44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אבא פולניה

התקיפה שלא היתה - פטנט חדש: ישראבלוף תוצרת אמריקה.

17/04/2018
 
 
התקשורת בכל העולם פרסמה: טראמפ ובני בריתו הצרפתים והאנגלים תקפו בסוריה. השבחים (המזויפים וגם האמיתיים) מרוחים ומדוברים בתקשורת לאורכה ולרוחבה, כאילו באמת קרה משהו. הליטופים ההדדיים בין המעורבים, מרקיעים שחקים. מרוב חום שמרעיפים המעורבים וידידיהם אלה על אלה, עוד תימס כיפת הקרח בקוטב הדרומי. על מה אתם מדברים, לכל הרוחות. על איזו תקיפה. על זו שלא היתה?
 
איזה שטויות. איזה בלוף. נורו כ-100 טילים בסך הכל. בשביל אסד זה פחות מקרציה על גופו של כלב. הם אולי פגעו במטרות שהוגדרו להם. אך מה היו מטרות אלה? בסיסים ריקים ונטושים שפונו בעוד מועד. האמריקאים דיברו וסיפרו, בכוונה גמורה, לכל העולם ואשתו על המתקפה הקרבה, כדי לאפשר לכולם להתארגן לקראתה (העתיקו מישראל?). זה היה מהלך מכוון לחלוטין והיו לו מטרות ברורות: לא באמת לגרום נזק. הם טרחו לידע את הרוסים מבעוד מועד ולא חסכו מידע שיגדיר כמעט במדויק מה נמצא על הכוונת שלהם. הרוסים הודיעו לאסד ואסד מיהר לפנות כל מה שרק היה יכול וזה לא מעט. ואז באו "הגיבורים המושיעים", "תקפו" שטחים נטושים וריקים והריעו לעצמם.
"התוקפים" וידאו שלא יהיו שם בני אדם, גם לא אנשי צבא ופעילי טרור ותומכיו, וידאו שגם ציוד שניתן לסלק משם אכן יסולק, וידאו שלא יווצר עימות בין צבאות ובקיצור: תקפו בלי לתקוף. זה כמו קפה נטול קופאין או משהו יותר ישראלי: מיץ נטול מיצין.
 
כך הראו השליטים המערביים לאזרחיהם מבית ומבקריהם מחוץ, שהם לא יושבים בחיבוק ידיים אל מול הזוועות בסוריה. הרי הם צריכים להראות משהו לאזרחיהם ולעולם. אזרחיהם צריכים לראות כאילו השליטים שלהם עשו משהו למען עולם טוב יותר, נגד הרעים. אבל בואו נודה: יותר טוב שהיו יושבים בחיבוק ידיים ולא מעליבים כל בעל אינטליגנציה מינימלית. רוב פרסומים הם כמו צ'ק ללא כיסוי. אחד הפרסומים היה שתעשיית הנשק הכימי הסורית הוחזרה ארבעים שנה לאחור. באמת? יש לי חדשות בשבילכם. מפעל כזה, אם אכן נפגע, ניתן לבנות מחדש בעבודה אינטנסיבית ובסיוע מדינות חורשות רעה, תוך חצי שנה. אם תרצו - שנה מקסימום. דקה לא יותר. אם יתוש היה עוקץ את אסד ג'וניור, היה הוא מגרד במקום העקיצה וממשיך הלאה. הפעם הוא אפילו לא צריך להתגרד. עד כדי כך הם לא עשו דבר.
 
ולזה הם קוראים "תקיפה". עלוב עלוב עלוב. יותר טוב שלא היו תוקפים ולא היו עושים צחוק מעצמם ועל הדרך - גם מאיתנו. אבל התקיפה שלא היתה, מעבירה מסר מאד חשוב: עכשיו ברור שאין לישראל על מי לסמוך - כולל ארה"ב וטראמפ הליצן שבעיקר עושה הצגות. אפשר לסמוך רק על עצמנו. ע"ע איראן.
 
ואנחנו? מברברים שטויות ומסרבים להבין מה באמת קרה. קשה לי להחליט אם העיוורון שלנו הוא מכוון או תוצאה של טמטום. עד כדי כך הגיעו הדברים, שבמשדר מיוחד בטלוויזיה, אמר אלוף במיל' (נדמה לי שזה היה עמירם לוין ואם טעיתי אני מתנצל) שטראמפ הוכיח שהוא טקטיקן אך הראה שאין לו בכלל איסטרטגיה. באמת? מה אתה אומר. מאיפה לקחת את השטות הזו. יש לו איסטרטגיה מאד ברורה: תריבו, תילחמו, תטבחו, אין לי ענין בכם. יש לי מספיק צרות בבית - תרתי משמע. זה שהאסטרטגיה לדעתך שגויה או לא מתאימה לך (או לנו), זה לא אומר שאין לו אסטרטגיה. יש לו ועוד איך.
 
מה המסר של טראמפ ושל חבר מרעיו? הנה סעיפיו:
סעיף מספר 1.
אני רוצה להוציא את כל האמריקאים מאדמת סוריה. את זה הוא אמר במפורש. בסאב-טקסט: מצדי שתלכו כולכם לעזאזל, תטבחו זה בזה, תירו, תשמידו, אין לי ענין בכם ויש לי צרות משלי. פוליטיקאי אמריקאי (שאיני זוכר את שמו) אמר לפני הרבה שנים על המזרח התיכון: ".They want to shoot? Let them shoot". הם רוצים לירות? הניחו להם לירות (ואל תדחפו את האף. אבל זו כבר תוספת שלי א.פ.). שום דבר לא השתנה בתפיסות האמריקאיות. תקראו לזה אובמה או טראמפ - אותה גברת בשינוי אדרת.
 
ובאמת, למה לאמריקאים להתערב בנעשה בסוריה? מה ייצא להם מזה? רק נזק. הרוסים כבר שם כדי להשאר. זה מצב נתון ואבוד. להתעמת מול האיראנים - אין להם חשק. זה יקים עליהם את האירופים ויסכן את המעט שנשאר (לדעתם) מהסכם הגרעין. האמריקאים לא רוצים עימות עם הרוסים, גם לא עם האיראנים ובוודאי שלא עם האו"מ. הם בטוח לא רוצים עימות צבאי שעלול להידרדר למלחמה קשה עד כדי שימוש בנשק גרעיני. הם לא רוצים לבוסס שנים בבוץ הסורי כפי שבוססו בויאטנאם, או כפי שהסתבכו באפגניסטן ועיראק. ללמדכם שזו לא המצאה חדשה. כך היה במלחמת ויאטנאם. בדיוק מהסיבה הזו מעולם לא נוצרה שם קונפרונטציה בין חייל אמריקאי לבין חייל סובייטי. כך הסתיים מבצע "קדש". הסובייטים איימו בנשק גרעיני על האמריקאים (שלא הובאו בסוד המבצע) אם לא יעצרו את הציונים והכוחות התומכים (אנגליה וצרפת אופסססס). האמריקאים התערבו ועצרו הכל. כך הסתיימה מלחמת יום כיפור. כח מוטס סובייטי בדרך לחלץ את הארמיה השלישית המצרית הנצורה בסיני, הפיקוד האיסטרטגי האמריקאי באירופה פוזל בעצבנות אל עבר "הכפתורים האדומים". בסוף גם הסובייטים וגם האמריקאים תפסו את עצמם ואמרו לעצמם "בשביל כמה יהודים מסריחים וכמה ערבים מסריחים, אנחנו נסתבך במלחמה גרעינית"? הרימו את הטלפונים האדומים, סיכמו ביניהם על הפסקת המלחמה, כל אחד הרים את הטלפון המתאים לצד "שלו" והמלחמה נעצרה. אלה רק שלוש דוגמאות ויש עוד.
אז למה לדעתכם יהיה להם אכפת מההתבססות האירנית בסוריה? זה כאב ראש של ישראל? שישראל תטפל. חשבון אמריקאי פשוט. זה שהוא חשבון קצר-ראות, טוב. בשלב הנוכחי זה מספיק ומתאים להם. "כשיגיעו לגשר", יחשבו מה לעשות. עד אז הם מבקשים: נא לא להפריע את מנוחתנו. יש לנו צרות גם בלעדיכם.
 
סעיף מספר 2.
מצידי תהרגו כולם בכולם וכולם את כולם עד טיפת דמכם האחרונה (וראבקום - אני כבר רוצה לראות את טיפת דמכם האחרונה). זבשכ"ם. רק תעשו לי טובה, לא בנשק כימי.
 
סליחה אדוני הנשיא. אם ממילא אתה משלים עם הרעיון שיטבחו זה בזה, מה אכפת לך באיזה נשק הם משתמשים. זה בדיוק כמו לומר לקצב או לשוחט, שלא ישחט את התרנגולת בשריפה על הגריל אלא רק בסכין. זה לא באמת משנה לתרנגולת אם יתקעו בה סכין או יכניסו לה שיפוד בתחת. בשבילך, אדוני הנשיא, הטעם שלה יהיה אותו הטעם (ואם מישהו מצא דמיון בין הדברים לבין מה שאמר "החייל האמיץ שוויק", זה לא מקרי).
 
סעיף מספר 3.
לכל ידידי ארצות הברית באשר הם: אין לי כוונה להסתבך במלחמות שלכם, בטח לא להלחם בשבילכם. תסתדרו לבד. אז נכון שכך יורדת חשיבותה של ארצות הברית כמעצמה עולמית, אבל היייי...... זה מחיר השקט, גם אם הוא זמני. ושהנשיא הבא יטפל בכאבי הראש הללו.
 
הלו.... מיסטר נהנתניהו.... שמעת?
 
עכשיו תסתכלו בעין רוסית (כמעט אמרתי סובייטית) על המתרחש. הם הבינו את הכוונות של טרמפ. הם מודעים לצרות שלו ויודעים שהוא לא רוצה להסתובב להם בין הרגליים או לדרוך להם על יבלות. הם מבינים שהוא חייב היה לעשות הצגה כאילו אכפת לו וכאילו הוא מגן על האינטרסים של... השד יודע מי. אבל הוא צריך לעשות בלי לעשות. עכשיו הרוסים צריכים להכיל את זה בלי שיבואו אליהם בטענות מבית או מהמדינות הנסמכות על שולחנם ובמקביל אותן מדינות מבססות את מעמד הרוסים כמעצמה עולמית, בבחינת "ראש לשועלים" והם לא רוצים לאבד את זה. הרי בסופו של דבר ובסופה של "תקיפה", לא נפגע רכוש צבאי רוסי, אין פגיעה בנפש לרוסים, לא נפגע חייל אירני, לא נגרם נזק גדול מדי לסורים (וגם אם כן - זבש"ם). מבחינתם - ניתן להכלה. מה זאת אומרת "ניתן להכלה"?! הרי הם היו מתואמים כמעט אחד לאחד. משחק מכור, או יותר נכון WWF. זוכרים את הצגות ההאבקות בהן התוצאה ידועה מראש? אז מה עושים? ממשיכים את ההצגה. הרוסים הולכים למועצת הבטחון של האו"מ-שמום ועושים הצגה משל עצמם. הרי הם ידעו שלא תעבור במועצת הבטחון שום החלטה שהם ביקשו. אבל איש לא יוכל לטעון מבית, שלא ניסו לעשות משהו. ההצגה חייבת להימשך.
 
מסקנה לישראל בשורה התחתונה: בבעיית עזה והחמאס העולם לא מתעניין יותר מדי. בטח לא מדינות ערב שיש להן כאב ראש איראני גדול יותר. פתאום הם מגלים שגם בשבילם האיראנים הם בעיה גדולה. פתאום יש שם קולות שישראל היא לא הבעיה, שיש לה זכות קיום וחשיבות באיזור (באמת תודה רבה) וצריך לישר קו איתה בבעיה הזו. לא, הם לא הפכו פתאום לחובבי ציון. ענין של אינטרסים שמחר יכולים להתחלף. בבעיה האיראנית מצפון ובבעיה החיזבלאית, אל תסמכו על איש כולל האמריקאים. הם ידברו דיפלומטיה אבל יעשו..... ובכן לא הרבה מעבר לכך. מקסימום יתמכו קצת בנשק (אולי) ויעצרו קצת החלטות או"מ. לא יותר.
כמה שיותר מוקדם תתעמתו מול האיראנים כן ייטב. ככל שתחכו, העימות יהיה קשה יותר וכואב יותר. צריך להתחיל את העימות כשנוח לנו ולא כשמתאים לאיראנים. העולם ידבר ויברבר אבל בתאכלעס - לא יעשה כלום. עכשיו חיזרו על המשפט רק במקום להגיד "העולם" אימרו "האו"מ ". יצא לכם אותו דבר.
ושיהיה לכם לילה טוב ושקט הלילה.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל lseugy אלא אם צויין אחרת