11
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

SHLOMO-TAL

תהליך החיפוש הרוחני בזוגיות

מציאת אהבה לפי הקבלה

לפי הקבלה  "עשר הספירות" הם חלקי נשמה זכריים ונקביים, המופיעים בגוף האדם "עץ החיים" למעשה 10 הספירות הם 10 תכונות אלוהיות אותם האציל הבורא לאדם ביום בריאתו. 


בזוגיות עבודה רוחנית תלויה באופי וסוג הנשמה במערכת זוגית עבודה רוחנית תלויה בשתי הנשמות שמתאחדות הזכרית והנקבית ולכן עליהם מוטלת החובה להגיע לסיום התיקון, על הנשמה הזכרית המטלה קשה יותר כדי לעבור את התיקון, לכן בעולם הגשמי תפקיד הגבר לשאת בעול המצוות, והוא מחויב בקיום שורה ארוכה של מצוות לעומת האישה במישור הרוחני. 


מטרתה העיקרית של חכמת הקבלה, היא להביא אותנו להכרה בכוח העליון, דרך מדרגות רוחניות, עד שנהייה מוכנים נפשית ורוחנית לסיים את התיקון, כל אדם איש או אישה יש תיקון אישי משלו, 


האישה, בעולם הזה, איננה מחויבת לפי הקבלה לנקוט צעדים של חיפוש ותיקון. אלא רק על פי דין תורה היא חייבת, שעיקרם שמירה על החוקים והצווים שנקבעו בתורה, כלומרלא לעבור על מצוות "לא תעשה". נשמת האישה מגיעה לסיום התיקון בתהליך פסיבי. שמטרתו עזרה וסיוע רוחני לגבר להגיע לתיקון הרוחני האישי שלו, ובצורה זו הוא מסייע לאישה להגיע לסיום התיקון הרוחני האישי שלה.


תהליך החיפוש הרוחני בזוגיות


כאשר אישה מתחילה בחיפוש רוחני, היא צריכה להבדיל בין שני דברים, הרצון להתקרב לבורא, והשלמת החיסרון הגשמי דרך הרוחניות, אצל גבר החיפוש הרוחני מתחיל מנקודת משבר ובעת צרה, פנייה אל הלב, מרגע שהגבר מגיע לנקודה מסוימת בלב הוא מרגיש חובה להגיע לרוחניות ולהשלים את התיקון האישי שלו.

איך בודקים את זה - אם לאישה יש בעל, ילדים ובית וכל מה שהיא צריכה בעולם הגשמי, היא עדיין תרגיש חסרון ריקנות, משהו תמיד ייחסר לה ולעולם לא תרגיש שלמה, משמעות הדבר שהיא התחברה לנקודה בלב שם אש הרוחניות בוערת. ולכן היא מחפשת את הדבר הרוחני שייחזק אותה, ואם זו לא הסיבה, אז יש כאן ניסיון להגיע לרוחניות מתוך כוונה לחפות על מימוש מטרות גשמיות.

העבודה הרוחנית של אישה שונה מזו של הגבר. היא בשונה מהגבר הדתי לא זקוקה ללימוד אינטנסיבי בבית המדרש, כדי להשלים את התיקון. היא איינה מחויבת ללמוד קבלה ולעסוק בפענות סודות הקבלה, די לה אם תתממקד בהרצאות וקריאת מאמרים העוסקים בנושאי קבלה ומיסטיקה יהודית. היא איינה נדרש לעסוק ברוחניות באותה איטנטיסביות כמו הגבר, הדבר לא יועיל לתיקון הנשמה שלה. משום שתיקון הנשמה שלה תלוי בתיקון הנשמה של הגבר כי זה עיקר עבודתה "עזר כנגדו" התמקדות בעזרה לגבר ובתמיכה בעבודתו הרוחנית.


האישה היא יחידה רוחנית, התומכת ומסייעת בהתקדמות האישית שלה, של בעלה ושל העולם, על הבעל להיות הכלי הרוחני שנותן לה את ההשראה הרוחנית לעבור את התיקון שלה. 


זהו מהלך רוחני דו צדדי שנועד לחזק ולהפרות את הקשר הרוחני בין הבעל לאישה. ויש לו כוח אדיר משום שאין דבר היכול לקרב בני זוג כמו הרוחניות. הקשר הרוחני בניהם מתאים את עצמו ובהדרגה מתעצם כלפי מעלה.
אהבה לפי הקבלה


 אהבת אמת יכולה להתקיים רק כאשר בני האדם מרגישים את הרצונות, הרגשוץ והתשוקות של הזולת כאילו היו שלהם, כאשר אדם ממגיע ומשיג מדרגה רוחנית כזו, הוא יכול להרגיש את משמעותה האמתי של המושג השלם שנקרא האהבה. "אהבה שאינה תלויה בדבר" מתעוררת מתוך הרצון החופשי הפנימי לעשות דבר מבלי לחפש דבר תמורתו, אהבה שבאה מנקודה רוחנית פנימית ועמוקה שבלב.


לפי הקבלה האדם מקבל על עצמו את השפעת האור העליון שאינו תלוי בדבר. הוא פוסע בנתיב האור בבטחון לאט ובטוח.


ישנם שני סוגי אהבה "אהבה מתוך פחד", ו "אהבה רוחנית". 


"אהבה מתוך פחד" אנו נאחזים באהבה על מנת לא לאבד אותה, פחד נפשי וגשמי, להאחז באהבה כמעטפת בטחון, זוהי אהבה מדומה זמנית המקנה לנו, כביכול רשת ומסגרת של הגנה רגשית נפשית פיסית וחומרית. אהבה שתלויה בדבר מתוך שיקולים רגשיים חומרים ופיסיים.

האדם יעשה תמיד הכול לרצות את האחרים על מנת שיאהבו אותו. זוהי אהבה אגואיסטית המעניקה לנו תחושה תענוג וסיפוק מניצול האחר, זוהי אהבה מסוכנת משום שהיא יוצרת תלות רגשית וחומרית. 

"אהבה רוחנית"  כלי רוחני ממנו האדם יונק ושואב בסתר את רצון הנשמה להתחבר זה לזה בכוח הנתינה ואור עליון. הכלי הרוחני מעניק לאדם את השפע והכוח הרגשי לתת שלא על מנת לקבל בשלמות וללא פחד כלשהוא. "אהבה רוחנית" דומה לאהבת אם בניה, מצב טבעי ברור ומובן מאליו

אהבה רוחנית גורמת לקשר הזוגי להתקרב אחד לשני, להכיר בצדדים הטובים והרע ביתרנות ובחסרונות ולקבל אותם כחלק מהשלם זהו התיקון האמתי. 

בני הזוג צריכים להגיע לתובנה רוחנית מתוך רצון פנימי משותף לגלות את מהות התיקון שעליהם לחוות ביחד, מסע רוחני זוגי, אשר יחזק את הקשר הזוגי ותדר האהבה ביניהם.

אין דבר, בעולם הזה, היכול לחבר גבר ואישה באהבת אמת יחד, חוץ מהחיבור הרוחני, החיבור הרוחני הוא המצע עליו אנחנו מתכסים ושוכבים בלילה ומתעוררים מדי בוקר ויום ביומו. זהו המקום ממנו מתחילה הזוגיות וחיי השותפות. מצע רגיש ועדין היכול לקרוס בשבריר של שנייה, זוגיות הבנויה על הבסיס הרוחני היא זוגיות ששום גורם או בעיה מסוג כל שהיא לא יכולה לשבור אותה.


מיסטיקנים ומומחי קבלה: ייעוץ והכוונה זוגית לפי הקבלה, תשובות לכל השאלות במענה טלפוני מהיר 072-2280546 או 072-2280549

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל modahout אלא אם צויין אחרת