00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של פרוסייטס

חברה לבנייה וקידום אתרים משנת 2009 http://prosites.site/

מומחה בטיחות ויועץ בטיחות  - מניעת תאונות או מניעת תביעות

מומחה בטיחות ויועץ בטיחות  - מניעת תאונות או מניעת...

יועץ בטיחות אמין יכול למנוע את הצורך במומחה בטיחות

יועץ בטיחותחברת שמר בטיחות והנדסה מתמחה בכל תחומי הייעוץ הבטיחותי. מהנדסי החברה ויועצי הבטיחות שלנו מספקים את כל שירותי הייעוץ בתחום על פי חוזרי מנכ"ל ותקנות הבטיחות. הכנת תיקי שטח, אישור מתקני ספורט, פיקוח קונסטרוקטור. הדרכות במקום עבודה ולעבודות גובהו וייעוץ נגישות מתו"ס ויועצי נגישות השירות. לקבלת שירות מיועץ בטיחות פנו דרך צור קשר באתר.

שלב המניעה ושלב התביעה - יועץ בטיחות ומומחה בטיחות 

יועץ בטיחות מאמצי מניעה מתמשכים

תפקידו של יועץ בטיחות על פי הגדרותיו השונות הנן יישום הוראות הבטיחות בתחומים השונים ועל ידי כך הפחתה למינימום או מניעה מוחלטת של סיכויים לתאונה כל שהיא שנזק בצידה. הן נזק לרכוש והן נזק לגוף.

כמובן שככל שמדובר במתקן, מבנה או אירוע שמשתתפיו רבים יותר והמתקן/מבנה גדול יותר, הרי שתפקידו של יועץ בטיחות שמכין את תיק השטח ומטפל באירוע, מורכב יותר.

הוראות הבטיחות השונות וההנחיות ליישומן והפיקוח עליהן נכתבו לרוב בדם. כלומר מעבר להכנסת הוראות בטיחות מתבקשות. לאחר אירועי אסון שונים (כגון אסון ערד, אסון מגרשי הכדורסל ועוד), נוספות הוראות ותקנות חדשות אשר מתפקידן להחריף את הפיקוח ולהגדיר בצורה ברורה יותר את תפקידו של יועץ בטיחות.  זהו שלב המניעה. כלומר ההוראות השונות מציינות צעדים אותם יש לנקוט כבר במהלך התכנון הראשוני וכמובן בתהליכי הביצוע וטרום האכלוס או השימוש במתקן.

מומחה בטיחותמומחה בטיחות - עדות מקצועית לאחר התאונה

מומחה בטיחות יהיה לרוב מהנדס ויועץ בטיחות, קונסטרוקטור, יועץ נגישות בעל ניסיון רב שנים אשר נתבקש להגיש חוות דעת לבית משפט, גורמי אכיפה, ועדות חקירה וכו' אשר עליהן להכין ביסוס ראייתי ולאסוף חוות דעת מקצועיות  וממצאים לצורך מתן פסק דין או החלטנה רגולטורית אחרת.

מומחה הבטיחות לרוב ייקרא כעד מומחה ועליו להיות יועץ בטיחות מומחה בעל ניסיון ובעל שם על מנת שהגוף שביקש את חוות דעתו כמומחה בטיחות יקבל אותה.

מומחה בטיחות חייב להיות מסוגל לבצע את חקירת אירוע באופן כזה שיוכל להצביע על קיומן או אי קיומן של הוראות ותקנות הבטיחות. כאשר מתרחשת תאונה יש צורך באיתור מקור התאונה והגורמים לה. בין אם אלה כשלים הנדסיים, כשלי תכנון או ביצוע ובין אם אלה כשלים הנובעים מרשלנות של משתמשי המתקן או מפעיליו.

חברת שמר בטיחות והנדסה מספקת שירותי יועץ בטיחות וכן משמשת כמומחה בטיחות בפני גורמי אכיפה ורגולציה על פי כל התקנות המחמירות ביותר וחוזרי מנכ"ל עדכניים.
.


 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מורן אהרון1 אלא אם צויין אחרת