33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

שלום ימין - עושר ואושר לעד ?

אנחנו והבדואים בישראל - שלום ימין

בני ישמעאל, נקראים עד היום "בני ישמעאל", אולם בשל היותם של השבטים ללא מקום ושטח קבוע למגורים נקראו בדואים. המילה "בדואי" גזורה מהמילה " באדיה" שפירושה "מדבר". (נדידה ממקום למקום)

אם כן הבדואי אין בו בהכרח שייכות לבני ישמעאל. יש בדואים בהרבה מקומות בעולם, אם כי אנו נוטים לומר שהבדואים שבא"י ובירדן, הם צאצאי ישמעאל, אבל לא בהכרח. ויש גם מבני לוט, וגם מבני עשיו.

יש בארץ ישראל עם קטן ונודד שנקרא העם הבדואי. הדעות בקרב תושבי מדינת ישראל כלפי הבדואים קצת מבולבלות וקצת מורכבות ממיתוסים ומחלקי  "אינפורמציה " לא נכונה. דעות של אוהבים ודעות של מתנגדים. וככל שכוחן של המדיות והרשתות החברתיות עולה, כך גם עולות עוד ועוד "עובדות " בקשר לאנשי העם הזה.

נכון שהם מתגייסים לצבא ומארחים אורחים באוהל ומכינים קפה וכבש עם אורז וכו.... זה לא פותר אותם מלהיות שומרים על החוק ככתבו וכלשונו. זה לא פותר אותם מלא להיות אלה ש"מואשמים " בגניבה שוב ושוב. (הגניבות של המתכות ופסי הרכבת ומחסנים ומכוניות בדרום הארץ הן מכת מדינה ) אף אחד מאיתנו לא באמת יודע האם מדובר במבצעים משותפים של פושעים יהודים ובדואים. אם דינו של בית בתוך הערים בישראל לההרס כאשר אינו חוקי, זהו גם דינו של בית של בדואי שאגב, אם יגור בבית אבן כבר לא יוכל להיקרא בדואי (ראה פרוש בתחילת הרשימה)

העם הבדואי מקיים קשרים ומערכת יחסים טובה עם העם היהודי מאז ומעולם (חוץ מאלה שלא ) גששים בצבא וכו. כי כמו שהעגל רוצה לינוק, הפרה רוצה להיניק. זה שהם עושים צבא זה מכורח החוק וזה גם נותן להם נקודות של מיסוי וכל מיני דברים שלא ניכנס אליהם. אסור לשכוח את הקצינים המצטיינים שבאו מקרב העם הזה. לא כל הגיוסים מתקבלים בברכה בקרב המשפחות והסביבה של הבדואים. אחת הצרות החולות היא שלאחר שחרורו מהצבא, מתקשה הבדואי להשתלב בכוח העבודה בישראל וברוב המקרים מדובר בדעות קדומות וקורט של גזענות כל שליבו של הבדואי חצוי וכואב בחלק מהמקרים בהם יש גיוס לצהל שלא על דעת המשפחה.

אין זה סוד שהערבים במדינת ישראל מופלים לרעה ביחס לשאר התושבים ובכללם גם הבדואים. ושוב זה נכון שזה מצב שיש לשנותו אולם לא בדרכים של אלימות אלא בדרכי חוק. לצערנו, נבחרי הכנסת מטעם הערבים בישראל הם קבוצה שרוב חבריה הם אנשים שדואגים לעצמם ולסביבתם (גם הערבים יעידו על כך ) אנשים אינטרסנטיים שכל מעשיהם מתחילים ומסתיימים בשימוש לרעה בסמכויות ובהעברת כספים רבים למקורבים ולעצמם גם בקרב הבדואים יש נבחרי ציבור שחיים בתוך טירות מפוארות בלב הישובים מוכי העוני. 

תגובות הערבים שבייתר חלקי הארץ למעשה הענישה והריסת הבתים הן תגובות מוגזמות ומיותרות. הכל עניין פוליטי והסתה פרועה של גורמים קיצוניים. לכולם יש יד בבעיות . לממשלות, לעיריות, וכמובן למי שנותן פתחון פה להסתה מקרב היהודים שבדרך כלל מסתתרים מאחורי מקלדות ומכתבים. יש צורך דחוף לבנות תוכנית חדשה למציאת פתרונות הוגנים ולצמצום הפערים בין הערבים והבדואים לבין שאר תושבי הארץ. מאחר והם אזרחי המדינה יש להחיל עליהם גם את החובות וגם את הזכויות. 

סוגיית הבדואים בישראל היא סוגיה קשה מבחינה ארגונית ומבחינה אנושית. אי אפשר לשנות את אורחות החיים של עם בכוח. יש להגיע למקומות הנכונים בחוכמה ולנסות ליצור גשר לשיתוף פעולה הדדי.

כל הזכויות שמורות.
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל dj shalom1 אלא אם צויין אחרת