22
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

free mp3

פינוי שוכר | פינוי מושכר

מה הכוונה פינוי מושכר ואיפה נמצא המקור החוקי להליך זה?

פינוי שוכר, בדיוק כפי שזה נשמע, מתייחס לפינוי של מושכר נכס כלשהו מהנכס. הפינוי בפועל יתבצע לאור בקשת בעל הנכס ועל רקע נסיבות מסוימות מאד. הנסיבות כוללות מקרים של הפרה חוזה השכירות. פינוי שוכר הינו הליך בו יש להשתמש במשורה ולא בכל מקרה של חוסר הסכמה בין השוכר למשכיר. הליך פינוי מושכר מצוי בתקנות סדר הדין האזרחי. הצעדים לפינוי שוכר מוגדרים במדויק בחקיקה עצמה.

בראש ובראשונה- הנסיבות המקדימות

לפני שפונים לפרוצדורת פינוי שוכר יש לוודא כי התנאים המקדימים מתקיימים בעניין. ההליך ניתן לקיום כנגד שוכר אשר מפר את חוזה השכירות עליו חתום מול בעל הנכסף בייחוד במקרים בהם מסרב להתפנות מהנכס לאחר המועד המוסכם שנקבע מראש או במקרים חריגים המוגדרים בחוזה, ככאלה במסגרתם ניתן לפנות את השוכר מהנכס. שנית, ניתן לפתוח בהליך פינוי שוכר גם כאשר השוכר מסרב לשלם את דמי השכירות באופן בו מוסכם בחוזה.

שנית – פנייה אל עורך דין

אמנם ניתן לכתוב כתב תביעה לבד, אך במקרים של פינוי מושכר מומלץ לפנות לאיש מקצוע, הלא הוא עורך הדין, המוסמך ומכיר את הסיטואציה ואת ההליך המדויק. יחד עם עורך הדין יש לכתוב כתב תביעה מפורט במסגרתו תפורט ההשתלשלות של האירועים שהביאה לנסיבות בגינן פונה בעל הנכס להליך פינוי שוכר. כתב התביעה יגובה במסמכים שונים הרלוונטיים לכתב התביעה שלו ומחזקים ומאשררים את הכתוב בו. דוגמא קלאסית למסמך מתבקש היא חוזה השכירות, בו ניתן להראות את ההסכמה של הצדדים על, למשל, אופן התשלום ומסמכים המגבים את העובדה שהשוכר לא עמד באופן התשלום עליו חתם עם כניסתו לנכס, לדוגמא- תדפיסי בנק או התכתבויות בין השוכר למשכיר בנושא.

שלב אחרון- ההתדיינות

לאחר הגשת כתב התביעה, תחל ההתדיינות בבית המשפט, לרוב בית משפט השלום בעיר בה מצוי הנכס. לאחר התדיינות קצרה באופן יחסי מיתר ההליכים המשפטיים, יתקבל פסק דין המורה על פינוי מושכר במקרים מסוימים ובאחרים, על אי קבלת כתב התביעה שהוגש.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל 5mega אלא אם צויין אחרת