00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

רוב הזמן אני אשתו

להתחיל מהתחלה...

הבלוג שלי הוא גם קצת סיפור: יש לו התחלה, אמצע, ויום אחד יהיה לו סוף, עם כל מיני תפניות  ומעקפים בדרך, כשכרגע הוא בסוג של שבתון. לכן, באופן אישי, אני ממליצה ל"חדשים" לפנות קצת זמן, ולהתחיל לקרוא מההתחלה 

(ולמי שרוצה לקרוא רק את ה"עסיסי" - ריכזתי את הרשומות המתאימות בקוביה נפרדת, בצד ימין)

פיקסל

אומרים, שתמונה שווה אלף מילים. כמה שווה תמונה שלא רואים בה כלום? מסתבר שהרבה מאד.
העיתונות הכתובה, למרות היותה כתובה - אוהבת תמונות, גם כאשר מפאת צו שיפוטי היא חייבת לפקסל אותן, ולהפוך אותן, כביכול, לחסרות ערך.
למה רק כביכול? משתי סיבות. קודם כל - כאשר עיתון שם תמונה מפוקסלת, לדעתי זה קצת כדי להתנשא עלינו, הקוראים התמימים, ולומר - "אני [העיתון] יודע במי מדובר - ואתם לא!" (ודמיינו כאן חריצת לשון  קלילה, או קריצה בנוסח מונטי פייתון).
 
×?מ×?× ×? קש×?ר×?
 
הסיבה השניה היא אולי כהבעת מחאה נגד "הצנזורה" - בין אם זו הצבאית או המשפטית, בנוסח "אתם לא תגידו לי מה לא לפרסם".
 
הבעיה כיום עם תמונות מפוקסלות, במיוחד כאשר הן לקוחות מכתבות קודמות או מאתרי אינטרנט אחרים בהם פורסמה התמונה בעבר, היא שיש גוגל. מי שמחזיק בידו (או יותר נכון - במחשבו) תמונה מפוקסלת שהופיעה בעבר ברשת, יכול למצוא את התמונה המקורית בתוך דקות ספורות, בלי הפיקסולים. 

כדי לעשות את החיים קלים אף יותר, לפעמים (כמו בסיפור של אפי נוה) משתמש אתר החדשות בתמונה טריה מאד, בה השתמש ללא הפיקסול רק לפני יום-יומיים, ומי שקורא את החדשות באופן קבוע לא צריך אפילו את גוגל כדי לדעת מי מסתתר מאחורי הטשטוש:
 
לפני פיקסול .. אחרי פיקסול
 
התוצאה היא, שטשטוש תמונות הוא פיקציה מוחלטת, דרך לעקוף את צוי איסור הפרסום ולרחוץ בנקיון כפיים מעושה, תוך כדי פגיעה קשה בפרטיות ובשם הטוב של אנשים שלפחות לגבי חלקם - עדיין לא בטוח שיש סיבה לפגיעה כזו.
 
דרך אחת להתמודד עם זה היא להחליט שהפרטיות מתה וכל צוי איסור הפרסום למיניהם יעברו מן העולם. העיתונאים היו רוצים זאת מאד - עד הרגע שזה פוגע בהם עצמם - בפרטיותם שלהם או בחסיון העיתונאי שהם כה מקדשים.
דרך אחרת להתמודד עם זה היא שבתי המשפט יבינו את הטכנולוגיה - וכשהם נותנים צו איסור פרסום, לא יאפשרו לעשות מהצו חוכא ואיטלולא, ויאסרו מראש גם על פרסום תמונה 'מטושטשת', כיוון שהיא, לכל דבר ועניין, בדיוק כמו תמונה גלויה.
 
 
 
 
(גילוי נאות: כן, אני יודעת מי מסתתרות מאחורי הפיקסלים; לא, אף אחת מהן איננה  אני; לא, אני לא אגלה לכם)

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

12 תגובות

כל הזמן יש לי זכויות

אסור לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לשדר בכל אמצעי אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר כל חלק שהוא מן החומר  בבלוג זה בלי מתן קרדיט הולם וקישור לבלוג.

אין לעשות שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומר הכלול בבלוג זה בלי רשותי המפורשת, מראש ובכתב (קידום בתפוז זה בסדר...).

אסור לקחת מפתח של חביתוש בלי רשות של רגע ודודלי

כל הזכויות, כל הזמן - שמורות לרוב הזמן ©

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל רוב הזמן אני אשתו אלא אם צויין אחרת