00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של יניב - צויין אחרת

בלילה ההוא נדדה שנת המלך.

הרבי מסביר מתוך המאמר של הרבי האדמו"ר הריי"צ שזהו עיקר הנס, נס פורים שנדדה שנת המלך זהו מלכו של עולם.

ואז הוא מסביר שהכוונה בלילה ההוא שלילה זה לשון הסתר המורה על העלם וכפל הלשון "הלילה ההוא" מורה על הסתר כפול משום שההוא הכוונה גם לדבר הנעלם לעת עתה. עוד הוא מסביר שבימי אחשוורוש ישראל היו בתכלית הירידה ולכן היה מצב של הסתר כפול כלשון הגמרה הסתר אסתיר. הבעל שם טוב מבאר על הסתר אסתיר שהכוונה היא להסתר שהוא מוסתר כלומר שנמצאים בחושך הגלות אך לא מודעים לזה ויותר מזה, מדמים את הגלות והחושך לאור.

וממשיך ומבאר במאמר שזה שנדדה שנת המלך מלכו של עולם בזמן גזרת המן הוא משום המסירות נפש של עם ישראל במשך כל השנה שהמשיכו בעבודתם בלימוד התורה וקיום המצוות למרות שידעו שיכולים להיהרג על זה ובכל רגע יכלו להמיר את דתם ולהפטר מהגזירה אך המשיכו להחזיק ביהדותם למרות זה. וע"י תוקף כוח הנשמה במסירות נפש ועמידה בניסיון האיר האור העצמי אור אין סוף הקב"ה בעצמו פה למטה ולכן הוא האיר גם למעלה כביכול שגרם לקב"ה להיות ער.

היום בזמננו בחבלי משיח התוקף וחושך הגלות הוא כזה שעוד לא היה וגם היום קיימת המציאות של "הסתר אסתיר". קל לחשוב שמציאות זו קיימת רק מצד אחינו שאינם שומרים תורה ומצוות לעת עתה אך מציאות זו קיימת אצל כל אחד מאתנו גם אילו שמחשיבים עצמם כעובדי השם ובעצם אצל כל אחד בפרטיות קיימת המציאות של הסתר כפול-  עצם זה שהוא יכול לראות את העולם בתור מציאות וטוב ולרדוף אחר ה"טוב" הזה וזה יכול להתבטא בכל מיני אופנים שונים ומשונים.

בזמנו של הבעל שם טוב היה העולם במצב של שינה עמוקה והתעלפות וע"י גילוי תורת החסידות נתעורר העולם. לכן גם ובעיקר היום התרופה למצב הזה שכאמור כל אחד יכול להגיע אליו שזהו הסתר בתוך הסתר ושינה עמוקה זה לימוד תורת החסידות משום שלימוד תורת החסידות היא המשכת בחי' אור אין סוף, אור עצמי ומעוררת את עצם הנשמה שבכל יהודי ואז אותו האור מתפשט בכל הכוחות ומשנה אותו מאירה בו המציאות האמתית שהטוב הוא אלוקות ואין עוד מלבדו.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל yaniv450 אלא אם צויין אחרת