00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

מילה רעה

ביקורת

האח הגדול - פרק 22 - אמהות ובנים

01/03/2017

אומרים שאין אהבה בעולם כמו אהבה של אמא.
אלפיי שירים נכתבו, סרטים ומחזות בוימו, סרטוני פורנו הופצו, אהממ, סליחה, כאילו הקטגוריה הזו, מילפיות... לא משנה, נחזור לעניין:

אמא היא האישה המשמעותית בחיינו. היא הבית, היא הלב, זו שתמיד תקבל אותנו, זו שתסלח, זו שנבוא אליה כשכולם רעים אלינו והעולם אכזר..
הטלפון הראשון תמיד יהיה לאמא, תמיד נחפש במבט שלה את האישור שהכל בסדר,  ולא משנה כמה רחוקים נהיה ממנה, תמיד נרגיש אותה בלב.
(נכון אתם מרגישים צורך להתקשר עכשיו לאמא? תעשו את זה עכשיו, תשלחו לה משהו יפה בווטסאפ, ותחזרו לכאן)
למה אני כותב על אמא לפתע כך באמצע היום ? כי מסתבר ששני דיירים מרכזיים בבית האח, דן ואביחי, הסתבכו השבוע עם דמות אימהית בחייהם והדבר משפיע על הדינמיקה בבית.

דן ואמא, סליחה, התכוונתי דן ואורנה מפגינים זוגיות מאוד תלותית. רבות דובר כאן בבלוג על אישיותו הרפה של דן וחוסר יכולתו להתמודד עם רגשות וסיטואציות מורכבות, כמו למשל הסצנה שבה אורנה בועטת את ג'ודי ואנסטסיה מהמיטה שלו ומשרישה בהם פוסט טראומה, PTSD של ממש, בעוד שדן עצמו לא מצליח להסביר לאורנה את סעיף 5 בחוק היסוד "כבוד האדם וחירותו" שאומר "אין נוטלים ואין מגבילים את חירותו של אדם במאסר, במעצר, בהסגרה או בכל דרך אחרת."

דן רצה לומר לאורנה שמותר לו לדבר עם נשים אחרות בבית והוא לא הרכוש שלה, אבל ברגע האמת דן כשל(שוב) בהסבר ושקע אל מצולות גבריותו. זהו זה, חירותו נלקחה ממנו סופית לטובת תאוות השליטה של אורנה, הרי אם אביחי הוא גבר שמקטין נשים, אז אורנה היא אישה שמקטינה גברים.
לדן אין את היכולת הבסיסית להסביר את רגשותיו. כל מה שהוא יכול לומר זה ש"זה לא בסדר" או לזרוק משפטי סרק שלא ניתן להבין מהם מפורשות מה דן באמת רוצה ואם הוא מותח גבול כלשהו במערכת היחסים הזו, או שהוא סתם כועס.


דן, לא לשחק עם הבובת ברבי, זה פוגע באמא. תשחק עם חיילים ומכוניות.

אורנה מבינה היטב שיחסה המגונן כלפי דן גורם לכל נקבה בבית האח הגדול וברדיוס של 30 ק"מ להרגיש תחת איום. איום קשה יותר מההרגשה הזו שמרגישים בגוף כששומעים אזעקה ויש 15 שניות בלבד לחפש מקלט.
למה איום ? כי ברגע שנקבה כלשהי (ואני כותב נקבה כי זו יכולה להיות ציפור, חתולה או אישה), מתקרבת לאזור שבו נמצע דן, יש לה בדיוק 15 שניות עד שאורנה מגיעה לאיזור ומטילה את אימתה על אותה אחת.
אם הבחורה נמצאת במרחק סביר, אבל עדיין מהווה איום (למשל, אנסטסיה מתקלחת) אז אורנה תעמוד ותשגיח, כי ממש כמו צה"ל, אורנה לא תוקפת, היא מגינה.. עד שתוקפים אותה כמובן.

לא בכדי אנו הצופים זזים בחוסר נוחות למראה הקשר הזה, שנראה יותר כמו גילוי עריות מאשר רומנטי, ואני לא מדבר על הקריאות של אורנה "דן, שים חולצה, אתה תתקרר", אלא על השמירה שלה על דן שגורמת לי לעקם את המצח ולחשוב "רגע, זו קנאות, או שזה מזכיר יותר אמא שמשגיחה על הבן שלה בפארק שעשועים?"

האח הגדול לא צריך מצלמות בשביל לדעת היכן נמצע דן, שישאל את אורנה והיא מייד תגיד לו -
"דן בשכשוכית, אביחי משגיח עליו, וג'ודי קופאת מקור בחוץ... היא יודעת שעדיף לה לחלות בשפעת מאשר לקבל אורנה."


לא תשתכשך יותר בשכשוכית לצידו של דן ומשגיחת הכשרות אורנה. אנסטסיה.

אביחי ואמא שלו זה עוד סיפור שגרם לכולנו לזוז בחוסר נחת בכיסא
אביחי הוא אדם שמלא בכעס ושנאה עצמית, גם על זה דיברנו לא מזמן. הדרך שלו להתמודד עם העיוורון והחינוך ה"נוקשה" שקיבל ממשפחתו, היא להתרחק מאנשים ולמלא את חייו בתענוגות זמניים וממכרים כמו פוקר באינטרנט, לימוד אובססיבי של המקרא ולכל החבילה הזו קוראים "הרס עצמי".

החיבור של הקהל לאביחי נובע מהזדהות עם הכאב שהוא חווה, עם ההדחקה, עם החוסר יכולת לקבל אהבה ממעיין, ועכשיו הגיע גם הסיבוך הזה עם המשפחה.
אביחי שחש כאב רב וכעס, מאשים את משפחתו, מתנתק מהם ומעדיף להתרחק מאשר לפתור את הבעיות בבית, וכמו שכולנו יודעים כל נתק מצמיח איתו כעסים ו"סרטים" חדשים.
כשקיים נתק בין בני משפחה אף בעיה לא נפתרת, שני הצדדים סובלים וזהו מעגל שמזין את עצמו עד שאחד הצדדים לוקח יוזמה... או חלילה עד שהאמא\אבא\אח\אחות נפטרים ואז מגיעים הייסורים הקשים מכל, כשמבינים שאפשר היה להתנהל אחרת ועכשיו זה מאוחר מדי.

כשאמא של אביחי שלחה יד לחלון ואמרה לו "שמשון ודלילה" הוא חש מותקף. איך היא מעיזה לשבור את הדיסטנס ? איך היא מעיזה לדאוג לו ולנסות לגעת ? הרי חלון הזכוכית שהפריד ביניהם במשימה הוא הרבה יותר עבה וקשיח במציאות, ועכשיו אחרי כל השנים האלה היא באה לשם בנסיון לעזור לו כאילו שהוא צריך עזרה ?


חד וכואב. אביחי "המכונה הקרה" אוחנה.


מעיין חגגה 26 שנות בוטוקס וניתוחים פלסטים. חמימו היה זה שארגן את הטקס, ובנוסף לעוגה קיבלנו גם נשיקה ראשונה בין אביחי למעיין.
נשיקה ???
נשיקה ??
ראיתי אנשים שמנשקים את חיית המחמד שלהם ביותר סימפטיה.


כשמנחה הטקס שלך הוא חמימו, אתה יודע שהפרס לא רציני.

המציאות מתחילה לסגור על אביחי ויחסו כלפי מעיין.  אמא שלו היתה הסנונית הראשונה, אבל אנדל ועדן היו ברורים יותר כשהסבירו לו בחצר הבית את מה שכולנו רואים כבר 70 יום - שמעיין משחקת בו.

בשיחה שניהל אביחי עם אנדל ועדן הם הציפו בו את התחושות של הנטישה שהוא חש משתי הנשים שבגדו בו בעבר, והסבירו לו שמעיין פוזלת לכיוונו של שרון ואף מקבלת ממנו מתנות אישיות (הצמיד של שרון), והס מלדבר על מתנות כשראש הממשלה שלנו נחקר על קבלת שמפניות, גלידות, טיסות וכרטיסי גירוד..
אנדל ועדן עשו לאביחי מסאז' בקרקפת עם עובדות לא נעימות מהתנהלותה של מעיין עקוצת השפתיים, ומכאן אם הוא עדיין לא מבין שמעיין היא לא האישה של חייו אז שיעזור לו האל שבמרומים, ואני לא מדבר על יורם זק. הוא יעזור לו אחר כך בתביעה נגד האח הגדול.


שאריות פרק :
* עדן פגשה את אמא שלה, ולא הופתעתי כשראיתי שגם הראש שלה מוארך. מה המשפחה הזו מסתירה שם ? הם אשכרה לקחו ברצינות את המשפט "להגדיל ראש" הא ?
* אדם נוסף שמרגיש בודד בבית היא ג'ודי, אבל היא לא מעניינת אף אחד ודינה הוא כמו הקינואה של דן שהוזמנה ביום הראשון לשהותם בבית, ועדיין שוכבת שם באיזושהי מגירה ומעלה עובש.
* מפה לשם אנסטסיה יצאה מהבית ולפחות ילד אחד אי שם בישראל יוכל לקבל שוב את החיבוק החם מאימו (:


בתמונה : The coneheads הגרסא האתיופית.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

8 תגובות

הצטרף לשבט, אל תשאר בחוץ !

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מילה רעה אלא אם צויין אחרת