00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של פרוסייטס

חברה לבנייה וקידום אתרים משנת 2009 http://prosites.site/

בטיחות באירועים המוניים - ההבדל בין שמחה לאבל

בטיחות באירועים המוניים - ההבדל בין שמחה לאבל

תכניות, ליווי ופיקוח יישום, על בטיחות באירועים המוניים 

בטיחות באירועיםשמר בטיחות והנדסה חברת יועצי בטיחות המתמחה בכל תחומי הבטיחות. בטיחות באירועים, קונסטרוקציה, נגישות, בדיקות מתקני הספורט ועוד. אנו מספקים שירותי מומחי בטיחות, ממוני בטיחות, הכנת תיקי שטח, בדיקת משחקים ומתכני כושר ובדיקות בטיחות במוסדות חינוך. לקבלת שירות של יועץ בטיחות בכל תחום צרו קשר דרך האתר.

בטיחות באירועים המוניים - הגדרות ברורות ואלה שפחות

בישראל מתקיימים אין סוף אירועים המוניים, אשר מחייבים על פי התקינה והחוק מינוי בעל תפקיד האחראי על בטיחות באירועים אלה. האירועים ההמוניים נעים ממשחקי כדורגל, הופעות באצטדיוני כדורגל או כדורסל, הופעת בקיסריה, הופעות בפרק הירקון, פסטיבלים המוניים המתקיימים בחיק הטבע ועוד.

קימות הגדרות ברורות לגבי הגדרתו של אירוע כאירוע המוני. החוק מבחין בין אירועים המוניים המתקיימים במבנים ומתקנים קיימים קבועים, לבין מבנים ומתקנים ארעיים שהוקמו אך ורק לצורכי האירוע או כאלה ששונו והותאמו לצורכי האירוע.

התקינה והחוק מתייחסים בבירור לאלמנט המספרי של כמות המשתתפים, לצורך הגדרת האירוע כאירוע המוני ובנוסף מבחינה בפירוש, בין אירועים המתקיימים באופן קבוע, במבנים קיימים (אולמות ומגרשי ספורט) לבין אירועים בודדים המתקיימים חד פעמית. הוראות הבטיחות באירועים המוניים דורשת ממנהלי ומארגני האירוע לעמוד בקשר ולקבל אישורים ממספר גורמים כגון משטרה, כיבוי אש, רשות מקומית וכו'. 

אחד האישורים הבסיסיים והחשובים ביותר, הנדרשים לצורך קבלת רישיון לקיומו של אירוע המוני, הנו דו"ח בטיחות באירועים הכולל תכנית פרטנית ופיקוח על הבטיחות באירוע. אישור בטיחות באירועים המוניים ניתן לקבל מיועצי בטיחות בעלי כישורים והסמכה למתן אישורים אלה.

יועץ בטיחות הוא הסמכות העליונה בכל מערכת ארגונית שפועלת לקיומו של אירוע המוני והבטיחות באירועים אלה הנה פועל יוצא של תכנון קפדני ובלתי מתפשר על פי כל דרישות החוק והתקינה.

רבים ממארגני האירועים ההמוניים משתמשים בשירותיהם של יועצי בטיחות באירועים, לשמש כמפקחים על ישומן של תכניות והוראות הבטיחות בזמן הפקת האירוע והתרחשותו אולם החוק עדיין אינו חד משמעי באשר לכישוריו והכשרתו של הממונה על התחום ובמקרים מסוימים מתקיימים אירועים שהאחראי על הבטיחות אינו בעל הסמכה מתאימה.

צעדים מסוכנים  לבטיחות באירועים

בטיחות באירועיםעל אף האסונות שהתרחשו בישראל בעבר (אסון ערד, אסון המכביה, אסון הר הרצל), אנחנו עדיין עדים למצבים בהם הגורמים המארגנים של אירועים המוניים, מנסים לבצע קיצורי דרך ולתת לגורמים שאינם מוסמכים לבצע את הפיקוח על הבטיחות באירוע ההמוני. גם כאשר תכנית הבטיחות הוכנה על ידי יועץ בטיחות בעל הסמכה. הגורם המפקח מטעם המארגנים אינו בעל כישורים והסמכה נאותים.

האכיפה בתחום זה עדיין לוקה בחסר. על אף משפטים שנסתיימו ופסקי דין ששלחו מארגני אירועים אל בין סורג ובריח, עדיין חוזרים על עצמם מצבים, בהם נשללת מיועצי הבטיחות, שהכינו תכנית בטיחות לאירוע המוני, תוכנית שקיבלה את כל האישורים. נשללת מיועצי הבטיחות, עמדת הפיקוח העליונה על ביצוע ויישום התכנית.

ברוב המקרים הגורם להימנעות מהעסקת יועץ בטיחות בעל כישורים והסמכה גם בפיקוח על שלב הביצוע הנו רצון לחסוך בהוצאות.

כיום כמעט לא ניתן לקיים אירוע המוני ללא ליווי ופיקוח צמוד של יועצי בטיחות בעלי כישורים והסמכה ראויים על פי החוק והתקינה.
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מורן אהרון1 אלא אם צויין אחרת