00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של פרוסייטס

חברה לבנייה וקידום אתרים משנת 2009 http://prosites.site/

קצין בטיחות בתעבורה - לצאת להגיע ולשוב בשלום

קצין בטיחות בתעבורה - לצאת להגיע ולשוב בשלום

קצין בטיחות בתעבורה - ניהול צי רכב אופטימלי

קצין בטיחות בתעבורה - ניהול צי רכב

קצין בטיחות בתעבורה - תקנות התעבורה, תשכ"א 1961

תקנות אלה כוללות בתוכן את מכלול האספקטים, הנוגעים להגדרתם של רכבים בבעלות חברה או בעלות פרטית, כצי רכב וההשלכות החוקיות הנובעות והמתחייבות מכך ובראש וראשונה מינוי קצין בטיחות בתעבורה לניהולו של צי הרכב על כל המשתמע מכך.
צי רכב מוגדר בתקנות אלה כאשר מתקיימת בעלות על 40 רכבים פרטיים או יותר, 20 רכבים כבדים או רכבי הסעה ציבוריים מכל הסוגים או יותר, ו-20 רכבים הכוללים בתוכם סוגי רכב שונים ובכלל זה רכבים כבדים או רכבי הסעת נוסעים וכו. לניהול צי רכב ימונה קצין בטיחות בתעבורה בעל הסמכה כחוק.
ראוי לציון שכיום נוהגים בעליהם של ציי רכב קטנים בהרבה למנות קצין בטיחות בתעבורה על מנת להעביר אליו את האחריות לניהול צי הרכב על כל המשתמע מכך מכיוון שבהיעדרו האחריות כולה נופלת על כתפיהם של בעלי החברה ומנהליה הבכירים.

קצין בטיחות בתעבורה

קצין בטיחות בתעבורה - תחומי אחריות

מרגע מינויו של קצין הבטיחות בתעבורה הינו בעל הסמכות העליונה בכל הנושאים הקשורים בהפעלת כלי הרכב תקינותם ומערך הטיפול בהם לרבות הסמכות להורות על השבתת כלי רכב והורדתו מהכביש בשל סיבות בטיחותיות או הצורך לעבור תיקון או רישוי.
מנהל צי הרכב (הקצב"ת) אמור לנהל את ספרי הרכב הכנת תכניות טיפול ברכב ובדיקות תקינות ורישום מלא של פעילותו של הרכב בספר רכב (כיום מקובל לנהל ספר רכב ממוחשב באמצעות תוכנות ניהול ציי רכב ייעודיות).
הכשרת נהגים ופיקוח על תפקודם גם הוא בתחום אחריותו של קצין בטיחות בתעבורה. לשם כך עליו לקיים הליך הכשרתי מסודר בהתאם לסוגי הרכב ודרישות החוק הנובעות מכך. כמובן שמתפקידו לוודא שנהגי החברה רשאים לנהוג בסוגי רכב אלה. על הקצב"ת לקיים הדרכות ועדכונים תקופתיים לכל סוגי הנהגים.
נוהלי בטיחות ונהיגה בשטחים תפעוליים גם הם תחום אחריותו של הקצב"ת אשר לשם כך עליו להכין מערך הוראות תפעוליות ונוהלי נהיגה בתחומי השטח התפעולי. ללא קשר לסוג כלי הרכב.
טיפול בכל הנושאים הקשורים לרכב מול גורמים חיצוניים כגון: מנויים לכבישי "דרך ארץ", פעולה מול משטרת התנועה, חברות הביטוח ועוד.

כאמור תפקידו של קצין בטיחות בתעבורה הינו בעל משמעות כפולה ומכופלת בהיותו האחראי הישיר לביטחונם של מפעילי הרכב תקינותם של הרכבים וכמובן בטיחותם של כל הגורמים הבאים במגע עם כלי רכב אלה.
בין אם מדובר בכלי רכב נוספים הנעים על הכביש, הולכי רגל ונוסעי התחבורה הציבורית, עובדים בתעשייה, בנייה והובלה, אשר פוגשים את כלי הרכב של החברה בשגרת עבודתם.

קצין בטיחות בתעבורה
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מורן אהרון1 אלא אם צויין אחרת