44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

נתניהו מול גדעון סער. האמת דועכת (יב)

בקיצור: למה? וגם על אבי גבאי $$$ [4699]
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
       בקרב בין נתניהו לבין גדעון סער, הפסיד נתניהו 4:0 . האם נתניהו צודק בטענותיו כנגד גדעון סער? כן ולא. נתניהו חושש שאחרי הבחירות הקרובות, יכריזו כמה מראשי המפלגות על כך כי הם לא יצטרפו לממשלה בראשות אדם שיש נגדו כתב אישום, ואז הנשיא יטיל על גדעון סער את הרכבת הממשלה. זהו חשש שיש לו בסיס. הוא יודע שהוא, נתניהו, התעלל כל כך בנפתלי בנט, בכחלון ובליברמן ועיצבן אותם כל כך, שהם ישמחו לעשות מהלך כזה. אבל הוא לחלוטין אינו צודק כאשר הוא טוען ששניים, שלושה, חברי הליכוד באו אליו וסיפרו לו שגדעון סער ניסה לשתף אותו בקונספירציה של רובי ריבלין וגדעון סער, שאחרי הבחירות, הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על גדעון סער ולא על נתניהו. זאת שטות מוחלטת. ראשית, נתניהו לא גילה את שמות אלו שסיפרו לו, ואף אחד לא קם ואמר שגדעון סער אמר לו דבר כזה. שנית, למה לגדעון סער ללכת לדבר על מה שאכן יכול לקרות, באשמת נתניהו, וליצור קונספירציה, כשאין צורך בכך? ולבסוף, רק מוח שלילי כמו של נתניהו יכול לייחס לריבלין את המהלך המגונה של הטלת הקמת הממשלה על מי שאינו זה שרוב הסיעות ימליצו עליו.
הריב עם גדעון סער
       גדעון סער היה אחד מראשי הליכוד, ראש מטה הבחירות של נתניהו, שעשה רבות לטובת הליכוד, כלומר לטובת נתניהו. מה קרה שנתניהו רואה בו את אויבו הגדול, ואפילו דרש מאנשיו בסניפים למחוק את שמו של גדעון סער מרשימת המועמדים שניתן להצביע עבורם בפריימריס של הליכוד? מהלך, שאם היה מצליח, היה הופך את כל הבחירות הללו לזיוף גדול, ואז בית הדין של הליכוד היה חייב לבטל אותן ולהורות לליכוד לקיים מחדש את כל תהליך הבחירות – אם היה מתברר שגדעון סער לא קיבל את הקולות, משום שרשימות המועמדים זויפו ושמו נמחק מהן. אז מה קרה?
       גדעון סער מעולם לא היה אויב של נתניהו. כוונתו היתה להתמודד על ראשות הליכוד, רק אחרי שנתניהו ירד מהבמה, ולא להתמודד מול נתניהו. אבל גדעון סער הפך להיות מנהיג מקובל על חברי הליכוד ודבר זה היה לצנינים בעיני נתניהו. גם משה כחלון וגלעד ארדן נקלעו למצב הזה, שלא בטובתם, שנתניהו עוין אותם ורואה בהם סכנה לשלטונו. כחלון העדיף לפרוש מהליכוד ולהקים את מפלגת "כולנו". ארדן העדיף לעשות את עצמו קטן, להישאר בליכוד ולסבול את כל ההשפלות שנתניהו השפיל אותו.
       גדעון סער נכנס להתנגשות עם נתניהו, בשל רובי ריבלין. נתניהו שונא את ריבלין. רובי ליבלין הוא פוליטיקאי ישר, ז'בוטינסקאי אמיתי – ולנתניהו הוא מהווה מזכרת עוון. כאשר עמדה הכנסת לבחור את הנשיא, פעל נתניהו בגלוי נגד רובי ריבלין, המועמד של הליכוד, והעדיף לקדם מועמדים שמחוץ לליכוד. גדעון סער היה צריך לבחור בין נתניהו לבין ריבלין, והוא נשאר נאמן לחבר שלו, למועמד של הליכוד, ולאדם שהיה המועמד הראוי לחהיות נשיא. רובי ריבלין נבחר וגדעון סער הפך להיות האויב השנוא ביותר על נתניהו, יותר מחנין זועבי.
       גדעון סער החליט לנתק מגע. הוא יודע שכאשר נכנסים למאבק כזה, שני המתאבקים יוצאים ממנו כשכל פניהם מרוחים בבוץ, אם לא משהו גרוע יותר. ר' המאבק המר שבין אהוד ברק וגבי אשכנזי. לכן הוא הודיע שהוא לוקח פסק זמן מן הפוליטיקה, וכל מנע מנתניהו כל אפשרות להילחם בו ולפגוע בו. ארבע שנים ישב גדעון סער בבית ונמנע מכל התערבות בפוליטיקה. כעת הבין גדעון סער שהגיע הזמן לחזור למערכת הפוליטית. הוא רואה כיצד נתניהו מסתבך עוד ועוד בתיקים פליליים ובעוד מלחמות עם שותפיו בממשלה. הוא הבין שנתניהו בדרך לאבד את השילטון, ולכן גדעון סער חייב להיות בכנסת, כדי שיוכל לרשת אותו, שכן ראש הממשלה חייב להיות חבר כנסת.
       כשראה נתניהו שגדעון סער חוזר לפעילות בליכוד, מייד נכנס למלחמה נגדו. כאמור, הוא האשים אותו בקונספירציה שלא היתה. הוא דרש מכל חברי הליכוד לצאת נגדו. אבל זה היה מהלך אבסורדי, שניכשל לחלוטין. 33,682 חברי הליכוד, נאמנים לנתניהו בלב ובנפש, הצביעו בעד גדעון סער, וכנגד נתניהו. ההישג של גדעון סער הוא גדול יותר בהתחשב בכך שרוב המועמדים הבכירים בליכוד, לא עודדו את אנשיהם לבחור בו, כדי לא לחזק אותו מולם. כמה פרשנים טוענים כי נתניהו בנה את גדעון סער כמנהיג הבא של הליכוד. לא שר התחבורה הכישלונר ישראל כץ, לא שר האוצר, "החברתי" עאלק, ולא השר לביטחון פנים הנזוף גלעד ארדן, אלא רק גדעון סער.
               
       אני מקווה כי גדעון סער אכן יזכה להיות ראש ממשלה בישראל בעתיד. הוא איש ראוי, איש אמת, וזה יותר ממה שניתן לומר על רבים רבים במערכת הפוליטית בישראל.
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
 
האמת דועכת (יב): הירידה של אבי גבאי בסקרים
      בואו נעקוב אחרי הירידה של אבי גבאי בסקרים:
 12.7.17 – 24 מנדטים, 26.9 – 22, 30.10 – 20, 11.1.18 – 14, 30.4 – 12, 15.11 – 11, 18.12 – 10, 30.1.19 – 8, 7.2 – 5.
תציירו את הגרף ותוכלו להתנבא מתי צפוי שמפלגת העבודה תרד מתחת לאחוז החסימה.
       גבאי מאשים את התקשורת, את בני גנץ, את ציפי לבני, את האשכנזים ששונאים את המרוקאים, ואת איתן כבל התימני – רק לא את עצמו, ולא את התבטאויותיו.
עוד
       אם אינכם זוכרים את מה שקראתם לא מזמן, אני ממליץ בפניכם לשוב ולקרוא את ה'אמת' דועכת: עמיר פרץ ואבי גבאי בכתובת:
https://www.tapuz.co.il/blogs/ViewEntry/7404733
בעיקר את 129 התגובות למאמר, ש-1,550 איש כבר קראו אותו.
 
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 910,695 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
 
תגובות
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 500 מילים).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
 
תגיות
   את רשימת התגיות מסודרת לפי מספר הפוסטים תוכל לראות אם תרדו למטה.
       את רשימת התגיות מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן כאמור לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
       חיפוש מאמר, או נושא, בשדה "חפש בבלוג הזה", בפינה הימנית העליונה של החלון הזה.
        את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: אקטואליה, פוליטיקה, גדעון סער, ביבי, רובי ריבלין, הנשיא, אבי גבאי, פריימריז, קונספירציה, כחלון, גלעד ארדן, ישראל כץ, סקרים, תקשורת, בני גנץ, ציפי לבני, אשכנזים, יהדות מרוקו, הנושא העדתי, איתן כבל,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

10 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
1,233,296
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת