33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

שלום ימין - עושר ואושר לעד ?

לך לעזה - שלום ימין

31/05/2018

לכאורה, המקום יושב באזור מטורף. ממש שער למזרח התיכון. אחד השערים. כמה תועלת אפשר היה להפיק ממנו כולל שלום אזורי. כמה תועלת כלכלית. אחד המקומות בעולם שבגללו שורר חוסר יציבות ואיום של מלחמה גרעינית. חבל ארץ עתיק ומלא הסטוריה שאף אחד לא רוצה לקחת אחריות עליו. כמות חומר הנפץ האנושי שיושב שם היא גדולה לאין שיעור. חבל הארץ הזה הוא כמו פצע עצום שדבוק לנו לגב ומדמם כל העת.

נכון. יושבים שם מאות אלפי אנשים עניים ומסכנים. רעבים ועצובים. חסרי השכלה ומתוסכלים. בגלל הישראלים? ממש ממש לא.  כנראה שנוח לבעלי הכוח והשררה המקומיים חמאס, פתח, הג'יהד ועוד כמה שמות בסדר כוח יורד. ממש נוח לשליטי החור העלוב הזה שאותה עת אחד מחבלי הארץ שיכול היה להיות גן עדן קטן, להחזיק באוצר שנקרא מסכנות. ממש נוח לשליטי האזור להיות ולהראות כלפי העולם ה"נאור" מסכנים וראויים לתרומות כסף ונשק. ככה לא צריך לייצר כלום ולהמשיך לשלוט ולהפחיד אוכלוסיה שלמה שעדיין חולמת וקוראת לעצמה "עם".

לא. אף אחד לא השתגע. הם יודעים בדיוק מה הם עושים, למרות שהחלום עומד להסתיים ואז יתחיל הסיוט שלהם. של קבוצות הכוח בעזה, כשייפסק התיקצוב המטורף שמגיע מהעולם. והוא אכן התחיל הצטמצם לאחרונה.

בשכונת יוקרה לאורך הים גרים בתוך וילות עצומות, עשירי עזה והמכובדים המקורבים אליהם. מרכזים יוקרתיים של מיעוט שחי על חשבון הרוב. לשם לא מגיעים המטוסים והיריות. אולי פה ושם וגם בתיאום "מושלם" עם כל הגורמים היורים.

 זה לא שונה ממדינות ערב במזרח התיכון. חבורות של קרציות מוצצות דם שמשתמשות בכוח רב ובהפחדה ובשטיפת מוח קבועה כדי להחזיק עם שלם עם ראש למטה. כל עוד המצב ככה, אפשר להמשיך ולהאשים את מדינת ישראל בכל מיני האשמות מוזרות. אפשר להפציץ אותנו ולברוח לבכות מתחת לסינר של האו"ם שגם הוא מין גוף תמהוני וחסר יכולת הבחנה בין טוב לרע.

כאשר הייתי נער, עבדתי כשוטף כלים עם עובדים בגילי  שחיו וגרו בעזה. אז היה שלטון צבאי ישראלי שהתחיל במלחמת ששת הימים. הם היו שמחים יותר. הם עבדו כאן ונסעו חזרה לעזה. הישראלים נסעו לעזה והיה שקט יחסי. מדי פעם הופר השקט על ידי פיגוע פה ושם (ויש ויכוח על מי שהוציא את הפיגועים האלה ומה היא ההשפעה שלו על הרחוב במיקרו קוסמוס) אבל בדרך כלל, בזמן שלטון הצבא לא היו בעיות מיוחדות. כולם היו תושבים בעזה ולצידם חיו בשקט מתחת לפני השטח, מחתרות מקומיות שניסו לגרום לנו לצרות ואף הצליחו לא מעט. החברים מעזה היו  צעירים נורמלים שחלמו ללמוד ויצאו ללמוד במדינות ערב. רובם לא חזר לעזה. כל מי ששכל בראשו ויכול היה לצאת אז, יצא ולא חזר.

הפתרון הוא בהפלת הכוחות הצבאיים שיושבים בעזה ומאמללים את החיים של התושבים ואגב כך חיים חיי הוללות על חשבון התרומות. עסקים ממשיכים להיות בין הישראלים לבין העזתים כל מה שמתפרסם בתקשורת זה מלחמות על הגדר והפגנות מאולתרות של שמאל קיצוני שבא מתוך ישראל לעזה. לעסקים אסור להפריע. ומלחמות זה עוזר לעסקים.

הויכוחים ברשתות החברתיות גדולים ומרים. לא בגלל שהם נדרשים. פשוט, יושבים משני צידי המתרס אנשים מטעמי המפלגות השונות וזורעים שינאה מכוונת אחת כלפי השניה. שאר המגיבים הם עם מוסת שקורא אינפורמציה דיגיטלית שאין לו מושג איך לעכל אותה.

העולם היום ערמומי והאינפורמציה שמגיעה לאנשים דרך ערוצי החדשות היא אינפורמציה בעייתית ותלויה באינטרס של המפרסם או בעל האינטרס. יש בעזה שטיפת מוח כלפי היהודים מאז ומעולם. לא בגלל שהאיסלאם הוא דבר רע. נכון שהדתות הן עניין מיותר ומסוכן בכללן. אבל כל הדתות לא רק האיסלאם. גם היהדות הקיצונית וגם הנצרות הקיצונית שלושתן מסיתות לאלימות וחוסר סובלנות שלפי השונה. כנראה שהגיע הזמן לשים את הדתות במקומם ולשנות את אורח החיים בהתאם לחשיבה החדשה שקיימת היום בעולם.

שטיפת המוח היא אינטרס כלכלי מובהק ועמוק המושרש ביסודות של שליטי עזה. ההמצאה על היות העם הפלסטיני עם בעל הסטוריה היא המצאה מביכה ומגוחכת. עד היום לא נמצאה שום הוכחה לעם הזה וכנראה שגם לא תימצא. נכון שיש אנשים שצריכים לחיות. אפשר לעשות את זה אחרת. רק אם הפוליטיקאים ובעלי האינטרס יסכימו לשינוי. זה כנראה לא יקרה בקרוב. מדובר באותו אינטרס של הרוסים והאמריקאים על המזרח התיכון. כל המלחמות כאן הן אינטרס של גופי שליטה כלכלית אדירים ועצומי ממדים. אפשר לבנות את עזה מחדש וליצור מערכת של בריאות וכלכלה וחינוך שיהיו דוגמה בעולם וכמובן שאנחנו יכולים לעשות את זה ולהרוויח פעמיים. שקט ושלווה וכלכלה חדשה וחזקה מאי פעם.

ספק רב אם נראה בדור הזה שינוי בתפיסה. יותר נכון הוא שנראה עוד סבל ועוד מוות ועוד עוני ועוד סיכסוכים ושטיפות מוח. לא משנה מה נגיד. לפלסטינים יש כרגע יתרון באמצעות העיתונות הזרה שמביאה את הידיעה למליוני תושבים באירופה, משועממים וחסרי מידע אמיתי על אודות המזרח התיכון.

לנו נותר רק לקוות לטוב. ולחלום על חומוס וקפה שחור במרכז עזה.

אסלאם עליכום וראחמת אללה ובראכאתו. (עליכם השלום ורחמי האל וברכתו ) 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל dj shalom1 אלא אם צויין אחרת