00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יאן קליימן יעוץ אירגוני - פיננסי

יאן קליימן

שותפות - יאן קליימן

בשותפות ,בניגוד לחברה בע"מ ,אין מסך בין התאגיד ששמו שותפות לבין חברי השותפות .כל חבר של בני אדם,שהתאגד לנהל ביחד עסק לשם הפקת רווחים ,שלא הגדירו עצמם כשום תאגיד מסוג אחר ,יוגדרו כשותפות ,מה אין מוגדר אוטומטית כשותפות ,שיתוף בנכס ,שיתוף בהכנסה מנכס,מי שנפרע חובו מתוך רווחיו של עסק ,בן זוג או ילד של שותף שנפטר שמקבל חלק מרווחי העסק ,ועוד.

כלומר,מציין יאן קליימן ,לא כל מי שיש לו חלק ברווחי העסק הוא שותף בו ,מספר החברים בשותפות הוא עד 20 ,רישום השותפות אינו תנאי ליצירת תאגיד,החוק קובע רישום ומטיל סנקציה של קנס אם השותפות לא נרשמה ,אבל אין הוא מתנה את קיום השותפות ברישומה ,שמה אינו יכול להיות בערבון מוגבל ,הוא לא יכיל את המילים בנק או לשכת מסחר ,וכמובן לא יהיה דומה לשם של חברה דומה או שותפות דומה ,כל שותף חב ביחד ולחוד עם שאר השותפים בכל החיובים שהשותפות חבה בהם,ואף אם שותף נפטר חב עזבונו בחובות אלו ,שותפות אינה מתפרקת אלא פושטת רגל ,בפשיטת רגל של שותף,כל התביעות התביעות של השותפות והשותפים ,ייכנסו לסדר קדימויות אחרון לאחר נושיו האחרים של השותף ,כך גם לגבי פשיטת רגל של השותפות עצמה ,תביעות השותפים תבואנה לאחר תביעות כל הנושים האחרים של השותפות ,אנו ממליצים לנותני אשראי להתייחס לשתפויות כאל חברה בערבון מוגבל ,בכל הקשור למתן אשראי על בסיס ביטחונות וערבויות .

כמו שציינתי לעניין שותפות ,כך גם בשותפות מוגבלת אין מסך ,אין מסך בין החובות השותפות לבין השותפות לבין החברים ,מסיבה זו , חייב שותף אחד לפחות להיות לא מוגבל .

קיימים כמה הבדלים בין שותפות רגילה לבין שותפות מוגבלת ,הפרמטרים הם :

1.שותפות מוגבלת עם לפחות שני שותפים - אחד מהם שותף מוגבל והשני שותף רגיל .חובו של השותף מוגבל כלפי נושי השותפות רק לשיעור הסכום שהשקיע בשותפות ,אסור לו להשתתף בניהול עסקי השותפות השוטפים .אם ייכנס לניהול העסקים השוטף של השותפות ,תבוטל אחריותו המוגבלת והוא יהפוך לשותף רגיל ,השותף הרגיל יהיה חייב אישית בכל חיובי השותפות .

2,חובה לציין בכל דבר דפוס שמופיע בו שמה של השותפות - כאשר השותפות מוגבלת ,יש לציין ולפרט אלו שותפים מוגבלים ואלו אינם מוגבלים .

3.רישום השותפות המוגבלת במשרדי רשם החברות - שותפות מוגבלת תירשם אצל רשם החברות המכהן גם כרשם השתפויות המוגבלות,רישום השותפות אצל רשם החברות יתאפשר רק אם ניתן היתר לכך משר המשפטים. 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל yankleiman1972 אלא אם צויין אחרת