33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תורת חסד על לשונה

"תורת ה' תמימה משיבת נפש עדות ה' נאמנה מחכימת פתי, פקודי ה' ישרים משמחי-לב מצות ה' ברה מאירת עיניים" (תהלים י"ט, ח'-ט')

 קַוֵּה, אֶל-יְהוָה: חֲזַק, וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ; וְקַוֵּה, אֶל-יְהוָה [תהלים כז, יד].

תוצאת תמונה עבור תמונות של שויתי ה לנגדי תמיד

"כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא"

"תורת חסד על לשונה" - הוא אתר "לימוד-יומי" של הלכות, מוסר ואמונה. בכל יום נפתח את הלימוד בתפילת "נשמת כל חי", נמשיך ללמוד: הלכות שמירת לשון, הלכות בחיי היום יום ושבת, הלכות והנהגות לקראת החגים והמועדים  הקרבים. נלמד את ספר "מסילת ישרים" ונעשיר את עולמינו בשיעורי-חיזוק ופנימיות התורה ובעה"י נסיים עם "מזמור לתודה". 

מטרת-האתר - לזכות את עם ישראל לסיים 3 פעמים בשנה ללמוד את כל ההלכות שחייבים בהם, לקבל הכנה מלאה לכל מועדי ישראל, להכיר את צדיקינו וכן לעבוד על מידותינו באמצעות ספרי מוסר ואמונה!

הפיצו את האתר - וזכו גם אחרים בקדושה רוחנית משמחת ומקרבת אל הקב"ה ובשכר אין סופי לעולם הבא. 

בשם השם נעשה ונצליח והשם עלינו ברחמיו ירוויח - השם שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך:

תורה, עם וארץ בשלמות

 

תורה, עם וארץ בשלמות

 

 

×?מ×?× ×? קש×?ר×?

 

 

ישנן שלש מצוות מיוחדות, שעליהן אנו מצווים למסור את הנפש: עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים. זוהי אחת מה'שלישיות' הרבות בתורה – משלושת האבות (אברהם, יצחק ויעקב) ועד לתורה עצמה שהיא "תורה משולשת" (תורה, נביאים וכתובים), שניתנה ל"עם משולש" (כהנים לויים וישראלים), ועוד ועוד.

אם נתבונן היטב בשלישיה שלנו, מתבקש לקשר אותה לעוד שלישיה מפורסמת: תורת ישראל, עם ישראל, ארץ ישראל, כאשר לכל אחד מאלו ניתן להצמיד את המושג 'שלמות' – שלמות התורה, שלמות העם ושלמות הארץ (מושגים שהרבי מליובאוויטש הרבה להשתמש בהם).

שלמות פירושה שיש כאן דבר אחד שלם, שאי אפשר לחתוך אותו ולהסתפק בחלקים קטועים ממנו, כי המהות העצמית שלו נמצאת במלואה רק בכל חלקיו ופרטיו. נמחיש בדוגמא פשוטה: אם יש לפני ככר לחם שלימה, בהחלט ניתן לחתוך אותה ולאכול פרוסה ממנה – אין כאן מושג אמיתי של שלמות. אבל אדם נורמלי אינו מוכן לוותר על חלק מגופו, גם לא האצבע הקטנה ברגל, מפני שזוהי פגיעה בשלמות הגוף. כך, ויותר מכך, בנוגע לשלש השלמויות: התורה, העם והארץ, ששלשתן יחד מהוות שלמות אחת כוללת.

אי אפשר להתייחס לתורה כמשהו נחמד, שאפשר לקחת חלקים ממנו. כל התורה, כל האותיות שבספר-התורה וכל תרי"ג המצוות – הכל מהווה שלמות גדולה אחת, ויסוד היהדות הוא: קבלת עול תורה ומצוות בשלמות. כך ספר-תורה שחסרה בו אות אחת פסול הוא (הלכות תפילין ומזוזה וס"ת א, ב), וכן מי שרוצה להתגייר ומקבל עליו את כל התורה "חוץ מדקדוק אחד", אין מקבלים אותו כגר-צדק (הלכות איסורי ביאה יד, ח). אין תורה לחצאין(מתוך עלון "גל עיני", הרב יצחק גינזבורג שליט"א).

 

עלינו לזכור עובדות חשובות:

עם ישראל נהיה לעם במעמד הר סיני בקבלת התורה. ללא תורה אין עם. ככתוב (דברים כז, ט, י): "הַיּוֹם הַזֶּה נִהְיֵיתָ לְעָם לַיהוָֹה אֱלֹהֶיךָ: וְשָׁמַעְתָּ בְּקוֹל יְהוָֹה אֱלֹהֶיךָ וְעָשִׂיתָ אֶת-מִצְוֹתָו וְאֶת-חֻקָּיו אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם".

ארץ ישראל ניתנה לעם ישראל בזכות אבותינו הקדושים, שהלכו בדרך השם, ככתוב (בראשית טו, יח): "בַּיּוֹם הַהוּא כָּרַת יְהוָֹה אֶת-אַבְרָם בְּרִית לֵאמֹר לְזַרְעֲךָ נָתַתִּי אֶת-הָאָרֶץ הַזֹּאת מִנְּהַר מִצְרַיִם עַד-הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר-פְּרָת". אבל יש תנאי! התנאי לקבלת הארץ הוא: קיום התורה והמצוות. ארץ ישראל ניתנה לעם ישראל בזכות התורה, שנאמר (דברים יא, א-לב), ונצטט חלק: "וְאָהַבְתָּ אֵת יְהוָֹה אֱלֹהֶיךָ וְשָׁמַרְתָּ מִשְׁמַרְתּוֹ וְחֻקֹּתָיו וּמִשְׁפָּטָיו וּמִצְוֹתָיו כָּל-הַיָּמִים...  וּשְׁמַרְתֶּם אֶת-כָּל-הַמִּצְוָה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם לְמַעַן תֶּחֶזְקוּ וּבָאתֶם וִירִשְׁתֶּם אֶת-הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם עֹבְרִים שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ...  וּשְׁמַרְתֶּם לַעֲשׂוֹת אֵת כָּל-הַחֻקִּים וְאֶת-הַמִּשְׁפָּטִים אֲשֶׁר אָנֹכִי נֹתֵן לִפְנֵיכֶם הַיּוֹם".

יהודי שמתעקש לעקור את התורה ומצוותיה מתוכו – עוקר את עצמו מעם ישראל, כי במעמד קבלת התורה ובהסכמתינו לקבל אותה וּלקיימה, נהיינו לעם. ואם אותו אדם עוקר את התורה מעצמו ומתנתק מהעם - בכך הוא עוקר את זכותו מהבעלות על ארץ ישראל! הרי אין כל עדות אחרת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אלא רק מה שכתוב בתורה.

יש לנו זכות בחירה, זה נכון! אבל לכל בחירה יש השלכות!

הארץ ניתנה לְיהודי, שרוצה את התורה, רוצה לחיות בדרכיה (כך קבע הקב"ה). מי שלא רוצה את התורה, לא אומרים לו דבר, אבל שיידע שבגין בחירה זו, הוא גורם לעצמו, שהוא לא יכול לדרוש בעלות על הארץ! וזה לא משתלם לאף יהודי!

 

 

 

זכו את עצמכם וקרובכם בברכת הלימוד, הכנסו לתגובות וכיתבו  [בדרך המופיעה למטה]:

הלימוד לזכות:

זיווג _______________ בת/בן _________________

פרנסה______________בת/בן__________________

בריאות______________בת/בן__________________

זרע-קודש____________בת/בן__________________

ולהבדיל:

לעילוי נשמת ______________ בת/בן_____________

 {ניתן לרשום ברכות רק בתגובות}       

     יקובל ברצון,אמן!

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל azulayt אלא אם צויין אחרת