44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בעין בוחנת

חלום בלהות

השתדלתי להמנע מכתיבה על פוליטיקה, היות ואני מזוהה עם המחנה ה"לא נכון" אז הסיכוי שאזכה לחשיפה כאן בתפוז היא מזערית אם בכלל.

למרות שכבר למדנו מנסיון העבר, שאין לסמוך על סקרים יתר על המידה, הדבר היחיד שניתן לקבל מאותם סקרים אלו מגמות, או תחושה רגעית של הציבור הנסקר באותו רגע נתון, שמתברר שברגע האמת שם מאחורי הפרגוד לא ממש משקף את התשובה שנתן אותו נסקר, באחד מהסקרים בהם השתתף.

על דבר אחד אין ויכוח, הבחירות הללו יסתיימו בסוג של תיקו לכאן או לכאן, ובעיקר אלו מפלגות ומאיזה צד לא יצלחו את אחוז החסימה , ויהיו אלו שיעניקו את היתרון לצד זה או אחר.

תכלס, זה לא ממש משנה.

כי כל תוצאנ שלא תהיה, תהיה חלום בלהות לזה שמרכיב את הממשלה.

אם נתניהו יזכה להרכיב את הממשלה הצרה מטעם הימין, כאשר  המפלגות עליהן הוא נסמך כמו  הימין החדש של בנט ושקד, שהיום נראה הרע במיעוטו, ולצידם  עוצמה יהודית של סמוטריץ' וחבר מרעיו, שמי שמכיר את עמדותיהם הבלתי מתפשרות מבין שחייו יהפכו לגיהנום ,לא מידי שבוע בהצבעות אי אמון בכנסת, אלא מידי יום בזכות הצהרות פרובוקטיביות, מעשים פרובוקטיבים, כאלה ואחרים,שכל בר דעת מבין שזו ממשלה אם סיכויי הישרדות ששואפים לאפס, וזמנה מוקצב עוד לפני שאפילו תזכה להגיע להשבעתה.

אם גנץ יזכה להרכיב ממשלה, שבנוייה על מפלגות שמאל יחד עם העברה של ליברמן,כחלון, וזהות, לצידו, אז נסיון העבר מצביע שליברמן ממילא יושב בכל ממשלה על זמן שאול, והסיכוי שיסיים קדנציה בתפקיד היא בערך דומה לסיכוי שלי להציב כף רגל על אדמת הירח, על כחלון גם לא ממש ניתן לסמוך בכל הקשור לנסיונות להגיע להסכם מדיני עם הפלשתינאים שכולל ויתורים, היות ובדעותיו הוא אפילו ימני מנתניהו עצמו, והיות וממשלה כזו תסתמך על בלוק חוסם של מפלגות ערביות, לכולנו ברור שכל פיצוץ או ארוע קיצוני בשטחים, שיוביל לשפיכות דמים, יהפוך את המפלגות הערביות לאופוזיציה שבהצבעה הראשונה תביא למפלתה של המששלה בראשות גנץ.

בתווך נמצאת הבדיחה הגרועה של הבחירות הנוכחיות, מפלגת זהות, שאני מודה שהסקרנות הרגה אותי, ולא עמדתי בסקרנותי ונכנסתי לקרוא את מצע המפלגה הזאת, וואלה על פניו, נשמע קסום, כל אדם לעצמו, כל אדם אחראי למעשיו, ועל מעשיו ישלם בדרך כזו או אחרת,אם יהיה עבריין מועד בכביש, יהיה חשוף לתביעה מחברת הביטוח לשלם את כל הכספים שנתבעה ע"י צד שלישי, אם יפצע בעבודה, אין לו לסמוך אלא רק על הביטוחים הפרטים שברשותו, אם יחלא, שיתפלל שיש לו פוליסת ביטוח פרטית, אחרת יעמוד בתור וימתין ליתפנה מקום בחדרי הניתוח שיהיו עסוקים בלפרנס את הבעלים בזכות תיירות המרפא שתפרח כאן, שלא לדבר על ההזייה במצע מפלגה זו שקוראת לגירושו של הוואקף מהר הבית, והעברת השלטון על ההר לפיקוח משטרת ישראל, זה לבד עלול להצית את כל המזרח התיכון על הראש שלנו.

אני יכול להבין מדוע צעירים נוהרים אחרי המצע הזה, הם בגיל שלי זה לא יקרה, בריאים,צעירים, הוריהם עדין צעירים יחסית, אז הכל נראה ורוד, ולחיות את הרגע ואחרינו המבול, רק שוכחים שבמבול טובעים לא שורדים.

אלו רק דוגמיות מהמצע של המפלגה ההזוייה הזאת, שעוד עלול להתברר שביום רביעי נתעורר לבוקר לא פחות הזוי, שיהיה זה פייגלין שיקבע מי יהיה ראש הממשלה הבא בישראל, ולא פחות מכך, יהיה זקוק לחסדיו של אותו פייגלין, יום יום במהלך כהונתו.

מה אני אגיד לכם, אם הייתי נתניהו או גנץ, הייתי עושה הכל רק לא לגעת בתפוח האדמה הלוהט הזה, או אפילו להתקרב אליו, בעיקר כאחד שמשמש כלשון המאזניים ע"פ הסקרים כרגע, שלא לדבר על השותפות הפוטנציאליות, כל אחד במחנהו, שגם הם לא ממש משהו לסמוך עליו בלשון המעטה.

כך או כך העתיד מבחינה פוליטית לא נראה מזהיר, אלא אם יחליטו שתי המפלגות הגדולות נכון להיום, לשלב ידיים ולצעוד יחד לא מאהבת מרדכי כמו משמאת המן.

אמנם התומכים מכאן ומכאן יחושו נבגדים אל מול מהלך שכזה, אבל אל מול האלטרנטיבה, חלום בלהות.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל kalligula אלא אם צויין אחרת