00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של פרוסייטס

חברה לבנייה וקידום אתרים משנת 2009 http://prosites.site/

מה קדם למה? הדפסה על כוסות או דובי מתנה...?

מה קדם למה? הדפסה על כוסות או דובי מתנה...?

 

דובי מתנה

 

מה קדם למה? הדפסה על כוסות או הדפסה על דובי מתנה...?

הדפסה על כוסות והדפסה על דובי מתנה שתיהן, מאפשרות לנו ליצור מתנות ייחודיות למגוון רחב של אירועים. מתנות שניתן להתאימן לכל אירוע ואירוע בהתחשב במאפייניהם של החוגגים הן של מקבלי השי והן של הנותנים. לכאורה שתי מתנות צנועות אלה, דובי מתנה או הדפסה על כוסות, הינן חסרות ייחודיות וקשה לאמצן כמתנות מתאימות, ואולם בהשקעה פשוטה יחסית מתאפשר לכם לעצב וליצור מתנה שונה מיוחדת במינה ומותאמת לכל אירוע ואירוע. ניתן להדפיס על כוסות תמונה או כיתוב של ברכה או ציון תאריך ולהתאימו באופן אישי למקבל המתנה. גם על דובי מתנה ניתן להוסיף ברקמה ברכה או כיתוב שיתאים למי שאנו מעניקים את המתנה וכמובן לנסיבות.

 

הדפסה על כוסות ווהדפסה על דובי מתנה - ראיה היסטורית

הדפסה על כוסות

ההדפסה על כוסות אופיע כבר בתקופה היסטורית קדומה כאשר היה נהוג לעטר כלי כיבול של נוזלים ובכללם כלי אוכל ושתייה בעיטורים וציורים שהוטבעו על גבי החרס בעזרת כלי עבודה פשוטים ופרימיטיביים. לאחר גילוי הזכוכית התפתחו שיטות שונות בהם השתמשו בתקופות הקדומות על מנת ליחד את הכוסות ולמעשה ליצור הדפסה על כוסות הזכוכית או בעת הייצור או בחריטה לאחר היצור. כיום ניתן לבצע חריטה על כוסות זכוכית, אולם מקובל ביותר להיעזר בהדפסה על כוסות, לשם יצירת מתנות ייחודיות שיאפיינו את האירוע או המסר אותו אנו מבקשים להעביר. כלי החרס הראשונים הופיעו לפי כ-30,000 שנים והעיטורים נוספו עליהם בהדרגה.

הדפסה על כוסות

הדפסה על דובי מתנה

אם נפנה מבטנו למקורותיהן של מתנות אלה בהיסטוריה הרחוקה, סביר להניח שהדפסה על דובי מתנה קדם להדפסה על כוסות. אולם עלינו להניח שבימי קדם כאשר האדם היה חי מצייד מה שהיה מוענק  כמנחה מאיש לרעו או רעותו, היו רק חלקים מדוב שניצוד למשל שיניים או חלקי עצם. כבר בימים רחוקים אלה היתה מוענקת מנחה זאת כאות של כבוד והערכה של הנותן למקבל ותקווה שיזכה מהמקבל ליחס דומה. כיום משמש דובי מתנה שאנו מעניקים איש לרעו או רעותו מאין אות וסימן לרחשי ליבנו החמים והאוהבים כלפי המקבל.

 

 

תהליכים של התפתחות הדרגתית בהדפסה על כוסות והדפסה על דובי מתנה

הדפסה על כוסות

התפתחותן ההדרגתית של הטכנולוגיות והחומרים המשמשים אותנו ליצירת כוסות וכלי קיבול נוספים לנוזלים לוו לאורך כל ההיסטוריה ביצירת מאפיינים ייחודיים לכלים על ידי הדפסה על כוסות, צנצנות, צלחות קנקנים וכו', במגוון טכניקות בהתאם לחומרים שמהם הם עשויים ולשלב ההתפתחותי. בעבר היה מקובל שכלי אוכל ובספים ושאר כלי קיבול יעוטרו ויסומנו רק בעבור בני המעמד הגבוהה, השליטים ולרוב נלווה לסימון זה גם ציונו של יצרן הכלים. אנו יודעים לזהות כלים עתיקים על פי הציורים המודפסים עליהם ולמקמם מבחינה כרונולוגית ולשייכם לתקופות ותרבויות שונות. החומרים מהם עשויים הכלים לא השתנו משמעותית כאשר אנו יודעים כיום שכלי חרס וזכוכית היו קיימים כבר לפני אלפי שנים כלי החרס הראשונים (הזכוכית נמצאה כבר בתקופת הפיניקים 1500 לפנה"ס והפורצלן התפתח במזרח כבר לפני מאות רבות של שנים).

הדפסה על דובי מתנה

עם  התפתחותו של האדם והנטישה את הציד והמעבר ההדרגתי לישובי קבע וחקלאות, המתנות אותן נהוג היה להעניק איש לרעותו השתנו באופן הדרגתי ועל אף שבמקרים מסוימים מתנות קדומות נאלמו הרי שמוטיבים של מתנות עתיקות חדרו והתבססו כחלק בלתי נפרד מתרבותנו המודרני. ההדפסה על דובי מתנה שינה את פניו על פני ההיסטוריה וכאמור השימוש בחלקי דוב אמיתיים  הוחלף ביצירת מגוון דובים מחומרים שהיו רלוונטיים לתקופה. כמובן שבשלב מסוים החלו ליצור דובי צעצוע בעלי מאפיינים שהשתנו מתרבות לתרבות ובהתאם לדובים אשר חיו בסביבה המדוברת. ידוע שהאסקימואים נהגו לעטר את כליהם  וליצור ציורים של דובים לבנים. במזרח במדבריות מונגוליה ניתן לראות איורים של דובים שונים מאלה. הדוב מופיע כבר בתנ"ך כאלמנט המיצג ועצמה וכוח אך לא בהכרח חיובי. כלומר הדוב נתפס משחר ההיסטוריה כגורם בעל כוח ועמים מסוימים התייחסו אליו כאל. מכאן קצרה הייתה הדרך ליצירת דובי מתנה שישמש כאובייקט התקשרות והגנה למי שקבלו מתנה זאת. הדובי מתנה צעצוע הראשון שיוצר באופן תעשייתי משויך לתעשיית הצעצועים הגרמנית שייצרה דובי מתנה כבר ב-1880 ואולם ידועים דובי צעצוע שיוצרו באמצעים פשוטים או מעורות או בדים כבר מאות שנים לאחור.

הדפסה על כוסות

 

דובי מתנה והדפסה על כוסות בטכנולוגיות מתקדמות עכשוויות

הדפסה על כוסות כיום

הדפסה על כוסות מבוצעת כיום בעזרת טכנולוגיות דיגיטליות מתקדמות המאפשרות להטביע ל גבי כוסות מכל סוג שהוא כמעט כל איור, ציור, כיתוב או תמונה מצולמת שנשמרה כקובץ דיגיטלי. כך ניתן ליצור מתנה לקבוצה כמו אנשי צוות או עובדים ולהעניק להם שי צנוע לכל אירוע או ציון של תאריך בעל משמעות כגון חגי ישראל, יום ספורט של בית העסק או כל מאורע אחר.

הדפסה על דובי מתנה כיום

דובי מתנה התפתח להיות מתנה רב גילית. מקובל להעניק דובי צעצוע לילדים כבר מאות שנים וגם כיום דובי צעצוע הינו מתנה אהובה שישנם ילדים הנקשרים אליה במשך שנים (ידועים סיפורי הילדים על פו הדב של כריסטפר רובין ומאוחר יותר על בלו חברו של מוגלי). כיום מקובל להעניק דובי מתנה כאות לנטייה ליחס לדוב מאפיין של חום וקירבה אולי בשל היחס בין הדובים עצמם, הנצפה כאשר הם מצויים בקבוצה ובעיקר אמא דב וגוריה או הגורים בינם לבין עצמם.

אנו מעניקים דובי מתנה לצעירים מאתנו וכמובן לבני זוג או חברים  וחברות קרובים במיוחד והם מסמלים את יחסינו החם והאוהב כלפיהם ותקוותנו לקבלת יחס דומה.

כאמור ניתן להעניק דובי מתנה בתוספת רקמה שתציין את האירוע שלכבודו הוא ניתן.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מורן אהרון1 אלא אם צויין אחרת