00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אזור הדמדומים

מי מושך בחוטי המציאות?

הקוסם מארץ גוץ.

הקוסם מארץ גוץ

פוסט בחירות .לפני שאתם שופטים .וזורקים לפח .... תקראו .תחשבו. ותחליטו האם יש איזה שהוא הגיון בדברים.

סביר להניח כי אם תקראו ,אם בכלל, יהיה זה אחרי הבחירות אולי הרבה אחריהם אבל נראה לי שהם ימשיכו , מן הסתם , להיות רלוונטיים.  גם בהמשך החיים הפוליטיים ..

איך נקלעה מדינת ישראל למופע האימים שמעלה ומציג בנימין נתניהו ?כי הרי הוא הסיבה לכאוס הבחירות המוקדמות והחוזרות .

כמה הרהורים משלי?

הרודן בהתהוות , מתוך  הסכמה ובחירה של מעל 50%  של  הציבור היהודי , מאי שם במרכז עד לימין הסהרורי וההזוי. מה"חילוניים המוחלטים " ועד להפך מהם :שומרי מסורת ,חרדים וכיוצ., בוחר בשלטון של רודן למעשה ורודנות בהתהוות של בנימין נתניהו.

איך הצליח נתניהו להקטין ,להעלים ,לגייס ,לשבץ את חברי מפלגתו כעושי דברו הנרצעים והמפוחדים שמשמשים כלהקת כלבלבים במופע הקוסם מארץ גוץ???

עמם נמנים החכים :ביתן, אוחנה, אמסאלם , זוהר , שטינייץ ,מירי רגב , אדלשטיין  ,רשימה חלקית .הם עבדיו הנרצעים המגבים , מגינים בכל פורום אפשרי ובתפקידי הזוטר שחילק להם הבוס , הכל יכול ,שמנהל מופע של איש אחד שמנכס כל הישג של קודמיו ( רבין ,פרס ,בגין ,בן גוריון ,שמיר ,אריק שרון ) אבל לא טורח לציין קרדיטים .

כן. הסכם אוסלו. על כל מגרעותיו הם הבסיס למדיניות ישראל בשטחים .באו"ם.

כן. הסכם השלום עם מצריים .

(בגין )

כן .הסכם השלום עם ירדן (רבין ) הספיק לכרות איתה שלום לפני שנרצח!

וגם ,פינוי עזה .ע"י ממשלת ישראל בהנהגת אריאל שרון ובהצבעה של נתניהו.

אחרי 13 שנות שלטון יחיד ,כך מתברר , אין לנתניהו את ההישג המתבקש מחזונה של מדינת ישראל ,הסכם שלום  סופי עם שכננו . העם הפלסטיני . ושאר מדינות העימות . סוריה ולבנון.

"החנ'דלך " של מדינות המפרץ וסעודיה הם לא ביטוי לרצון לשלום אמת עם ישראל ,אלא משחק דיפלומטי זמני של "תן " וקח " .כי אירן מזנבת בהם ומאימת על קיומם . אלו לא מדינות לדוגמא של דמוקרטיות אלא דיקטטורות בסגנונות שונים.

בנוסף לחברי מפלגתו , נתניהו לא סופר שום גורם שמולו הוא מתבקש להסביר את מדיניותו, מעשיו, מחדליו ,....

לא את הנשיא .ריבלין  שנבחר לכהונתו על אף התנגדותו .,

לא את נציגי התקשורת שלהם אינו עונה על שאלות אלא מרצה ,את "מדיניותו ," את "חפותו"  את פחדנותו מאימת הדין שבו תבוא למרות טכסיסיו הנלוזים שלו ושל מלחכי פנכתו.

נתניהו  בין מגרעותיו אינו :נאה דורש נאה מקיים .כשאהוד אולמרט עמד בפני הגשת כתב אישום על פרשותיו השונות היה זה "אביר " החוק והמוסר שדרש ממנו ,מהאופוזיציה , להשהות את עצמו מתפקיד ראש הממשלה .כנראה שמוסר ונורמות התנהגות במצב דומה אינם מחייבים את זה שחושב שהוא מעל לחוק .

נתניהו נוקט בשיטת הרומאים : הפרד ומשול כשהוא מסית את יריביו השונים אלו באלה ,אולי הוא גם אימץ את שיטותיו של מקיוולי המדינאי מהמאה ה16 שבו הגדיר מה הם הכלים להצלחה של "הנסיך " השואף להגשים את מדיניותו . נתניהו יכול לכתוב מחדש את התורה כי הוא שכלל אותה לבלי הכר.

הנדבך החשוב ביותר בהתנהלותו של הרודן בהתהוות הוא שיווק תדמיתו " החיובית " באמצעי התקשורת : הרשתות "החברתיות " ,העיתונות המסורתית , ערוץ הטלויזיה 20 ,הערוץ בדף הפיס בוק ועוד.

כשאנחנו שומעים את אנשי מחנהו  , מביעים את דעתם על מי מתאים להנהיג את ישראל , אנחנו שומעים את הד דבריו של המנהיג ,את מאמרי המערכת של "ישראל היום, את הסופרים מטעם והמומחים מטעם שמלהטטים בלשונם על סגולותיו של המנהיג הכל יכול . מצדיקים את מהלכיו וקוטלים את מתנגדיו .

הרודן מתגאה בהטיית ספינת ההתנגדות לאירן והאיום שהיא מייצרת לפיתוח נשק השמדה המוני .מהסכם הגרעין לנטישת ההסכם בהנהגת ארצות הברית .ולהנהגת סנקציות קשות על אירן .לכאורה ,הישג כביר.

אך יש סדקים בחזית ההתנגדות .השלכת יהוונו ,עתידנו , על נשיא ארצות הברית , דונלד טרמפ שהוא דגם לחיקוי של התנהלות נתניהו מתבררת בימים אלה כמשענת רופפת 

נתניהו אולי לא סופר את יריביו מבית ,דונלד  טרמפ לא סופר אף אחד .ושוב לכאורה .חזק על חלשים וחלש מול ישויות חזקות כמו: אירן , צפון  קוריאה.

ההיסטוריה מלאה בעמים שבחרו  או עזרו למנהיגים שהפכו רודנים שיובילו אותם .

קל ונוח לאמץ מנהיגים כריזמטיים כשההצלחה מאירה פנים ,קשה הרבה יותר להפטר מהם אחרי שהם מתבססים בביצת רודנותם.

עם ישראל אינו שונה בזה משום עם.

אין בן אדם שאין לא תחליף . קל וחומר ,כך גם אין מנהיג שאינו בר החלפה.

גם נתניהו בר החלפה ולהחליף את נתניהו בשלטון צריך להצביע בקלפי.

ויפה שעה אחת קודם.

 

 

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל gaby100 אלא אם צויין אחרת