55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

מחלת השליטה של בנימין נתניהו

נתניהו אוהב לשלוט. גם מירי רגב. כולנו זוכרים את "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו?". גם שרת המשפטים אוהבת לשלוט ודורשת לשלוט בשומרי הסף ובהם היועצים המשפטיים, כי שוב - מה שווה יועץ משפטי אם אנחנו לא שולטים בו? למעשה, כל הממשלה של נתניהו מורכבת מאנשים חולי שליטה שנרגעים רק כשהכול בידיים שלהם והם קובעים בכול. זה סוג של מחלת נפש, מחלת נפש קשה ומידבקת, שללא טיפול הולם מחמירה עם השנים. נתניהו הדביק במחלה זו את כל ממשלתו - ואולי בחר במכוון באנשים חלשים שידע מראש שיידבקו במחלה.

לא רק נתניהו וממשלתו חולי שליטה, גם אישתו ובנו לקו במחלה הקשה הזאת וחולים בה. כפי שזה נראה הם שולטים בו עם פטרונו ואדונו הסרסור המקשיש שלדון אדלסון (שהצהיר בעבר כי ישראל לא צריכה להיות דמוקרטית - והוא אכן פועל לכך שהיא לא תהיה).

נחזור לנתניהו. נתניהו אוהב לשלוט, נתניהו חולה שליטה. הוא שולט באנשים הנאמנים לו שליטה מוחלטת. והוא רוצה לשלוט גם בתקשורת, כי כשישלוט שליטה מוחלטת וסופית בתקשורת הוא יוכל באמת לעשות כל מה שהוא רוצה.

זו הסיבה שהוא התעקש לשמור לעצמו את משרד התקשורת, וכשאילצו אותו לוותר עליו בחר בבובה תורנית (איוב קרא) שתעשה את דברו, כך שבפועל הוא עדיין משמש שר התקשורת. זו גם הסיבה שהוא התעקש לסגור את רשות השידור במקום לשקם אותה (וכולנו זוכרים את "אנחנו נשקם את רשות השידור" שאמר בקולו הסמכותי והמשכנע - שהרי הוא איש מכירות ממולח והוא מומחה בשכנוע - וכמו תמיד לא שיקם ולא נעליים ולא קיים את הבטחתו כי מראש לא התכוון לאף מילה מדבריו).

נתניהו סגר את רשות השידור, ואז פנה לערוץ 2 שהפריע לו בעין - ופיצל אותו במטרה להחלישו. המטרה הושגה. בדרך ניסה לשלוט גם בערוץ הכנסת, ותודה לאל שלפחות בכך הוא נכשל.

ועכשיו על הכוונת של נתניהו: סגירת החינוכית ופיצול התאגיד שהוא עצמו הקים. ולמה הוא מתעקש לפצל את התאגיד? כי מה שווה התאגיד אם הוא לא שולט בו? וממש לא מעניין אותו שהפיצול ימנע מישראל בעתיד לשדר את האירוויזיון מישראל אם ישראל תזכה שוב בתחרות זו. הדבר היחיד שמניע אותו הוא יצר שליטה הרסני ודורסני, הוא רוצה לשלוט בתקשורת, לשלוט בחדשות ובמה שישודר, ואם היה אפשרי הוא עצמו, אישתו או בנו היו משדרים את החדשות בעצמם, כמו בצפון קורֵאה.

פיצול התאגיד יפרק הלכה למעשה ולחלוטין את התקשורת החופשית והעצמאית בישראל. ערוץ 2 כבר פוצל ונחלש קשות עד כדי ריסוקו, והינה אנחנו שומעים על מגעים לאיחוד בין רשת לערוץ 10 - ונחשו מי ינהל את הערוץ החדש המאוחד אם יוקם? כצפוי, אדם המקורב לנתניהו ועושה דברו.

החינוכית, בניגוד לרשות השידור, אינה זקוקה לשיקום ואינה מסואבת ומושחתת. להפך! החינוכית היא גוף התקשורת הפורה ביותר בישראל, גוף התקשורת האיכותי, המקצועי והמצליח בישראל - והפרסים הרבים שהטלוויזיה החינוכית זוכה בהם מדי שנה בשנה, ובהם פרסי ייעול, התייעלות וניהול תקין - מוכיחים זאת. החינוכית היא ההוכחה החיה שאפשר לנהל בישראל טלוויזיה מחנכת, איכותית, מקצועית, פורה ויעילה בתקציב מוגבל ועם צוות עובדים מצומצם. לסגור גוף מצליח כזה יהיה פשע, בכייה לדורות. וברור לכל בר־דעת שהתאגיד לא יוכל להוות תחליף ראוי לחינוכית, בוודאי אם אכן יפוצל.

את החינוכית צריכים להשאיר כמו שהיא. החינוכית היא דוגמה ומופת למוסד ציבורי, החינוכית היא המודל של איך מוסד ציבורי צריך וראוי להתנהל. אז למה לסגור מודל מוצלח כזה? רק בגלל שיגעון השליטה של נתניהו?

מישהו צריך לאזור אומץ ולהגיד לנתניהו: עד כאן! יש גבול לשיגעון השליטה שלך, אדוני, תן לחיות ותן לעבוד. המישהו הזה צריך לבוא מהקואליציה, הבעיה היא שנתניהו בחר מראש אנשים חלשים שישרתו אותו נאמנה במקום את הדמוקרטיה, ולכן אין בנמצא ולו חבר כנסת בודד אחד מהקואליציה שיֵצא נגד נתניהו ויעצור את הטירוף שלו. את כל האמיצים והמתנגדים הוא נטרל והוציא.

ברוח הדברים אסיים ואומר, מה שווה נתניהו אם אנחנו לא שולטים בו? מה שווים נבחרי ציבור, משרתי ציבור אם הציבור לא שולט בהם? שהרי הם נבחרו לשרת את העם והמדינה, ובפועל הם משרתים את ה“מנהיג“.

מתי אם בכלל יקום האמיץ שיצעק שהמלך (ביבי) הוא עירום?

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת