00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של פרוסייטס

חברה לבנייה וקידום אתרים משנת 2009 http://prosites.site/

משאית מנוף - רחוק יותר, גבוה יותר, מהר יותר

משאית מנוף - רחוק יותר, גבוה יותר, מהר יותר

משאית מנוף ייעודיות לכל מטרה

משאית מנוף

מה - CandaArm ועד למשאיות המנוף של ימינו

ההתפתחויות הטכנולוגיות מופיעות בתחומים רבים בחיינו וחורגות הרבה מעבר לפיתוחם של טלפונים חכמים או מכוניות משוכללות. חידושים טכנולוגיים רבים בחיינו הינם תוצאה של פיתוחים שתפקידם היה לתת מענה לצרכים צבאיים בשדה הקרב ובמערכי התמיכה שלו.

בתקופות מסוימות גם חקר החלל שימש מנוף התפתחותי ליצירת טכנולוגיות ושכלולם. טכנולוגיות שאומצו לצרכים רבים בחיי היומיום. משאית מנוף הינה פיתוח טכנולוגי המאפשר מתן פתרונות מגוונים לצרכים משתנים המתאפיינים בעבודה בגבהים משתנים, מרחקים משתנים ומשימות משתנות.

אחד הדוגמאות בחקר החלל שהעניק השראה לבנייתן של משאיות מנוף משוכללות ומתקדמות הייתה CanadArm, (קנדארם) זרוע מנוף שהותקנה במעבורות החלל לצורך ביצוע ניסויים ועבודות תיקון בחלל וכמובן העברת מטענים ממעבורת החלל לתחנות החלל. 

משאית מנוף המצוידת במנוף משוכלל ומופעלת על ידי מפעיל מיומן, מאפשרת ביצוע מספר רב ומגוון של משימות ועבודות ברמות דיוק מדהימות. כאשר אנו מדברים על משאית מנוף אין פירושו שהמשימה הינה העמסה עצמית הובלה ופריקה של מגוון רב של מטענים. אכן זהו אחד התפקידים הראשוניים של משאית מנוף המאפשר חיסכון משמעותי בזמני ביצוע ועלויות כוח אדם (קל לשכוח שבעבר העמסה ופריקה בוצעו ידנית).

משאית מנוף

התפתחויות טכנולוגיות תמידיות במשאיות מנוף

הפיתוחים הטכנולוגיים ושכלולן של משאיות מנוף לביצועים ברמות דיוק גבוהות, מאפשרות כיום למשאית מנוף לבצע עבודות כגון הצבת מערכת מיזוג מרכזית, גדולה ובעלת משקל רב על מיקומה, בדיוק מדהים ישירות על בורגי הקיבוע למשל.

ניתן כיום בעזרת משאית מנוף ייעודית, משאית מנוף ונטוזה למשל, להניף לגבהים עצומים פנלים של זכוכית לחיפוי או דלתות זכוכית עצומות ולהציבן לצורך התקנה על מקומן המדויק. לצורך חיבור לוחות חיפוי חיצוניים מזכוכית משתמשים בשילוב של משאית מנוף ונטוזה ומשאית מנוף סל המאפשרת ביצוע עבודות בגובה רב תוך שמירה על בטחון המתקינים.

משאיות המנוף כאמור עבורו וממשיכות לעבור שכלולים תמידיים. רמות הדיוק בהפעלה כיום גבוהות בהרבה מהעבר וזאת תודות לפיתוח מערכות הידרוליות, בקרה, חיישנים ושיפור רמות הרגישות ויכולת התגובה שלהם ולצד זאת כמובן שיפור יכולת הנשיאה והעמידה בעומסי העבודה.

כיום רבות ממשאיות המנוף מופעלות על ידי מערכת בקרה אלחוטית מרחוק. מערכת זאת מאפשרות בכך שיפור משמעותי של הדיוק בעבודה ושמירת קשר העין בין המפעיל לאתר הפריקה גם אם זה מצוי מאחורי גורם ממסך כל שהו בין אתר הפריקה למקום בו חונה המשאית.
 

משאית מנוף

משאיות מנוף  -  רחוק יותר, גבוה יותר, מהר יותר

לסיכום ניתן להדגיש שכיום משאיות מנוף מסוגלות לבצע את תפקידן במהירות רבה יותר ולהגיע עם הזרוע שלהן רחוק יותר וגבוה יותר מאשר שוער אי פעם. כאשר מתאימים  את משאיות המנוף לגודל המטען והמרחק של אתר הפריקה מחניית המשאית בצורה מיטבית, יש אפשרות לבצע עבודות שבעבר נמשכו על פני זמן רב וכללו היערכות מורכבת, בפשטות ובמהירות גבוה באופן משמעותי.

העבודות המבוצעות כיום על ידי משאיות מנוף רבות מספור ומצויות כמעט בכל תחומי חיינו. מגיזום גובה בתחום הגננות, טיפול ברמזורים ותאורת רחוב, הובלת משטחי חומרי גלם ודשנים, והובלת מבנים וכמובן הובלות  לאתרי בנייה בכל שלבי העבודה. העברת מפעלים והתקנות שילוטי חוצות ועוד.

כאמור עד לפני שנים לא רבות כל אחת מעבודות אלה כרוכה הייתה בזמני ביצוע ממושכים, היערכות מורכבת ושעות עבודה רבות של אנשים רבים. כל זאת נמנע כיום כאשר עושים שימוש במשאיות מנוף ייעודיות.
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מורן אהרון1 אלא אם צויין אחרת