44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

ביבי אחראי?

בקיצור: מי אחראי לכך שנתניהו אינו יכול להקים קואליציה? $$$ [5032]
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת ההרצאות שלי ביוטיוב ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
עוד מבט על תיקי נתניהו
       שלושה תיקים יש לבנימין נתניהו, שלושה כתבי אישום. הבה נביט בשלושת התיקים הלו: תיק 1000, תיק המתנות. זהו תיק חלש, שכן קבלת תמונות איננה עבירה חמורה, כאשר איננה חלק מעיסקת שוחד. אבל החוק במפורש קובע שאסור לבעל תפקיד לקבל מתנות (שערכן עולה על המינימום, 200 שקל, אם אינני טועה). גם ערכן של כל השמפניות והסיגרים והתכשיטים, במקובץ, הוא גבוה. לכן התיק הזה איננו בטל בשישים. תיק 2000, תיק השיחות עם נוני מוזס, על "ישראל היום" ועל "ידיעות אחרונות". גם זה תיק חלש, שכן במציאות לא התרחש כלום. תיק 4000, תיק שאול אלוביץ', "בזק" ו"וואלה". גם זה תיק לא רגיל. בנוהג שבעולם – סיקור חיובי בתקשורת אינו נחשב כשוחד, שכן זה משהו שכולם עוסקים בו. אבל גם פה, סכום הכסף שאלוביץ' הרוויח מהעיסקה, מיליארד שקלים – הופך את התיק הזה לרציני. אבל לא מן הנמנע שעורכי הדין של נתניהו יצליחו לשכנע את השופטים שלנתניהו לא היתה כל כוונה פלילית כשעשה את כל הפעולות הללו, ונתניהו ייצא זכאי. לא מן הנמנע.
תיקים שלא
       אבל יש כמה פרשיות, שנתניהו אינו מואשם בהם, אבל מן הראוי היה שכן. הפרשה הראשונה היא תיק 3000, פרשת הצוללות. בפרשה הזאת הוגשו כתבי אישום נגד שישה אנשים, שיש להם קירבה מסוימת לנתניהו. בפרשה הזאת לא הוכח שנתניהו ידע על המעשים הפליליים שהללו ביצעו, ולכן היועמ"ש מנדלבליט טיהר את נתניהו עוד לפני שהפרשה נחקרה, אבל העובדה שנתניהו שמר בסוד את הסיפור גם מהרמטכ"ל וגם משר הביטחון, מצביעה על כך שנעשה פה משהו שלילי שנתניהו מצא לנכון להסתיר.
       גם הסיפור של "ישראל היום" הוא סיפור שלילי. כידוע, הקים שלדון אדלסון את העיתון הזה, והוא מממן אותו במיליון שקל כל חודש, כדי לשמש כלי תעמולה לנתניהו, שמחולק בחינם. זוהי תעמולת בחירות ותרומה אסורה לנתניהו. מומו פילבר הצהיר בפני ועדת הבחירות שלעיתון אין קשר לנתניהו. במהלך חקירות ראש הממשלה נמצאו הקלטות שמעידות על כך שנתניהו היה בקשר יומי עם עורכי העיתון ונתן להם הוראות. יש פה גם תרומה אסורה וגם שקר. אביחי מנדלבליט לא מצא לנכון לחקור את נתניהו בפרשה זו, וגם לא ועדת הבחירות. אבל הפרשה קיימת וראוי לקחת אותה בחשבון.
       הסיפור השלישי הוא פרשת "הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים" זה היה מסר שיקרי. הערבים לא נהרו לקלפיות. רבים מהם כלל לא הטריחו את עצמם לבוא לקלפיות. אבל המסר הזה הופץ ביום הבחירות בצהריים. החוק בישראל אומר שאסור להפיץ תעמולת בחירות ביום הבחירות. אבל ועדת הבחירות לא מצאה לנכון להעמיד את נתניהו לדין. וגם בבחירות שאח"כ המשיך נתניהו להפיץ תעמולת בחירות ביום הבחירות, ושום דבר לא נעשה כנגד זה.
       יש סיכוי לא טריביאלי, שנתניהו יצא זכאי משלושת התיקים שנפתחו נגדו, אבל בפרשיות הקשות באמת – הוא כלל לא עומד לדין.
מי אחראי לבחירות החוזרות?
       נתניהו מאשים את יריביו, שאינם מוכנים לשבת בממשלה בראשותו, וכך הם גורמים לבחירות שניות, שלישיות, ובעתיד אולי גם רביעיות וחמישיות. האמת היא שנתניהו בעצמו, הוא לבד אחראי לכך שהוא לא מצליח להקים ממשלה, כבר שלוש פעמים. אם תחזרו לסקרים של בחירות א', בחירות אפריל 2019, תגלו שלגוש הימין היה אז רוב גדול. אם תוצאות הבחירות היו כמו בסקרים, לנתניהו היתה קואליציה גדולה בכנסת, שאותה היה יכול להנהיג ארבע שנים בנחת. אבל בשבוע האחרון לפני הבחירות פתח נתניהו בקמפיין אגרסיבי שהתבסס על הטענה שהנשיא יטיל את מלאכת הקמת הממשלה, על ראש המפלגה הגדולה ביותר, ללא קשר לגודל הגוש. זאת היתה טענה שיקרית, אבל הקמפיין היה מוצלח כל כך שמפלגת "הימין החדש" של בנט ושקד לא עברה את אחוז החסימה בשל 1,400 קולות שהיו חסרים לה, אחרי שהסקרים ניבאו לה 8 מנדטים. גם מפלגת "ישראל ביתנו" של אביגדור ליברמן הוכתה והתקרבה לאחוז החסימה. גם "זהות" של פייגלין ירדה מתחת לאחוז החסימה, אחרי שהסקרים ניבאו לה 7 מנדטים. גם מפלגת "גשר" של אורלי לוי אבקסיס, לא עברה את אחוז החסימה, אחרי שהסקרים ניבאו לה 6 מנדטים. התוצאה הראשונה של הקמפיין המוצלח הזה היתה שגוש הימין איבד 9 מנדטים בגיליוטינה של אחוז החסימה – ולכן לא היו לנתניהו 61 המנדטים הדרושים לקואליציה. חלק מהסיפור הוא שאביגדור ליברמן הבין שאין לו עתיד במסגרת גוש הימין, והחליט ללכת על הטיקט האנטי-חרדי, שזה גם בהכרח אנטי-ביבי. לא היתה לו ברירה.
       נתניהו לא היה מוכן לקבל את התוצאות של בחירות אפריל 2019 והוביל לבחירות שנייות, בספטמבר 2019. בבחירות הללו ירד גוש הימין מ-69 מנדטים (כולל אלה שאבדו בגלל אחוז החסימה) ל-47 מנדטים, מפלה חמורה. רק מעטים עשו את החשבון הזה והבינו שנתניהו הפסיד גם בבחירות אפריל וגם בבחירות ספטמבר – רק בגלל התנהגותו שלו. אבל נתניהו לא הסיק את המסקנות משתי המפלות שחטף, והוביל לבחירות שלישיות, שבהן יש לו סיכוי טוב, לפי הסקרים, לנחול מפלה שלישית. ולחשוב על כך שאם נתניהו לא היה פותח בקמפיין "רק המפלגה הגדולה - ולא גודל הגוש" - הוא היה היום ראש ממשלה של קואליציה ימנית גדולה, הרבה יותר מ-61 ח"כים, שהיתה כוללת גם את "ישראל ביתנו".
       אני חושש שגם אחרי הבחירות במרץ 2020, לא יוותר נתניהו על ראשות הממשלה, גוש הימין לא יוותר על נתניהו, וכל המפלגות בגוש החוסם, לא יהיו מוכנות להיכנס לממשלה בראשות אדם שיש לו שלושה כתבי אישום. כיוון שכך אנו נידונים לבחירות רביעיות וחמישיות, עד קץ כל הדורות. חישבו על כך בלכתכם לקלפי במרץ הקרוב.
 
המלצה
       אם לא קראתם עדיין, או שאינכם זוכרים את מה שקראתם מזמן, אני ממליץ בפניכם לשוב ולקרוא את כל הסיפורים הקודמים על המהלכים השגויים של
ביבי
 
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 1,180,801 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
 
תגובות
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 500 מילים).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
 
קבלת הודעות על כל מאמר בפוסט הזה
   אם ברצונכם לקבל בדוא"ל הודעה על כל פוסט יחדש שמופיע בבלוג הזה (מדי יום) – שילחו אלי מסר בדוא"ל, עם הכותרת "שלח לי את ההודעות על כל פרסום בבלוג שלך", לכתובת:
regevj@bgu.ac.il
 
תגיות
   את רשימת התגיות מסודרת לפי מספר הפוסטים תוכל לראות אם תרדו למטה.
       את רשימת התגיות מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן כאמור לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
       חיפוש מאמר, או נושא, בשדה "חפש בבלוג הזה", בפינה הימנית העליונה של החלון הזה.
        את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: אקטואליה, פוליטיקה, ביבי, תובנות, ישראל היום, שחיתות, תקשורת, בחירות, שלדון אדלסון, שלמה פילבר, ימין חדש, נפתלי בנט, איילת שקד, אביגדור ליברמן, משה פייגלין, אביחי מנדלבליט, אורלי לוי אבקסיס, אחוז החסימה, ימין ושמאל,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
1,211,704
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת