11
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

מניפולציה: איך ניצח ביבי בבחירות

בקיצור: נתניהו "עבד" עלינו בבחירות 2015. $$$ [4311]
     - 167 איש כבר קראו את הסיפור הזה - 
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת הפוסטים המסודרת בבלוג שלי  ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
       איך ניצח נתניהו בבחירות של שנת 2015? במרץ 2015, יום לפני הבחירות, כל הסקרים הראו שבוז'י הרצוג בראשות "המחנה הציוני" עומד לנצח את הליכוד ביתרון של שלושה מנדטים. ביום הבחירות קיבל נתניהו בראשות הליכוד ששה מנדטים יותר מ"המחנה הציוני". איך קרה המעבר של תשעה מנדטים מצד לצד, ביום הבחירות עצמו?
       הסיפור כבר סופר, גם בבלוג הזה. אבל ראוי לחזור ולהבין איך התרחש השינוי הזה בדיעותיהם של 300 אלף אזרחים ישראליים. מה שקרה הוא מניפולציה שעשה נתניהו – בעצם יום הבחירות. ראוי לזכור כי חוק הבחירות אוסר לעשות תעמולה ביום הבחירות. אבל זה לא הפריע לנתניהו לעשות את התרגיל הבא:
       בשירותו של נתניהו עמדו צוריאל שרון ואוריאל מצליח, שני מומחים לשיווק ממוקד ברשת, שעיסוקם בשליחת מסרים פרסומיים לקבוצות יעד. הם בנו מאגר של מיליון מצביעים, שקרובים לנראטיב הימני, שמותיהם ומספרי הטלפון שלהם. בימים שלפני הבחירות הם שלחו להם 18 מיליון מסרונים ו-900 אלף הודעות וואטסאפ, עם הקלטות של מירי רגב ושל בני בגין, עם קישורים לסרטי התעמולה של הליכוד. אבל כאשר כל אלה לא הועילו הם עשו את המהלך הבא (ששמעתם עליו): הם שלחו 5 מיליון מסרונים, שכללו את ההודעה המפחידה הבאה: "הערבים נוהרים באוטובוסים לקלפיות. אם השמאל ינצח, יהיה לנו דאע"ש בירושלים ורקטות מירושלים על כל ישראל". המסרונים הללו הצליחו לגרום ל-300 אלף איש, שהתכוונו להצביע בעד כל המפלגות האחרות, לשנות את דעתם, ולרוץ לקלפיות להצביע בעד נתניהו. המניפולציה הזאת הצליחה להוריד שלושה מנדטים מ"המחנה הציוני" ושישה מנדטים מ"יש עתיד", "הבית היהודי" ויתר המפלגות. למעשה המניפולציה פעלה על 600 אלף איש שרצו לקלפיות להצביע, בשעות שמונה עד עשר בערב, לפני סגירת הקלפיות – פי שלושה ממספר המצביעים באותן השעות בבחירות הקודמות! שרון ומצליח יכלו לראות כיצד שליחת המסרונים לעיר מסוימת גורמת מייד לאנשים באותה עיר לרוץ להצביע.
       כך תיאר זאת ב"ידיעות אחרונות" אחד המושפעים מהמניפולציה: "הצבעתי לביבי כי הוא הביא לנו עבודה פסיכולוגית לפנים. אחרי בוז'י הייתי נעול על יאיר לפיד, אפילו שכנעתי אחרים להצביע לפיד. ביום של הבחירות עשיתי על האש עם חברים ומשפחה... שתינו וודקה גריי גוס, חגגנו כמו שצריך, ופתאום קיבלתי מסרון מהליכוד, הודעה קולית מנתניהו. הערבים עולים על המדינה. הערבים יוצאים להצביע. אל תשאל. עם הוודקה והמסרונים נכנסתי לסרטים, נהיה לי סלט של פחדים. אמרתי, וואי, מה עם הבית של הילדים שלי, מה יהיה איתו, אז לא יכולתי לשים יש עתיד, אשכרה מהפחדים. אבל לא רק אני, המון חברים חזרו ברגע האמת הביתה לליכוד".
       סיפור דומה סיפרו גם כמה אנשים שהתכוונו להצביע בעד כחלון. האם המניפולציה הזאת חוקית? ראשית, היה פה שקר. הערבים לא נהרו לקלפיות באוטובוסים. לא היו אוטובוסים בכלל. זה היה שקר, אבל מותר בישראל לשקר. אין חוק שלפי חוק זה אפשר להעמיד לדין אדם שמשקר, בבחירות, או בכלל. היה פה גם טיעון שיקרי. אני מניח שברור לכם שאם בוז'י הרצוג היה מנצח בבחירות ומגיע לראשות הממשלה – לא היה דאע"ש מגיע לירושלים ושום רקטות לא היו נורות מירושלים על ישראל. שוב, אין חוק שאוסר על טיעון שיקרי.
       מה שבלתי חוקי במניפולציה הזאת הוא העובדה ששליחת 5 מיליון המסרונים נעשתה ביום הבחירות. החוק אוסר במפורש לקיים תעמולת בחירות ביום הבחירות. זה לא רק בלתי חוקי – זה גם מעשה בלתי הגון. תעמולה כזאת ביום הבחירות אינה מאפשרת לאחרים, לבוז'י הרצוג וליאיר לפיד לצאת כנגד המסר המניפולטיבי ולהסביר שזה שקר.
       למעשה היה על ועדת הבחירות לפסול את הבחירות ולהחליט על בחירות חוזרות ביום אחר. המפלגות האחרות היו צריכות לפנות לוועדת הבחירות, או לבג"ץ, ולדרוש את פסילת הבחירות. אבל למחרת הבחירות אף אחד לא ידע על עוצמת המניפולציה. זה התברר רק זמן רב אחרי שכולם נדהמו והשלימו עם המפלה שלהם בבחירות, רק אחרי ששרון ומצליח יצאו בגאווה עם הסיפור.
       מן הסיפור הזה אפשר להבין כי בישראל יש ממשלה שבראשה עומד, לא גאון פוליטי, אלא מניפולטור שקרן, שפועל באופן לא חוקי. לפיכך אין התפלא כי אותו מניפולטור מעורב בפרשיות שחיתות, בהיקף של מיליארדי שקלים.
       את פרטי הסיפור הזה לקחתי מהספר "השולטים בעתיד", של ד"ר רועי צזנה, שדן ביכולת של הפוליטיקאים המושחתים לעשות מניפולציה, בעזרת המחשבים, ולהמשיך לשלוט באזרחים ולעשוק אותם. אגב, הוא מזכיר גם את אובמה שניצח את מיט רומני בבחירות, בשיטות דומות, אלא שאובמה לא הפיץ מסרים שיקריים מפחידים ולא עשה זאת ביום הבחירות, כאשר אי אפשר היה לומר את המסר הנגדי.
 
המלצה
       אם לא קראתם עדיין, או שאינכם זוכרים את מה שקראתם מזמן, אני ממליץ בפניכם לשוב ולקרוא את הסיפור של נתניהו על כיבוש הארץ בידי הערבים, האמת הנוראה בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/ViewEntry/7414676
מאמר ש-777 איש כבר קראו אותו.
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 755,046 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
תגובות
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 500 מילים).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
 
תגיות
   את רשימת התגיות מסודרת לפי מספר הפוסטים תוכל לראות אם תרדו למטה.
       את רשימת התגיות מסודרת לפי סדר אלפאבתי, ניתן כאמור לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7347329
       חיפוש מאמר, או נושא, בשדה "חפש בבלוג הזה", בפינה הימנית העליונה של החלון הזה.
        את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
 
תגיות: אקטואליה, ביבי, פוליטיקה, בחירות, רמאות, מחשבים, פרסומת, הליכוד, בוז'י הרצוג, יאיר לפיד, כחלון, רועי צזנה, האלפיון העליון,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

9 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
993,511
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת