33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תורת חסד על לשונה

"תורת ה' תמימה משיבת נפש עדות ה' נאמנה מחכימת פתי, פקודי ה' ישרים משמחי-לב מצות ה' ברה מאירת עיניים" (תהלים י"ט, ח'-ט')

 קַוֵּה, אֶל-יְהוָה: חֲזַק, וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ; וְקַוֵּה, אֶל-יְהוָה [תהלים כז, יד].

תוצאת תמונה עבור תמונות של שויתי ה לנגדי תמיד

"כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא"

"תורת חסד על לשונה" - הוא אתר "לימוד-יומי" של הלכות, מוסר ואמונה. בכל יום נפתח את הלימוד בתפילת "נשמת כל חי", נמשיך ללמוד: הלכות שמירת לשון, הלכות בחיי היום יום ושבת, הלכות והנהגות לקראת החגים והמועדים  הקרבים. נלמד את ספר "מסילת ישרים" ונעשיר את עולמינו בשיעורי-חיזוק ופנימיות התורה ובעה"י נסיים עם "מזמור לתודה". 

מטרת-האתר - לזכות את עם ישראל לסיים 3 פעמים בשנה ללמוד את כל ההלכות שחייבים בהם, לקבל הכנה מלאה לכל מועדי ישראל, להכיר את צדיקינו וכן לעבוד על מידותינו באמצעות ספרי מוסר ואמונה!

הפיצו את האתר - וזכו גם אחרים בקדושה רוחנית משמחת ומקרבת אל הקב"ה ובשכר אין סופי לעולם הבא. 

בשם השם נעשה ונצליח והשם עלינו ברחמיו ירוויח - השם שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך:

לימוד יומי [שעור 63] – לקט אמרות – דברי חיזוק לשמירת לשון

 

לקט אמרות – דברי חיזוק לשמירת לשון

 

 

×?×?צא×? ×?מ×?× ×? ×¢×?×?ר ×?מ×?× ×?×? של שמ×?ר×? לש×?ן

 

 

סייע לבנות את בית המקדש!

לו נתאפשר לנו לבנות את בית המקדש, בודאי היה כל אחד מאיתנו מסייע ככל יכולתו בעבודת הבנין. והנה כידוע, נחרב בית המקדש בעוון שנאת חינם ולשון-הרע, ואין הוא נבנה מחדש עד שלא יתוקן חטא זה. הרי מי ששומר לשונו מרע, נוטל חלק בבנין בית המקדש.

 

סילוק היצר הרע

המתיגע בלימוד הלכות לשון-הרע, ה' יתברך מסיר ממנו את היצר הרע המסיתו לדבורים אסורים. [כך גם בכל המצוות, מי שמתיגע ללמוד הלכותיה של מצוה מסוימת]. זאת, על פי דברי חז"ל: "אם יגעת הרבה בדבריהם [דברי תורה], הקדוש-ברוך-הוא מסיר יצר הרע ממך". [מדרש רבה, נשא].

 

חשיבותה של מצוה שהוזנחה

חובה מיוחדת מוטלת על כל אחד לקיים ביתר שאת מצוה שאין לה דורשים ורבים מתרשלים בקיומה. וכותב על כך ספר ה"חסידים": "מצוה שאין לה רודפין, רדוף אחריה לעשותה". [הוא מגדיר חשיבותה של מצוה זו כמצות הטיפול במת מצוה שאין לו קוברים]. ההימנעות מלשון הרע נחשבת גם היא למצוה כזו שיש לרדוף אחריה כדי לקיימה.

 

האיש שנוכחותו מונעת חטא

טבעם של בעלי לשון-הרע לספר דברי גנאי בכל עת מצוא, ואין הם נרתעים מכך גם בשעת התפילה ולימוד התורה. לכן מי שמתפרסם כאדם המקפיד לא לשמוע לשון-הרע, לא זו בלבד שבעלי הלשון הרע לא יפריעוהו לעולם מתפילתו ומלימודו, אלא שהם גם ימנעו מלספר לשון-הרע לאחרים בנוכחותו.

 

נקי מעוונות

המרגיל עצמו שלא לדבר לעולם בגנות הזולת, מתרחק מן הרע, עד שבמשך הזמן הוא נעשה נקי מכל העוונות שבין אדם לחברו. הוא לא ילשין על זולתו, לא ילבין את פניו, לא יגרום לו נזק וימנע מכל קטטה ומריבה. אין צריך לומר כי אדם כזה לא יגזול ולא ירמה את חברו. וכל זאת משום היותו נזהר תמיד שלא לגרום לזולתו רעה, בין בדיבור ובין במעשה.

 

שכרו של הנמנע מלשון הרע

הכובש עצמו ואינו מדבר דבור כלשהו, מתוך חשש וזהירות שמא יבוא לידי דבור אסור, נחשב לו הדבר כאילו קיים מצוה בפועל ממש. על כך אמרו חז"ל: "ישב אדם ולא עבר עברה כשזו באה לידו, נותנים לו שכר כעושה מצוה".

 

מכשול גם לירא שמים

גם מי שהוא ירא אלקים, אינו נמלט מלהכשל פעמים הרבה בעוון דבורים אסורים, אם אין הוא מקבל על עצמו בהחלטיות את חובת השמירה על לשונו.

 

 

הנזהר בלשונו – כמה שכרו עצום!

 

 

לסיום, תפילה לשמירת הלשון:

רבונו של עולם,יהי רצון מלפניך, אל רחום וחנון, שתזכינו היום ובכל יום לשמור פינו ולשונינו מלשון-הרע ורכילות ומקבלתם. ונזהר מלדבר אפילו על איש יחידי, וכל שכן מלדבר על כלל ישראל או על חלק מהם. וכל שכן מלהתרעם על מדותיו של הקדוש ברוך הוא. וניזהר מלדבר דברי שקר, חנופה, ליצנות, מחלוקת, כעס, גאווה, אונאת-דברים, הלבנת-פנים, וכל דברים אסורים. וזכינו שלא לדבר כי-אם דבר הצריך לעינייני גופינו או נפשינו. ושיהיו כל מעשינו לשם שמיםאמן!

 

 

 

 

 

 

זכו את עצמכם וקרובכם בברכת הלימוד, הכנסו לתגובות וכיתבו  [בדרך המופיעה למטה]:

הלימוד לזכות:

זיווג _______________ בת/בן _________________

פרנסה______________בת/בן__________________

בריאות______________בת/בן__________________

זרע-קודש____________בת/בן__________________

ולהבדיל:

לעילוי נשמת ______________ בת/בן_____________

 {ניתן לרשום ברכות רק בתגובות

      יקובל ברצון,אמן!

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל azulayt אלא אם צויין אחרת