33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תורת חסד על לשונה

"תורת ה' תמימה משיבת נפש עדות ה' נאמנה מחכימת פתי, פקודי ה' ישרים משמחי-לב מצות ה' ברה מאירת עיניים" (תהלים י"ט, ח'-ט')

 קַוֵּה, אֶל-יְהוָה: חֲזַק, וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ; וְקַוֵּה, אֶל-יְהוָה [תהלים כז, יד].

תוצאת תמונה עבור תמונות של שויתי ה לנגדי תמיד

"כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא"

"תורת חסד על לשונה" - הוא אתר "לימוד-יומי" של הלכות, מוסר ואמונה. בכל יום נפתח את הלימוד בתפילת "נשמת כל חי", נמשיך ללמוד: הלכות שמירת לשון, הלכות בחיי היום יום ושבת, הלכות והנהגות לקראת החגים והמועדים  הקרבים. נלמד את ספר "מסילת ישרים" ונעשיר את עולמינו בשיעורי-חיזוק ופנימיות התורה ובעה"י נסיים עם "מזמור לתודה". 

מטרת-האתר - לזכות את עם ישראל לסיים 3 פעמים בשנה ללמוד את כל ההלכות שחייבים בהם, לקבל הכנה מלאה לכל מועדי ישראל, להכיר את צדיקינו וכן לעבוד על מידותינו באמצעות ספרי מוסר ואמונה!

הפיצו את האתר - וזכו גם אחרים בקדושה רוחנית משמחת ומקרבת אל הקב"ה ובשכר אין סופי לעולם הבא. 

בשם השם נעשה ונצליח והשם עלינו ברחמיו ירוויח - השם שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך:

לימוד יומי [שעור 64] – לקט אמרות – דברי חיזוק לשמירת לשון

 

לקט אמרות – דברי חיזוק לשמירת לשון

 

 

 

 

דוגמא ומופת לאחרים

אמרו [סוכה נו:]: אוי לרשע, אוי לשכנו, טוב לצדיק, טוב לשכנו. לפי זה, הנזהר בשמירת לשונו מביא טובה גם לזולתו. רבים ממכריו לומדים ממעשיו ונוהגים כמותו והוא מקבל שכר גם עבורם.

 

כוחה של מצוה בצבור

מצינו בחז"ל כי "אינו דומה מרובים העושים מצוה למועטים העושים מצוה". חבורה של אנשים המתחזקים יחדו בשמירת לשונם, מעלתם גדולה לאין ערוך ממעלתו של היחיד ששומר לשונו, כי הם עושים נחת רוח רב להקב"ה, כביכול, הרואה שחביבים מצוותיו לישראל.

 

הגאוה

מידת הגאוה היא הגורם העקרי ללשון-הרע. הרואה את עצמו כחכם וחשוב וכל האחרים הם שפלים בעיניו, בא בקלות לידי זלזול ופגיעה בכבוד זולתו. יתר על כן, הגאותן מקנא תמיד בהצלחותיהם של אחרים, ולכן הוא מחפש את מגרעותיהם כדי שיוכל לנגחם ולהמעיט בכבודם.

 

הכעס

תחבולה פשוטה יש ביד היצר הרע להדיח את האדם לדבר לשון-הרע – הכעס. בשעה שאדם מתמלא כעס אין הוא יודע מעצור. האסור נראה לו כמותר, והוא מוצא לעצמו התרים מדומים למכביר כדי לדבר לשון-הרע. במקרים מסוימים הוא אף חושב כי מצוה הוא עושה בכך שהוא מגנה את חברו.

 

סכנת המחלוקת

חייב אדם להתרחק ככל יכלתו מן המחלוקת. מלבד שהמחלוקת היא חטא בפני עצמו, גורמת היא לעוד עוונות חמורים: שנאת חינם, לשון-הרע, רכילות, כעס, הלבנת פנים, אונאת דברים, נקימה ונטירה, נזק כספי ולפעמים גם לידי חילול השם.

 

התרחק מן המחלוקת

הנקלע למקום שיש בו מחלוקת ומריבה, ירחיק עצמו משם מהר ככל האפשר. קורה לעתים, שאנשים המשתתפים במחלוקת מתבישים לחזור בהם ולהסתלק, שמא יראו כמנצחים, אולם ראוי כי יזכרו את דברי חז"ל [עדיות ה,ו]: "מוטב לאדם להקרא שוטה כל ימיו ואל יהיה רשע שעה אחת לפני המקום".

 

בני קורח ומחלוקת אביהם

אל לו לאדם לקחת חלק במחלוקת, אפילו אם מעורבים בה אביו או אמו [או קרוב אחר]. וכך מצינו בבני קורח, שבזכות זו, שלא נמשכו אחר אביהם במחלוקתו על משה רבנו, הם נצלו מן העונש שבא עליו.

 

הנזהר בלשונו – כמה שכרו עצום!

 

לסיום, תפילה לשמירת הלשון:

רבונו של עולם, יהי רצון מלפניך, אל רחום וחנון, שתזכינו היום ובכל יום לשמור פינו ולשונינו מלשון-הרע ורכילות ומקבלתם. ונזהר מלדבר אפילו על איש יחידי, וכל שכן מלדבר על כלל ישראל או על חלק מהם. וכל שכן מלהתרעם על מדותיו של הקדוש ברוך הוא. וניזהר מלדבר דברי שקר, חנופה, ליצנות, מחלוקת, כעס, גאווה, אונאת-דברים, הלבנת-פנים, וכל דברים אסורים. וזכינו שלא לדבר כי-אם דבר הצריך לעינייני גופינו או נפשינו. ושיהיו כל מעשינו לשם שמיםאמן!

 

 

 

 

 

זכו את עצמכם וקרובכם בברכת הלימוד, הכנסו לתגובות וכיתבו  [בדרך המופיעה למטה]:

הלימוד לזכות:

זיווג _______________ בת/בן _________________

פרנסה______________בת/בן__________________

בריאות______________בת/בן__________________

זרע-קודש____________בת/בן__________________

ולהבדיל:

לעילוי נשמת ______________ בת/בן_____________

 {ניתן לרשום ברכות רק בתגובות

      יקובל ברצון,אמן!

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל azulayt אלא אם צויין אחרת