מגילה

גרעין מירושלים

קומונות

תפוז אנשים

  • שלום אורח
  • הרשמה
  • כניסה למערכת
  • TapuzConnect
גרעין מירושלים

גרעין מירושלים


בהנהלת שנים1
פורום שנועד לדיונים והודעות בנוגע לגרעין המתהווה שלנו.
שימו לב: לא ניתן למחוק הודעות. מי שבכל זאת רוצה למחוק- שישלח לי הודעה.

תודה,
צבי


שיתוף בפייסבוק

ראשי
הודעות
לוח אירועים
צאט TV (0)
RSS
דף קבצים
חברי קומונה חברי הקומונה
הודעה בקומונה גרעין מירושלים
מגילה

מאת: שנים1ו   15/07/08 | 22:16

שלום לכולם,

רוצים להתייחס לדברים שאיתי כתב ובכך גם לענות קצת על ה"משימה" שהסכמנו לגביה במפגש האחרון (שכל זוג יגדיר מהם הדברים החשובים והבסיסיים בעיניו בקיום של הגרעין ובקהילה בה הוא היה רוצה לחיות).

קודם כל, אנחנו מסכימים עם הצורך לקבוע לוח זמנים ולדאוג שדברים יתנהלו בקצב מסוים על פי יעדים ומטרות. נראה שרובינו הרגשנו שהפגישה האחרונה התרחשה אחרי פרק זמן ארוך מידי מאז הפעם הקודמת, ולכן אנחנו מאוד שמחים על היוזמה להיפגש פעם בשבועיים.

איתי כתב שסה"כ כולנו מסכימים על כך שהשאיפה המשותפת שלנו היא: "הרצון לנסות ליצור קהילה והתיישבות שתחיה הוויה יהודית - שילוב של עשייה, יצירה ותורה, תוך עבודה נפשית פנימית וקירוב אחרים לנקודת הא-לוקית שבתוכם".
אנחנו מסכימים בגדול עם האמירה הזאת, אבל מרגישים שהיא קצת מעורפלת. מבחינתנו "הוויה יהודית" היא משהו שצריך לברר אותו כי הוא לא מושג ברור. כשאנחנו חושבים על "הוויה יהודית" בהקשר של הגרעין, אנחנו חושבים על קהילה שמורכבת מאנשים שאכפת להם מהמקום הרוחני שלהם, אנשים שעסוקים בתיקון עצמי ובשאיפה להתקדמות בעבודת ה'. אנחנו חושבים שיהיה מאוד יפה אם תהיה עבודה רוחנית משותפת, לימוד משותף, עיסוק משותף בפרויקטים, אבל חושבים שהשתתפות בכל אלה לא צריכה להוות תנאי להשתייכות לגרעין. יותר מזה, אנחנו חושבים שיש משהו שיכול להיות אפילו קצת צפוף מדי בהפיכת המימד הכ"כ אישי למשהו שמוכרח לבוא לידי ביטוי באופן רציף בתוך הקהילה (השתתפות בקבוצות וכאלה).

חשוב לנו שהקהילה תהיה תומכת,  שישררו בה יחסי שכנות טובים ועזרה הדדית. שהשאיפה תהיה לחיות חיי תורה, כל אחד באופן פרטי במקום שהוא נמצא בו, וגם הקהילה בחייה הציבוריים (כלומר, קבלת החלטות ע"פ דעת תורה כשיש צורך, שיעורי תורה, חינוך יהודי וכו'). פרויקטים למיניהם ומוסדות הם חשובים, אבל מבחינתנו הם לא הבסיס לגרעין. הבסיס הוא המשפחות שחיות בתוכו, כל אחת עם האופי והסגנון הייחודיים לה.

מבחינתנו עבודה בחוץ היא לגיטימית ביותר; לכל אחד מאיתנו כוחות שונים שהוא צריך לחשוב איפה וכיצד יבואו לידי ביטוי ויתרמו בצורה הכי משמעותית. יהיו כאלה שבשבילם זה יהיה ביישוב, יהיו כאלה שייסעו כל יום לעיר בשביל להתפרנס. ייתכן ומעורבות חברי הקהילה בפרויקטים השונים לאו דווקא חייבת להיות תנאי.

זהו בינתיים.


 
  
  
 ◄ שליחה באימייל   ◄ הדפסה

;
ההודעה הנוכחית בהקשרה


Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ