33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תורת חסד על לשונה

"תורת ה' תמימה משיבת נפש עדות ה' נאמנה מחכימת פתי, פקודי ה' ישרים משמחי-לב מצות ה' ברה מאירת עיניים" (תהלים י"ט, ח'-ט')

 קַוֵּה, אֶל-יְהוָה: חֲזַק, וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ; וְקַוֵּה, אֶל-יְהוָה [תהלים כז, יד].

תוצאת תמונה עבור תמונות של שויתי ה לנגדי תמיד

"כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא"

"תורת חסד על לשונה" - הוא אתר "לימוד-יומי" של הלכות, מוסר ואמונה. בכל יום נפתח את הלימוד בתפילת "נשמת כל חי", נמשיך ללמוד: הלכות שמירת לשון, הלכות בחיי היום יום ושבת, הלכות והנהגות לקראת החגים והמועדים  הקרבים. נלמד את ספר "מסילת ישרים" ונעשיר את עולמינו בשיעורי-חיזוק ופנימיות התורה ובעה"י נסיים עם "מזמור לתודה". 

מטרת-האתר - לזכות את עם ישראל לסיים 3 פעמים בשנה ללמוד את כל ההלכות שחייבים בהם, לקבל הכנה מלאה לכל מועדי ישראל, להכיר את צדיקינו וכן לעבוד על מידותינו באמצעות ספרי מוסר ואמונה!

הפיצו את האתר - וזכו גם אחרים בקדושה רוחנית משמחת ומקרבת אל הקב"ה ובשכר אין סופי לעולם הבא. 

בשם השם נעשה ונצליח והשם עלינו ברחמיו ירוויח - השם שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך:

הילולת רבי אלעזר אבוחצירה – כ"ז תמוז - סיפורי מופת על רבי אלעזר אבוחצירה זצ"ל

 

הילולת רבי אלעזר אבוחצירה – כ"ז תמוז

סיפורי מופת על רבי אלעזר אבוחצירה זצ"ל

 

 

 

 

הרה"ג גדעון עטיה שליט"א, מחבר סדרת הספרים "גביע הכסף", מי שהיה מקורב ביותר, וכבן בית אצל המקובל האלוקי, המלומד בניסים, רבי אלעזר אבוחצירא זצוק"ל, במשך 28 שנים, מספר סיפורים מדהימים ביותר על אורחות חייו, ניסיו ונפלאותיו, של רבו זצ"ל, כפי שחזה במו עיניו.

 

 

ימי הבחרות

"בשנים תשלד-תשלה למדתי בישיבת פורת יוסף בשכונת קטמון בירושלים, יחד עם רבנו זצ"ל. הוא היה סמל ודוגמא לשקידה והתמדה בתורה. היית יכול לראות אותו עומד על רגליו במשך 16 שעות רצופות ולומד תורה ללא הפסק!! כמעט ולא היה יוצא מבנין הישיבה, בכדי לשמור על קדושת עיניו. גם כשהיה מוכרח לצאת בכל יום מבנין הישיבה בשביל לטבול במקווה, הוא היה עושה זאת בשעה 4 וחצי לפנות בוקר, בשעה שהרחובות ריקים מאדם".

"רבנו זצ"ל היה בקי בש"ס ובפוסקים בעיון רב. תמיד כשהייתי מדבר איתו על איזו סוגיא בגמרא, הוא היה מפלפל בה, מרחיב, מקשה ומתרץ. פעם ראיתי את הרה"ג יוסף חיים קופשיץ שליט"א, (מי שהיה רבו של רבנו בימי בחרותו בישיבה), יוצא עם גמרא בידו מבית רבנו זצ"ל, לתמיהתי: "האם כבודו מדבר עם הרב גם בלימוד, מלבד בקשת עצה וברכה?". הוא השיב לי: "כשאני מתקשה במשהו בלימוד, אני נגש לרבי אלעזר ומציג בפניו את הקושיא, הוא איננו צריך לחשוב ולהיכנס לסוגיא, אלא מיד הוא מתרץ לי את כל הקושיות. היום היו לי 2 קושיות בתוספות במסכת כריתות ובמסכת תמורה (גמרות שלא רגילים ללומדן, בהיותן עוסקות בנושאי קרבנות), והוא יישב לי אותן אל נכון".

"רבנו זצ"ל היה מרבה בתעניות ובסיגופים, עד שאביו רבי מאיר אבוחצירה זצ"ל אמר לי חצי שנה לפני פטירתו: 'יש לי בן גדול וקדוש בבאר שבע, כואב לי עליו שהוא עושה יותר מדאי תעניות וסיגופים, עד שנפל למשכב, ובקושי הוא יכול לקום מהמיטה'. כל הניסים והנפלאות שזכה רבנו לעשות היו מכח לימוד התורה בקדושה ובטהרה, ומכח התעניות והסיגופים שעשה".

 

ניסים ונפלאות

"לפני 25 שנה, שני ילדי נפלו מהנדנדה ישר על גבי. בלילה חשתי כאבי תופת בגב, עד שלא הצלחתי לישון כל הלילה מרוב הכאבים. בבוקר אשתי התקשרה למד"א, והם אמרו שמצבי חמור, ואסור לי לזוז, עד שהם יבואו לפנות אותי לביה"ח. לא רציתי להתפנות לבית החולים, כי היה זה ביום שישי, וביום ראשון שאחריו הייתי אמור לעבור דירה. אשתי התקשרה לרבנית אבוחצירא, בבקשה שהרב יתפלל עלי שאחלים. הרבנית אמרה לה בשם הרב, שאחכה חצי שעה ואז אנסה לקום, "ואם תרצה תלך לרופא". והנה התרחש הנס מול עיני, אחרי חצי שעה סרו הכאבים, קמתי מהמיטה והלכתי כאילו לא היה דבר. כששמע כן הרב יצחק מורסיא שליט"א, הלך לרבנו ביום ראשון, וטענתו בפיו: "מדוע כבודו לא מושיע אותו כשם שריפאת את הרב גדעון?". השיב לו רבנו: "הייתי חייב להושיע אותו, כי הוא היה צריך לעבור דירה, ולא היה יכול להישאר בכאביו...".

"ועוד סיפור אישי דומה: באחד מהימים תקפוני כאבים עזים, ממש ייסורי תופת, לא יכולתי  לעשות כלום מרוב כאבים. עשיתי בדיקות בביה"ח, ונמצא שיש לי אבן בקוטר של 5 מ"מ בכליה.  הייתי צריך לעבור ניתוח לייזר, אבל לא היה תור אלא רק בעוד 3 חודשים. באותה תקופה רבי אלעזר זצ"ל היה בשוויץ. התקשרתי לרבנית אבוחצירא, ובקשתי שבהזדמנות הראשונה שתדבר בטלפון עם בעלה – תזכיר את הענין שלי. לאחר זמן, התקשרה הרבנית ואמרה בשם הרב שאשתה כפית שמן זית והאבן תצא מאליה... עשיתי כדבריו, והנה לעת ערב, מצבי החמיר, חום גופי עלה ל-41 מעלות חום. אבל באורח פלא לאחר שהתפניתי בשירותים, פתאום נעלמו הכאבים, החום אט אט ירד, וחזרתי לבריאותי ב"ה... אשתי מצאה לתדהמתה את האבן בשלימותה בתוך האסלא. אכן כן, היא יצאה מאליה בשעה שהתפניתי, כדברי רבנו".

"במו עיני נוכחתי ב'נס רפואי' שהתחולל בזכות רבנו זצ"ל. אשתו של הרב חיים ביטון ראש כולל "שערי ישועה" ילדה בניתוח קסרי. והיות שהחדירו חומר שלא היה מתאים לגופה, היא הפכה ל"צמח". הרופאים טענו שאין לה סיכוי להחלים. הם אפילו לא תפרו כהוגן את מקום הניתוח, כי הם חשבו שבין כה וכה היא לא תקום מממיטת חוליה. בעלה היה שרוי בצער גדול על אשתו היקרה, ועל שמונת ילדיו המחכים בבית לאמם. הוא התקשר אלי ביום שישי, ביום שאין הרב מקבל קהל, וביקש ממני שאתקשר ואבקש מ"בבא אלעזר" שיברכה. עשיתי כדבריו, והרב השיב (דרך הרבנית) שאמתין שעה אחת ושוב אתקשר. במשך שעה זו הרב הסתגר בחדרו, והרבה בתחנונים, (כך סיפרה לי הרבנית). לאחר שיצא מחדרו הוא הורה לרבנית להתקשר אלי ולבשר ש"הגזירה התבטלה". ואכן, הלא יאומן קרה, האישה חזרה להכרה מיד באותו היום, ובליל שבת היא כבר התישבה במיטה ואכלה בכוחות עצמה.

 

"פיזר נתן לאביונים"

"בתקשורת החילונית מרבים לדווח אודות רכושו הרב של רבנו. אבל צריך לדעת שכמעט כל הכספים הגיעו מתרומות שאנשים תרמו מדעתם, בלא שרבנו ביקש פרוטה על ברכותיו. ובאותם מקרים בודדים שרבנו ביקש תרומה, היה זה משום שהוא ידע ברוח קודשו כי מידת הדין מתוחה על האדם שלפניו, ועליו לתת צדקה כדי שינצל, בבחינת "צדקה תציל ממוות". שהרי רבנו לא נהנה מאומה מכספיו, והם שימשו אך ורק למטרות צדקה וחסד בלבד. וכמו שאמר בקביעת המזוזה ב"בית התמחוי" שבביתו, (כל הקומה הראשונה בבית רבנו פעלה כבית תמחוי, והכל מומן מכספו של רבנו): "אני מעיד עלי שמים וארץ שלא נהניתי באצבע קטנה מכל כספי. והכל קודש אך ורק לצורכי עם ישראל".

"אספר שני סיפורים מתוך אלפי סיפורים על חסדיו של רבנו בממונו: לפני 23 שנה הייתי שליח עבור כלה, שרצתה שרבנו יבדוק על ידי השמות אם היא מתאימה לבחור מסוים שנפגשה עמו. לאחר בדיקה החליט רבנו שהם מתאימים. אמנם השידוך לא יצא אל הפועל, היות ומצד החתן דרשו סכום כסף גדול (40 אלף דולר) והכלה לא יכלה להענות לדרישותיהם. אחרי מספר חודשים שאל אותי רבנו -שלא כהרגלו- על השידוך הנ"ל, משסיפרתי לו את העניין וכנ"ל, הוציא הרב מיד ממגירתו 2,000 דולר, ונתן לי שאמסור זאת לכלה. וביקש שאומר לה שבכסף הזה תהיה ברכה ותשיג את כל הסכום. עשיתי כדברי רבנו, ואכן היתה ברכה בכסף, אב הכלה השיג את כל הסכום המבוקש, והם התחתנו בשעה טובה ומוצלחת".

"כמו כן, לפני 10-15 שנה אישה אחת נזקקה לעבור ניתוח לב פתוח, ורבנו הורה לה שתעשה את הניתוח דווקא על ידי רופא פרטי, הוא אף נקב בשמו של הרופא. חזרה האשה בבכיות נוראות והעבירה פתק לרבנו, שהרופא דורש 50 אלף דולר, ואין לאל ידה להשיג סכום אגדי זה. מששמע זאת רבנו הוא העביר לה במקום את כל הסכום הנ"ל!!".

 

בז לממון

"אתן 2 דוגמאות מיני רבות הממחישות כיצד רבנו היה בז לכסף. פעם נכנסתי לרבנו יחד עם בנו של הרב ברוך בן חיים זצ"ל, אשר שימש כרבה של קהילת "שערי ציון" בניו יורק, נלווה אלינו עוד אדם עשיר מהקהילה בניו יורק. כאשר אותו אדם מסר לרבנו סכום גדול של כסף, הוא זרק מיד את הכסף... ביררתי עם הרב בן חיים על מעשיו של הלה, והוא סיפר, שעשיר זה פותח את עסקיו בשבת. רבנו צפה זאת ברוח קודשו, ולא רצה לקחת כסף טמא ממחלל שבת".

"פעם אחרת הייתי שליח של משפחת משען שבמקסיקו, לבקש מרבנו להתפלל על בנם שחלה במחלה נדירה. הם ביקשו שאמסור לרבנו, שאם בנם ינצל הם יתנו לו מליון דולר. רבנו קרע את הפתק שמסרתי לו וזעק: "חושבים שקונים אותי בכסף?! אם אני יכול להושיע – אני עושה זאת בלי כסף, אבל עכשיו כבר נגזרה הגזירה ואין מה לעשות". ואכן, "כבר נגזרה הגזירה" והבן נפטר למחרת היום, לצערנו.

 

 

זכות הצדיק תגן עלינו, אמן!

 

 

 

 

זכו את עצמכם וקרובכם בברכת הלימוד, הכנסו לתגובות וכיתבו  [בדרך המופיעה למטה]:

הלימוד לזכות:

זיווג _______________ בת/בן _________________

פרנסה______________בת/בן__________________

בריאות______________בת/בן__________________

זרע-קודש____________בת/בן__________________

ולהבדיל:

לעילוי נשמת ______________ בת/בן_____________

 {ניתן לרשום ברכות רק בתגובות

      יקובל ברצון,אמן!

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל azulayt אלא אם צויין אחרת