44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בעין בוחנת

לקרוא לילד בשמו

כאשר אדם נתקל בבעיה מסויימת, בכל תחום בחיים, הדבר החשוב ביותר שהוא צריך לעשות או לפעול ,כדי לפתור את אותה בעיה , זה להכיר קודם כל בקיומה.

כמו שכאשר אתה סובל מתסמין מסויים שמצביע על בעיה רפואית שלא ממש יודעים לזהותה, ואז מתחילים לשלול כל מיני אפשרויות ולאט לאט לצמצם את האפשרויות עד שמגיעים לזיהוי התסמינים שמצביעים על בעיה זו או אחרת, משם הדרך כבר קלה יותר.

נראה שאצלנו בישראל כמו באדם המסויים ההוא בשורת הפתיחה, יודעים שיש בעייה,  לא מוכנים להודות בה ולהכיר בה, ואז מתחילים לירות לכל הכיוונים, מחפשים תירוצים, נסיבות, ובעיקר מחפשים פתרונות של זבנג וגמרנו, בתקווה שעד למחרת תצוץ כבר סוגייה חדשה שתסעיר אותנו, וחדשות האתמול כבר לא יהיו רלונטיות ונחשבות.

אז בוקר טוב לכולנו.

עם ישראל הוא עם שסובל מגזענות !!!

מדינת ישראל הוקמה בחסות הגזענות, ואת פירותיו הבאושים אנחנו אוכלים היום.

הבעיה שאנחנו לא מוכנים להודות בזה, לא מוכנים להכיר בזה, ולכן הפתרון למחלה הנוראית הזאת, לא נראה באופק הנראה לעין.

עוד מטרום הקמת המדינה כאשר הגיעה לכאן העליה הראשונה והשנייה, היתה גם עלייה מתימן, אבל מי יודע? מי שמע על זה? את מי זה מענין?

כאשר הוקמה מדינת ישראל, והיגיע לכאן שארית הפליטה מאירופה שלאחר מלחמת העולם השנייה, אנשי הישוב הישן שרובם היגיעו בעליות הראשונות מרוסיה וערבות אוקראינה, שרובם גם היוו את הגרעין של ההנהגה הארץ הישראלית דאז, בן גוריון ושות', היגיעו עליות מגרמניה ,אוסטריה, ומערב אירופה, אנשי השכלה, בעלי מקצועות חופשיים, תארים אקדמאים  שלהנהגה הארץ ישראלית  היו רגשי נחיתות כלפיהם, ה"נקמה" של "ההנהגה" ההיא היה לשלוח בהתלהבות יתר, את האקדמאים הם לעבוד בשדות כמו פלאחים ,חלילה להשתמש בהכשרתם המקצועית, בידע האקדמי , ושאר ירקות.

ככה קרה שכל פעם שהיגיע לישראל עליה מארץ מוצא כזו או אחרת, מיד הודבק לה שם תואר  כמו רומני גנב, פרסי קמצן, מרוקאי סכין, עליה מכורדיסטאן זכתה לתואר המפוקפק של ראש כורדי , לא משהו להתפאר בו וכן הלאה וכן הלאה, כל עליה והתווית והתגיות שליוו אותה במהלך קליטתה.

כמובן שהיתה הגזענות הממוסדת, שזכינו לטעום חלקים ממנה , ממה שהואיל בטובו גנזך המדינה להפשיר לקהל הרחב, בסדרה ההיא שנקראת סלאח פה זו ארץ ישראל. עד היום אני תוהה מה יש להסתיר בהיסטריה על ארועים שארעו בשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת? מדוע מרבית התיקיות שם מתהדרות בכותרת של חסוי. האם האמת שמוסתרת שם כ"כ מבעיתה ומפחידה כאן מישהו? כי ע"פ מה שזכינו לראות ולקרוא בסדרה ההיא, היה מבעית ומפחיד לא פחות, ואני ממש אבל ממש סקרן לדעת, מה מסתירים מאיתנו , ולמה?

אגב סלאח פה זו ארץ ישראל, לא צפיתי בסדרה הזאת, אני זוכר שקראתי כאן בתפוז כמה פרסומים שדנו בסדרה הזו, השורה התחתונה היתה של מזרחים בכיינים ובלה בלה בלה, נתקלתי בתגובות דומות כאלו שכתבו ברשתות החברתיות, ואז התיישבתי שבת אחת ועשיתי מרתון צפייה לסדרה הזאת, הייתי מזועזע, אני זוכר שהפרק ההוא בו יושב יוצר הסדרה עם "כוכבי" הסדרה באולם ההקרנה  ומדבר איתם על מה שזה עתה בו צפו, התחושות, הכאב,העלבון של אותם "כוכבים" גרם לי לכעס ,ותעוב כלפי כל מי שגדלתי עליו ,על מורשתו,  שלחלקם אפילו הייתי שותף פעיל בקידום מורשת זו.

ביליתי שנת שירות באזור חבל לכיש, הדרכתי שם בני נוער, פיארנו והיללנו את לובה אליאב, שמתברר שזה אותו לובה אליאב ששפך את הוריהם של חניכיי כמו אשפה אנושית ע"פ דבריו שלו, ושל הממשלה הבולשביקית הבזוייה של אותם ימים.

אני מרשה לעצמי לכתוב את זה, כי גם אני חטאתי בהיבריסיות הזאת, ילד בן 18  שמגיע מעמק יזרעאל , פאר ההתיישבות העובדת, לחבל ארץ "נכשל" להדריך את ה"ילידים", ולאט לאט כאשר נעלמו המחיצות, וההלם התרבותי של מציאות שלא הכרתי, כאשר ישבתי ודיברתי עם המשפחות הותיקות , שמעתי את סיפוריהם, קשיי קליטתם, אופן קליטתם, היחס של השלטונות, וואלה התנפצה לי המציאות בפנים, וריסקה לי את כל המיתוסים ומה שמכרו לי כל ילדותי, תמו ימי התום, ברוך הבא למציאות.

אז יש לנו את כל יפה הנפש, המתחסדים והצבועים, שלעולם אבל לעולם לא יכירו במציאות, לעולם לא יודו בטעויותיהם, נו באמת שהם יטעו? הם שיוצרים את המציאות המדומה, את גן העדן של השוטים בו הם חיים, שמעיזים להטיף מוסר השכם וערב , ולרגע לא מבינים שהם אבי אבות הטומאה.

הרי איך אפשר להתהדר בליבלריות, סובלנות, אהבת אדם, אהבת השונה, ערכים סוציאלים, ובאותה עת לומר ביטויים כמו ארץ ישראל השנייה, שבט לבן, לומר על מוזיקה אחת שהיא שירי ארץ ישראל היפה, ומוזיקה מסגנון אחר, מזרחית, או כאשר רוצים לעדן אז ים תיכונית, נו באמת הרי גם מוזיקה ספרדית, איטלקית,צרפתית,  יוונית, קרואטית, בוסנית וכו' זו מוזיקה ים תיכונית, והרי לא מתכוונים לזה. שמעתם פעם על איטליה הראשונה ואיטליה השנייה? הולנד הראשונה והשנייה? 

זה כמו נושא ועדות הקבלה במושבים וקיבוצים, אף אחד לא יודה בזה, זו מסננת, זה בניגוד לחוק, אבל זה מתבצע במקומות ה"ראויים" אז מי יעיז לצאת כנגד זה? לומר משהו בגנות זה?לבקר תופעה זו? כאשר בעפולה לא רוצים למכור בתים לערבים, אז נשמעת זעקה, כאשר בנצרת עלית רוצים להחליף את השם, זה מגונה כי זה גזעני ונועד להבדיל בין נצרת הערבית ליהודית, כאשר בוסקילה, אלבז,וכו' לא מתקבל לחברות בקיבוץ או במושב, זה בסדר.

כאשר בפתח תקווה לא מקבלים ילדים אתיופים זה בזוי ושפל, וזה באמת כזה, וגם זוכה לתהודה, אבל כאשר בקיבוץ חצרים לא מכניסים פועלי בנין ערבים לחדר אוכל, או שלא מוכרים מנויים לערביי הסביבה, לבריכות במושבים וקיבוצים , או מביאים מסתנני עבודה לבריכת גורדון רחמנא ליצלן , והמשתמשים הקבועים מהשבט הלבן, בורחים החוצה כאילו החדירו לבריכה חומר מזהם, ומשתוללים על שימוש בבריכה של אותם מסתננים שרק אתמול , אותם אלו שקפצו החוצה ממימי הבריכה , עמדו וצעקו בשמם ועבורם כנגד תושבי דרום תל אביב, שדורשים להרחיקם משכונותיהם.

ואני יכול לכתוב כאן עד מחרתיים, להביא לכאן עשרות אלפי דוגמאות, שאנחנו עם ג ז ע ן !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ועד שלא נכיר בזאת, ונודה בזה, לא נפתור את מצוקת האתיופים ושאר הרעות החולות בהן אנו נגועים.

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל kalligula אלא אם צויין אחרת