00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תפוז עסקים - הבלוג

מכרזים ממשלתיים בינלאומיים

מכרזים ממשלתיים בינלאומיים

 

מכרזים ממשלתיים בינלאומיים הוא נושא בעל חשיבות גדולה מאוד בהיבטים של כלכלה ומשפט. מדובר בנושא שמשפיע על החיים ועל איכות החיים של כמעט כל האזרחים, אפילו שהם אינם מודעים לכך.

מהם מכרזים ממשלתיים בינלאומיים? תשובה לשאלה זו אינה פשוטה, וכדי לענות עליה מן הנדרש תחילה לברר את המושג מכרזים ממשלתיים. על כן, בפסקה הבאה אנו נעסוק במושג מכרזים ממשלתיים, ולאחר מכן נברר את המושג מכרזים ממשלתיים בינלאומיים.

מכרזים ממשלתיים

מכרזים ממשלתיים הינם הליכים משפטיים שנועדו להסדיר את הליכי הרכישות והמכירות שעושה המדינה. לדוגמא, אם המדינה מעוניינת להקים בית חולים, חובה עליה לבחור את הקבלן ואת יתר הגורמים שיקימו את בית החולים באמצעות הליך המוסדר בחוק ובתקנות (חוק חובת המכרזים ותקנות חובת המכרזים). מה שמייחד את ההליכים הללו הוא, שהם נועדו לגרום לכך שבחירת הגורמים שיקימו את בית החולים תיעשה בדרך תחרותית הוגנת ושוויונית. יש להדגיש, כי בחירת הזכיינים של המדינה בדרך של מכרז אינו עניין הנתון לשיקול דעת המדינה אלא מדובר בחובה סטטוטורית. דרך המלך לעריכת התקשרויות המדינה היא המכרז הפומבי. עם זאת, חשוב לדעת, לחובה הכללית של עריכת התקשרויות המדינה באמצעות מכרזים ממשלתיים, יש לכך יוצאים מן הכלל. במלים אחרות, קיימות בתקנות חובת המכרזים תקנות אשר פוטרות את המדינה מקיום מכרזים ממשלתיים בנסיבות מיוחדות.

 

מכרזים ממשלתיים בינלאומיים

מדינת ישראל היא אינה המדינה היחידה שבה קיימת חובה לערוך את התקשרויותיה על פי מכרזים ממשלתיים. למעשה מערכות החקיקה של מרבית מדינות העולם המערבי כוללות נורמות מקבילות בעלת תכלית דומה. כלומר, במרבית מדינות העולם קיימת מערכת חקיקתית שנועדה להסדיר את התקשרויותיהן של המדינות בהליכים תחרותיים הוגנים ושוויוניים. מכרזים ממשלתיים בינלאומיים הם מכרזים שבהם מדינה מזמינה או מאפשרת למתמודדים ממדינות אחרות להתמודד במכרזיה. כלומר, מדובר במכרזים שבהם לא רק תושבי המדינה שמפרסמת את המכרז רשאים להשתתף בו אלא גם מתמודדים – תושבי מדינות זרות.

סיכום

התמודדות במכרזים ממשלתיים בינלאומיים אינה עניין פשוט כלל. על כן, בדרך כלל רק מתמודדים בעלי יכולת כלכלית וניסיון בינלאומי משתתפים בו. התמודדות במכרזים כאמור דורשת גם ליווי משפטי מקצועי. לפיכך, התמודדות במכרזים ממשלתיים בינלאומיים דורשת לא רק יכולת כלכלית וניסיון, אלא גם בחירה נכונה של יועץ משפטי, שהוא עצמו בעל כישורים מתאימים ללוות את המתמודד במכרז בינלאומי

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Tapuz Asakim אלא אם צויין אחרת