44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אבא פולניה

הדוסים צריכים לשרת? מי רוצה אותם בכלל?!

28/03/2018
הקריאה לגיוס חרדים בשם השוויון בנטל, שאינו אלא שוויון מדומה, היא לא יותר מאשר פופוליזם שכל מטרתו לקושש עוד כמה קולות בבחירות. בשום אופן. גיוסם יביא רק צרות למדינה. יש יותר מדי סיבות למה אני לא רוצה את הדוסים החרדים בצבא. מי שיחשוב על זה עד הסוף, ימצא שזה הדבר הכי מיותר והכי מטומטם שאנחנו יכולים להביא על עצמנו. הרי בחיינו האזרחיים יש מהם רק צרות. אז עוד להכניס את זה לצבא בכח? למה?! אני אומר שמי שרוצה לבוא ולשרת בצה"ל - שיבוא. אבל יבוא בתנאים שלנו. לא בתנאים שלו. ומי שלא רוצה לבוא בתנאים שלנו - שלא יבוא. זה נכון לכולם: דוסים, ערבים (יש ערבים שכן משרתים) ומשתמטים אחרים. אבל לעובדה שאדם בגיל גיוס לא בא, צריך להיות מחיר: לעולם הוא לא יקבל תקציב/קיצבה או כל תשלום אחר מהמדינה או מהביטוח הלאומי. לא תקציב לישיבות ולכוללים, לא כספים יחודיים מהממשלה. כלום. הוא לא יוכל לעבוד בשירות המדינה, לא יקבל פטורים והקלות במיסים. כלום. אני יודע שהבג"צ עושה בעיות עם זה. הבג"צ הוא בכלל בעייתי. אז צריך להעביר חוק שהבג"צ לא יוכל לפסול ובכלל צריך להעביר חוק שמגדיר לבתי המשפט את גבול סמכויותיהם, כולל בית-המשפט העליון והבג"צ. צריך להבין שבית משפט לא יכול להיות מעל המחוקק או מחוקק על. זה אנטי-דמוקרטי, אבל לזה אצטרך לייחד פוסט נפרד.
 
כיון שאנו עומדים ערב פסח, הרשו נא לי להביא מדברי ההגדה. על ארבעה בנים דברה התורה. אחד מהם - הרשע. עליו נאמר: "מה הוא אומר? מה העבודה הזאת לכם. לכם ולא לו. ולפי שהוציא עצמו מהכלל - כפר בעיקר". פירוש הדברים הוא, שהרשע שואל למה אתם עושים את זה (את הפסח וההכנות לחג)? הוא לא שואל למה אנחנו עושים את זה. בלשון זו הוא הוציא את עצמו מהכלל וזו כפירה בעיקר* - ומכאן שהוא רשע. מסקנה המבוססת על אחד הכתבים שהדוסים מקדשים: מי שמוציא עצמו מהכלל - כופר בעיקר והרי הוא רשע. כל החרדוסים הללו מוציאים עצמם מכלל ישראל והרי הם רשעים.
 
נחזור לסוגית הגיוס שלהם. המערכת שקולטת מתגייסים חדשים לצה"ל והמערכת המתקצבת את אחזקת כח-האדם, בנויות למספר פחות או יותר ידוע של מתגייסים חדשים כל שנה. המספר לוקח בחשבון שאיקס אנשים בגיל גיום אינם מתגייסים. זה נתון בהעמדת התשתיות הצה"ליות ובבניית הכח המנהלי המטפל במתגייסים. עכשיו בואו נניח לרגע שכל הדוסים ירוצו לבקו"מ ויתגייסו (גיחי גיחי). המדינה לא תעמוד בזה. הסיבה - כלכלית. היא בנויה מכמה רבדים. אתם יודעים על איזו תוספת תקציב מדובר? אתם יודעים על כמה מתגייסים חדשים בשנה מדובר, נוסף למתגייסים "הרגילים"? הטענות מדברות על עשרת-אלפים מתגייסים נוספים כל שנה. זו רק תוספת על מספר האנשים המתגייסים כרגיל. זה אומר עוד עשרת-אלפי איש שהתועלת בגיוסם מוטלת בספק גדול (במיוחד מול עלות גיוסם), זה עוד עשרת-אלפי פיות להאכיל, עוד עשרת-אלפי אנשים להלביש (אני מזכיר- זה חוץ מהמתגייסים הרגילים), עוד עשרת-אלפי אנשים לצייד בציוד הכי בסיסי, עוד עשרת-אלפי איש לצייד בציוד צבאי יעודי לצורך התפקיד והפעילות הצבאית, עוד עשרת-אלפי אנשים להסיע, עוד עשרת-אלפי אנשים לשכן (איפה בדיוק?), עוד עשרת-אלפי אנשים ללמד דברים הכי בסיסיים, להכשיר ולאמן לתפקידים צבאיים (ועוד לא ברור איפה יעשו את זה), עוד עשרת-אלפי חיילים שצריך לשלם להם שכר חודשי (גם אם הוא נמוך), צריך עוד כח-אדם מנהלי שיטפל בעשרת-האלפים הנוספים וגם הם עולים ממון. מאיפה יבוא התקציב לכל אלה?
 
נטל תקציבי נוסף הוא בגלל שהם לא מסתפקים בכשרות צבאית רגילה. הם צריכים כשרות מיוחדת. גם זה דורש תוספת תקציב. חלק גדול מהם, במיוחד מהחרדים, מתחתנים בגיל 18 ומיד מתחיל לפעול בית-חרושת לילדים. חייל כזה מקבל על נישואיו (תאכלעס - עבור אשתו) ועל כל ילד, תוספת מיוחדת לשכרו החודשי. זו תוספת נכבדת לשכר חייל בחובה. אם נניח שחיילים כאלה יהיו רק חמשת אלפים (מתוך עשרת-אלפי הדוסים המתגייסים) - תכפילו את התוספת התקציבית בהתאם. יותר מזה, על פי הקריטריונים הצבאיים, רבים מהם יחשבו לחיילים נזקקים (ואני יודע על מה אני מדבר) - עוד תוספת תקציבית. מאיפה המדינה תיקח את כל הכסף הזה? מסל התרופות? מתקציב בתי החולים? מתקציב החינוך? מקצבאות הנכים?
 
גם תנאי השירות המיוחדים שהם ידרשו יעלו ממון רב. כל מיני הפרדות בין גברים לבין נשים, כל מיני דרישות "הלכתיות" שלא מקובלות על הרוב החילוני, ואם תתקבלנה זה יקשה על השירות שלו, על הרגשות שלו ועל תפקודו.
הם עוד ירצו כל מיני הסדרים מיוחדים להליכה לתפילות, מועדי צומות, טקסים כאלה ואחרים. מה יהיה השלב הבא? ידרשו הטסה לאומן? חובת טבילה במקוה לחיילות? מרחק נגיעה? כל החיילות תלבשנה שמלות בלבד? תלכנה עם שביס צבאי?
 
עכשיו כבר מתחילה בעיה חברתית אם לא הספיקה לכם הבעיית הכלכלית. הבה נדבר עוד על בעיות חברתיות. איפה ישרתו? כרגיל? כמו כולם? לא. בגלל כל מיני ענייני בית ומשפחה, הם יקבלו קל"ב. אז מה יצא לנו מזה? הדוסים יכולים לשרת בקבוצה מעורבת גברים-נשים? לא. הם ירצו הפרדה. יחידות ללא נשים בכלל. אם הצבא ישתף איתם פעולה - יש לנו בעיה. גם ככה הדרת נשים חילחלה לצבא. חיילים שרשאים לא להשתתף במפגשי יחידה שיש בהם נשים ולא לשמוע קול נשים - דיבור או שירה. לא הייתי רוצה לראות נשים לוחמות בקו הראשון (וגם לזה אצטרך לייחד פוסט) אבל יחידות ללא נשים בכלל? בשום אופן. לא רק זה, אלא שהדתיים גם לא ירצו לשרת ביחידות מעורבות דתיים/חרדים וחילונים. כקבוצה - הנוכחות החילונית מפריעה להם. עוד לא נולד הדתי שיוכל "להכיל" את החילוני, מנהגיו ותרבותו. תמיד החילוני יצטרך לוותר לדתי. הדתי לעולם לא יוותר לחילוני. למה? כי זה נוגד את האמונה הדתית שלו.
 
אחת הבעיות שיתעוררו היא שפתאום נגלה שיש לנו בתוך היחידות, גדודים של מחזירים בתשובה. הדתיים והחרדים לא יפסיקו ללחוץ/לשכנע/לדחוף את החילוניים ביחידותיהם ללכת לכיוון הדת "רק שבת אחת, תבוא, תראה, תאכל, מה אכפת לך". ככה זה מתחיל. זה נגמר בהרס משפחות. מי צריך בצבא כנופיות התחרדות והחזרה בתשובה?
 
כעת לבעיית השרות. מה הם יעשו בצבא? יהיו משגיחי כשרות? כשרות של מי בדיוק? של הרבי שלהם? יהיו מש"קי דת? כמה כאלה כבר צריך? איזה ידע יש להם שאיתו אפשר לעשות משהו בצבא? ילמדו אותם הכל החל מא"ב? תקציב כבר אמרנו?
 
ולבעיית הבעיות - התנגשות הדרישות: על כל מה שהמפקד יגיד להם, הם ירוצו לרבי לקבל אישור. לכל אחד רבי משלו ולכל רבי דעה אחרת. ואם תהיינה מחלוקות בין רבנים - איזה רבי ינצח? בסוף נקבל צבא שמנוהל על-ידי רבנים? רק זה חסר לנו - חצרות רבנים בתוך הצבא. ומה יקרה כאשר המפקד יגיד דבר אחד והרבי יגיד את היפוכו? מה יעשה החייל? את דברי הרבי או את פקודת המפקד? אני חושב שלא קשה לכם לנחש.
 
ועכשיו לסוגיה שעלתה - חלוקת הנטל. באמת? על איזו חלוקה אתם מדברים? אתם חושבים שאם שהדוסים יתגייסו, יקצרו לחיילים בחובה את משך השירות? אפילו לא בשבוע אחד. אתם חושבים שאם הם יתגייסו הם יעשו מילואים? אפילו לא יום אחד. למה? כי מעל מספר ילדים מסוים הם פטורי שירות מילואים. אתם חושבים שאם הדוסים יתגייסו וגם אם יהיו כמה שיעשו מילואים, יקצרו לחיילי המילואים "הרגילים" את מספר ימי השירות בשנה? לא יום - אפילו לא שעה אחת. אז על איזו חלוקת נטל אתם מדברים?
 
הקיצר: דוסים בצבא - צרות לכולנו.
 
אני יודע שיהיו מי שיגידו שיש מהם שמשרתים. נכון. אבל הם מיעוט שבמיעוט. אין בהם כדי להעיד על הכלל, הם אינם נציגיו ואין זה פותר ולו חלק מהנושא. חוץ מזה - יש רק מתי מעט מהם שהם חרדים אמיתיים, אבל רובם לא באמת חרדים.
 
אסיים בדברי חז"ל (שהדוסים מעדיפים להתעלם מהם): מי שתורתו מרובה ממעשיו דומה לאילן ששורשיו מעטים וצמרתו מרובה. שבאה רוח ועוקרתו. אבל מי שמעשיו מרובים מתורתו דומה לאילן ששורשיו מרובים וצמרתו מועטה. שבאות כל הרוחות שבעולם ולא מזיזות אותו ממקומו. אני סומך על כל בעל אינטליגנציה מינימלית שיבין את ההקבלה.
 
על דבר אחד אני מפנטז. הם אומרים "נמות ולא נתגייס". מבטיחים? ככתבו וכלשונו? יאללה. אני בעד. אז שלא יתגייסו.
 
 
 
 
-----------------------------
*העיקר אומר שגאולת ישראל ממצרים אינה גאולת אבותינו בלבד אלא גם שלנו, כי אילו לא הוציא הקב"ה את אבותינו ממצרים, הרי אנו ובנינו ובני-בנינו, משועבדים היינו עד היום במצרים. לכן, על כל אחד לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים. ומי שמוציא עצמו מהכלל - כופר בעיקר, כי הכלל חל גם עליו. (חזור)

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

5 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל lseugy אלא אם צויין אחרת