואב אמרו לי שזה אולי בצקות או שתפי דם אבל יש שם משהו אחר ומאד כואב כשלוחצים ,גם הפיזיותרפיסטית אמרה לי שמשהו לא בסדר ,אז הלכתי למומחה והוא שלח אותי ל CT הבעיה שהצילום מתרכז באזור של גב הרגל ואין ממצאים חדשים .
אני כבר עובד עצות ומחפש תשובות ועם הרגשה שהכל עובד בצורה רובוטית ואף רופא לא מקשיב.
אשמח לדעת מה אתה חושב (משער) שזה יכול להיות  , ומה כדאי לעשות ?

תודה מראש ניר
לצפיה ב-'חבלה'
חבלה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2012 | 21:49
27
לצערי לא ניתן לאבחן כאן את הבעיה ללא בדיקת הרגל.
בכל מקרה, ציינת שנשלחת לCT. בדיקה זו אינה מראה רק את גב הרגל אלא את כולה וכן צילום אינו מראה רק הצד הגבי.
לצפיה ב-'DDH'
DDH
11/09/2012 | 15:28
1
123
שלום
אצל ביתי אובחן DDH נמצאת ברצועות מ גיל 10 ימים
דרגה D בשמאל , 53 מעלות בימין
האם D זה פריקה מלאה ?? ומה לגבי צד ימין
מהו הסיכוי להצלחת טיפול ברצועות , אם אכן מדובר בפריקה מלאה ??
לצפיה ב-'DDH'
DDH
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2012 | 21:44
47
הדרגות בד"כ הינן בספרות רומיות I II III כשII מחולק ל A B C. לא מכיר את הדרגה שציינת.
ככלל יש משמעות לגיל, לממצא בבדיקה גופנית ולממצא בUS ביחד.
הטיפול ברצועות מקובל מאוד בגילאים צעירים ועם הצלחה גבוהה ומבוצע תוך מעקב US חוזר.
מציע להפנות את השאלות לגבי דרגת הבעיה ועתיד צפוי לאורטופד הילדים המטפל (מקווה שאכן אתם בטיפול אורטופד ילדים)
לצפיה ב-'שבר בעצמות הקובואיד- מה זה אומר?? '
שבר בעצמות הקובואיד- מה זה אומר??
11/09/2012 | 09:10
1
511
שלום רב.
לפני כשלושה שבועות בעלי עיקם את קרסול שמאל ונשלח לצילום רנטגן שלא הראה דברים בבירור. לפני שבוע עשה CT והגיעו התוצאות:
קרסול שמאל:
מפרק טיביו-טלארי – ללא נוזל יתר.
גידים קדמיים – הודגם עיבוי קל מקומי באורך כ- 1 ס"מ של גיד אקסטנסור דיגיטורום לונגוס בגובה של המפרק עם מרקם היפו-אקוגני ולא הומוגני, מעט נוזל יתר במעטפת פרא-ארטיקולרי דו צדדי.
גידים לטרלים – ב.מ.פ
גידים מדיאלים – ב.מ.פ
רצועה ATFL – ב.מ.פ
רצועה דלתואיד – ב.מ.פ
גיד אכילס – תקין

לסיכום:
סימנים קלים של טנדיניטיס בגיד האקסטנסור דיגיטורום לונגוס.

כף רגל שמאל בגובה של עצמות מטטרסליות של כל האצבעות ושל העצמות הטרסו-טרסליות:

לא הודגמו תהליכים דלקתיים או קרעים באזור הגידים באזור הנ"ל.
רושם לשבר נעצה בעצמות הקובואיד.

מהו השבר הזה ומהו הטיפול המתאים (יש לבעלי תור לרופא רק בעוד יומיים ואנחנו מאוד סקרנים וחוששים!)
האם השבר כבר הספיק להתאחות (כואב לו הרבה פחות מאשר בשבועות האחרונים)?
שאלה אחרונה וכמעט הכי חשובה- בסוף אוקטובר (עוד חודש וחצי) בעלי אמור לעשות מילואים. האם השבר הזה זה משהו שיכול להגביל אותו ו/או לבטל לו אותם?
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'שבר בקובואיד'
שבר בקובואיד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2012 | 21:27
295
הטיפול בשבר קובואיד תלוי בנזק. אם השבר בסה"כ עם דחיסה קלה וללא פגיעה משמעותית במשטח המפרקי הטיפול לרוב יכלול קיבוע בגבס ל6 שבועות.
בהחלט יתכן שלאחר 3 שבועות הכאב פוחת. תהליך איחוי עצם הינו הדרגתי ואינו מסתיים ב3 שבועות. גם לאחר סיום הקיבוע ומעבר להפעלה תיתכן תקופת החלמה הדרגתית וצורך בפיזיוטראפיה. זה שונה מאדם לאדם לפי גיל וחומרת הפגיעה. ככל שהפגיעה קלה יותר ההחלמה מהירה יותר.
לצפיה ב-'כאבים בברך'
כאבים בברך
10/09/2012 | 11:49
1
46
שלום
זה תקופה שאני סובל כאבים בברך שמאל וקשה לי ללכת
עשיתי US
והתוצאות מצורפות
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2012 | 21:20
17
המידע לא מספיק כדי לאבחן את בעייתך
פנה לבדיקת אורטופד
לצפיה ב-'כאב בברך שמאל'
כאב בברך שמאל
10/09/2012 | 10:14
1
568
שלום -
לפני שנתיים בערך התחלתי להרגיש כאבים בברך שמאל אחרי ריצה.
בבדיקת הMRI זיהו קרע במיניסקוס שהעריכו שזה הבעיה. עשיתי ניתוח ארטוסקופיה בברך, הרופא המנתח סיפר לי כי במהלך הניתוח הוא זיהה שהקרע קטן מאד והחליט לבצע שטיפה בלבד. בנוסף הוא שם לב שהסחוס רך ממה שהוא אמור להיות (הוא תיאר את זה כדרגה 2 מתוך 4). תהליך השיקום היה ארוך ולא מוצלח למרות שעשיתי פיזיוטרפיה במשך חודשיים. הברך מאד כואבת לי עכשיו כול הזמן אני לא יכול לרוץ בכלל וכואב לי לעלות במדרגות. הכאב הוא בעיקר בצד האחורי שמאלי. הפיקה זזה כול הזמן ואני צריך לעשות מתיחות כדי "להחזיר" אותה למקום. לאחרונה הלכתי לרופא (אחר!) ושוב עשיתי MRI. בסריקה לא זיהו שום דבר בתוך הברך ולא היה שום סימן לניתוח.
הרופא חסר עיצות ושלח אותי שוב לפיזיוארפיה. אני בן 32 ואני אוהב מאד ספורט, אני לא מוכן לוותר על זה כול כך מוקדם.
מישהו מכיר סיפור דומה או יש לו כיוון מה אני יכול להעשות עכשיו?
לצפיה ב-'כאב ברך'
כאב ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2012 | 21:18
94
לכאורע ההדמיה והארטרוסקופיה לא הדגימו ממצא משמעותי במפרק.
התלונות שלך מעורבות. תלונות על הפרעה בתפקוד הפיקה (שנמצאת מלפנים) וכאב צדדי אחורי שיכול להתאים לבעיה רצועתית או דלקת גידית. כאבי המדרגות לרוב יתאימו לבעיה בפיקה. טיפול לבעיות כאילו לרוב יבוצע בפיזיוטראפיה אך עליה להתמקד בבעיה הנכונה. כמוכן לעיתים ברכיה עם טבעת סיליקון תאפשר פעילות כגון ריצה.
בנוסף יתכן והכאב מוקרן ממקום אחר, לדוגמא בעיית גב או בעיה במפרק ירך יכולה לגרום הרגשת כאב בברך למרות שהבעיה לא שם.
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
09/09/2012 | 18:21
3
|*|הוא אולי רוצח סדרתי, אבל אי אפשר שלא לאהוב אותו. אם גם אתם חלק מהמעריצים של הסדרה עטורת השבחים דקסטר בטח תשמחו לדעת שעכשיו אפשר גם לדבר עליה בפורום משלה|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| דרמת הפשע הטלוויזיונית המשובחת, קאסל, עומדת לחזור למסכים ממש בקרוב. מכורים לעלילות סופר המסתורין ובלשית המשטרה|?| פורום קאסל הוא המקום בשבילכם|!|

|צבע| אחת הלהקות המצליחות, האהובות והבועטות בעולם המוסיקה מגיעה לתפוז! פורום גרין דיי, הוא המקום לפגוש את כל המעריצים ולדבר על כל מה שקורה עם הלהקה|!|
לצפיה ב-'שינה עם כרית בין הרגלים'
שינה עם כרית בין הרגלים
10/09/2012 | 08:58
1
456
מדוע בריא לישון עם כרית בין הרגלים
לצפיה ב-'כרית בין הברכיים...'
כרית בין הברכיים...
19/09/2012 | 07:42
152
כשאתה עומד דום יש רווח בין הברכיים (כי רוחב שתיהן יחד קטן מרוחב האגן).
כששוכבים על הצד, הברך העליונה נוחתת אל התחתונה או אף אל המיטה.
היא מושכת איתה את האגן וכך סוחטת את עמוד השדרה.
חשובה כרית עבה!!
רפי עשת - הרבה יותר מטיפול

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -
ד
מנהל פורום אורתופדיה
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה