לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

לצפיה ב-' מוזמנים להקרנה וערב מהאגדות '
|*| מוזמנים להקרנה וערב מהאגדות |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2012 | 19:19
ב-25.7 נקיים הקרנת טרום-בכורה מיוחדת לסרט החדש "שלגיה והצייד". חוץ מהסרט המעולה שיוקרן, נקיים התכנסות מגניבה במיוחד עם המון מוטיבים מהמעשיות שכולנו גדלנו עליהן והמון נשנושים מעולים שכל גולש יביא עמו |לב|

הסרט שיוקרן הוא טוויסט מפתיע לסיפור שלגיה המוכר ויעלה לאקרנים ב-27.7. שימו |לב|: הסרט מיועד למבוגרים.

לפרטים והרשמה להקרנה המיוחדת: http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
לצפיה ב-'כיווץ שריר פתאומי '
כיווץ שריר פתאומי
11/07/2012 | 01:26
1
23
הי
הבן שלי בן 12 לפני יומיים קרה לו בפעם השניה בחצי שנה אחרונה כיווץ שריר פתאומי באיזור שמאחורי הברך. זה קרה בזמן הליכה רגילה בבית הספר ולא בזמן פעילות גופנית כלשהי. הוא אינו יכול לדרוך על הרגל או ליישר אותה. הרופא חבש לו את הברך כדי לתמוך במפרק ונתן לו איבופרופיין . הוא נעזר בקביים להליכה.

נאמר לנו שאין מקום לדאגה והתופעה די שכיחה בגיל ההתבגרות. בפעם הראשונה שזה קרה לו בדיוק באותה רגל הדבר חלף מעצמו לאחר כשבוע. האם באמת אין מקום לדאגה או שעלי לעשות בירור נוסף שכולל בדיקות נוספות?

בתודה מראש
לצפיה ב-'כיווץ שריר'
כיווץ שריר
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2012 | 00:06
12
במידה והבעיה חולפת תוך מספר ימים כנראה שלא צריך להעמיק אך אם הבעיה מתמשכת/חוזרת כדי להעמיק יותר
לצפיה ב-'פציעה בקרסול'
פציעה בקרסול
10/07/2012 | 22:23
1
26
לפני 9 חודשים קרעתי את רצועות הקרסול במשחק כדורגל.

כיום אני עדיין סובל מכאבים בקרסול עדיים לא חזרתי לשחק וכל פעילות קטנה גורמת לי כאבים בעצמות בקרסול.

כאשר אני מזיז את כף הרגל כל פעם נשמעים רעשים של טיקים כאלה. עשיתי סי טי ונאמר לי שיש מבנה שמור מלמבד מבני אי גרמי שמור בקוטר 1 סמ בעצם הקלקלניוס . מה זה אומר???????3131
לצפיה ב-'פציעת קרסול'
פציעת קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2012 | 00:04
8
תשובת הCT שציינת בסה"כ תקינה. אי גרמי זה אזור דחוס יותר בעצם שאינו מהווה בעיה
צריך להמשיך בדיקה ובירור
לצפיה ב-'accsesry carpal bone ?? עזרה '
accsesry carpal bone ?? עזרה
10/07/2012 | 10:16
13
הי , בני בן ה 13 שמתאמן בריצה , מזה חודשיים כאב גדול בקשת כפות הרגליים בזמן ריצה .
אובחן עם עצם מיותרת ...
מה ההמלצה ואיך מטפלים ??
האם התופעה מוכרת
תודה
לצפיה ב-'בבקשה עזרה כל הבדיקות עשיתי'
בבקשה עזרה כל הבדיקות עשיתי
10/07/2012 | 01:04
1
27
שלום רב אני בן 44
אני יוצא להליכה לא מאומצת של 2 ק"מ .אני מגיעה אל הבית למחרת הברכיים מתנפחות מעט ויש נקודה אדומה על הפיקות וזה כואב מאד עד שאנני יכול לכופף את הרגליים
עשיתי את כל הבדיקות לכל סוגי דלקות פרקים וגאות הכל תקין .
עכשיו לא רק הברכיים גם החיבור בין כף הרגל לרגל מתנפח וכואב ואפילו האצבעות של כף הרגל .
למי עליי  לפנות איזה בדיקות מה לדעתכם גורם לזה הרופא שלי עובד עצות
ואני מיואש לוקח מספר ימים לנפיחות לרדת והכאבים לילות ללא שינה
בבקשה
תודה
לצפיה ב-'כאבים ונפיחות במפרקים'
כאבים ונפיחות במפרקים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2012 | 07:56
21
מומלץ בדיקת ריאומטולוג ואורטופד
לצפיה ב-'עיבוי עצמות '
עיבוי עצמות
09/07/2012 | 20:17
1
21
שלום  אני בחור צעיר בן 28  

בשנות נעורי עד גיל ה-20 בערך  התאמנתי  בספורט תחרותי  שדרש ממני לשמור על משקל  נמוך

יחסית 65 קילו  גובהי הוא 1.72  כרגע  אבל מה שמפריע לי זה שאין לי עצמות עבות  כלומר יש לי גוף ממש נערי

2 אחיי  גדלו רגיל ללא ספורט והם גדולים גבוהים ורחבים ממני    בצורה בולטת ומשמעותית  

כמו כן יש לי פנים עדינות ונשיות   ואין לי הרבה זיפים

אני חזק פיזית אבל (יחסית למשקל שלי - 70 ) איך לומר.... אני לא מרגיש מספיק גברי  הבנתי שספורט תחרותי יכול לגרום לפגיעה ברמת הטוסטוסטרון

ונראה לי שזה מה שקרה לי ( ועוד בגיל ההתבגרות - מתי שהגוף שלי היה צריך לגדול אני קם לו בששש בבוקר לעשות ריצה  מטומטם ...)
כי גם שערות לא צמחו לי עד שהפסקתי להתאמן  ואז ממש בזמן קצר צמחו לי שערות על החזה והבטן  דבר שלא היה

השאלה שלי היא כך : כרגע אני  הפסקתי להתאמן לחלוטין  אבל אני כן רוצה לחזור כי אני פשוט לא יכול לחיות אחרת  אומנם לא אתאמן פעמיים ביום אבל לפחות 4-5 בשבוע  השאלה שלי היא  האם  יש איזה דרך לעבות את העצמות :

חשבתי למשל על אפשרות להזריק טוסטוסטרון  או לצפות כמה פעמים בפרונו (להעלות את ההורמון בצורה טבעית ) במשך היום  האם זה יגרום לעיבוי העצמות ?

אם אני הולך למכון כושר אני גם יכול להעלות משקל אבל מנסיון בעבר אני מעלה רק מסת שריר ואם אני מפסיק או יורד במשקל  בגלל חיטוב עדיין העצמות לא מתעבות  

אשמח לקבל תשובה מפורטת  ככל האפשר גם אם תוכל להוסיף לי ידע בנושא כי זה ממש מציק לי מאוד מאוד מציק לי   בחיי
רק אל תישלח אותי לפסיכולוג או משהו כי יש לי ביטחון עצמי אני בחור מוצלח וכמעט בכל מה שרציתי היצלחתי  

היום  אני מרגיש שאם הייתי יותר רחב  עם עצמות כבדות היה לי יותר קל בעבודה שלי וגם בחיים ובכלל הדבר הכי חשוב לכל בנאדם  להרגיש זהות אמיתית  כרגע אני פשוט לא מרגיש מספיק גבר , אני גם שם לב איך גברים אחרים מקבלים יחס מוערך ומועדף  יותר ממני על הישגים פחות מרשימים , פאק דימת אתה מבין אני כמו אישה נשי לא משדר עוצמה נקודה

אשמח לקבל תשובה מפורטת  ככל האפשר גם אם תוכל להוסיף לי ידע בנושא , אני בחור רציני  מוכן ללכת רחוק מאוד להשיג מה שאני רוצה
כי זה ממש מציק לי מאוד מאוד מציק לי   בחיי
רק אל תישלח אותי לפסיכולוג או משהו כי יש לי ביטחון עצמי אני בחור מוצלח וכמעט בכל מה שרציתי היצלחתי  

מנהל פרוייקטים בארץ ובחו"ל
לצפיה ב-'עובי עצמות'
עובי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2012 | 07:54
17
הכתובת הנכונה היא רופא אנדוקרינולוג שבעזרת בדיקות יראה האם הפרשת ההורמונים תקינה אצלך והאם יש בעיה בצפיפות העצם
לצפיה ב-'חולשה בירכיים'
חולשה בירכיים
09/07/2012 | 18:15
3
36
שלום,
אני מדבר בשם חברה שלי, לפני כשבועיים היא התחילה להתלונן על כאבים ברגל באזור השוק, היא הלכה לבית חולים למיון (חיילת) וניתנה לה שם זריקת וולטרן באזור העליון של הישבן.
בנוסף לזריקה הזאת נאמר לה לקחת אטופן למשך 10 ימים.
לאחר הזריקה (יום יומיים אחריי) היא החלה להרגיש חולשה באזור הירכיים וסוג של כאבים המלווים את החולשה הזאת שבאים מדיי פעם כמו זרמים כאלה בתוך הרגל כהגדרתה..
היא נבדקה ע"י כמה וכמה רופאים ואף אחד לא מצא לה שום דבר ממשי.
היא עשתה בנוסף בבית החולים בדיקת דם לגילוי קרישים ואולטראסאונד וגם דברים אלה לא העלו דבר.
נאמר לה שאם הכאבים לא יפסקו מומלץ לה ללכת להבדק אצל ניורולוג.

יש לציין שהכאבים האלה ישנם עד היום, כבר מזה שבועיים, ואף אחד לא באמת ראה שום סיבה ממשית לכך...

אשמח לקבל עצה בעניין, מזה יכול להיות, איך אפשר לטפל (בהנחה שזה כלום באמת..)

תודה מראש
לצפיה ב-'כאבים בירכיים'
כאבים בירכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2012 | 07:51
2
37
קשה להעריך בלי לבדוק חולה. הסיפור של זרמים ברגל וחולשה מרמז על בעיה עצבית שיכולה לנבוע ברגל עצמה או בעמוד השדרה ולכן הומלצה בדיקת נוירולוג. ניתן לבצע בדיקת EMG הבודקת את העצבים הללו וסימני לחץ עליהם ויש לשקול הדמיה של עמוד שדרה מותני. הטיפול יגזר מהאבחנה.
לצפיה ב-'תודה רבה אך עוד שתי שאלות ברשותך :'
תודה רבה אך עוד שתי שאלות ברשותך :
10/07/2012 | 18:37
1
25
1. האם יכול להיות שהתופעה הנ"ל הנמשכת כשבוע וחצי אינה מסיבה ניורולוגית, אלא מלחץ, חרדה או סיבה אחרת?
2. במידה והסיבה היא כן ניורולוגית מה הוא סוג הטיפול ומהו משך ההחלמה והאם זה יחזיר את המצב לקדמותו?

ושוב המון תודה על התשובות האדיבות!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2012 | 00:02
9
1. כן
2. הטיפול תלוי בסיבה ולכן צריך בירור כפי שציינתי.
לצפיה ב-'אתם וילדיכם מוזמנים להקרנת סרט!'
אתם וילדיכם מוזמנים להקרנת סרט!
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2012 | 15:26
6
רוצים לקחת את הילדים לבוקר של כיף בקולנוע|?|
תפוז מזמינה את הגולשים להקרנת טרום-בכורה של הסרט המתוק הפיה לילי וחד הקרן|אקשן|

בסרט מתעוררת הפיה לילי בוקר אחד לצד חד-קרן מתוקה בשם לוסי ומחליטה לצאת למסע הרפתקאות עם חבריה כדי להחזיר את לוסי הביתה...
הסרט יוצא לאקרנים ב-26.7 ויחד עם הילדים תוכלו לצפות בו יומיים לפני כן ;-)

לפרטים נוספים והרשמה להקרנה - http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
לצפיה ב-'גובה'
גובה
09/07/2012 | 00:33
1
15
שלום,
הבין שלי בן 17 לקחתי אותו לפרופסור בעניין הגובה והוא עשה לו בדיקות והוא אמר שהוא הפסיק כבר לגבוה או אם יהיה לו מזל אז יתווספו לו עוד 2-3 ס"מ.
הבן שלי כרגע 1.61 ונורא קשה לו..הוא הכי נמוך בכיתה המון פעמים מציקים לו בבית ספר אני זוכר כל שנה לפחות מקרה אחד שהוא בכה כי הציקו לו.
זה מאוד מפריע לו ואני לא יודע מה לעשות..מצד אחד אני תמיד משדר שזה בסדר ואומר לו לא לדאוג הגובה הזה אחלה והוא לא יפריע לו בחיים אבל עמוק בתוכי אני יודע שיהיה לו
קשה עם הגובה הזה בחיים..בתור אחד שהוא 1.71-1.72 גם לא היו קשיים קצת עם הגובה למרות שהצלחתי להסתדר עם זה אבל זה הבדל של 10-11 ס"מ ביני לבינו.
אין אפשרות לעשות משהו..?כל טיפול כל דבר..גם אם משהו שיביא לו 'רק' עוד 5 ס"מ,אני רוצה שהוא יהיה 1.67-8 לפחות כי זה נחשב יחסית גובה 'סבבה' שהוא יוכל להסתדר איתו.
בנוסף אשמח אם תוכל להמליץ לי על רופא מומחה בארץ,אני לא מכיר ופשוט הלכתי על פרופסור שחבר אמר לי שהוא אחלה אבל לך תדע,אולי רופא אחר יהיה המושיע.
גם מאוד מוזר זה שהבן השני שלי שהוא בן 15 כרגע נושק ל1.80 (בלי עין הרע כמובן.)
תודה רבה לך מראש על זה שקראת את כל זה ואשמח לעזרה,שבוע מצויין שיהיה לך.
לצפיה ב-'גובה'
גובה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2012 | 07:47
10
בזמן הצמיחה יש אפשרות טיפול הורמונאלית ע"י רופא אנדוקרינולוג
לאחר סיום הצמיחה ישנם ניתוחים להארכת גפיים. ככל הידוע לי אילו אינם מבוצעים בארץ מסיבות קוסמטיות (כלומר מבוצע כאשר יש אי שיוויון בן אורך הרגליים או סיבה רפואית אחרת). בחו"ל ניתן לבצע ניתוחים אילו גם מסיבות קוסמטיות אך יש לזכור שיש להם גם סיבוכים.
לצפיה ב-'נקע בקרסול וקואליציה טרסלית'
נקע בקרסול וקואליציה טרסלית
08/07/2012 | 22:05
1
45
אני בת 20, ובשנה וחצי האחרונות רוקדת באופן די אינטנסיבי (בלט קלאסי, מודרני וג'אז)
זה זמן רב שיש לי כאבים בקרסול שמאל, שאובחן בMRI לפני כחודשיים כקואליציה של פסט מדיאלי:
"פלנו וולגוס ניכר. ללא תנועה סאבתלרית משמאל. אבדוקציה של כף הרגל. רגישות במשוש באזור navicular tuberosity  יותר משמאל. כח גס TP תקין".
ובהמשך כתוב:
"osprenavicular מחובר, יותר בולט משמאל. מיפוי עצמות קליטה בנביקולר טוברוסיטי משמאל."

לפני כשלושה שבועות בקפיצה לא טובה בשיעור בלט נקעתי את הקרסול. ומאז אני עדיין מתקשה מאוד לבצע אלמנטים בסיסיים ביותר בריקוד, המלווים בכאבים רבים תוך כדי ואחרי, בנוסף לצליעה ברגע שהמפרק מתקרר קצת אחרי השיעור.
בעקבות הנקע אני מטופלת בפיזיוטרפיה ע"י עיסוי נקודתי וkt tape
במקרים אחרים של נקעים בקרסול נאמר לי שהשיקום מהיר יותר ואחרי שלושה שבועות כבר הייתי צריכה להחלים.
כמה זמן לדעתך יקח לקרסול להחלים? מתי אוכל לחזור לרקוד?
בעוד כשבועיים אני מתכננת להכנס למסגרת של שבוע אינטנסי בריקוד, האם יש סיכוי שאוכל כבר לרקוד עד אז?

תודה רבה מראש
לצפיה ב-'נקע קרסול'
נקע קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2012 | 23:42
24
קואליציה טרסאלית מגבילה את התנועות של המפרקים שמתחת לקרסול. יכולה לגרום לכאבים בעיקר אם יש תנועתיות חלקית.
נקע בקרסול יכול לקחת משבוע ועד 3 חודשים. תלוי בחומרתו, בנפיחות, ברצועות שנפגעו.
לצפיה ב-' פורומים חדשים ב- '
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2012 | 19:26
3
כל אחד יכול להגיש בקשה לתביעה קטנה, אבל לא כל אחד יודע...
האם יש לי עילה בכלל? מה החוק אומר במקרה שלי? ואילו ראיות כדאי לצרף?
בואו לקבל עצות מעורך דין מומחה בתחום בפורום החדש תביעות קטנות -
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

והם חיו באושר ועושר... אבל יש עוד הרבה שאנחנו לא יודעים|!|
הסדרה החדשה והמקסימה עד עצם היום הזה נותנת לנו נקודת מבט מרעננת על עולם האגדות, כשדמויות כמו שלגיה וכיפה אדומה עברו מהעולם הדמיוני למציאות אחרי שהוטלה עליהן קללה.
גם אתם התאהבתם|?| בואו לדבר על זה בפורום|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'פענוח MRI'
פענוח MRI
08/07/2012 | 15:51
1
164
היי,
בבדיקת MRI שעשיתי נכתב לי כך -
בעמוד שדרה צווארי -
בלט דיסקלי אחורי קל בC6-7

בעמוד שדרה מותני -
פרוטרוזיה דיסקלית אחורית מרכזית קטנה בL5-S1

מה זה אומר? והאם צריך לעשות משהו?
תודה
לצפיה ב-'פענוח'
פענוח
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2012 | 23:38
48
בליטה קלה בלבד של הדיסק. אם איננה לוחצת על אלמנטים עצביים המשמעות קטנה וכנראה אין צורך בהתערבות.
לצפיה ב-'ציסטה בקצה חוט השדרה'
ציסטה בקצה חוט השדרה
08/07/2012 | 12:28
1
27
שלום רב,

אני בשבוע 22 להריון וביצעתי סקירת מערכות מאוחרת. במהלך הסקירה הכל נמצא כתקין מלבד ציסטה בקצה חוט עמוד השדרה באזור הקונוס המודולרי נצפתה ציסטה בקוטר 3 מ"מ, בין הCM ל Cauda E.
הקונוס המודולרי בעמדה תקינה.

הציסטה מלאה בנוזל צלול.

אשמח לשמוע האם לדעתך מדובר במשהו מהווה סיכון?

רב תודות,
לצפיה ב-'ציסטה בעובר'
ציסטה בעובר
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2012 | 23:36
13
מצטער. לא אוכל לעזור בתחום זה
לצפיה ב-'שאלה כללית על בעיות גב אצל בני אדם'
שאלה כללית על בעיות גב אצל בני אדם
08/07/2012 | 05:58
1
30
האם זה נכון שרוב הבעיות בגב ובעמוד השדרה אצל בני אדם נובעת
מכך שהתפתחנו מייצורים הולכים על ארבע?

ואם כן, האם ישנם דרכים להמנע מבעיות גב על סמך ידע זה?

תודה מראש
שאלה כללית
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2012 | 23:34
20
זו שאלה שאין לי עליה תשובה
מה שכן אפשר להגיד ש כ70% מהאנשים יסבלו במשך חייהם מכאבי גב
בוודאי שיש דרכים לשפר את המצב. מהתנהגות נכונה ביומיום כמו התכופפות נכונה ועד סוגי התעמלות לחיזוק השרירים התומכים בגב ובבטן כמו פילאטיס ופלדנקרייז.
לצפיה ב-'שבר בעקב '
שבר בעקב
07/07/2012 | 17:46
1
27
נפלתי לפני כיומיים. גיל 60 בד"כ בריא. עלי להחליט בהמשך טיפול. ניתוח או גבס?

calcaneus fracture תוצרות בדיקת CT:
Comminuted displaced fracture of the calcaneus. No depresses thalamic fragment seen. The majority the fracture is mildly displaced with the exception of the base of the posterior tuberosity where there is 1 cm of separation of the coronal components of the fracture.

לצפיה ב-'שבר בעקב'
שבר בעקב
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2012 | 23:30
7
חסר מידע עקרוני לקביעת צורך בניתוח הכולל 2 זויות שנמדדות בשם בולר וגיסן
כדי להחליט אתה צריך הסבר מהרופא האורטופד שראה את הCT
לצפיה ב-'איך עולים במדרגות עם קביים???'
איך עולים במדרגות עם קביים???
06/07/2012 | 16:32
1
27
לפני שבועיים נפלתי בבית ויש לי 2 שברים בבסיס המסרק בכף רגל ימין. אין לי גבס אבל יש לי מקבע קרסול. לפני יומיים הרופא אמר שאני יכולה להתחיל לנסות לדרוך לאט לאט על הרגל. עם קביים. עד עכשיו אני עולה ויורדת במדרגות על התחת כמו עכביש צולע. ניסיתי לעלות במדרגות עם הקביים ולא מצליחה. כואב מאוד ברגל הבריאה. איך עולים עם קביים בלי שיכאב או שיכאב פחות???
תודה עצמאותה
לצפיה ב-'שימוש בקביים'
שימוש בקביים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2012 | 19:27
21
את זקוקה להדרכה ישירה ע"י פיזיוטראפיסט. תוכלי לקבל הפניה אליו מאורטופד מטפל או רופא המשפחה
לצפיה ב-'ניתוח בעמוד השדרה'
ניתוח בעמוד השדרה
06/07/2012 | 16:21
1
40
שלום,

אני סובל מזה חצי שנה מכאבים בצוואר, שמקרינים גם ליד.
בבדיקות נמצא שיש לי 3 פריצות דיסק בעמוד השדרה הצווארי ולחץ על חוט השדרה.
הומלץ לי על ידי רופא אחד לעבור ניתוח לקיבוע 4 חוליות (C3-C7) בגישה אחורית, ועל ידי רופא אחר
קיבוע של 3 חוליות (C4-C7) בגישה קדמית.

אם יש מישהו שעבר ניתוח דומה, או מכיר מישהו שעבר - אני אודה לכם אם תוכלו לשתף איך השפיע הניתוח על מצבכם,
האם הקל על הכאב?

האם יש הבדל משמעותי בין שתי הגישות מבחינת סיכויי הצלחה וסיכונים?
מה ההשלכות של קיבוע 4 חוליות בצוואר על התפקוד ביום-יום?
האם ניתוח כזה צפוי גם להקל על הכאב או רק למנוע החמרה של המצב הנוכחי?

תודה
לצפיה ב-'ניתוח עמוד שדרה צווארי'
ניתוח עמוד שדרה צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2012 | 19:31
29
מטרות הניתוח הינן להפחית לחץ על המרכיבים העצביים. בכך נמנעת החרפת סימנים נוירולוגים ומושגת הפחתת הכאב. לגבי הבדלים בסיכנוים וסיכויים בניתוח יש צורך להתיעץ ברופא המנתח לגבי המקרה הספציפי.
אשמח אם אנשים שעברו ניתוח דומה יגיבו.
לצפיה ב-'אצבעות כף הרגל נוטות הצידה'
אצבעות כף הרגל נוטות הצידה
06/07/2012 | 13:04
1
39
שמתי לב שבחודשים האחרונים בעקבות לבישת נעלים שמצופפות את האצבעות התחליו האצבעות שלי להתעקם הצידה.כשאני אני הולך הרבה אני מרגיש מעט לחץ על המפרקים אך ללא כאב למרות מעבר לנעלים רחבות יותר האצבעות לא חזרו לעצם אלא פשוט נעצרה ההחמרה. השאלה שלי היא באילו מקרים ממולץ לטפל בדבר? ואיך למטפלים?
האם עליי לפנות לאורטופד או ראומטולוג?
לצפיה ב-'בהונות נוטות'
בהונות נוטות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2012 | 19:25
23
יש לפנות לאורטופד להערכה ויתכן צילום
לצפיה ב-'שיברי מאמץ כבר 5 חודשים '
שיברי מאמץ כבר 5 חודשים
05/07/2012 | 11:33
1
27
רוצה לדעת מה אפשר לעשות ההיתי במנוחה ולא עזר עשיתי מיפוי עצמות הכן יש שיברי מאמץ בשוקיים בצורה בינונית ומעלה ובכפיי הרגל וברך יש בצורה קלה יותר אני רוצה לדעת אם תחבושת של NEXCARE מחברת COBAN יכול לתת תמיכה לשרירים ולעזור לשיפור המצב ?? יש כאבים במצב של חוסר פעילות גם אני לא מתאמן מאז הפציעות מה אפשר לעשות?

תודה
לצפיה ב-'שברי מאמץ'
שברי מאמץ
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2012 | 19:22
11
לא מכיר תחבושת שמזרזת החלמת שברי מאמץ, רק הזמן מאפשר לגוף לרפא את הבעיה בעצמו. ניתן להתאמן ללא עמידה או קפיצות לדוגמא שחיה, הליכה במים, אופניים בישיבה
לצפיה ב-'שלום רב,נואשת לעזרה דחופה'
שלום רב,נואשת לעזרה דחופה
05/07/2012 | 13:30
1
29
מקווה שאוכל למצוא פה עזרה או הכוונה, אז ככה ביתי בת 3 ו-3 חודשים, סובלת מכאבי רגלים כמעט כל לילה עד כדי בכי. מזה כשנתיים, הלכנו לאורתופד ועוד אורתופד ועוד מומחה ושום דבר לא עזר. חלק אמרו שזה גדילה וחלק אמרו שזה יעבור. אנחנו נואשים וכואבים לראות אותה סובלת כל כך ולא ישנה כמו שצריך. מה עליי לעשות ?! תודה רבה
לצפיה ב-'שלום דב'
שלום דב
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2012 | 19:24
15
לצערי זה מסוג הדברים שלא יפתרו באינטרנט.
יש לפנות לאורטופד ילדים. ממליץ כמובן על מרפאת אורטופדית ילדים בי"ח דנה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
ד
ד"ר אבי צפריר
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה