55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

להתמודד עם פסיכופתולוגיה

קוד חופשי

הסבל אינו המטרה הוא בן הלוויה של ההתמודדות  שהיא אמהּ הגדולה של הצמיחה להרצאות:  054-5753522

בית החולים שהפך לסמל של דיכוי והתעללות

בית החולים שהפך לסמל של דיכוי והתעללות

בשבילי "אברבנאל" הוא לא סתם שם של עוד "בית חולים" פסיכיאטרי בישראל. אברבנאל הוא סמל לדיכוי והתעללות במתמודדי הנפש בישראל במשך עשרות שנים ללא הפסקה וללא שום שמץ חרטה או בושה עד עצם היום הזה. זה לא אומר שבעת ובעונה לא עזרו שם להרבה מאוד מתמודדי נפש בשעותיהם הקשות מפאת חוליים הנורא - אלא שמוסריותה של כל מערכת ביקום לא נמדדת בחרירי האור שהיא מפזרת פה ושם, אלא ברוחב ובעומק האפילה שהיא משליטה רחוק מכל תקן אנושי סביר. 

משהו מאוד מסריח ורקוב בעמקי ממלכת דנמרק - אבל מה בדיוק?

אין להאשים את "המקצוע" - כי ממתי "כלי העבודה" הם המושחתים?

אין להאשים אפילו את המחסור בכספים - ממתי הוא תנאי הכרחי לשמירה על זכויות האדם?

ברור כשמש לכל מי שעיניו בראשו שהכלב קבור "במדיניות האגרסיבית-טיפולית" של מדינת ישראל-אגף שירותי ברה"נ עוד מלפני קום המדינה!

בהתאם, האשם ברקב התהומי הקיצוני של "ברבי" גם יונק מאותו מקור: מהמדיניות האגרסיבית-טיפולית הכוללת של מדינת ישראל.
אך מאין מדינת ישראל "הנאורה" שאבה את האגרסיה הטיפולית, הכה פרדוקסלית הזו, ששום אדם ברחוב לא מצליח לרדת לחיקרה? 
כיוון שהפרדיגמה האגרסיבית הנ"ל כלפי נפגעי נפש שכיחה ביותר בכל רחבי תבל, ולא מתמול שלשום, אין שום ספק שגם מדינת ישראל קפצה, עוד לפני קום המדינה, על העגלה הרעה הזו. וה
עובדות מצביעות על כך שזו מדיניות שנגזרות ממנה לא מעט עבירות חמורות על החוק, עד כדי כך ש"שלטון חוק" והמוסד הקרוי "אברבנאל" הפכו ברבות הימים לאוקסימורון.

ומסכן דון יהודה אברבנאל הרב הגדול, שלא אשם בדבר וחצי דבר, ונעשה לו עוול גדול בכך ששאלו את שמו בלי רשותו להתנוסס בראש מוסד זה. 

עם כל זאת - הומניות - אין פירושה שטיפול לעולם לא יכאב או אפילו כזה שלא ייתפש לעין זר כאכזרי. אלא שאם יש צורך מבצעים בנו טיפול כואב ואפילו כזה שנדמה לאכזרי, אך תמיד מעמדה של אנחנו אתך באותו צד. וכזה שלפניו "הסכמה מדעת" על כל פרטיה ודקדוקיה (ע"פ סעיף 13 בחוק זכויות החולה). ולא מעמדה פטרונית ומנוכרת של אנחנו מולך/ מעליך ומחליטים מעל ראשך; שקיפות, פיקוח חיצוני, כבוד האדם - הם הערכים על פיהם לדעתי אמורה להתנהל מערכת ברה"נ בישראל ובכל העולם.

ואם "המקצוע" אינו מסוגל לעבוד כך? אזי יתכבדו אנשי המקצוע ויודו בחוסר יכולתם. בזו תהיה גדולתם ובזו תסתיים יומרתם. כי לא חכמה מתוך פנטיות להיתלות ב"אהבת המטופל" המעבירה אותם על דעתם וגם על חוקי מדינתם לא פעם, ואחרי כל זאת לרחוץ בניקיון כפיהם ולטבול יום יום באוקיינוס הנפשות הטהורות, כאשר יותר משרץ אחד בידם.

כי או אז - למרות שכוונתם רצויה, מעשיהם אינם ראויים! (ספר הכוזרי).   

 

 

 

 

 

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל צביאל רופא אלא אם צויין אחרת