00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של פרוסייטס

חברה לבנייה וקידום אתרים משנת 2009 http://prosites.site/

זהירות ! ! ! מחשב נייד מתחמם התחלה של תקלה

זהירות ! ! ! מחשב נייד מתחמם התחלה של תקלה

מחשב נייד מתחמם סיבה לכיבוי מידי ובירור מקור התקלה

מחשב נייד מתחמם

למ מחשב נייד מתחמם לי?

בכל מצב שבו אתם נתקלים במחשב נייד מתחמם, הדבר מצביע על פעולה לא תקינה של המחשב אחד מרכיבי המחשב. מצב זה שבו מחשב נייד מתחמם יכול לנבוע ממספר סיבות אולם חשוב לציין שגם אם לכאורה לא חשתם בשינוי כל שהוא בקב העבודה של המחשב הנייד או בתפוקתו הרי שכאשר מחשב נייד מתחמם קיימת סכנה להחרפה והעמקת הנזק למחשב הנייד.

למחשב נייד כמו למחשב נייח, פתחי אוורור ומערכת קירור שמתפקידה לשמור שבכל שלב בו המחשב פועל תישמר רמת טמפרטורה אופטימלית שנקבעה על ידי היצרן. מערכות המחשב השונות אמנם פועלות במטח חשמלי נמוך אולם בכל מחשב מצוי מעבד והארד דיסק שפעולתם מייצרת חום. כמו כל בכל פעילות של זרימה חשמלית גם כאשר המטח נמוך מאוד קיימת התנגדות המייצרת חום.

חלק משמעותי וחשוב בתכנון כל רכיב במחשב הנייד ובעיקר בתכנון המעבד עצמו, מושקע בתכנון מערכת קירור. במקרים מסוימים ניתן למצוא בצמוד למעבד מערכת קירור של המעבד עצמו. מכאן שאם חלה תקלה כל שהיא שכתוצאה ממנה מחשב נייד מתחמם, מומלץ באופן מיידי להפסיק את פעולת המחשב ולבדוק מספר גורמים ראשוניים שעלולים לגרום לכך.

גורמים ונזקים אפשריים מכך שמחשב נייד מתחמם

נזקים חיצוניים כתוצאה ממחשב נייד מתחמם

תקלה אפשרית ואופיינית שתביא לכך שמחשב נייד מתחמם הנה הצבתו של המחשב הנייד על משטח רך כגון שמיכה, ריפוד רך או אפילו על ברכי המשתמש. במצב זה קיימת סכנה שפתחי האוורור של המחשב הנייד יחסמו ותמנע זרימת אוויר פנימה והחוצה והאפקטיביות של מערכת הקירור נפגמת באופן משמעותי וכתוצאה מכך טמפרטורת המחשב הנייד עולה בהדרגה וחורגת מהרמה בה המחשב הנייד פועל באופן תקין.

ידועים מקרים שמצב זה שמחשב נייד מתחמם וגורם להתלקחות אש במשטח עליו הוא מונח ועלול לגרום לשרפה גדולה.
כאשר המחשב הנייד מונח על הברכיים ישירות אזי במידה ונחסמים פתחי האוורור ומחשב נייד מתחמם עלול לגרום לכוויה משמעותית לרגליו של המשתמש.

נזקים פנימיים (למחשב עצמו) כתוצאה ממחשב נייד מתחמם

כפי שציינו בתחילה המחשב הנייד תוכנן ונבנה על מנת שיפעל בטמפרטורה מסוימת וכאשר הטמפרטורה חריגה מצביע הדבר על חוסר תקינות ואף על סכנה לנזק בלתי הפיך.

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים תבדוק ראשית עם מערכת הקירור לא נפגמה מסיבה זאת או אחרת כלומר האם המאוורר פועל. לעתים זהו מקור התקלה ולאחר שיתוקן המאוורר ישוב המחשב לפעולה בחום נורמלי. ישנם מצבים מורכבים יותר שבהם בשל תקלות בחומרה או בתוכנה המחשב הנייד נכנס למוד פעולה אינטנסיבי חריג שגם הוא יכול לגרום למחשב נייד מתחמם מעבר למידה.

נסיים בהמלצות חשובות.

ראשית אין להניח את המחשב הנייד על גבי הברכיים או על גבי משטח כגון שמיכה או ריפוד רך של מיטה או ספה אלה על גבי שולחן או משטח ייעודי.

שנית בכל מצב שבו מחשב נייד מתחמם אל תהססו לפנות למעבדה לתיקון מחשבים ניידים באופן מידי וכך סביר להניח, תמנעו מעצמכם נזק גדול יותר למחשבכם הנייד.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מורן אהרון1 אלא אם צויין אחרת