00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפוז עסקים - הבלוג

ביטוח דירה לבעלים ולשוכרים: מה ההבדל ומה כדאי לדעת?

ביטוח דירה לבעלים ולשוכרים: מה ההבדל ומה כדאי לדעת...

בין בעלי דירות לבין האנשים השוכרים מהם את הדירה ומתגוררים בה שוררת לרוב מערכת יחסים רשמית מסוימת, המעוגנת כמובן בחוזה השכירות הרשמי המחייב את שני הצדדים. בעוד במקרים שונים האינטראקציה בין שני צדדים אלו עשויה להיות מעט שונה, לרוב מדובר בחוזים סטנדרטיים ודומים (פחות או יותר), כך שמערכת יחסים זו לרוב דומה ומוכתבת לרוב על ידי פרטי החוזה. אחת הנקודות אשר אינן נכללות בחוזי שכירות רבים, אך הינה בכל זאת רלבנטית ביותר עבור נשי הצדדים גם יחד, היא זו של ביטוח הדירה. בהקשר זה, חשוב לבחון – מה בדיוק ההבדל בין ביטוח דירה אותו רוכש בעל הדירה לבין ביטוח דירה של השוכרים, מנקודת מבטם של הצדדים השונים ושל חברת הביטוח גם יחד?

 

ביטוח למבנה ועבור פגיעות פוטנציאליות של צד שלישי – ביטוח דירה לבעל הנכס

בעלי הדירות הם לרוב הצדדים אשר יחזיקו בביטוח לדירה, שכן הנכס נמצא בבעלותם ולכן קיים תמריץ משמעותי מנקודת מבטם להגן עליו ועל עצמם מפני תביעות פוטנציאליות.

קיימות מספר פוליסות שונות של ביטוח דירה המיועדות לבעלי דירות, כאשר אחת המוכרות מביניהן היא ביטוח מבנה – פוליסה המבטחת את המבנה עצמו מפני פגיעות שונות דוגמת פיצוצים משמעותיים בצנרת, רעידות אדמה, שריפות וכד'.

בנוסף לביטוח למבנה, אותו רוכשים לא מעט בעלי דירות, ניתן למצוא גם פוליסות ביטוח  דירה המיועדות לבעלי דירות המכסות אותם מפני תביעות פוטנציאליות של צד שלישי, אשר עשוי להיפגע ולהיפצע בעת שהותו בדירה. בעוד במקרים מסוימים מנסים בעלי הדירה לחייב את השוכרים לרכוש ביטוח צד שלישי באמצעות סעיף מיוחד בחוזה השכירות, מקרים אלו אינם נפוצים במיוחד, ומהווים לרוב את היוצא מן הכלל. בכל מקרה, פציעות ופגיעות של צדדים שלישיים למיניהם עלולות לעלות ביוקר בסופו של דבר, ומסיבה זו בוחרים לא מעט בעלי דירות לממש גם אופציה זו בפוליסת ביטוח הדירה שהם רוכשים (מדובר בתוספת מיוחדת לפוליסה, ולא בחלק מובנה מפוליסת ביטוח דירה סטנדרטית).

 

ביטוח תכולה ורכוש – ביטוח דירה עבור השוכרים

ומה בנוגע לשוכרים את הדירה? במקרים רבים גם השוכרים עצמם בוחרים לרכוש סוג זה או אחר של ביטוח דירה, ובמקרים מסוימים נקודה זו אף מעוגנת כאמור בחוזה השכירות מלכתחילה. במקרה של השוכרים עצמם, אשר אינם מחזיקים בבעלות על הדירה אלא רק על הזכות לחיות בה למשך תקופת השכירות המסוכמת בחוזה, מה שניתן ומתבקש לעיתים לבטח הוא הרכוש הקיים בדירה – התכולה שלה. זאת מכיוון שבמרבית המקרים רובה של התכולה הוא רכוש הנמצא בבעלותו של השוכר. ביטוח דירה במקרה זה יבטח את תכולתו מפני נזקים פוטנציאליים שונים, גניבות וכד', בהתאם לתנאי הפוליסה הספציפית.

כמובן שבמקרים מסוימים לפחות חלק מתכולת הדירה שייך לבעל הדירה עצמו, ובמקרים אלו רכוש זה עשוי להיות מכוסה על ידי פוליסת ביטוח הדירה שרוכש בעל הדירה (אשר תכלול במקרים אלו סעיפים ספציפיים של ביטוח תכולה ורכוש).

בקישור לדף המידע תוכלו לקבל הצעה לפוליסת ביטוח דירה כולל מסלולים ייעודיים המתייחסים לכיסוי ביטוח למבנה, תכולה, ביטוח צד שלישי - ג' ועוד


הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Tapuz Asakim אלא אם צויין אחרת