00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הארה יומית

ביטוח לאומי נגד המבוגרים

15/02/2017

אזהרה ובצידה פרס,

הביטוח הלאומי הצליח לערום כל כך הרבה קשיים על האוכלוסייה המבוגרת, לא מאמינים כנסו לאתר של ביטוח לאומי ואם תצליחו לצלוח את כל הסעיפים ותתי הסעיפים בבקשה לשלוח לי הודעה ומי שהצליח להבין את כל הסעיפים ותת הסעיפים והתנאים יקבל ממני פרס.

רגע לא כל כך מהר.

כל אחד ואחת  בישראל חייבים  לשלם ביטוח לאומי מיום שחרורם מהצבא, באמצעות המעסיקים או לשלם לבד למוסד. מי שלא משלם, הביטוח לאומי רודף אחריו עד חורמה, קנסות, הצמדות עיקולים וכל מיני מירעין בישין נוספים.

אבל כאשר הגיע העת לקבל מהביטוח הלאומי פה המוסד מוצא כל דרך אפשרית להטריד, ולהכביד על מבקש הכסף שהוא שייך בעצם למבוגר שהגיע לגיל פנסיה.

לא כל כך מהר מגיעים לעיקר, עוד לפני הפירוט, מילה קטנה על אתר האינטרנט של הביטוח הלאומי. זה אתר שבנו בירוקרטים,  הוא נראה כמו מסמך שכתבו פקידים, ללא כל התחשבות באוכלוסיות היעד. זה אתר שממש מרחיק את אלה שצריכים לו. בכלל אני ממליצה לביטוח הלאומי לצרף זכוכית מגדלת לכל מי שמגיע לאתר כדי שיוכל לפחות לקרוא את האותיות הקטנות קטנות, עוד לפני שיתחיל לנבור בתוך נבכי הפרטים השונים.

ועוד לפני שנתחיל, הכל היה קל יותר  , אם הביטוח הלאומי שבמחשבי הענק שלו יש את כל המידע עלינו, היה שולח לנו מכתב נחמד שאומר מזל טוב להגיעכם לגיל שבו אתם זכאים כבר לקבל את קצבת הביטוח הלאומי.

עומדות בפניכם 2 אפשרויות האחת להתחיל לקבל כבר היום את הקצבה שתעניק לכם X ₪ לחודש, או להחליט לדחות את קבלת הקצבה וכך תוכלו לצבור זכויות נוספות. כדי לקבל את הקצבה בבקשה מלאו טופס קצר, צילום של תעודת זהות וצ'ק מבוטל ושלחו אותם באמצעות המייל, הפקס, או בתיבת הדואר של המוסד. במכתב זה גם  המוסד יצרף פרוט של מקרים חריגים, שמחייבים טיפול שונה.

השתגעתם ככה פשוט

-          אמנם הביטוח הלאומי צריך לידע את המבוגרים שמגיעים לגיל הפנסיה, אבל לא תמיד נשלחים מכתבים (עדות אישית, מעולם לא קיבלתי מכתב)

           מה אומר האתר: "כדי לקבל קצבת זקנה, יש להגיש תביעה בסניף המוסד לביטוח לאומי הסמוך למקום המגורים על גבי טופס תביעה לקצבת זקנה בסמוך ליום שבו הגעת לגיל המזכה בקצבת זקנה, ולא יאוחר מ-12חודשים מן המועד הזה."

          כבר כאן מופיע המוקש הראשון, "לא יאוחר מ 12 חודשים, למה? ואם שכחתי או לא ידעתי מתי אני אמור להתחיל לקבל, והגשתי דרישה מאוחר יותר, אז אני בעונש?.

 

-          הטופס נראה פשוט ותמים , ואז עוברים לסעיף  2, שמות הילדים מתחת לגיל 18 כולל מספרי תעודת זהות. – אתם צוחקים עלינו הרי כל המידע נמצא אצלכם. אתם מקישים מספר תעודת זהות ואתם יודעים        עלינו הכל -  ילדים עד גיל 18, חיילים, תלמידי ישיבות זהנמצא אצלכם, כולל האם אני עובד/ת במשרה נוספת וכמה אני מרוויח/ה, האם בן זוגי מרוויח וכמה. בשביל מה לשגע לנו את השכל?

-          הביטוח הלאומי, זה שהפרשת חודש חודש מכספך סכום ניכר, החליט שבעצם מספיק לך 8,967 ₪  לחודש - אם אתה מרוויח/ה מעל-  5,394  ש"ח נשלל חלק מהקצבה (החישובים מסובכים, חבל על הזמן), ואם מרוויחים מעל 8,967 לא מגיע בכלל קצבה, ואם חס וחלילה בן/בת הזוג עדיין עובדים בזיעת אפם ומרוויחים מ12,000 ₪ לחודש, הלך עליך, אין קצבה.

רגע זה עוד לא הסוף, אמנם נשים משלמות כ 42 שנים ביטוח לאומי וגברים כ 47 שנים אבל הקצבה מחושבת רק על 35 שנים  (רוצים לחשב כנסו לאתר של ביטוח לאומי ותיהנו).

 -          השמחה עדיין מוקדמת הכסף עוד לא מגיע עוד משהו קטן – עבדתם ב 18 החודשים האחרונים במטותא מכם תיגשו למעסיק ותביאו אישור על 18 משכורות אחרונות. ושוב למה? או בשפת הרחוב מה קרה? הרי  המעסיקים מדווחים כל חודש לביטוח לאומי והכל נרשם, נכתב ונחתם בספר, או יותר נכון במחשב. אבל אם אפשר לטרטר למה לא?

 

-          אוי את אישה, למה לא אמרת בשבילך יצרנו סעיף מיוחד:

תקופת עבודה ועיסוק לנשים   

נשים מתבקשות למלא תקופות עבודה ועיסוק מגיל   18 עד מועד הגשת התביעה -  סוג עיסוק  מקום עבודה,  עובדת שכירה תציין את שם  המעסיק והעסק, עובדת עצמאית  תציין רק את שם העסק קירבה לבעל העסק, ותאריכי העסקה.

עם היד על הלב מישהי זוכרת באיזו עבודות סטודנטיאליות היא עבדה לאחר הצבא מה שם העסק ובעל העסק. מלבד הדרישה המטופשת, מרגיזה העובדה שכל הפרטים האלה נמצאים בביטוח לאומי.

ושוב ניסיון אישי, אני ניגשתי לביטוח לאומי והוצאתי את כל פרטי המעסיקים שלי מגיל 18, והאמת חלק מהם בכלל נשכחו ממני אבל לבטוח הלאומי יש זיכרון ארוך ארוך, מה שכבר אין לנו .

נכוןהטקסט עד עכשיו מעייף ומייגע , אבל הוא עוד קצר ותמציתי לעומת כל הסעיפים של הביטוח לאומי, אני הבאתי רק את ה high light.

ורק עוד רגע קל מזמנכם

הגעתם לגיל מבוגר בשיבה שלא כל כך אי אי אי – ויש זכויות בביטוח לאומי ואפשר לקבל עזרה, פשוט  ממש? לא! וזה לשון הביטוח לאומי:

...הוא נמצא זקוק במידה רבה לעזרתו של אדם אחר בביצוע פעולות היום-יום (להתלבש, להתרחץ, לאכול, לטפל בהפרשות, להתהלך בבית וכדומה), או הוא נמצא זקוק להשגחה בבית למען בטיחותו ובטיחות הסובבים אותו. יישלח לביתו איש מקצוע (אחות או פיזיוטרפיסט), כדי לקבוע את מידת תלותו בעזרת הזולת, או את מידת ההשגחה שהוא זקוק לה.

על פי תוצאות הבדיקה של האח/ות יחליט הביטוח הלאומי, אם המבוטח זכאי לגמלת סיעוד, ויקבע את שיעור גמלת הסיעוד שהוא זכאי לה ואת תקופת הזכאות.

הרי ידוע זה מכבר שכולם רמאים ושקרנים וסחטנים ורוצים בכל דרך לגנוב מהביטוח הלאומי.

הביטוח לאומי, חס וחלילה לא יסתפק במכתב של רופא מטפל, מכתב של בית חולים, או כל גורם אחר, שהרי בטוח שהוא משקר, אלא אנחנו בכבודנו ובעצמנו נגיע לבית החולה ונעביר אותו סדרת בדיקות משפילות ורק אז ברצות האחות, הפיזיוטרפיסט יחליט הביטוח הלאומי (לא ידעתי שגוף מחליט ולא אנשים, אבל מילא).

השבוע פורסם שבביטוח לאומי יגמר הסף ב 2016 או 2050 מה זה משנה, לא יהיה יותר כסף לקצבאות. רוצים שיהיה כסף תתחילו לחשוב כמו באמצע שנות האלפיים ולא כמו בתחילת המאה העשרים,  תתחילו להתקדם לבטל את הטיפסולוגיה, את הבירוקרטיה אתם יודעים כמה יתרונות יהיו לכם:

1.      תורידו את העול של מילוי הטפסים הבקשות ושאר הדרישות מהמבוטחים

2.      תוכלו לצמצם דרסטית את מצבת העובדים (אל תדאגו, זה תהליכים שיארכו שנים), תיפטרו ממשרדי הענק ואולמות קבלת הקהל

3.      התדמית ששלכם תשתפר פלאים

ולפוליטיקאים, לא צריך לחכות לתחקיר של עיתון, לציוצי טוויטר, לבלוגים ולהודעות ב facebook, פשוט מאד תתחילו ללמוד את הביטוח הלאומי על כל אגפיו, מחלקותיו, הטפסים הדרישות  התנאים וכו' ותכריחו אותו להיות ידידותי לקהל השבוי שלו, לתת שירות איכותי מהיר ולא משפיל.

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל hapolaniya אלא אם צויין אחרת