00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הפסיקו את הטבח

הלקח שלא נלמד

 

האם הופק לקח מוסרי ברחבי העולם כמו גם בישראל מטבח היהודים, הצוענים והפולנים שנערך בארופה במחצית הראשונה של שנות הארבעים של המאה ועשרים? למרבה הצער, לא רק שלא הופק כל לקח מוסרי, אלא דומה שנוצר רצון להדמות להיטלר וחבר מרעיו ואף להעשות גרוע ומפלצתי מהם בהרבה. הנה אנו עדים למחנות כפייה ולמחנות השמדה אשר פועלים בכל מדינה ומדינה כאשר מספר הנרצחים כבר מגיע למליארדים רבים. וזאת ללא ספק השואה האכזרית והגדולה ביותר בכל הזמנים. הקורבנות הם בעלי החיים שכל "חטאם" שלא נולדו למשפחת בעלי החיים מסוג אדם. היו זמנים שהאמירה "הם רק כושים" נאמרה כלאחר יד למי שיצא כנגד תופעת העבדות. היו ימים שהאמירה "הם רק יהודים" התקבלה כמובנת מאליה למי שיצא נגד ביצוע השמדתם. וכאז כן עתה, האמירה "הם רק בעלי חיים" נאמרת כלפי מי שיוצא נגד מעשי ההתעללות והרצח ההמוני והשיטתי של החפים מפשע.

ישנו שילוב בין מניע כלכלי ובין גזענות/סוגנות. לאורך ההסטוריה ניתן להווכח כי גזעים שנחשבו ל"נחותים" דמם הותר כדי שאפשר יהיה לנצלם לצרכי עשיית ממון ורווחה. כך בעבר הרחוק, עבדים סורסו כדי שאלה יוכלו לפנק ולרחוץ את המלכה. כך בימינו אלה, עמותות שונות מעקרות ומסרסות חתולים וכלבים כדי להצדיק את קיומם, קיומם ששכר רב בצידו. הן גם שוטפות את מוחם של פעילי זב"ח טובים אך תמימים בנחיצותם של פשעים אלה. ותקצר היריעה מלהכיל את כל סוגי הניצולים למיניהם שנעשו בעבר הרחוק, הקרוב ובזמננו. אולם, בעוד שמעשי הניצול כלפי חיות מסוג אדם פסקו, לפחות להלכה, הרי ניצולם של בעלי החיים האחרים שרירים וקיימים הלכה למעשה גם בימינו אלה ואף הולכים ומתרחבים, הולכים ומתעצמים.

בתום מלחמת העולם השניה, התגלו מימדי ההרס במלואם, נחשפו תנאי החזקתם של העובדים במחנות הכפייה, נחשף מספרם הרב של הנספים במחנות ההשמדה. או אז, נטבעה הסיסמה "לעולם לא עוד". אך עד מהרה, סיסמה זו התגלתה כסיסמה ריקה. במקום "לעולם לא עוד" הוטבע מונח חדש "לעולם עוד ועוד" ומונח זה קורם עור וגידים הלכה למעשה. ולראייה, מחנות הכפייה שנבנו מאז, אכזריים ומפלצתיים עשרת מונים מאלה שפעלו בימים ההם. במחנות ההשמדה החדשים נרצחו כבר מליארדים רבים בהשוואה לכמה מליונים שהושמדו בזמן ההוא. והשואה האמתית לא תמה. היא הולכת ומחמירה משנה לשנה. מדי יום אנו עדים למעשי זוועה חדשים, מעשי זוועה אשר גם בדמיון הפרוע ביותר, לא ניתן היה לעלותם על הדעת. ויד המרצחים נטויה.   

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Stop the slaughter אלא אם צויין אחרת