44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הגן המרחף בין העולמות...

מכשף או שרלטן? טיפים

הרשומה הבאה כתובה במין זכר אבל רלוונטית לכל המינים והמגדרים. כיצד להבדיל מכשף משרלטן? אירועים אחרונים ברשת, ובאופן כללי מעלים תמיד את השאלה כיצד ניתן לקבוע אם מכשף הוא שרלטן או אדם שניתן לסמוך עליולעזור לפתור בעיות או שלא. למען האמת קשה לדעת האם וכיצד ניתן להיעזר במכשף מקצועי מכיוון שהידע של האדם הממוצע בכשפים הוא קטן מאוד, אז קל להרבה רמאים ושרלטנים לבוא ולטעון שהם מומחים גדולים ובסופו של דבר לשדוד את כספו ואת תקוותו של האדם. קל מאוד גם לעשות כסף קל עם רשת האינטרנט כאשר האנשים לא רואים את האדם שעומד מולכם. לכן, כתבתי מספר טיפים ועצות שעשויים לרמוז על האמת מבעד הינומת האשליה והשקרים. בסופו של דבר, האינטואיציה וההחלטה היא שלכם.

1. מה ההשכלה של המכשף? שאלה מאוד מורכבת. למאגיה וכישוף יש זרמים. כישוף הוא לא דבר אוניברסלי שמנותק מהשפעות תרבותיות, אבל כדי לעסוק בכישוף ברמה שמאפשרת עזרה לאנשים, לרוב יש צורך בידע שהוא יותר מידע מסורתי שמועבר מפה לאוזן בצורה של פולקלור. אם המכשף לא יודע לענות על הזרם והמורים שלו, כנראה שהוא לא: 1. מכשף בכלל, או 2. מכשף ברמה שמסוגל לתת טיפול לאנשים אחרים. למעשה רוב המכשפים אינם מטפלים באחרים כלל וכלל.

2. "מאה אחוז עובד!!! מאה אחוזי הצלחה, הנה תקראו סיפורים של מטופלים שלי שקיבלו בדיוק מה שהם רצו!!" שום דבר לא מאה אחוז עובד לפי המתכון. גם אם יש לחש מנצח ומכשף משכיל, יש סיכוי שהטיפול או הלחש לא מתאים לכם (אם מדובר במכשף שמשתמש רק בתבנית קבועה אחת במקום להתאים טיפול למטופל). צריך להתייחס לכישוף כמו טיפול. כמו ששום רופא לא יכול להבטיח הצלחה בניתוח מאה אחוז, ככה גם מכשף לא יכול.

3. "הצלחה מובטחת, אחרת כספכם יוחזר!!" או, "שלמו לי רק אם עבד!!" הזמן של מכשף עולה כסף. גם החומרים, והמנחות. אם הטיפול לא עבד, ניתן להגיע להסדרים עם המטופל, אבל המכשף לא יכול לקבל חזרה את כספו על החומרים והזמן שלו, והאכזבה שייכת גם למטפל וגם למטופל. המשפט הזה של אם לא תהיו מרוצים כספכם יוחזר, הוא בעצם משפט של אדם שלא עושה כלום בשביל ההצלחה, אז אין לו מה להפסיד. השני, שכבר נתקלתי בו- "שלמו לי רק אם עבד"  הוא הימור בטוח. אם היה לכם מזל והבעיה שלכם נפתרה מעצמה, השרלטן מקבל את הכבוד. אם לא, אז הוא לא מפסיד כלום. בכל מקרה, אלה משפטים שמראים שההשקעה באקט המאגי עצמו היא אפסית.

4. מחיר זול מידי, או יקר מידי. המכשף צריך להיות מסוגל להסביר את המחירים של הכשפים שלו. האם הם כוללים רכיבים אקזוטיים או פשוטים, מנחות לרוחות אלה ואחרות- ניתן לשאול אילו, וכיצד המחיר מחושב. לחשים פשוטים יכולים לעלות כמה מאות שקלים, לחשי אהבה שליטה ואחרים כמה אלפים. אבל אף פעם לא עשרות אלפי שקלים, ובטח שלא מאות אלפי שקלים. לרוב מכשף מקצועי יכול להציע אופציות זולות יותר או יקרות יותר לעזור לאדם עם שינוי ביכולת של הכישוף לעבוד עבור הסיטואציה הקיימת.

5. אין תמונות, אין רשומות, אין מידע על האדם, אין שום סימן שהוא בכלל עושה טקסים או מאגיה. אוקי, בזמן שאנחנו חיים בעידן מצולם מתועד או אינטרנטי, יש שקיפות מסוימת בחיי אדם. למרות שמאגיה היא דבר חשאי יחסית, אם אדם בוחר להיות מכשף מטפל הוא צריך לוותר על חשאיות במידת מה. זה לא אומר שיהיה אוסף תמונות בפייסבוק בהכרח, או בלוג שמתקיים כמה שנים טובות, אבל יהיה משהו שמעיד על היותו מכשף. כמה תמונות באינסטוש אולי? משהו?

6. אין שימוש בכלי חיזוי כדי לוודא את המצב ואת הצורך. האם כישוף האהבה שלכם קיים באותם תנאים שבהם יעבוד כישוף אהבה לאחר? ברור שלא. אהבה זה דבר אינדיבידואלי. מה ששובר קשר אחד הוא לא מה ששובר קשר אחר. ייתכן שגם לא יהיה ניתן לתקן את הקשר באמצעות מאגיה.  שוב, מאגיה אינה אוניברסלית. לפיכך, אם אתם פונים למכשף אין להתפלא אפוא, כאשר המכשף מבקש לעשות בדיקה, או אפילו מבקש סכום מסוים עבורה. גם דבר זה הוא מאמץ שמכלה חומרים, זמן ועבודה.

7. האם תוכלו להיות נוכחים בזמן שהלחש מוטל? אם כן תחת אילו תנאים, אם לא, מדוע?

8. האם המכשף יכול להסביר באופן כללי כיצד המאגיה שהוא מפעיל עבורכם עובדת? האם יש לו יכולת להשכיל ולחנך אתכם בנושא שבו אתם מחפשים פתרון? לא כל המכשפים הם מורים, אבל רובם יהיו מוכנים לענות על מספר של שאלות בסבלנות. תשתדלו לא לשאול את אותה שאלה כמה פעמים, אתם לא חוקרים את המכשף, הוא לא חרק תחת זכוכית מגדלת, הוא אדם שאתם בעצם מבקשים את עזרתו ולו על ידי בקשה לקבלת מידע.

9. האם למכשף יש כתובת? האם ניתן לבקר אותו או את חלל העבודה שלו? חלל עבודה מאגי הוא דבר ניכר ומשמעותי. אם אין חלל להטיל בו כשפים, או אין מקום אחסון לכלים ולחומרים של המכשף, גם אם זה מקום צנוע, ואם האדם מסרב לפגוש אתכם או לתת כתובת קבועה, כנראה שיש לו מה להסתיר.

10. אובססיה בלקרוא לאחרים שרלטנים. אם המכשף הזה הוא היחיד שלא שרלטן וכולם רמאים, אז כנראה שלפחות יש לו נקודת מבט ספציפית מאוד על המציאות- והיא לא ריאליסטית. בזמן שמאגיה לא זמינה לכולם, ולא כולם מראים את אותו היכולת והכישרון שיש למכשף, כולם מסוגלים להפעיל סוג של מסוים של מאגיה. זה בסדר למכשף לא לדעת או להכיר מכשפים מטפלים אחרים. אבל אובססיה לחשוף את כל המתחזים אומרת דרשני.

11. המכשף הזה הוא הכי חזק, הכי גאון, הכי מושלם בסגנון הכישוף שלו. מי שיודע, יודע שהוא לא יודע. באופן כללי גם במאגיה כמו ברפואה, או בישול יש התמחויות. לעיתים המכשף שמומחה בהסרת קללות, לא טוב ביצירת הגנות, או ריפוי. לשאול במה המומחיות שלו, זו שאלה לגיטימית. התשובה הלא לגיטימית היא: "הכול".

12. המכשף יכול, או לא יכול להפנות אתכם לחומרי קריאה נוספים על המצב שלכם.  מטחורים מדממים ועד בוס מעצבן, נכתבו לחשים ומאמרים מאגיים על הכול. לא נולד המצב הרוחני שהכישוף לא נקרא לטפל בו. הכישוף הוא המקצוע השלישי העתיק ביותר בעולם. זה לא לגיטימי לצפות שהמכשף יחשוף את המתכונים שלו בפניכם, אבל זה כן לגיטימי לבקש מקור למתכונים אחרים. אם אינכם עוסקים בכישוף סביר להניח שהם גם לא יעבדו לכם, אבל אין רע בלהבין לפחות את הסמליות והטקסיות שבמה שאתם הולכים לעבור.

13. אתם לא שותפים לתהליך, המכשף עושה את כול הפעולה המאגית. זה סימן מאוד רע. אם אין קמיע לענוד, צורת התנהגות מסוימת שבה יש לפעול, שיקוי לשטוף עמו את הרצפה ואת הגוף והמכשף עושה את כל הפעולה ללא פעולה מצדכם, כנראה שאתם מקבלים טיפול קלוקל.

כולי תקווה שמאמר זה יקל עליכם לבחור מטפל, מטפלת ומכשפים עבור הצרכים שלכם.

ברוכים תהיו,

ארדן

של הגן.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל RainBird אלא אם צויין אחרת