00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפוז עסקים - הבלוג

איך לבחור את מנהל השקעות הנדל"ן שלכם?

איך לבחור את מנהל השקעות הנדל"ן שלכם?

חברות וגופים רבים מציעים היום אפשרויות מפתות של ניהול תיק השקעות נדל"ן מעבר לים. כיצד תוכלו למצוא את החברה האמינה ביותר המתנהלת מולכם בשקיפות ומסוגלת לעזור גם בעת משבר? איך תדעו כי החברה לא תעלם פתאום או שתנהל את ההשקעה בצורה רשלנית שתוביל להפסד בטווח הארוך? אספנו עבורכם מספר דרכים להבדיל בין מנהל השקעות מקצועי לאנשים שיודעים להציג עסקאות בצורה נכונה אך פחות חזקים בניהולה.

האם המנהל שלכם מסוגל להתאים את אופי ההשקעה אליכם?

משקיעים מבוגרים מבקשים פעמים רבות השקעה שתבטיח את ההכנסה החודשים הקבועה. צעירים יותר מוכנים לתשואה גבוהה לטווח הארוך. מנהל השקעות מנוסה ידע להתאים את סוג ההשקעה לאופי ולנתונים הפיננסיים שלכם. בנוסף, הוא יודע לקחת בחשבון את הנתונים הקשורים להכנסות שלכם ממקורות אחרים וכן את סך ההתחייבויות שלכם וליצור תיק מאוזן מבחינת רמות הסיכון שעדיין מסב תשואה גבוהה יחסית.

על מנת להתאים את אופיין של השקעות נדל"ן בחו"ל לכל משקיע, יש להכיר היטב את שוק הנדל"ן לאורך שנים רבות. מי שנכנס לשוק הזה רק לאחר המשבר הכלכלי אינו מסוגל בהכרח לעזור למשקיע כאשר השוק יורד או כאשר ההלוואה שנלקחה על ידי המשקיע גבוהה יותר משווי הנכס – כפי שקרה לרבים בשנת 2008.

בחרו מנהל העובד עם החברות הפיננסיות הגדולות בטווח הארוך

בתחום נכסי הנדל"ן פעמים רבות יש קשר בין היחסים של מנהל ההשקעות שלכם עם הגוף הפיננסי המעניק את ההלוואה לנכס. במיוחד אם אתם ממונפים על ידי גורמים במדינה בה אתם משקיעים, יתכן וניתן יהיה להגיע להסדרים עם הבנק במקרה שערכו של הנכס ירד בצורה קיצונית – אף מתחת לערך של המשכנתה שנטלתם.

לדוגמה, חברות שהיו מושקעות במינוף גבוה בתקופה של המשבר הכלכלי בארה"ב ומנהל ההשקעות שלהם היה ביחסים טובים עם הבנק הצליחו להמנע מפשיטות רגל. כיצד? הבנק שהעדיף לא להישאר עם נכס שערכו שווה פחות מסכום ההלוואה באופן ניכר, אשר גם אם יממש את הנכס במכירה ישאר בהפסד – העדיף להגיע להסדר עם הלווים. על בסיס תנאי הסדר זה, סכומי התשלום הוגבלו או שחלק מהלוואה "נמחל" על ידי הבנק והלווה יכל להמשיך ולשלם את שאר ההלוואה וגם להמשיך להחזיק בנכס מבלי לאבדו.

בחרו מנהל שמיקומו הגאוגרפי קרוב לנכס עצמו

אחת הטעויות שעושים משקיעים רבים היא לנסות למצוא מנהל השקעות קרוב למקום בו הם מתגוררים ולא היכן שהנכס בו הם משקיעים ממוקם. לדוגמה, מנהל השקעות בעל משרדים באנגליה, המכיר היטב את הרגולציה המקומית ויוצר קשרים עם מתווכים, בעלי נכסים ודיירים או עסקים מקומיים יכול להעניק שירות טוב יותר ממנהל נכסים הממוקם בישראל. בתחום זה הידע והניסיון בהתנהלות בשווקים הגלובליים יקר ערך.

קיימות חברות השקעה המחזיקות גם סניף בישראל אך עובדות עם מנהלי השקעות מקומיים במספר יעדים כמו ארה"ב ואירופה. הן יוצרות נהלים ברורים לפיהם נבחרים מנהלי ההשקעות תוך שמירה על שיטה קבועה לביצוע "בדיקת נאותות" הן למנהלי ההשקעה במדינות היעד והן לעסקאות עצמן. היתרון בעבודה עם מנהלי השקעות מקומיים אמינים הוא היכולת לנהל בעת ובעונה אחת נכסים במיקומים גיאוגרפיים שונים מעבר לים מבלי לטוס לאותם מקומות על מנת לבדוק את התכנותה של עסקה פוטנציאלית עבור המשקיעים.

בחרו מנהל השומר על רמה גבוהה של שקיפות במידע המועבר אליכם

השקעות נדל"ן טומנות בחובן כמות גדולה של מידע המשתנה כל העת. שינויים בתוכניות בזמן אמת בזמן השיפוצים של הנכס, שינוי בתפוסה או האכלוס של המבנה, שינויים בשכר הדירה המבוקש או נזקי טבע שפגעו בנכס. כאשר עובדים עם מנהל השקעות אמין כל המידע הזה יהיה זמין וחשוף בפניכם – ללא הסתרה או ניסיון להציג את ההשקעה כאטרקטיבית יותר מכפי שהיא. השקיפות תלויה במידה רבה בדרך בה מנוסחים הדו"חות, איזה מידע הם כוללים ומה תדירות הפקתם.

בחרו מנהל השקעות העובד על בסיס הצלחה

הטיפ האחרון שנעניק בתחום זה לסיכום הוא הקשר ההדוק בין מנהלי השקעות המתוגמלים על בסיס הצלחה למנהלים המקבלים משכורת שווה אם ההשקעה שלכם הצליחה או נכשלה. כאשר מנהל ההשקעות עובד על בסיס הצלחה יש לו אינטרס לבחון כל העת האם העסקה שלכם עדיין מניבה תשואה משמעותית ואם לא לסייע לכם לממשה ברווח. חשוב גם לדעת כי לעתים ניהול השקעות כפרוטפוליו ארוך טווח יהיה שונה מניהול השקעות המבוססות על השקעות חד פעמיות ורווחים מהשבחת נכס ומכירתו. בדקו כי החברה המנהלת את השקעתכם בקיאה בשני התחומים ועובדת על בסיס הצלחה הן בתחום ההשכרה ארוכת הטווח והן בזמן מימוש הנכס המושבח.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Tapuz Asakim אלא אם צויין אחרת