לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279312,793 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-'CTS'
CTS
14/08/2012 | 13:52
1
15
כל בוקר אני קם כאשר יד ימין שלי משותקת לגמרי. אני לא מרגיש אותה לחלוטין, גם אם אני אחבוט אותה בקיר- אני לא ארגיש.
די שזה יפסיק אני עושה הרבה תנועות עם היד וזה עובר.

זה חוזר על עצמו כל בוקר כבר הרבה זמן.

חיפשתי מעט באינטרנט ומצאתי את תסמונת ה CTS. האם זה זה? או שפשוט אני ישן לא טוב?

תודה מראש!
לצפיה ב-'יד רדומה'
יד רדומה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 15:02
17
זאת אכן אפשרות
ראשית מומלץ לא לישון על היד (האם אתה ישן על הבטן?) ולא בכיפוף חד.
במידה וזאת אינה הבעיה גש לבדיקה. האבחון נעשה על פי הבדיקה הגופנית ולפי צורך בדיקת EMG
לצפיה ב-'מומחה להריון בסיכון גבוה ב-'
מומחה להריון בסיכון גבוה ב-|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 13:28
1
3
|חמסה| עוברים את ההריון בשלום
בואו ללמוד ולשמוע על טיפול תרופתי במהלך הריון בסיכון גבוה -
תרופה לצירים מוקדמים? פרוגסטרון בהריון? ומה לגבי מניעת לידה מוקדמת?
פרופ' מיכאל קופרמינץ, מנהל היחידה לאשפוז טרום לידתי, יענה על כל השאלות מחר בשעה 10:00.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?F...

|סיוע| מתמודדים עם חרדה חברתית
חיים עם חרדה חברתית ומתלבטים בנוגע לטיפול והתמודדות עם המצב|?|
ד"ר צופי מרום היא ראש המרכז לטיפול בחרדה חברתית במרכז לבריאות הנפש גהה - הפנו אליה את כל השאלות שיש לכם. האירוח עצמו יתקיים מחר בשעה 14:00.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?F...
לצפיה ב-'צריכה המלצה'
צריכה המלצה
14/08/2012 | 17:33
12
כבר כמה חודשים טובים שאני סובלת מדלקת בגיד במפשעה בצד שמאל
ובתור רקדנית זה מאוד מאוד מגביל אותי
אף פעם לא סבלתי מכאלה דלקות
עכשיו אני לא מסוגלת להימתח בצד שמאל ולעשות שפגט וזה מאוד מציק
כבר לקחתי כמה כדורים כולל ארקוקסיה ואף אחד מהם לא עזר לגמרי
כמו כן קיבלתי הפנייה לפיזיותרפיה

אז רציתי המלצה למכון פיזיותרפיה שיכול לעזור בסוגים כאלה של פציעות ספורט באיזור גבעתיים
ואולי גם המלצה לאורתופד שמתמחה בכאלה סוגי פציעה
תודה
לצפיה ב-'החלפת ברך'
החלפת ברך
13/08/2012 | 22:51
1
39
שלום.אני צריכה לעבור החלפת ברך. מלאה. רציתי לדעת אילו סוגי שתלים (ברכיים קיימים בשוק ומה ההבדל בניהם?
לצפיה ב-'החלפת ברך'
החלפת ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 14:59
28
ישנן החלפות ברך חלקיות בהן מחליפים רק צד אחד של הברך. מתאים למי שיש לו פגיעה ממוקדת בצד אחד בלבד בתוך המפרק.
החלפה מלאה יכולה להיות עם חיזוקים, עם יתד המגיעה לעומק העצם, עם ציר מגביל- כל הנ"ל נבחרים לפי מצב המפרק, ניתוחים קודמים, חסר עצם באזורים מסוימים וכו. ככלל בניתוחים חוזרים REVISION השתל יותר מוגבל והצלחה מופחתת.
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
13/08/2012 | 22:22
1
21
שלום, לפני כיומיים ביקרתי אצל אורטופד לאחר כאבי גב המקרינים לרגל שמאל  (מהם אני סובלת כמה שנים) וצואר. במהלך הבדיקה שהתבצעה בתחתונים וחזיה ונראתה לי תמוהה, הרופא מדד את היקפי הירכיים והשוקיים שלי בשתי הרגליים ואף שרטט עם עט על הרגל. מהי המשמעות? האם הבדיקה היתה חייבת להתבצע ללא מכנסיים?
תודה רבה, א
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 14:55
21
כעקרון יש לבקש מהחולה להתפשט לבדיקה אם כי לרוב מבצעים זאת בצמצום.
לגבי היקפים- משתמשים בכך להשוואה בין הרגליים כשחושדים בדלדול שרירים. יש המסמנים את נקודת המדידה שצריכה להיות זהה בגובה בין 2 הרגליים.
לצפיה ב-'כאבים ורעידות בזרוע השמאלית '
כאבים ורעידות בזרוע השמאלית
13/08/2012 | 17:42
1
18
לפני כחודשיים נפלתי מגובה של בערך 4-5 מטרים (תאונת צניחה, המצנח קרס סמוך לקרקע) סבלתי משריטות ומה שנראה היה לי כחבלות קלות בלבד. לא התפנתי לקבלת טיפול רפואי.
בשבועות האחרונים אני חשה כאב עמום בזרוע השמאלית מעל למרפת ועד לכתף, ואני סובלת מרעידות בזרוע הנ"ל.
היות ואני שמאלית, זה מתחיל להפריע לי לביצוע פעולות פשוטות
האם יכול להיות קשר לנפילה?

לצערי, לא אוכל לפנות לרופא בעניין בשבועות הקרובים (חיה בחו"ל, עניין של ביטוח)

מה יכול לגרום לזה?
תודה,
לי
לצפיה ב-'כאבים לאחר חבלה'
כאבים לאחר חבלה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 14:45
11
יכול להיות קשור
לדוגמא שטף דם בשריר וכו שגורמים לכאב ומגבלה.
קשה להעריך בלי לבדוק.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לממצאי בדיקות'
שאלה בנוגע לממצאי בדיקות
13/08/2012 | 11:14
1
13
שלום,

בתשובות לבדיקות דימות שעשיתי נרשמו הדברים הבאים:

ממצאים: ע.ש. מותני (חזיתי וצדדי).
מנח החוליות תקין.
מבנה החוליות והמרווח הבין חוליתי שמורים.

בתשובות לבדיקת CT - ע"ש מותני נרשם:

ממצאים:
תעלה גרמית ברוחב תקין.
לורדוזיס מותנית שמורה.
L1-2
מבנה גרמי תקין.
המפרקים הפצטאליים שמורים.
פורמינות נוירליות שמורות.
L2-3
ללא בלט דיסק
נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין.
שינויים ניווניים במפרקים הפצרים.
L3-4
ללא בלט דיסק.
נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין.
שינויים ניוונים במפרקים הפצטרים.

שאלותי הן:
1. מה משמעות הממצאים?
2. מדוע אין התייחסות לחוליות L4-L5? האם זה הגיוני?
3. האם העובדה שלא רשום מתחת ל-L1-2 שאין בלט דיסק, אז יש?

תודה רבה,
גלית.
לצפיה ב-'עושה רושם שחסר דף מהתשובה'
עושה רושם שחסר דף מהתשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 14:41
11
לצפיה ב-'"חדר החדשות" מגיעה ל'
|*|"חדר החדשות" מגיעה ל|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 18:17
1
תמיר רציתם לדעת איך עובדים הדברים מאחורי הקלעים של עולם החדשות? מעדיפים את החדשות שלכם בדיוניות, ומלאות בדיאלוגים ומונולוגים מבריקים שישאירו אתכם עם פה פעור?:-0
אז הסדרה החדשה והנפלאה "חדר החדשות" היא בדיוק מה שאתם מחפשים|!|
אתם מוזמנים לדבר עליה בפורום חדש שכולו מוקדש להתמכרות הבאה שלכם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'חור בגב'
חור בגב
12/08/2012 | 00:50
1
28
יש לי חור בגב התחתון כמעט מעל הישבן קראתי על זה שזה קשור לעמוד השדרה .רציתי בבקשה לדעת על זה יותר מה זה ממה זה ניהיה ולמה ואם צריך לטפל?
לצפיה ב-'חור בגב'
חור בגב
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 21:17
22
אם הכוונה לגומות בשיפולי הגב זה בסדר ואין צורך בטיפול. "חור" אחר יש לברר.
לצפיה ב-'רציתי לדעת האם ייתכן שטף דם בשריר?'
רציתי לדעת האם ייתכן שטף דם בשריר?
11/08/2012 | 23:46
1
13
ידוע שקיים שטף דם תת עורי כתוצאה ממכה , אך ייתכן שיהיה בשריר כתוצאה מהתעמלות?
לצפיה ב-'בוודאי. בעקבות חבלה או בעקבות קרע'
בוודאי. בעקבות חבלה או בעקבות קרע
12/08/2012 | 10:51
8
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/08/2012 | 23:13
1
18
שלום רב,

אני בן 60.
כחודש וחצי יש לי כאבים בכתף שמאל כאשר אני מרים את היד מעל גובה הכתפיים ומסובב אותה לאחור וגם כשאני מעביר את היד אל מאחורי הגב בגובה המותניים ומרים אותה למעלה לכיוון הראש.

לאחר בדיקה פיזית האורתופד אמר שלדעתו מדובר בדלקת בגיד של הכתף, כתב אבחנה של
״tenosynovitis shoulder", הפנה אותי לטיפול פיזיותרפיה
או במקום זאת ליטול את התרופה arcoxia 90mg לעשרה ימים.
טרם נטלתי את התרופה כיוון שהחלטתי לנסות קודם את הטיפול הפיזיותרפי.

הרופא כתב בהפניה למכון הפיזיותרפי:
״תלונות: כאבי כתף שמאל באבדוקציה וסיבוב חיצוני.
ממצאים: בבדיקה, הגבלת סיבוב חיצוני של כ 10 מעלות, רגישות בקידמת האקרומיון.
אבחנה: tenosynovitis shoulder.
סיבת ההפניה לפיזיותרפיה: לטיפול סימפטומטי ותרגילי טווח כתף שמאל״

שאלותיי:
1.  אילו בדיקות רלוונטיות קיימות היכולות לחזק או לשלול את האבחנה מעבר לבדיקה הפיזית?
2. מכיוון שיש זמן רב עד לתור שלי לפיזיותרפיה, אודה לכם אם תוכלו לכתוב לי תרגיל מומלץ (תיאור התרגיל או שמו שאוכל לחפש באינטרנט), כדי שאוכל לתרגל בינתיים כיוון שהכתף כואבת לי מאוד כשאני מזיז אותה מעט ובטעות לאחורי הגב.

אודה לתשובה,
בברכה,
יוסי.
לצפיה ב-'כאבי כתף'
כאבי כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 21:15
21
הבדיקה הזמינה לענין זה הינה אולטראסאונד של הכתף בה ניתן לראות נוזל, קרע גידי וכו.
דף תרגילים תוכל לבקש ממכון הפיזיוטראפיה עוד טרם לטיפולך
לצפיה ב-'המלצה למדרסים'
המלצה למדרסים
11/08/2012 | 19:53
2
14
שלום,
קיבלתי מרשם למדרסים.
אין לי מושג מאיפה מתחילים - האינטרנט מלא בחברות וסוגי מדרסים שונים.
איך אני יכול לדעת איזה חברה מומלצת וטובה?
מה סוג המדרסים הכי נחשבים היום (אין בעית תקציב) ?
לצפיה ב-'המלצה למדרסים'
המלצה למדרסים
12/08/2012 | 10:41
1
18
בתשובה לשאלתך   מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.

למען הרחב ידיעותיך בנושא מדרסים אני מצרף קישור למאמר על סוגי מדרסים שונים:

http://pedia.walla.co.il/?w=/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7...

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
לצפיה ב-'תודה יעקב'
תודה יעקב
12/08/2012 | 13:40
8
לצפיה ב-'קרע חלקי ברצועת כף יד ימין'
קרע חלקי ברצועת כף יד ימין
11/08/2012 | 14:28
1
16
שלום רב!
אני חייל בצה"ל עם פרופיל 72.מזה כשנה אני מתלונן על כאבים עזים בשורש כף יד ימין המלווים בהתנפחות וקושי בתנועת האצבעות.לאחר בדיקת MRI נמצא שיש לי קרע חלקי בצד הוולארי של הרצועה הסקפו ולנאטית.
רציתי לדעת האם ממצא זה עלול להוריד פרופיל,אם קרע זה עלול להחמיר ומה הטיפול שעליי לאמץ?

תודה מראש!
לצפיה ב-'קרע רצועה בכף היד'
קרע רצועה בכף היד
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 21:05
10
פרופיל???
טיפול תלוי במידת היציבות של עצמות אילו (סקפואיד ולונייט) בצילומים
מומלץ שתפנה למומחה כף יד להערכה מלאה.
לצפיה ב-'כף רגל נוטה החוצה '
כף רגל נוטה החוצה
11/08/2012 | 13:21
1
12
היי...אני בן 25 ויש לי בעיה שנמשכת כבר כמה שנים
כף הרגל הימנית שלי נוטה כלפי חוץ
גם כשאני יושב רגיל על כיסא או שולחן גבוה והרגליים רפויות באוויר ואני מבצע תנועה של פלקס ברגליים (מרים אחורה ) אז כף רגל ימין מתרוממת באלכסון ימינה וכף רגל שמאל מתרוממת בקן ישר כמו שצריך
האם יש תרגילים כלשהם או פיתרון מסויין או טיפול?
הבעיה הזהו מפריעה לי כמעט בכל פעולה מוטורית שאני מבצע
זה אפילו מפריעה לי בעמידה רגילה

תודה
לצפיה ב-'צריך לבדוק כדי להבין מה מקור הבעיה'
צריך לבדוק כדי להבין מה מקור הבעיה
11/08/2012 | 14:18
11
שיכולה לנבוע למשל ממפרק הקרסול, או מעצמות השוק, או ממפרק הברך, או אולי בעיה שקשורה לרקמות רכות (שרירים, גידים, רצועות וכולי).

אחרי בדיקה אפשר להעריך מה אפשר ומה צריך לעשות כדי לתקן.
לצפיה ב-'שלום רב לחברי הפורום'
שלום רב לחברי הפורום
11/08/2012 | 09:56
2
17
שבת שלום
לאחר כארבע שנים של כאבים אובחנו אצלי בלטים  בעמוד שידרה צווארי סידרה של כארבעה בלטים כאשר המשמעותיים הם בC5 ובC7 שמאוד מפריעים לתיפקוד היומי ולתיפקוד הכללי
לאחר סידרה של טיפולים אלטרנטיביים שכללו יוגה ופילאטיס וכן זריקות תחת שיקוף הומלץ על ידי הרופא המטפל וכן על ידי נוירוכירורג ידוע בתחומו ניתוח שבו יוחלפו שני הדיסקים הסוררים וקיבוע של החוליות
השאלה שלי מה הסטטיסטיקות של אחוזי ההצלחה של הניתוח
והאם התנועה שלי תוגבל בצורה משמעותית אחר כך
מצד אחד אני רוצה לא להמשיך עם הכאב והמוגבלויות שהבלטים יוצרים מאידך מפחד שזה יהיה יותר גרוע אחר כך
תודה למשיבים
לצפיה ב-'ניתוח צווארי'
ניתוח צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 21:02
1
16
ישנם מספר סוגי ניתוחים.
אתה צריך לשאול את המנתח לגבי הסטטיסטיקות והטווחים לסוג הניתוח הספציפי שהוא מיעד לך
לצפיה ב-'תודה '
תודה
12/08/2012 | 23:00
10
לצפיה ב-'שבר טרוכנטרי'
שבר טרוכנטרי
11/08/2012 | 00:33
5
76
אבי בן 77 נפל בעת שהתעורר לאחר מס' צעדים, ברגל שמאל היו לו כאבים וכן שספג חבטה קלה בראש. האבחנה בביה"ח בילנסון הייתה שבר טרוכנטרי ( עד כמה שהצלחתי לזכור את המילה טרוכ..) לדעת האורטופד האבחנה היא ללא עוררין שבר.
היות ואבי בגיל מבוגר לאחר שלפני מס' שנים היה לו אירוע מוחי, לוקח תרופות נגד לחץ דם וכן סובל מדלקת פרקים, המשביתה אותו בכל שנה למשך 3 שבועות .
השאלות:
1- היות וגם אבי וגם אני לא 'חסידים גדולים' של ניתוחים,בנוסף הבעיות הרפאויות שהוזכרו לעיל, האם ניתן בדרכים אחרות לאחות את השבר ואולי הזמן יעשה את שלו? מה גם היה בריא הולך מתפקד ואולי זה יסתדר לבד , אולי מתיחות מסויימות?
2. אולי עדיך לקבל חוות דעת נוספת ולהמתין עם הניתוח או לפחות לקחת זמן ואולי הוא ירגע יותר ( הוא קצת בטרואמה מהעניין), משום מה שמתי לב שהרופאים מעודדים לעשות את הניתוח כמה שיותר מהר..
3. מה הסיכונים של ניתוח מהסוג הנ"ל ? האם יש סיכוי שרגל אחת תתקצר אחר הניתוח.
4. הבנתי שישימו לו ברגים כדי לחבר את העצם, האם לאחר הניתוח הוא יוכל לעשות כל פעולה ללא חשש כתוצאה מחיבור הברגים.
תודה מראש
לצפיה ב-'שבר פרטרוכנטרי של עצם הירך'
שבר פרטרוכנטרי של עצם הירך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 21:00
4
48
שבר נפוץ בגילאים מבוגרים
הסיכון לתמותה גובר ככל שממתינים ולכן משתדלים לנתח בהקדם
טיפול לא ניתוחי בדרך כלל יחייב ללא דריכה 6 שבועות ואיחוי השבר יהיה במנח שבו הוא נמצא כלומר אם יש תזוזה הוא יתחבר במצב העקום.
יתכן קיצור רגל לעיתים בניתוח אך זה יותר נפוץ אם לא מנתחים.
לצפיה ב-'לא הבנתי-הסיכוי לתמותה גובר שלא מנתחים,מדוע?'
לא הבנתי-הסיכוי לתמותה גובר שלא מנתחים,מדוע?
13/08/2012 | 08:18
3
24
הרי מאידך אתה אומר שבמידה ומנתחים השבר מתאחה לאחר 6 שבועות, אז מה גורם לסיכון לתמותה ?

שנהייה כולנו בריאים!
לצפיה ב-'לא הבנת'
לא הבנת
13/08/2012 | 20:05
2
33
אם לא מנתחים צריכים לחכות 6 שבועות ללא דריכה.
אם כן מנתחים בד"כ מותר לדרוך מהיום הראשון.
לצפיה ב-'1. מה גורם לסיכון לתמותה ? 2 מה צריך להקפיד '
1. מה גורם לסיכון לתמותה ? 2 מה צריך להקפיד
14/08/2012 | 08:38
1
21
לאחר הניתוח או לחילופין מי שלא עושה ניתוח על מנת לא להכנס לסטטיסטיקה של תמותה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 14:49
22
לאחר ניתוח/ אי ניתוח יש צורך במתן תרופות מדללות דם כגון קלקסן עד לזמן בו חוזר האדם לניידות. לרוב כ6 שבועות כדי למנוע קרישי דם ורידים. צריך להקפיד על אוורור ריאתי טוב ע"י תרגילי נשימה למי שלא נייד. כל הנ"ל ניתנים בשחרור ע"י הרופאים/פיזיוטראפיסטים.
הסיבוכים הם לרוב עקב מחלות הרקע הידועות עוד קודם (לב ריאות וכו)
לצפיה ב-'סריקה על קולית של ברך שמאל'
סריקה על קולית של ברך שמאל
10/08/2012 | 18:47
1
15
שלום רב: בתאריך 5/7/2012 ביצעתי סריקה קולית של ברך שמאל בגין כאבים עזים ולהלן התוצאות. TENDINITIS קשה של הגיד הפטלרי עם בצקת מסביב ותפליט מינימלי, התעבות של הגיד בעיקר בחלקו הפרוקסימלי.
אין לשלול אפשרות APEXITIS ללא נוזל בבורסה SASD יתר מיניסקוסים ,רצועות הקולטרליות,גיד ה QUADRICEPS ופוסה פופליטיאלית הודגמו ללא ממצא חריג.

אני מבין שמדובר ככל הנראה בדלקת ולכן אני לוקח אטופן (600 מ"ג) פעמיים ביום סך הכל 1200 מ"ג. למרות שחלף חודש ושבוע הכאב במאמץ לא מפסיק. היות ואני ספורטאי אני כבר חודש ימים במנוחה מהספורט. ולשאלתי האם יש כדור אחר שאני יכול לקחת ? היתכן שכדור האטופן לא עוזר ? ובמילים אחרות מה אתם מייעצים לי לעשות. אודה לכם מאוד. ירון
לצפיה ב-'דלקת גיד פטלארי'
דלקת גיד פטלארי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 20:56
13
רצוי לשלב טיפול פיזיוטראפי כולל בגלי קול וכן הדרכה אישית לתרגול נכון ומותר.

לצפיה ב-'שבר בקרסול- אחרי 6 שבועות גבס'
שבר בקרסול- אחרי 6 שבועות גבס
10/08/2012 | 08:58
1
23
אני שברתי את הקרסול. הייתי 6 שבועות עם גבס.
השבוע הורידו לי את הגבס ובצילומים הראו שהשבר התאחה אבל לא לגמרי.

האורטופד אמר שאתחיל לדרוך ואנסה ללכת.
הבעיה שאני לא יכולה לדרוך ולא ללכת! זה  כאבים איומים! אני לא מצליחה לדרוך על הרגל השבורה.

מה אני אמורה לעשות? כמה זמן זה לוקח?
לצפיה ב-'שבר סקרסול'
שבר סקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 20:53
17
תהליך החיבור של שבר ארוך וממשיך עד כשנה. ב6 שבועות לרוב יש חיבור חלקי המספק להפעלת משקל. עצם הפעלת המשקל מגרה את העצם להמשך חיבור חזק. רצוי להתחיל את הדריכה בסיוע פיזיוטראפיסט וקביים עם הגדלת המשקל על הרגל הדרגתית ככל שניתן. כמובן שאם יש בעיה יש להתיעץ עם האורטופד שמטפל.
לצפיה ב-'אבקש חוות דעת לסיטי גב תחתון'
אבקש חוות דעת לסיטי גב תחתון
09/08/2012 | 16:50
3
20
בחתכים האקסיאליים: קשרי שמורל קטנים בלוחיות עליונות של L1 L2. אוסטיאופיטים קידמיים קטנים ב5,4,3L .היפרטרופיה קלה של המפרקים הפצטלים ב-5/4L, ו-s1/5L.
גובה 2L - L1 רוחב תקין של תעלה השידרה והפורמינות.
סריקת 3L - 2L רוחב תקין של תעלת השידרה והפורמינות. בלט דיסק כללי עם הסתיידויות בהיקף,סוגר את הרצסים הצדדים.
סריקת 4L 3L רוחב תקין של תעלת השידרה והפורמינות. בלט דיסק כללי המשיק לשק הדרולי ולשורשים העיצביים בחלק החוץ פורמינלי.
סריקת 5L 4L רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. בלט דיסק כללי המשיק לשורשים העצביים בחלק חוץ פורמינלי.
סריקת 1S 5L רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.
מיפרקי ה JISתקינים.
אבקש חוות דעת אני סובלת מכאבי גב תחתון שמקרין לי לרגל (הרגל נרדמת) קשה לי לעמוד וללכת. יש לציין שאני אחרי ירידה של 30 קג במשקל. תודה
לצפיה ב-'סיטי'
סיטי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2012 | 20:51
2
14
בCT מספר בלטי דיסק שחלקם במגע עם השורשים העצביים.
לצפיה ב-'מה הפיתרון לכאבים הקשים ולקושי בהליכה? תודה'
מה הפיתרון לכאבים הקשים ולקושי בהליכה? תודה
13/08/2012 | 08:14
1
11
לצפיה ב-'גב וכאבים'
גב וכאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2012 | 14:40
8
תרופות נוגדות כאב, פיזיוטראפיה, רפואה אלטרנטיבית, מרפאת כאב בה ניתן לבצע בלוק לשורש הכואב או הזרקה אפידוראלית וכו. ואחרון חביב במקרה ואין הטבה לאורך זמן ניתן לשקול טיפול ניתוחי במידה ומתאים.
לצפיה ב-'כאבים עזים בשוק הרגל- כותבת בשם בעלי'
כאבים עזים בשוק הרגל- כותבת בשם בעלי
09/08/2012 | 10:11
1
14
לפני כחודש וחצי החל לסבול מכאבי גב תחתון מאוד חזקים בצד השמאלי שנמשכו כמה ימים. הוא חשב שמדובר בגב תפוס . אחרי כמה ימים הכאב בגב עבר, אבל האגן החל מאוד לכאוב - שוב בצד השמאלי. הוא חשב שמדובר בשריר תפוס או בדלקת כלשהי. הכאבים התחילו להקרין על הירך השמאלית, בהתקפים. בעיקר בביצוע תנועות פתאומיות, כניסה לרכב ( בצורה של "זץ" - כעין זרם חשמלי שתוקפ באופן פתאומי). בשלב זה הלך לרופאה, שבדקה את הרגל ואמר שכנראה יש דלקת בעצב  שיוצא מהאגן ונמשך עד קצות האצבעות (הוא לא זוכר את שם העצב - למישהו יש מושג?) , ורשמה לו כדורי "ארקוקסיו" פעם ביום למשך עשרה ימים, ואמרה לבדוק עם אורתופד אם לא מדובר בפריצת דיסק.
מאז הכאבים נדדו למטה, ומתמקדים בעיקר בחלק התחתון של שוק הרגל , יש הרגשה מתמדת שכפ הרגל והאצבעות רדומות ( מעין עקצוץ). הכאב בא והולך ללא תבנית מוסדרת. הכאב פחות מורגש בזמן ישיבה, אחרי כמה דקות של הליכה מופיע, ואחרי כמה שעות שכיבה הוא מופיע בצורה מאוד עזה ( מתעורר באמצע הלילה מכאבים ונאלץ לעמוד ).
האם זה נשמע כמו פריצת דיסק? האם זה אכן נשמע כמו בעיה אורתופדית ? לאיזה רופא לפנות ? (אני שואלת כי המצב מאוד השתנה מאז האיבחון של רופאת המשפחה ).
תודה!
לצפיה ב-'כאבי גב שנדדו לרגל'
כאבי גב שנדדו לרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2012 | 13:38
15
אכן יתכן כדלקת של העצב הסכיאטי ממקור גב תחתון. יש להבדק ע"י אורטופד לשקילת המשך בירור וטיפול.
לצפיה ב-'סגנון שחייה מומלץ לקיפוזיס'
סגנון שחייה מומלץ לקיפוזיס
09/08/2012 | 10:42
1
16
היי,
אני גבר בן 30 עם קיפוזיס
אני שוחה 3 פעמים בשבוע בכמה סגנונות (חזה, חתירה וגב)
הייתי רוצה לדעת אילו מהסגנונות הכי אפקטיבי ומומלץ לאדם עם קיפוזיס
תודה !
לצפיה ב-'שחיה'
שחיה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2012 | 13:50
16
לקיפוזיס תנוחתי כל סגנון שמחזק את שרירי חגורת הכתפיים ואינו גורם לכאבים.
לתשובה ספציפית אליך יש לפנות לרופא שבדק אותך וראה צילומים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה