00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הורות נכה

בקשה
קרובי משפחה ועמיתי עבודה פוטנציאליים
מתבקשים שלא לקרוא בבלוג
אשמח לקבל תגובות מהקוראים על הרשומות

שוב נכשלתי: חינוך ילד שלא מבין

הוא חכם אבל יש לו לקות תקשורת. לרוב, אינך יכול לדעת מה הוא מבין ומה הוא לא מבין כי לא רק הדיבור, הבנת הדיבור ושאר דרכי התקשורת שלו פועלות שלא כהלכה. גם המשוב שלו לא תקין. לרוב, אינך יכול לדעת מה הוא מבין ומה הוא לא מבין.
אנשים שלא מכירים אותנו לא מבינים למה אני לגיב ברכות כשהוא ממרה את פי. הם לא מבינים שאין לי מושג אם הוא הבין אותי. לפעמים מסבירים לו בשמך שנים משהו שוב ושוב עד שהוא מבין ומציית. שנים לקח להסביר לו שהולכים על המדרכה ונותנים לאבא יד כשחוצים כביש. בסוף הוא הבין.
עד אתמול הייתי גם כמעט בטוח שהוא כבר מבין שלא דופקים על זכוכיות. והוא שוב דפק על זכוכית. פחדתי לביטחונו. קפץ לי גם איזה פיוז והחלטתי שהוא דופק על הזכוכית דווקא כשהוא רואה שאני לא מביט בו. לפעמים הוא מתנהג כך. הוא בכל זאת ילד בן 6. הפעם, לא כל כך ברור לי מה הביא אותי לחשוב כך. הוא לא עשה זאת בברור.
צעקתי: לא לדפוק על זכוכיות; לא לתופף על החלון!!! צעקתי ונתתי לו מכה בכתף. הוא הפסיק ואולי נעלב. הוא ניסה להיות ענייני. הוא אמר: מה? למה? מה? מה?
הוא לא הצליח לנסח שאלה. הוא אף פעם עוד לא הצליח לנסח את רוב סוגי השאלות. (לא הייתה לו התקופה הנקראת `גיל הלמה`.) הוא לא הצליח לנסח אבל הוא כן הצליח להבהיר את עצמו והציפה אותי תחושה שבמקום לחנך ילד אני נטפל לנכה. ניסיתי לומר כמה פעמים ובאופן מגוון שמסוכן מאוד לדפוק על זכוכיות. היה עצוב לי להבין שהוא לא הבין אותי בכל הפעמים בעבר בהן כעסתי עליו בדיוק בגלל אותה סיבה. זו גם לא הפעם הראשונה שאני מכה אותו בגלל זה. אני באמת משתדל להכות אך ורק כדי להבהיר שהוא עשה מעשה מאוד מסוכן. לא משום סיבה אחרת אבל אולי גם במכות האלה אין שמץ של טעם.
רק הוא יודע אם הוא הבין אותי. אולי בעצם גם הוא לא יודע אם הוא הביו אותי או לא.
הילד סלח לי או שאולי רק עבר לסדר היום. ניגשנו לפעילות הבאה שלנו והוא הפגין שימחה.
אני יודע שהוא אוהב אותי. ילדים, במיוחד צעירים, אוהבים גם הורים לא כל כך מוצלחים. הורים שמשתדלים ולא מצליח להם וגם כאלה שלא מספיק משתדלים.
גם לי היו הורים שלפעמים הצליחו ולפעמים לא. לא הורים שכמבוגר אני חש שאני צריך לסגור איתם חשבון. ממש לא. אבל הורים שאני עצוב לחשוב על כך שהיו דברים שהם פשוט יכלו לעשות טוב יותר.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

לידיעתכם
העברתי את הרשימות שפחות מתאימות לבלוג אל
http://blog.tapuz.co.il/editedout
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל אחד העצובים בעיר אלא אם צויין אחרת