00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של יניב - צויין אחרת

כי תצא למלחמה על אויבך

פרשתנו בחודש אלול, חודש התשובה לרמז שעל כל אחד מוטלת העבודה בתקופה זו לחשבון נפש שיביא בעיקר להיכן הוא יכול להשתפר, להיות טוב יותר.

לכל אחד אם במודע או שלא במודע ישנה נקודה שעליה הוא צריך לעבוד מעין סוג של תיקון אבל זהו תיקון שהוא צריך לפעול אותו בעצמו על מנת להתקדם בעבודת ה' - להתקדם בחיים. כבר כתבתי בעבר על כך שיש לאנשים נטייה לחשוב שעבודת ה' היא רק מה שקשור בעבודה תורנית או מה שקשור ב"דת" אבל עבודת ה' היא כל העבודה שלנו, כל החיים שלנו אם באינטראקציה שלנו עם עצמנו או עם הסובבים אותנו וכוללת בתוכה הכול.

לכן בחודש אלול ובעיקר בפרשתנו נותנים לנו מלמעלה רמזים על מה אנחנו צריכים לעבוד, איפה אנחנו צריכים להשתפר ולפעול שינוי לטובה. ולכן בתקופה זו צריך לשים לב לסביבה ולחפש את אותם הרמזים שממש יכולים להוליך אותנו יד ביד והכל כמובן אם יש בנו רצון לפעול את אותו השינוי לטובה.

חז"ל אומרים שתכלית האדם ותכלית העולם הוא רוחני ובעצם כל ההתעסקות שלנו בארציות ובעניינים חומריים הם משום החטא הקדמוני והתיקון. אבל בגמר התיקון אנחנו נגיע למקום שבו תענוג רוחני רציף ונצחי. הסיבה שיש לנו נטייה טבעית לעיניינים הארציים היא מצד הנפש הטבעית שבנו וזה על מנת לפעול את אותו התיקון אבל חלק מהתיקון הוא לרומם את החומר ולמעשה להפוך את הגשמי לרוחני.

בגלל אותה הנטייה הטבעית שטבועה בנו, בלי לשים לב אנחנו שוקעים בחומר ובענייני העולם ושוכחים את התכלית, אותה התכלית הרוחנית. משום כך אנחנו מגיעים למצב בו אנחנו מחפשים חיות ותענוג בחומר ובגשם ושוקעים כל כולנו בענייני העולם. המצב הזה גורם לנו לאבד כיוון ולעשות מהעיקר טפל ומהטפל עיקר ואף לשכוח שיש בכלל עיקר זו הנשמה, החלק הרוחני שבנו.

בחודש אלול המלך בשדה, הקב"ה בעצמו כביכול יורד למטה על מנת להזכיר לנו שיש תכלית, להזכיר לנו שהחומר הוא לא העיקר ולוקח אותנו, כמובן את מי שיעבוד ויתבונן וירצה, בשירה אתו לארמון ולכן על כל אחד בתקופה זו להתבונן בתכלית בריאת האדם בעולם. 

"תשובה היא עבודה, לא כפי שאנשים סבורים שתשובה היא רק על חטא ועון. תשובה משמעה השבה, לחזור, שהנשמה כפי שהיא למטה, בגוף ונפש הטבעית, תהיה באותה דרגה גבוהה, כפי שהיתה קודם לכן, עוד לפני שירדה בגוף וגו'. נחוץ רק שיהיה 'ומבשרי אחזה אלקה', שיראו אלקות בכל, ויעסקו בתורה, תשובה ומעשים טובים, נזכה בקרוב לקבל פני משיח צדקנו."(האדמור הרי"צ 'ואחרי עורי, נקפו זאת' מנחם אב ה'תש"ב)

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל yaniv450 אלא אם צויין אחרת