00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

מעון חוסים אילנית

מוסד אילנית משלב פגועי נפש בעבודה בשוק החופשי

שמירה על שגרת חיים נורמטיבית וחזרה לאורח חיים בריא ופעיל ככל הניתן, הן בין הפעולות החשובות ביותר אותן יכולים אנשים אשר מתמודדים עם פגיעה נפשית לעשות. חשוב להבין כי מבלי לנסות להשתלב באורח חיים נורמטיבי, שילובם בחברה של אנשים הסובלים מפגיעה נפשית כזו או אחרת עשוי להיות ארוך, קשה יותר ולעיתים אף בלתי אפשרי. כאשר אנו שומרים על שגרה, הכוללת עבודה, לימודים, חיי חברה ועוד, אנו יכולים אט אט לחזור לתפקוד טוב ומלא יותר, וכך גם להשתקם. בדיוק מסיבה זו, מקנים במוסד אילנית חשיבות גדולה לשילוב פגועי נפש בעבודה בשוק החופשי, ולא רק בעבודות מוגנות. לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.


מה ההבדל בין עבודה מוגנת לבין עבודה בשוק החופשי?
עבודה מוגנת היא עבודה המיועדת בעיקר עבור אנשים הסובלים מפגיעה כלשהי – פיזיולוגית, קוגניטיבית או נפשית. על מנת לסייע לאנשים הסובלים מפגיעה כזו להשתלב חזרה בחברה, הקימה המדינה שירות שיקום תעסוקתי, במסגרתו מועסקים אנשים אשר בדרך כלל, יתקשו להשתלב בשוק העבודה החופשי באופן רגיל. במרבית המקרים, העבודה המוגנת תהיה מלווה בעובדים סוציאליים ואנשי מקצוע אחרים, אשר מטרתם העיקרית היא לסייע לעובדים בעבודה המוגנת למצות את מלוא יכולותיהם ולהקנות להם הרגלי עבודה טובים. עבודה בשוק החופשי, לעומת זאת, הינה עבודה "רגילה", כלומר – כזו שאינה מלווה על ידי אנשי מקצוע או נתמכת על ידי מוסד כלשהו.

האם פגועי נפש יכולים להשתלב בעבודה בשוק החופשי?
לא זו בלבד שאנשים הסובלים מפגיעה נפשית יכולים להשתלב בעבודה בשוק החופשי – זה אף רצוי. שילובם של פגועי נפש בעבודה בשוק החופשי מסייע לקדם את עצמאותם, את כישוריהם ואת חזרתם המהירה יותר לאורח חיים נורמטיבי. חשוב להבין, עם זאת, כי שילוב החולה בעבודה מוגנת או בעבודה בשוק החופשי יהיה תלוי במידת תפקודו, או לחילופין – במידת ההתקדמות שעשה במסגרת תוכנית השיקום שיועדה לו, על מנת לסייע לו לחזור לאורח חיים תקין בהדרגה ובאופן נכון.

כיצד יכולים פגועי נפש להשתלב בעבודה בשוק החופשי?
מוסד אילנית מעודד אנשים הסובלים מפגיעה נפשית להשתלב בשוק העבודה החופשית. המעון מסייע לחולים להשתקם בכל תחומי החיים, ובכלל זה בתחום התעסוקתי ובתחום החברתי. בכל הנוגע לתחום התעסוקתי, המעון מפעיל בתוך מתחמו מפעל לייצור אריזות לחברות מסחריות. באופן זה, משלב מוסד אילנית את החולים בעבודה מוגנת, אשר לאחריה ולאחר שהטמיעו מיומנויות עבודה טובות, הם יכולים להשתלב בעבודה בשוק החופשי ביתר קלות.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מעון חוסים אילנית אלא אם צויין אחרת