00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפוז עסקים - הבלוג

ערעור פלילי - מה זה אומר ומתי כדי להגישו?

מהו ערעור פלילי ומתי כדאי להגיש ערעור פלילי? אם הורשעתם על ידי בית משפט בעבירה פלילית - חשוב לשקול ברצינות הגשת ערעור פלילי לערכאה משפטית גבוהה יותר.

תהליך זה נועד כדי שערכאה משפטית נוספת, באמצעות שופטים אחרים, תבחן את עניינכם ואת פסק הדין שניתן נגדכם. במקרים מתאימים ובניהול נכון של הליך הערעור על ידי עורך דין פלילי מומחה בייצוג בהליכי ערעור פלילי, ניתן לשנות את פסק הדין שניתן ולהקל בעונשים שנגזרו על נאשמים, או אפילו לזכותם מכל אשמה.

כמו כן, ייתכן שגם המדינה תגיש ערעור מטעמה על קולת העונש או על הזיכוי ולכן גם במקרה זה יש להיערך בהתאם.

תוך כמה זמן ניתן להגיש ערעור פלילי?

מי שהורשע בבית משפט בגין עבירה פלילית יכול להגיש ערעור בזכות לערכאה פלילית גבוהה יותר בתוך 45 יום ממועד מתן פסק הדין נגדו. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות בהקדם עם מתן פסק הדין לעורך דין פלילי שיבחן את עניינכם. מקרים מסוימים ניתן לבקש להאריך את המועד, כאשר גם בעניין זה ניתן להתייעץ עם עו"ד פלילי מנוסה.

באילו עניינים ניתן להגיש ערעור פלילי?

ערעור פלילי יכול להיות מוגש על עצם ההרשעה או על חומרת העונש או בעניין שניהם. כמו כן, חשוב לדעת כי ערעור פלילי ניתן להגיש גם במקרים של הטלת עונש שאינו מאסר בפועל. כך למשל, ניתן להגיש ערעור פלילי על מאסר בדרך של ריצוי עבודות שירות (מאסר שאינו בפועל), במקרה שהוטל עונש של שירות לתועלת הציבור (של"צ), על הטלת מאסר על תנאי וגם במקרים שהוטלו קנסות כספיים.

האם הגשת ערעור מעכבת את ביצוע העונש?

התשובה היא לא. על מנת לעכב את ביצוע העונש, צריך להגיש בקשה נפרדת לעיכוב ביצוע העונש וכדאי לעשות זאת על ידי עו"ד פלילי.

 

מי יכול להגיש ערעור פלילי?

ערעור פלילי יכול להיות מוגש הן על ידי הנאשם עצמו והן על ידי המדינה (בדרך כלל הפרקליטות).

 

האם לאחר ערעור פלילי ניתן להגיש ערעור פלילי נוסף?

במקרים מתאימים ניתן להגיש בקשה לערעור פלילי נוסף (ברשות) לאחר קבלת פסק דין בערעור פלילי. הדבר כרוך בהגשת בקשת רשות ערעור תוך 30 יום ממתן ההחלטה בערעור הראשון שהוגש, כאשר במקרה ובקשת רשות הערעור תתקבל, ניתן יהיה להגיש את הערעור הנוסף (הנקרא גם ערעור ברשות). גם במקרה זה ובשל מורכבות ההליכים, יש לפנות לעורך דין פלילי מומחה שייבחן ביחד איתכם את השאלה האם יש מקום להגיש בקשה.

 

איך ולאיזה בית משפט מגישים ערעור פלילי?

ערעור פלילי צריך להיות מוגש לערכאה גבוהה יותר. באופן כללי, אדם שהורשע בבית משפט השלום יכול להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי אליו שייך בית משפט השלום שהרשיע אותו ואדם שהורשע בבית משפט מחוזי יכול להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

 

 

החשיבות של קבלת ייעוץ מעורך דין פלילי בהליכי ערעור פלילי

הגשת ערעור פלילי היא עניין מורכב הדורש מומחיות. קיימים שיקולים שונים האם להגיש ערעור פלילי או להימנע מהגשתו ובמקרה של הגשת ערעור פלילי איך להגישו כהלכה על מנת למקסם את סיכויי הצלחתו ולכן יש להתייעץ בעניין עם עורך דין פלילי מומחה שיבחן את עניינכם ויטפל במקרה הצורך, בהגשת הערעור הפלילי. כמו כן, גם במקרה שהוגש ערעור פלילי בעניינכם מצד המדינה יש לפנות בהקדם וללא דיחוי לעורך דין פלילי בעניין

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Tapuz Asakim אלא אם צויין אחרת