00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

knowall אופנה

מי יהיה הפה של החיילות הנפגעות

09/02/2017

 

צהל מפגין פעם אחר פעם התנהגות פוגעת בחיילות המאשימות מפקדים שכפו עליהם יחסים נגד רצונם.

2 המקרים האחרונים, בלי לקבוע עובדות לגבי המפקדים, מוכיחות כי צהל מפקיר את החיילות ולא עומד לצידן בשעה שהן זקוקות לו. כל שורת הפיקוד והתביעה הצבאית מפנות להן עורף ומעדיפות לטאטא מתחת לשטיח מעשים שלא יעשו.

כיוון שלא נכחנו בשעת המשעה או המעשים בין החיילות למפקדים, אין לנו כציבור כל דרך לדעת את האמת. ואולי גם לא חשוב שאנחנו נדע את האמת. אבל צהל חייב לחיילות  שנפגעו לתת את כל הגיבוי.

המקרה הנורא של א' הוא שעורכת הדין שלה בגדה בה. עורכת הדין שאף לא אחד הכיר אותה לפני שייצגה את א, רכבה על גבה ודאגה כל הזמן ששמה יופיע בתקשורת. לא רק זאת, אלא כדי לקדם את עצמה התראיינה לכתבה ארוכה בעיתונות. אבל ברגע האמת היא בגדה בה הבגידה הנוראה מכל. אין בעיה בהסכמה לעיסקת טיעון, אבל היא תקעה סכין בגבה כאשר היא הסכימה שהאשמה תופחת לבעילה אסורה בהסכמה והתנהגות שאינה הולמת קצין.

הסנגורית שהכריזה מעל כל מדיה אפשרית שמדובר באונס, פתאום הסכימה למעשה אסור בהסכמה. מכתב אישום של 16 עבירות מין שני מעשי אונס  הגענו לכתב אישום של מעשה אסור בהסכמה. אין אונס ואין נעליים . כיצד יכולה אותה סנגורית להסתכל  במראה ולומר עשיתי הכל למען הבחורה שלקחתי על עצמי לעזור לה.

כתב האישום המתוקן, שעורכת הדין אביטל בן נון, לקחה חלק חשוב בכתיבתו בא ואומר במפורש  מדובר בבחורה שבדתה מליבה והמציאה סיפורי אונס,  שהמציאה סיפורים על תהליך פסיכולוגי ארוך וקשה. בחורה שעברה חודשים של גיהנום, שהציגו את שמה בתקשורת, פתאום עורכת הדין שלה שותפה בעיסקת טיעון בה נאמה  שהיא והקצין  הסכימו לקיים יחסים. נכון שזה לא יפה, זה לא נכון, זה לא מוסרי שקצין יקיים יחסים עם בחורה שנמצאת תחת פיקודו.

אז איפה האונס, זה לא שריככו את כתב האישום משני מעשי אונס למעשים מגונים. למה היתה צריכה להופיע המילה בהסכמה. בין אונס לבין הסכמה יש עוד הרבה ביטויים שיכלו להשתמש בהם, או לוותר בכלל על המילה הסכמה מה הבעיה   לכתב אישום של בעילה אסורה (בין קצין לבין חיילת תחת פיקודו) והתנהגות שאינה הולמת קצין.

שיהיה ברור, אין לי דבר נגד בוכריס, וכתב האישום החדש המתוקן בעיסקת הטיעון הופך את בוכריס לקדוש מעונה.

כי אם נכתוב את כתב האישום החדש בלשון בני אדם נאמר: שני אנשים מבוגרים החליטו לקיים יחסים. לא היתה הפעלת כח, או מרות הכל נעשה בהסכמה. אחד הצדדים, במקרה זה הבחורה, התחרטה אחרי מספר שנים על המעשה והחליטה, ערב מינויו לתפקיד החשוב בחייו הצבאיים, לבוא ולומר: "נו נו נו לא התנהגת  יפה, אתה לא היית צריך להסכים לקיים איתי יחסים כי אתה היית הקצין הבכיר  ואני הפקידה".

אחרי שעורכת הדין הכריזה בראש חוצות כי קיבלה מידע מהימן. בשיחה טלפונית עם התובעת הצבאית הראשית, אל"ם שרון זגגי-פנחס, נמסר לה כי בעוד שהחיילת נמצאה דוברת אמת בבדיקת הפוליגרף שנערכה לה, בוכריס נמצא דובר שקר. מתברר כי דווקא החיילת היא דוברת שקר, כי לא היה מעשה אונס. הסכמה היא ההפך מאונס.

כדי להוסיף חטא על פשע הסנגורית עוד משבחת את צהל, ואומרת יצאה כאן אמירה מאד חד משמעית על החומרה של המעשים.

חומרה של המעשים? יחסים בהסכמה, כדאי לא להיסחף.

במקרה של חג'בי, צהל כולו התגייס לפגוע בפאטל, למרות כל האמירות האיתנות שלה, למרות כל הדרישות שלה לציין בכתב האישום שהנאשם הטריד אותה 36 פעמים, כולם מתועדים וכולם גלויים, החליט הצבא להתעלם ולא להזכיר את נושא ההטרדה, אלא התנהגות שאינה הולמת – משפט שאפשר לפרש אותו בכל מיני צורות – אולי נהג בשיכרות, אולי היה אלים במידת מה בהתנהגותו. כתב אישום זה מנקה את חג'בי מכל הטרדה מינית ואומר בפירוש לפאטל, נכון הבאת ראיות ממשיות אבל אנחנו בוחרים להתעלם מהם, ממך וממשפחתך.

אז אני פה לקחתי על עצמי את התפקיד שאומר צהל יש לך מחויבות כלפי החילות. אתה מקבל תחת חסותך נערות צעירות בנות 18, ואתה עכשיו האפוטרופוס שלהן למשך כשנתיים ומחובתך לשמור עליהן בדיוק כמו שמשפחתן שומרת עליהן, לשמוע אותן ולגבות אותן כשהן צודקות.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל doverv אלא אם צויין אחרת