00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפוז עסקים - הבלוג

הויזה שלכם לארה"ב פגת תוקף? זו הדרך המהירה והיעילה לחדש אותה

הויזה שלכם לארה"ב פגת תוקף? זו הדרך המהירה והיעילה...

כל מי שמבקש להיכנס לארה"ב עם דרכון ישראלי מחוייב בהחזקת ויזה בתוקף לארה"ב. בעבר היו ישראלים שקיבלו ויזה לארה"ב לכל החיים, אך כיום כבר לא מוענקות ויזות כאלו, ואלו שהונפקו בעבר אף בוטלו. תוקפה של כל ויזה לארה"ב מוגבל וכך קורה שמי שכבר הוציאו בעבר ויזה כזו ומעוניינים לנסוע שוב לארה"ב עלולים לגלות שהויזה כבר אינה תקפה או שתוקפה עומד לפוג בקרוב.
כדאי לדעת שייתכנו מצבים שונים של ויזה פגת תוקף לארה"ב. כך למשל ייתכן והויזה עצמה עדיין תקפה אבל הדרכון שבו היא מוטבעת כבר לא, יכול להיות שהדרכון אבד, נגנב או הושחת, אולי תוקף הויזה (שבדרך כלל ניתנת לעשר שנים) פג לא מכבר ועוד. לאור כל האפשרויות אשר מעלות את הצורך לחידוש ויזה לארה"ב – חשוב שתדעו כי הדרך הטובה ביותר לחידוש הויזה שלכם לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות תלויה בנסיבות המקרה.

מה צריך לעשות אם כבר הייתה לכם ויזה לארה"ב ואתם רוצים לחדש אותה? מתי כדאי לפנות לשירות מקצועי המספק ליווי בתהליך ההנפקה של הויזה? נקדים ונאמר, כי שירות כזה בדרך כלל יבטיח שיינקטו הצעדים היעילים ביותר, שהויזה תחודש ללא קושי (כמובן, במקרים בהם ניתן להשיג חידוש) או שיושלם במהירות האפשרית הליך הוצאת ויזה חדשה.

מה מצב הויזה שלכם והאם הגיע הזמן לחידוש ויזה לארה"ב?

כאשר מאושרת בקשתכם לקבלת ויזה לארה"ב, אשרת הכניסה עצמה מוטבעת בין דפי הדרכון שלכם. ברגע שאתם מחליטים על נסיעה לארה"ב, אם כבר קיבלתם בעבר ויזה, פיתחו את הדרכון ובידקו את הפרטים אודות סוג הויזה ותוקפה. כל עוד הדרכון תקף לפרק זמן העולה על שישה חודשים ממועד החזרה לארץ, ומוטבעת בו ויזה לארה"ב שתוקפה אינו נופל מתוקף הדרכון, אתם מסודרים.
אם תוקף הדרכון פג (או עומד לפוג בקרוב), אם תוקף הויזה פג (או עומד לפוג בקרוב), אם איבדתם את הדרכון בו הוטבעה הויזה (כמו גם במקרה של דרכון שנגנב או הושחת), אם נחוצה לכם ויזה מסוג אחר מזה שקיבלתם בעבר, או במקרים דומים בהם הויזה שלכם אינה תקפה ולא תוכלו להיכנס למדינה תוך שימוש בה - תצטרכו לטפל מבעוד מועד בחידוש הויזה או בהוצאת ויזה חדשה.

חידוש ויזה לארה"ב – לא תמיד יש צורך להגיע לראיון בשגרירות או בקונסוליה
בפברואר 2015 נכנסו לתוקפן תקנות של מחלקת ההגירה האמריקנית המאפשרות חידוש ויזה לארה"ב תוך מסירת מסמכים באמצעות דואר שליחים וללא צורך להגיע פיזית לראיון עם נציג מחלקת ההגירה (ראיון שניתן לקיים בשגרירות ארה"ב בירושלים או בקונסוליה בתל אביב בלבד).
על מנת ליהנות מהפטור מראיון באנגלית, חשוב לוודא קיומם של מספר תנאים - כך למשל הויזה שמחדשים צריכה להיות כזו שהונפקה לא לפני ינואר 2008, על הבקשה לחידוש להיות מוגשת באותו מקום בו הוגשה הבקשה לקבלת הויזה המקורית, החידוש הוא לויזה מאותו סוג של זו שתוקפה פג, הויזה שמחדשים היא עדיין בתוקף או שתוקפה פג לפני לא יותר מ-12 חודשים, מחדש הויזה היה בן 14 או יותר בעת שקיבל את הויזה המקורית, בויזה שרוצים לחדש לא צויינה הערת "Clearance Received" או "Waiver of ineligibility 2012" ועוד.

הדרך הטובה ביותר לוודא שהליך חידוש ויזה לארה"ב ינוהל תוך ניצול כל הקלה אפשרית היא מסירת הטיפול לחברה המתמחה בהוצאת ויזה לארה"ב. נציגי החברה יבדקו את נסיבות המקרה שלכם ויפעלו באופן היעיל ביותר כדי להשלים את הליך החידוש בהצלחה בהקדם האפשרי.

דרכון שאבד, הושחת או נגנב
אם הייתה לכם ויזה בתוקף לארה"ב אך זו הייתה מוטבעת בדרכון שתוקפו פג, דרכון שנגנב, אבד או הושחת - ייתכן שתוכלו לקבל מעין "עותק" של אותה ויזה. בדרך כלל במקרים כאלה יהיה צורך למלא מחדש טופס D-160, שהוא טופס ארוך שניתן למלא באנגלית בלבד ולהגיש באופן מקוון באתר מחלקת ההגירה האמריקנית. טופס נוסף שייתכן ותידרשו למלא הוא טופס דיווח על ויזה שאבדה או נגנבה (כאשר הויזה הייתה בדרכון שאבד או נגנב), כאשר טופס כזה צריך להחתים במשטרה ולהגיש ידנית בשגרירות האמריקנית בירושלים או בקונסוליה בתל אביב.

חשוב לדעת שהליך חידוש ויזה לארה"ב עשוי להיות מהיר ולהסתיים, לעיתים, אפילו בתוך 24 שעות בלבד. לעומת זאת, טיפול כושל בהליך חידוש ויזה לארה"ב עלול להיסתבך ולחייב ביצוע הליך שלם של הוצאת ויזה, ממש כאילו מעולם לא הייתה ברשותנו ויזה לארה"ב. פניה לשירות מקצועי של הוצאה וחידוש ויזה לארה"ב תבטיח ניהול ההליך כולו באופן המהיר, הפשוט והמוצלח ביותר.   

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Tapuz Asakim אלא אם צויין אחרת