00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פרקולוג @ Perkolog

הפורנוגרפיה של האינטימיות

אומרים שמלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים. צדיקה אני לא, אבל באורח פלא, או באורח קסם, מישהו עשה את מלאכתי עבורי וכתב טקסט לכבוד מלאת שנה לערוץ יחסים. ההדגשות - והתודה - שלי.

 

לכותבים בערוץ יחסים יש יותר מיחס אחד ויכולת כתיבה, בעצם יש להם בהווה או בעבר (או בדמיון) כמה  וכמה מערכות יחסים, לפעמים מספיקה ידיעה ואפילו נרכשת לגבי יחסים,  אלו הם תנאי הקבלה הראשוניים לערוץ.

 

יש לי חבר, כרגע נשוי, אין לו  לטענתו על מה לכתוב בעניין יחסים, הכל אצלם יציב ושפיר. בדרך כלל הוא כותב מעולה, בעיקר חומר שיווקי/ניהולי, פעם אפילו נעזרתי בו לעריכת מכתבי אהבה אמיתיים שלי, עד כדי כך הוא מתנסח במדויק.

 

אני שוכח לפעמים שהחלום השלם הוא מערכת יחסים אחת שלמה ומלאה מהתחלה, אם אפשר היה מגיל 5 והלאה. רוב האנשים מחפשים את האידיאל הזה, חלקם `מוצאים` אותו באמצע שנות העשרים לכל המאוחר שלושים, מתחתנים ואחר כך בודקים את עצמם. הסטטיסטיקה של הגירושין היא מדד לתוצאות הבדיקה.

 

ואז אני נזכר שבעצם רוב האנשים חיים בשקט את היחסים שלהם (בטוח שכלפי חוץ) ומוצאים עניין, אולי מסתפקים, בהצצה לתוך חיי האהבה של השכנים. שם יותר מעניין, זאת לא באמת פורנוגרפיה, זאת הפורנוגרפיה האולטימטיבית של האינטימיות. אחרת לא הייתה לנו, הכותבים, בכלל זכות קיום.

 

ויש עורכת, שפגשתי במציאות, אחרת לא הייתי מאמין שהיא קיימת, ראיתי במו עיניי, אפילו בדקנו ובעבר שלנו יש קוים מקבילים, חיינו באותו איזור מחיה באותה תקופה בערך.

 

אמרו עליה (בפניה, במו אוזניי שמעתי) שהיא עושה עבודה מדהימה, אני מסכים איתם, היא יצרה יחסים, אמיתיים עם כל אחד מהכותבים. אני יכול להעיד על עצמי, שדרך הרשת יצרנו הרבה יחס. מהסוג החדש, שעדיין לא קוטלג או נחקר.

 

והיו הכותבים שבאו למפגש, ערב `חג האהבה`. חגיגת שנה לערוץ. נאספנו ע"י העורכת, נפגשנו גבוה, מעל תל אביב.

 

שאלת השמות הבדויים נפתרה מיידית, ממש בכניסה, כל אחד הביא איתו את הזהות האמיתית שלו, יותר מאשר הקוראים מכירים, פחות מאשר הוא מסתכל על עצמו במראה. אני משער שאלו שבאמת בחרו בעילום שם מלא, אלו פשוט לא הגיעו.

 

כולם ללא יוצא מהכלל תקשורתיים ונחמדים, כל אחד והסיפור שלו, סיפורים, כתובים ומדוברים. הסתבר שרובנו מצחיקים בכלל.

 

אפילו מבחינת העיסוקים הנוספים של כולם היה שם אוסף רחב, כמעט הכי רחב, מקוסם ועד עו"ד. לכולם מכנה משותף: הם יודעים לכתוב ויש להם יחסים עם יחסים.

 

`מעגל ההכרות` שפתחנו היה מהמצחיקים ביותר שפגשתי, כל אחד במבוכה שלו, בשפה שלו, סיפר בתורו פרטים שבחר לחלוק, זאת גרה עם שני אוגרים, זה מרגיש צעיר יותר, ההוא בכלל עובד של המדינה, אחד אחד בלי לפסוח, כל אחד ואהבתו. לכולם אהבת הכתיבה.

 

והיו שם גם מנהלים ואנשי כסף, שדיברו על אהבתם האמיתית לערוץ ולאנשים שבו, על הסקרנות בעניין הקוראים, הרבה גאווה, יחידה מסוגה.

 

הטוקבקיסטים הגיעו,  כמעט כולם, לכל אחד שם, כולם חסרי פנים אבל עם נוכחות ברורה ואמירה כתובה, כל אחד מהכותבים והטוקבקיסטים שלו. הרבה עניין נמצא בטוקבקיסטים, שזה סוג כזה של חיה שנכנסת לך ככותב לחלום הכתוב, משאירה סימן ונעלמת בחשכה.

 

שתדעו לכם, הטוקבקיסטים, מדברים עליכם במציאות, ובמונחים רגשיים, עמוקים.

 

רבות כתבו כבר על המעבר הזה בין הווירטואלי למציאות, ניסו לכתוב גם על המציאות. המפגש הזה של הכותבים הווירטואליים בינם לבין עצמם היה ממשי מאוד, חם, אנושי, מסקרן מיוחד במינו ונדיר מסוגו, זה כבר לא המשפט BIG BROTHER IS WATCHING YOU  עכשיו זה BIG BROTHER IS YOU.

 

והיה קוסם בסוף (תמיד בימי הולדת יש קוסם בסוף). ומכיוון שהקוסם הזה הוא אני, אמנע מלהעיד על עצמי. אבל כחלק מהסיטואציה המיוחדת הזאת שהייתי נוכח בה, ראיתי במו עיניי, הרגשתי בכל חושיי, אספר שהקהל של הקוסם היה חם ונהדר, מצחיק בעצמו, ואם היה לי חשש (שחלקתי אותו מראש, עם העורכת) שמא תתגנב ציניות למופע, התבדיתי בגדול. היכולת של הקהל להתמסר ככה, לחזור אחורה ולהיות ילדים, הייתה מדהימה בעיניי, אפילו יותר מהמופע עצמו.

 

אני מופיע הרבה למבוגרים, ותמיד צריך להגיע אל הרגשות שלהם דרך ההיגיון, או בעצם דרך שבירת ההיגיון שלהם. כאן יכולתי לגעת לקהל ישירות ברגשות, אחד אחד להפתיע ולדגדג ממש כמו לילד קטן שכמעט נחנק כשמדגדגים אותו, ומבקש עוד.

 

הזמן טס, נהיה לילה מאוחר, שזה בעיניי האינדיקטור הכי מדויק להצלחת אירוע, כל אירוע. בהערכה שלי (ללא אלכוהול) המפגש נמשך בערך עשר דקות.

 

תודה לישראל קליוסטרו.

הוא קוסם הוא קוסם הוא קוסם, הוא קו-סם!

(בהערכה שלי, עם אלכוהול, המפגש נגמר מהר מדי).

שלכם,

שרית Perkol.com

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

20 תגובות

ארכיון פוסטים
נקה
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל perkolit אלא אם צויין אחרת