00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפוז עסקים - הבלוג

ביטוח מקיף – כל מה שצריך לדעת

ביטוח מקיף – כל מה שצריך לדעת

מתכוונים לרכוש ביטוח מקיף לרכב? זה הזמן לדעת הכול על ההליך ההשוואתי לרכישת ביטוח מקיף

ביטוח מקיף לרכב הינו מוצר ביטוחי המשלב בין 2 סוגי ביטוח עיקריים, האחד, ביטוח עצמי המיועד לצרכי כיסוי נזקי רכוש אשר נגרמו לרכב המבוטח לאורך כל תקופת הפוליסה והשני, ביטוח צד ג' המיועד לצרכי כיסוי נזקי רכוש אשר נגרמו לגורם שלישי בעקבות פגיעה/ תאונה של הרכב המבוטח. ביטוח מסוג זה מכסה מפני תאונות דרכים, נזקי טבע, תאונות עצמיות, גניבה, חבלה ונזקים, וכמו כן, ניתן להוסיף אליו הרחבות ביטוחיות נוספות עליהן נרחיב בהמשך. 

ביטוח מקיף לרכב - מה חשוב לדעת?

כל סוגי הפוליסות המוצעות לכם במסגרת רכישת ביטוח מקיף לרכב, מבוססות על נוסח אחיד שתנאיו ועיקריו מעוגנים בתקנות הפיקוח מטעם הממונה על הביטוח במשרד האוצר, אך מכיוון שמדובר בביטוח רשות (ביטוח שאין כל חובה בחוק ברכישתו), כל חברת ביטוח העוסקת בשיווק פוליסות מסוג ביטוח מקיף לרכב, רשאית לערוך שינויים כאלו ואחרים בנוסח האחיד וזאת בתנאי שהשינויים אותם היא מציעה כוללים תנאים טובים יותר עבור ציבור המבוטחים מאילו הנכללים בנוסח האחיד. מסיבה זו, קיימת תחרות הולכת וגוברת בין חברות הביטוח השונות, כאשר כל חברה רשאית להרכיב את תנאי ועיקרי הפוליסה בהתאם לתנאי השוק התחרותי בענף ביטוחי הרכב.

יחד עם זאת, חשוב לציין שתעריפי ביטוח מקיף לרכב, נקבעים בעיקר בהתאם למספר פרמטרים קבועים ואחידים בקרב כל חברות הביטוח, וביניהם: סוג הרכב ושוויו בשוק, שנת ייצור, מספר הנהגים העיקריים בכלי הרכב המבוטח, מאפייני הנהג העיקרי בכלי הרכב (בעיקר בהתייחס לגילו ועברו התעבורתי והביטוחי כאחד).

ביטוח מקיף לרכב - עיקרי הפוליסה

ביטוח מקיף לרכב, הידוע גם בשם ביטוח רכוש, מהווה מוצר ביטוחי המשלים את ביטוח החובה במסגרתו בעלי הרכב מבוטחים כנגד נזקי גוף בלבד. ביטוח זה משלב בתוכו מספר כיסויים ביטוחיים קבועים כגון: פיצוי כספי במקרה של גנבת הרכב, כיסוי ביטוחי במקרים של תאונת TOTAL LOSS, כיסוי חלקי או מלא (בהתאם לתנאי הפוליסה) במקרים של נזקי רכוש לרכב כתוצאה ממעורבותו בתאונה, כיסוי במקרה של גרימת נזק לרכב כתוצאה מנזקי טבע, לרבות, שריפות וכיסוי נזקי רכוש לצד שלישי. בנוסף, פוליסות מקיף לרכב כוללות מספר הרחבות ביטוחיות המספקות כיסויים ביטוחיים נוספים כגון: כיסוי שירותי דרך וגרירה, כיסוי רכב חלופי וכיסוי שמשות, פנסים ומראות צד.

השוואת ביטוח מקיף לרכב - מה חשוב לדעת?

התחרות ההולכת וגוברת בין חברות הביטוח השונות על כיסו של הצרכן, הובילה לכך שיותר ויותר חברות ביטוח מעדכנות לעיתים קרובות מאוד את תעריפי, תנאי ועיקרי הפוליסות המשווקות על ידן בתחום הביטוח המקיף לרכב. כפועל יוצא מכך, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מבניכם לקיים הליך השוואתי בכל הנוגע לתעריפי ביטוח מקיף לרכב לקראת מועד החידוש ו/או רכישת הביטוח. בכל הנוגע להשוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב, אנו ממליצים לכם להסתייע במערכת של אתר WOBI לצורך כך. באתר זה תוכלו לקבל תוך פרק זמן של 2 דקות עד 9 הצעות מחיר שונות לרכישת ביטוח מקיף לרכב.

מעבר לתעריפי הביטוח המוצעים לכם, אנו ממליצים לכם לקיים את ההליך ההשוואתי בביטוח מקיף לרכב גם בהתייחס לכל אחת מהנקודות הבאות:

  • בדקו מהם התנאים לקבלת פיצוי כספי על נזק לרכב. 
  • בדקו מהם התנאים לקבלת רכב חלופי.
  • בדקו מהו גובה ההשתתפות העצמית הנדרשת מכם והאם היא משפיעה על מחיר הפרמיה לה אתם נדרשים.
  • בדקו מהי הנוסחה לפיה חברת הביטוח משקללת את שוויו של הרכב המבוטח.
  • בדקו מהו מדד השירות של החברה המבטחת על פי נתונים המופיעים באתר של משרד האוצר.
  • בדקו בגין אילו נזקי טבע אתם מכוסים - ההתחממות הגלובאלית והשינויים הקיצוניים במזג האוויר במהלך השנים האחרונות הובילו ליותר ויותר מקרים בהם רכבים חשופים לנזקי טבע משיטפון ועד לפגיעת ברק, ולכן, חשוב ואף מומלץ לבדוק בגין אילו נזקי טבע אתם מכוסים ומהם התנאים להפעלת הפוליסה במקרה של אסון טבע.  
  • בדקו מהו גבול האחריות המוצע לכם במסגרת ביטוח צד ג' הנכלל בפוליסת ביטוח מקיף.
  • בדקו האם מערכות הבטיחות המותקנות ברכבכם מכוסות והאם הימצאותן ברכב מקנה לכם הנחה כזו או אחרת במחיר הפוליסה. כיום, רוב חברות הביטוח מפחיתות מדמי הפרמיה לבעלי רכבים הדואגים להתקין מערכת בטיחות כזו או אחרת ברכבם וזאת מתוך הבנה כי מערכות הבטיחות מסייעות לנהג להימנע מתאונות דרכים.

בכל הנוגע למחירי הביטוח, חשוב לציין שישנם פרמטרים נוספים היכולים לסייע לכם להוזיל את תעריפי הביטוח, לרבות, הוותק התעבורתי של הנהג העיקרי, גיל הרכב (ככל שגיל הרכב עולה כך מחיר הפרמיה יורדת), התחייבות למספר ק"מ מוגבל לאורך תקופת הפוליסה, עבר ביטוחי "נקי" בשלוש השנים האחרונות ופרמטרים נוספים היכולים לסייע גם לכם להוזיל במאות שקלים את מחיר הביטוח המקיף לרכב. להשוואת מחירי ביטוח באמצעות אתר WOBI.


הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Tapuz Asakim אלא אם צויין אחרת