00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אלהים! מה לעשות?

במאבק עיקש גם לקוח בודד יכול לגרום לשינויי תפיסה של חברת ענק

לפני שנים רבות פתחתי חשבון בסניף הישיר הראשון של בנק לאומי. כל ההתנהלות מול סניף זה נעשית באמצעות הטלפון ושליחויות. הסניף גם נותן שירות 24 שעות ביממה (פרט לשבת). זהו הסניף הגדול ביותר בבנק לאומי ויש לו אלפי לקוחות.

לפני כחודשיים עמד לפגוע תוקף כרטיס האשראי שלי, והתקשרו אלי מהבנק כדי לתאם שליחות עבור הכרטיס החדש. באותו זמן עבדתי מידי יום בחפירות ארכיאולוגיות בעיר דוד וביקשתי שהשליחות תהיה לשם. לאחר בירור של פקיד הבנק נאמר לי שהבנק אינו מספק שליחויות לאזור זה, ושאוכל לבחור כתובת אחרת בירושלים, או סניף שאליו הכרטיס ישלח. התעקשתי שהשליחות תעשה לשם (למרות שיכולתי לקבל אותה גם אחר הצהרים בביתי שבמרכז העיר). לאחר ויכוחים רבים, שנעשו גם ראש אגף קשרי לקוחות של הבנק, נתקלתי באטימות בירוקרטית כשהטענה המרכזית היתה שחברת השליחויות שאיתה הבנק עובד אינה מוכנה לבצע שליחויות למזרח ירושלים.

  אף אחד מהמנהלים שדיברתי עמם לא תפס שיש כאן בעיה מהותית שצריכה לבוא על פתרונה, ולכן בסופו של דבר פניתי במכתב למנהל הישיר הראשון באיום של סגירת החשבון, תביעה משפטית והפצת העניין בערוצי התקשורת המתאימים, על-מנת שהציבור ידע שלבנק יש אג`נדות פוליטיות שעל-פיהם הוא מסנן את לקוחותיו.

 

להלן נוסח המכתב:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

יום שישי, י"ז כסלו, תשס"ז

8/12/06

ירושלים

 

לכבוד

בנק לאומי – סניף הישיר הראשון – מנהל

 

 

א.נ.,

 

הנדון: סירוב למתן שירות שליחויות ב"מזרח ירושלים"

 

  1. בתקופה זו הנני שוהה במרבית זמני בעיר דוד שבסמוך (כ-100 מ`) לכותל המערבי שבירושלים. המקום זוכה לביקורים של אלפי תיירים מידי יום, כולל מאות תלמידים של בתי ספר באישור משרד החינוך. המקום מהווה את ליבתה של ירושלים הקדומה, ומאוכלס ברובו הגדול בתושבים יהודים.
  2. כשפתחתי חשבון בסניף הישיר הראשון עשיתי זאת בעיקר בשל שירות השליחויות, שמאפשר לי לנהל את חשבוני ללא הטרחה הכרוכה בלהגיע לסניף הבנק עבור פעולה פשוטה זו או אחרת. נאמר לי בפירוש שהשירות מסופק לכל מקום בארץ. כמו כן, לא מצאתי במסמכים שחתמתי עליהם בפתיחת החשבון סייג מסויים המגביל שירות זה.
  3. לפני כשבועיים נוצר עמי קשר על-ידי הסניף לגבי תיאום מועד ומקום לשליחות כרטיס לאומי קארד חדש. כאשר ביקשתי שהשליחות תעשה למרכז המבקרים של עיר דוד, נדהמתי לשמוע שהבנק המכנה עצמו "בנק לאומי", מגדיר את עיר דוד כשכונה במזרח ירושלים, שאינו מספק עבורה שליחויות.
  4. אי לכך, אין מנוס מלהגיע למסקנה שמדובר למעשה בהחלטה פוליטית לא עניינית של הבנק או של חברת השליחויות, ואין בכוונתי להשלים עם עיוות זה.
  5. כל השיחות שקיימתי עם מחלקת קשרי לקוחות בעניין זה לא הועילו. אי לכך, אני מודיע בזאת שאם לא יסופק לי השירות המבוקש אאלץ להגיש תביעה ייצוגית כנגד הבנק, ואדאג גם לפרסומה בתקשורת ובקרב המבקרים בעיר דוד (כ-2000 איש ליום). זאת, על-מנת שהציבור יהיה מודע לכך שהבנק מנוהל על-פי מגמות פוליטיות, שאינן בקונצנזוס.
  6. יש לציין שאת מרבית תיק ההשקעות שלי כבר איני מנהל בבנק לאומי (אלא באילנות בטוחה), וזאת בשל העמלות הגבוהות שהבנק גובה. בעקבות הפרת ההסכם שלכם עמי בנושא מתן שירות השליחויות, אני שוקל ברצינות לסגור סופית את החשבון ולעבור לבנק אחר.

 

 

                                                                        בצער רב,

                                                                        צחי צויג

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

לאחר כשבוע וחצי קיבלתי שיחת טלפון לתיאום שליחות עבורי אל עיר דוד. באותה עת כבר לא עבדתי במקום, ולכן ביקשתי מאחת העובדות שתקבל עבורי את השליחות.

היום הלכתי לדואר לאסוף חבילה, וכשפתחתיה בביתי הופתעתי מכך שבנק לאומי שלח לי ספר חדש - "גבולות של קדושה", ואליו מצורף מכתב התגובה שלהלן. המכתב ריגש אותי מאד ולכן החלטתי לפרסם את העניין, למען ידעו בני ישראל כי ערך ל"מאבקים בתחנות רוח".

 

להלן נוסח המכתב:
מכתב התגובה מהישיר הראשון

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

מסתבר שהבנק החליט להחליף את חברת השליחויות רק כדי שיוכל לספק שירות גם לתושבים היהודים במזרח ירושלים!

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

9 תגובות

סקרים
תוצאות הצבעה חזרה לסקר
3
סקר זה פתוח למשתמשים רשומים בלבד. לכניסה או הרשמה- לחץ כאן
עליך לבחור תשובה
תשובה אחוזי הצבעה
אין מטרה אחת עליונה - .. 12%
אין מטרה רצינית לפעולו.. 2%
להגיע לזהות עם האלהים .. 12%
להיות מאושר 26%
להשיג כמה שיותר כסף 3%
להשתחרר מן הסבל / פשוט.. 8%
למצוא אהבה 7%
לעזור כמה שיותר לזולת 2%
לעזור כמה שיותר למדינה.. 1%
לעשות את רצון האלהים 22%
סה"כ מצביעים0
סקר למשתמשים רשומים בלבד
הצבעת כבר
הצבעת כבר
מבחר הופעות בתקשורת
אשכולות בפורומים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל zachiz אלא אם צויין אחרת