00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

נדל"ן בול בזמן

איך לעשות בנדלן

למצוא דיייר שישמור לי על הנכס- חלק ג'

למצוא דייר שישמור לי על הנכס

חלק ג' זכויות המשכיר

הזכות הראשונה שכל בעל נכס צריך לדעת ולהבין היא שלשוכר תינתן בלעדיות על השימוש בדירה. חשוב מאוד לציין בחוזה השכירות שהשוכר אחראי על כל נזק שייגרם לדירה ולרכוש שהושאר בה לשימושו.
חשוב מאוד להגדיר בחוזה מהי מטרת השכירות. כלומר, אם מטרת השכירות היא מגורים, אסור שהדירה תשמש כ"בית מלון" כלומר, השוכר לא יכול להשכיר את הדירה לאדם אחר. חשוב לעגן בהסכם מי יגור בדירה וכן, לציין שם ומספר תעודת זהות. וכמובן שמי שאמור לגור בדירה יחויב לחתום גם הוא. מדוע זה חשוב כל כך? כיוון שבמקרה של סכסוך בין המשכיר לשוכר, עניין "פעוט" זה, עשוי בהחלט להקשות על הפינוי של הדירה.
משכיר הנכס יכול, מבלי לתת הסברים, להשכיר את דירתו למי שהוא רוצה.
כמו כן, משכיר הנכס רשאי ואף רצוי ומומלץ שידרוש תשלום מראש: תשלומי השכירות נקבעים מראש בין הצדדים טרם חתימת העסקה , רצוי ואפילו מומלץ לדרוש הכנה של צ'קים מראש עבור כל תקופת שכירות, בדרך כלל ל 12 חודשים. יש לדרוש מהשוכר הפקדת צ'קים בעת חתימת העסקה. על הצ'קים הללו ניתן להחתים את הערבים ולרשום מאחוריהם  -  " הנני ערב לפירעון צ'ק זה " , בצרוף חתימת הערב.
מיד לאחר חתימת העסקה, מומלץ לרשום את שוכר ברשות המקומית  עירייה, חב' המים , חברת חשמל, וכיוצ"ב. רישום זה ייעשה לאחר בדיקה שכל התשלומים והחובות הקודמים שולמו , והשוכר החדש נכנס ללא חובות קודמים. יש לזכור שחובות קודמים הם מקור לוויכוחים סכסוכים והתחמקויות מתשלום.

אני ממליצה ללוות את השוכר בכניסתו הראשונה  לדירה  -  לרשום את כל הדברים המהותיים לגבי הליקויים, החסרים והן לגבי  החדשים בדירה. כמו כן, במידה והושארו רהיטים ו/ או מוצרי חשמל, יש לוודא תקינותם בנוכחות השוכר. אם זוהי דירה חדשה לרשום זאת.
לא להתפתות לחסוך בזמן ובעבודה ולהעביר תפקיד זה לאחרים, כגון השוכר הקודם או המתווך.
יש למסור בידי השוכר את החזקה בדירה כאשר אתם נוכחים, על מנת שלא תהיינה לו טענות שונות למיניהן.
בעת כתיבת החוזה, הכניסו לחוזה סעיף המאפשר לכם לבקר בדירה בתקופת השכירות כדי לוודא שהשוכר שומר על הנכס. קיבעו קנס מוסכם במקרה שהשוכר לא מפנה את הדירה בזמן.  יש להשאיר בחוזה אופציה להארכה ואת התנאים המדויקים לכך. יש שוכרים טובים והוגנים שמקפידים על התשלומים ושומרים על הנכס, ועליהם כדאי לשמור ולאפשר להם שכירות לטווח ארוך
מסירת המפתח  -  החזקה ,בידי השוכר מהווה אקט חשוב שיעשה אך ורק לאחר ביצוע ההסכם, כשהוא חתום, מסירת הצ'קים, חתימת הערבים וכיו"ב.
בכל מקרה, ולפני הכול, יש להיוועץ בעו"ד לפני חתימה על חוזה שכירות.
אני בהחלט ממליצה על עו"ד שעניינו הוא במקרקעין ולא כי הוא חבר משפחה והוא בכלל מטפל בענייני זוגיות או תעבורה. בסופו של עניין אתם משלמים...

זיכרו: דירה אחת לא צריכה עשרות מתווכים
        דירה צריכה מתווכת שמכרה עשרות דירות.

רחל יהושע,
מתווכת נדל"ן לשירותכם תמיד.
נדל"ן בול בזמן.
054-3303-481

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 12/2016
3,016
תגובות אחרונות
נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל נדלן בול בזמן אלא אם צויין אחרת