22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

מתקרנפים ("ידיעות אחרונות")

בקיצור: שינויים מדאיגים במצבת הכותבים בעיתון $$$ [4817]
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת ההרצאות שלי ביוטיוב ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
מתקרנפים
       העיתון "ידיעות אחרונות" הולך ומתקרנף - קצת. נחום ברנע כבר איננו העיתונאי החשוב ביותר שפותח את ה"מוסף לשבת", במאמר גדול של שלושה עמודים - ובמקומו נכנס עמית סגל, במאמר של שני עמודים. ליהיא לפיד פוטרה, ולא תמשיך לפרסם את הטור השבועי שלה ברשת מקומוני "ידיעות תקשורת".
       הפיטורים של ליהיא לפיד מרגיזים אותי מאוד. זה היה טור שמעולם לא החמצתי, והיה לרוב, הדבר הטוב ביותר במקומון "ידיעות באר שבע". ליהיא לפיד, במשך 15 השנים בהן כתבה את הטור, מעולם לא כתבה שום דבר פוליטי. מי שהודיעה לה על הפיטורים אמרה לה: "את לא מצפה מאיתנו שאנחנו נמשיך להעסיק אשתו של מנהיג פוליטי". זה תירוץ עלוב, שכן יאיר לפיד הוא מנהיג פוליטי כבר שבע שנים, ועד עכשיו זה לא הפריע למו"ל של "ידיעות אחרונות".
עמית סגל
       גם ההכנסה של עמית סגל לחזית של העיתון במקומו של נחום ברנע מטרידה אותי. אומנם עמית סגל הוא עיתונאי רציני, לא שמעון ריקלין, אבל הוא, בין היתר, גם שופר של בנימין נתניהו, ומפרסם קטעים שהוא מקבל מלישכת ראעש הממשלה.
       באחד הימים פירסם עמית סגל בטורו את הקטע הבא: "סרטון 'הערבים נעים בכמויות'. גלונים של דיו נשפכו על הטענה המקושקשת שקליפ בן 37 שניות שצולם ביד רועדת באייפון הוא שהניע מיליון מצביעי ליכוד לקלפי. הנרטיב יצר לנתניהו דימוי של גאון מרושע, המושך בחוטיהם של הישראלים, אבל שכח כמה עובדות יסוד: למשל העובדה שהסרטון הופץ בשעות אחר הצהריים, לאחר שרוב הישראלים כבר הצביעו; למשל שביום הבחירות צפו בו רק כמה רבבות אנשים, אחוזים בודדים מכלל המצביעים". על כך הגבתי בבלוג הזה:
ראשית, מאיפה לעמית סגל הנתונים הללו? רק מלשכת ראש הממשלה.
"ביום הבחירות צפו בו רק כמה רבבות אנשים" - צוריאל שרון ואוריאל מצליח סיפרו שביום הבחירות הם שלחו 5 מיליון מסרונים. איך עמית סגל יודע שרק כמה רבבות צפו ב-5 מיליון מסרונים?
צוריאל שרון ואוריאל מצליח סיפרו שהיו שולחים את המסרונים למקום מסוים, ואז רואים איך מספר המצביעים באותו מקום קופץ בבת אחת.
"הסרטון הופץ בשעות אחר הצהריים, לאחר שרוב הישראלים כבר הצביעו" - למעשה המניפולציה פעלה על 600 אלף איש שרצו לקלפיות להצביע, בשעות שמונה עד עשר בערב, לפני סגירת הקלפיות – פי שלושה(!) ממספר המצביעים באותן השעות בבחירות הקודמות!
האמת מתגלה מההתפארות של צוריאל שרון ואוריאל מצליח. עמית סגל ובנימין נתניהו – שקרנים!
דינה זילבר
       אתמול, בתוכנית הרדיו "דקל סגל" ברשת ב' של "כאן", דיבר עמית סגל על המאבק של דינה זילבר, המישנה ליועמ"ש כנגד הדרת נשים באירועים פומביים, הממומנים ע"י הציבור. כידוע, יש אירועים, שמאורגנים ע"י המשרד לשירותי דת, משרד הבריאות או עיריות, שיש בהם סגני ראש העיר מסיעות חרדיות, בהם הנשים שמגיעות - נשלחות אל השורות האחרונות, או הכניסה נאסרת עליהן לחלוטין. בכל מיקרה שהדבר הובא לידיעת משרד המשפטים, שלחה דינה זילבר הוראה חריפה שהדבר אסור באירועים הממומנים ע"י הציבור, ומותר רק באירועים פרטיים. אמר עמית סגל: "ניראה את דינה זילבר נכנסת בבדואים, שאצלם קיימת הדרת נשים". זה רחוק מהאמת. ברהט נפתחה בריכת שחייה, במימון העיריה, ובה הונהגה הפרדה בין נשים וגברים, כלומר שעות נפרדות לגברים ושעות נפרדות לנשים. כשנודע הדבר למשרד המשפטים, הודיעה דינה זילבר לעירית רהט בי הדבר אסור בבריכה הממומנת ע"י הציבור. ההפרדה אכן בוטלה והתוצאה, עד כמה שהבנתי, הבריכה עומדת ריקה. לא הגברים ולא הנשים אינם מוכנים לבוא לשחות בשעות שבהן יש שחייה מעורבת. שלחתי לתוכנית "דקל סגל" הודעת ווטסאפ שבה כתבתי להם ש"דינה זילבר כן נכנסה בבדואים", אבל התגובה שלי לא הושמעה.
       עדיין ב"ידיעות אחרונות" יש מקום לסימה קדמון וליהודה נוריאל, שיש להם עמדות שמאל מוצהרות, וגם לבן דרור ימיני, שמביע עמדות עצמאיות, שמותח ביקורת, גם על הימין וגם על השמאל, אבל יש תזוזה קלה לצד ימין, ליתר דיוק לצד ביבי.
הדרת נשים פירושה גם הדרת גברים?
       בתוכנית הרדיו "דקל סגל" הושמעה גם הטענה ש"הדרת נשים פירושה גם הדרת גברים", יעני פגיעה בגברים. זו טענה מקוממת. כשיש הדרת נשים, והללו מושפלות ונשלחות לשבת בשורות האחרונות, הגברים נשארים לשבת מקדימה. כאשר נאסר על נשים להיכנס - הגברים נכנסים ואינם נשארים בחוץ. כאשר נאסר על אישה לשיר, משום "קול באישה – ערווה", לגברים מותר לשיר, גם בפני נשים. כאשר הנשים נשלחות ללמוד בכיתות נפרדות, הן מקבלות את השאריות, והגברים מקבלים את הטוב. כאשר נשים נידרשות להתלבש צנוע צנוע, לגברים מותר ללכת בלבוש קצר ונוח. לכן הטענה ש"הדרת נשים פירושה גם הדרת גברים", היא טענה שיקרית ומקוממת.
 
המלצה
       אם לא קראתם עדיין, או שאינכם זוכרים את מה שקראתם מזמן, אני ממליץ בפניכם לשוב ולקרוא את פרשת "ביבי-נוני", שני ג'נטלמנים בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7384051
מאמר ש-791 איש כבר קראו אותו.
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 963,812 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
 
תגובות
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 500 מילים).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
 
קבלת הודעות על כל מאמר בפוסט הזה
   אם ברצונכם לקבל בדוא"ל הודעה על כל פוסט יחדש שמופיע בבלוג הזה (מדי יום) – שילחו אלי מסר בדוא"ל, עם הכותרת "שלח לי את ההודעות על כל פרסום בבלוג שלך", לכתובת:
regevj@bgu.ac.il
 
תגיות
   את רשימת התגיות מסודרת לפי מספר הפוסטים תוכל לראות אם תרדו למטה.
       את רשימת התגיות מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן כאמור לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
       חיפוש מאמר, או נושא, בשדה "חפש בבלוג הזה", בפינה הימנית העליונה של החלון הזה.
        את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: עיתונות, ידיעות אחרונות, ידיעות באר שבע, תקשורת שקרים, נחום ברנע, ליהיא לפיד, ביבי, בחירות 2015, דינה זילבר, הדרת נשים, קול באישה ערוה, רהט, סימה קדמון, יהודה נוריאל, בן דרור ימיני, תובנות,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

3 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
1,034,561
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת