00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפוז עסקים - הבלוג

ממהרים? כך תוציאו ויזה דחופה לארה"ב

ארה"ב מושכת אליה כמעט 100 מיליון מבקרים מדי שנה. כוונותיהם של הרוב המוחלט של המבקשים להגיע לארה"ב הן ראויות - בילוי חופשה קצרה יחסית בארה"ב, לערוך בה טיול בן מספר חודשים, להשתתף בכנס מקצועי, לקבל טיפול רפואי, לבקר קרובים או חברים, ללמוד ועוד.
אבל, כפי שהוכיחו פיגועי ה-11 לספטמבר שנת 2001, עלולים להיות בין המעוניינים להגיע לארה"ב גם אנשים המתכוונים להיות מעורבים בפעילות טרור או פעילות עבריינית. בעיה נוספת היא מי שמתכוונים לנצל את העובדה שאיפשרו להם להיכנס לארה"ב כדי לבצע מהלך של הגירה בלתי חוקית (דהיינו, להפר את תנאי הויזה - לא לצאת כשזו תמה, להישאר ולחיות ולעבוד בארה"ב ללא אשרת שהייה מתאימה).

לאור הדברים שפורטו לעיל, מובן הצורך בבדיקת המבקשים לעבור את הגבול אל תוך ארה"ב ומניעת כניסה ממי שעלולים להוות סיכון ביטחוני, פלילי או להפוך שוהים בלתי חוקיים.
שלטונות ההגירה האמריקניים הם האמונים על הליך הבדיקה שמטבעו עלול לארוך ימים, שבועות ולעיתים אפילו חודשים.


כמה זמן ייקח לכם לקבל ויזה לארה"ב?

ובכן, תלוי בסוג הויזה המבוקשת וכן באופן התנהלותכם מול שלטונות ההגירה האמריקניים. מכיוון שההליך עשוי להיות ארוך, מומלץ לדאוג להוצאת ויזה לארה"ב מספיק זמן מראש (לפחות שלושה חודשים). מובן שייתכנו מצבים בהם אנו צריכים להוציא ויזה דחופה לארה"ב לטובת לביקור לא מתוכנן, הזדמנות פתאומית לצאת לחופשה בארה"ב, לצורכי לימודים או עבודה וכדומה.  במקרים כאלו, חשוב לעשות כל שניתן על מנת שהליך הוצאת הויזה יתנהל באופו יעיל ויסתיים בהצלחה בתוך פרק הזמן הקצר ביותר האפשרי. לפניכם סקירה אודות הוצאת ויזה דחופה לארה"ב - עם טיפים שיסייעו לכם לקבל את הויזה הנחוצה לכם בזמן.

אין מסלול מקוצר להוצאת ויזה דחופה לארה"ב
חשוב לדעת שמבחינת שלטונות ההגירה האמריקנים, לא קיים מסלול מקוצר רשמי להוצאת ויזה דחופה לארה"ב. לכאורה, כל הבקשות מטופלות בצורה דומה ונראה שאין הרבה מה לעשות כדי לזרז את ההליך. למרות זאת, יש דברים התלויים בנו ומשפיעים על משך הזמן שיעבור מרגע הגשת הבקשה לקבלת ויזה ועד שמקבלים חזרה את הדרכון עם הויזה מוטבעת בו. לדוגמא, לאחר מילוי טופס בקשת הויזה ניתן לבחור אם לשלם את האגרה באופן מקוון (באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי) או להדפיס שובר ולשלם בבנק הדואר; כאשר מובן שתשלום מקוון הוא מהיר יותר, ולאחר ביצועו ניתן מיד להמשיך להתקדם בתהליך.

יש לקחת בחשבון שהליך הוצאת ויזה לארה"ב אינו עניין של מה בכך. טופס הבקשה הוא ארוך וניתן למלא אותו רק באופן מקוון ורק באנגלית, ולפעמים צריך להכין מסמכים שונים מראש ולהביא אותם לראיון (תלושי שכר, חוזה שכירות של הדירה בה אנו מתגוררים וכדומה).
טעות שמתרחשת באחד השלבים עלולה להאריך משמעותית את משך הזמן שיעבור עד קבלת הויזה. ולכן, כבר בשלב זה נאמר שפנייה לחברה מקצועית המתמחה בטיפול בהליכי הוצאת ויזה לארה"ב תבטיח שההליל כולו יבוצע באופן יעיל, ללא תקלות ויושלם בתוך פרק הזמן המוקצה לו (כלומר, תקבלו את הויזה מספיק זמן לפני מועד היציאה המתוכנן).

דברים שאפשר לעשות כדי לזרז קבלת ויזה לארה"ב
כפי שציינו לעיל, אין מסלול מקוצר רשמי להוצאת ויזה דחופה לארה"ב, אבל יש הרבה דברים שניתן לעשות כדי לקצר את ההליך ולקבל את הויזה הנחוצה לנו במהירות הרבה ביותר האפשרית.
הליך הוצאת ויזה לארה"ב מתחיל במילוי טופס D-160 - טופס ארוך באנגלית שניתן למלא ולהגיש רק באופן מקוון באתר מחלק ההגירה האמריקנית. מילוי מדויק והגשה מהירה ככל האפשר של הטופס הם הדברים הראשונים שצריך לבצע בהליך הוצאת ויזה דחופה לארה"ב. בהמשך יש לבחור לשלם את האגרה באופן מקוון (ולא להדפיס שובר ולגשת לבנק הדואר), לקבל אישור לקביעת מועד לראיון ומיד לגלוש אל אתר השגרירות האמריקנית בישראל ולקבוע מועד מוקדם ככל האפשר לראיון אישי. אם לא עושים שום טעות בדרך (למשל קובעים ראיון בשגרירות בירושלים למרות נסיבות המחייבות אתכם להתראיין דווקא בקונסוליה בתל אביב), אם הבאתם איתכם לראיון את כל המסמכים שעשויים לעזור לכם, אם הגעתם מוכנים לעבור במהירות את הבידוק הביטחוני וכדומה, תעברו את הריאיון, תשאירו את הדרכון ותוכלו לבקש (ולשלם בהתאם) לקבל אותו עם שליח לביתכם בתוך יומיים - שלושה.

אז אם אתם צריכים ויזה דחופה לארה"ב, טיפול מקצועי יבטיח ניצול כל אפשרות לקצר את ההליך, לנהל אותו ביעילות וללא טעויות כך שתקבלו את הויזה במהירות הרבה ביותר. 


 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Tapuz Asakim אלא אם צויין אחרת